Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán minister Kaliňák, nechváľte sa rasizmom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem,

toto bola asi najlepšia kritika Kaliňáka. Dnes som sa akurát s kamarátom rozprával o tom, že keby som bol nacionalista, tak naňho stále, všemožne a dookola (doblba) vyťahujem, že vlastne ani nie je Slovák, ale nejaký ukrajinský Bulhar alebo naopak. Nacionalista síce nie som, ale keby sa stal premiér, možno by som mu tú špinavosť spravil, ale po vašom článku sa mi (aspoň teraz) nechce (uvidíme, čo si zaslúži).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako dopadlo začaté trestné stíhanie Krajskej prokuratúry? Prezumpcia neviny nie je prelomená začiatkom trestného stíhania, ale právoplatným odsúdením. Nie je ľahké posúdiť či zásah bol, alebo nebol adekvátny, skôr by som sa zameral na možnosť predísť budúcim diskusiám o primeranosti zásahu aj napr. natáčaním zákroku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je

smutne, ze kvazi novinarka nepozna vyznam slova rasizmus.Podla Teba 95 % obcanov su rasisiti.Inac clanok je ubohe besnenie zeny, ktora si nevie naplnit svoje zivotne ambicie.
BTW mojho svagra otec, ktory zomrel minuly rok vo veku 96 rokov, presiel Osviecim,Zomrel na nasledky urazu po nestastnom pade. Kamaratovho syna zastrelili v Afganistane.Hadaj kolko mal rokov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že odborníci v danom obore by vedeli Tvoj príspevok kvalifikovať tak, že to "úbohé besnenie", ktorým častuješ autorku blogu by bolo ako slabý čaj.

Čo má spoločné otec Tvojho švagra, mladík zastrelený v Afganistane s hlavným odkazom blobu, na ktorý reaguješ?

Doktor práv Kaliňák by mal vážiť prihlásenie sa k rasizmu nielen vo verejnom priestore, ale aj v súkromnom. Ešte že mu to niekto pripomenul.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zvlastne ze ako ste vsetci zrazu cisti ze.. vobec neslo o to ze je rasista a vy vsetci to viete ale ani za nic si to nechcete uvedomit. bolo jedno ci v moldave boli romovia alebo nie cele to bolo o tom ze sa tam niekolko krat vlamali do domov inych ludi, vykonavali potreby na ich zahradach a kradli. to bol problem. a to ze preco im kalinak neveril je ten isty pripad ako v normalnom zivote a urcite aj vo vasom. verite niekomu ked uz niekolko krat zaklamal? (v tomto pripade vo vysetrovani)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetko je subjektívna pravda - a záver z takého náhľadu je nesprávny. Minister vnútra nie je človek z ulice, on nesmie viesť z titulu svojej verejnej funkcie (berie peniaze aj za to, aby bol spravodlivý, objektívny, teda nerozdeľoval občanov na cigánov a bielych) také reči, akože "som rasista".

Naopak - prísne zakročenie proti porušiteľom zákona - ale stále len v zmysle zákona. Polivajt NIKDY nesmie byť viac, ako PORUŠOVATEĽ zákona. Aj pri akomkoľvek porušení zákona policajt smie postupovať voč nemu stále len v medziach vopred určených postupov.

Preventívne mlátenie potencionálne nebezpečných žien a detí je mimo týchto pravidiel.

Policajti to vedia, minister to vie.

A obhajuje tento zákrok aj za pomoci slovnej populistickej ekvilibristiky - "uráža ma, ak dávate rómov a policajtov na jednu roveň". Toto môže povedať šéf žandárov v Rakúsko - Uhorsku, alebo niekde v Albánsku či v Bielorusku. V členskej krajine EÚ si to môže tak nanajvýš pomyslieť, no nikdy nie povedať do kamery. A ešte to potom obhajovať - "Som rasista."

Toto nie sú veci názoru, toto je otázka prípustnosti a neprípustnosti.

A Lesná mu to len slušne pripomenula, prečo je to neprípustné.

A nikto sa tu nehrá na čistého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Preventívne mlátenie potencionálne nebezpečných žien a detí ...."... to sa vám prisnilo?

Lesná komentuje to, čo zachytila z médií.. Slušný komentátor by mal komentovať fakty, nie politicky predžuté informácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://romovia.sme.sk/c/704286...

Možno sa to všetko prisnilo aj tým prokurátorom z Prešova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jej sa to neprisnilo, ale po výrokoch v médiach, aj keď z môjho pohľadu klamlivých, to musí prešetriť - potvrdiť alebo vyvrátiť obvinenia. A dúfam, že klamári budú niesť zodpovednosť za krivé obvinenie. V právnom štáte by to tak bolo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlas - len čo ak tí klamári dopadnú ako napr. telefonát Hudek - Lexa, ako samoamnestie, ako Hlas podobný Ficovi, ako Malinová. Jednoducho - ak Cigáni dostanú od policajta na držku, tak z princípu treba stáť vždy na strane toho policajta, či ako?
Ak sa tam mlátilo hlava - nehlava, ak tam bola kopa tých, ktorí podali svedectvo o používaní donucovancích prostriedkov bez toho, aby vedeli o čo ide, ak prokuratúra má tiež pochybnosti o zákonnosti zásahu - my prezentujem názor, že výroky cigošov sú klamlivé. Už len dodať - tak im treba, lebo to priam kričí z takých príspevkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na držku najprv dostali obyvatelia Moldavy od Rómov žijúcich v osadách pri Moldave. Potom čo dvaja policajti z obvodu v Moldave na žiadosť občanov Moldavy šli preskúmať a riešiť nahlásený prípad, osadníci začali do policajtov hádzať kamene a tehlou zdemolovali policajné auto. Po tomto útoku na verejného činiteľa množstve hlásených prípadov od obyvateľov Moldavy vedenie polície rozhodlo o pátracej akcii po hľadaných osobách a veciach v dvoch osadách. Pri tejto akcii sa opäť útočilo na policajtov. Jeden osadník sa sekerou zahnal na policajta,ten v poslednej chvíli útok odrazil...
Áno, tak treba tomu, kto najprv robí zo života peklo slušným občanom, potom útočí na policajta a následne je ešte tak drzý, že neuposlúchne výzvy verejného činiteľa . Nemlátili hlava nehlava, tomu jednoducho neverím, nakoľko poznám osadníkov ako vedia nehovoriť pravdu a pritom sa aj dušovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

OK, :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"uráža ma, ak dávate rómov a policajtov na jednu roveň".za tento vyrok je kalinak absolutne zrely na odstupenie a malo by sa to problematizovat aj na medzinarodnej urovni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Velmi mudry blog ...

Chcel by som verit, ze jeho odkaz aspon ciastone zarezonuje u jeho adresata.

I ked ocakavanie, ze doktor prav poskrvneny takymi "sedlacinami" ako Kovosrot, ci primitivna difamacia HM dokaze este vazit svoj verejny slovnik je asi prestrelene, ale clovek nikdy nevie. Aj dobrodruhovia v zrelom veku, ako pan Kalinak, sa dokazu este co to naucit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja len tolko:
Kedze stale nam kazdy tvrdi, ze nie vsetci cigani su zlodeji a paraziti, tak z toho mi vyplyva, ze nie vsetci rasisti su zli. Co je na tom, ze niekto ma radsej svoju rasu ako inu ? Je to presne to iste, ako ked niekto ma radsej svoj narod alebo svoju dedinu nez inu. To je uplne prirodzene.
Ja som hrdy, ze som Slovak. Som hrdy, ze som krestan. Som hrdy, ze som heterosexual. Rovnako som aj hrdy, ze som beloch. Co je prosim na tom take zle ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rasista- nerasista

Každý ma v sebe kúsok rasizmu, každý dokonca aj róm, a iné etnika alebo národnosti. V článku tiež píše že rasizmus bol vytvorený v novodobej histórii Európy 20. storočie. Rasizmus tu panoval oveľa skôr, v ll.sv. sa len vyhrotil do nepríčetnosti. Rasizmus tu stále bude, i keď možno v menšej miere. Nejako by som nespájal udalosti ll.sv. so situáciou v Moldave. Rómovia v tom určite neboli nevinne, silno pochybujem že policajný zásah bol len samovôľou policajtov, že si tam išli vybiť nervy. Stále mi chýba v médiách názor ostatných nerómov v Moldave, kde sú novinári aby zisťovali objektívnu pravdu a nie len to čo sa im hodí do novín?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hej,
ale jedna vec je nosiť v sebe kúsok rasistu, a iná to na verejnosti ako minister vnútra aj odprezentovať.
Minister vnútra členskej krajiny EÚ nesmie hrať na nízke emócie spoločnosti. On je platený za to, aby slúžil celej spoločnosti. Teda aj tým Rómom.
Tá Moldava bola naozaj nešťastná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážená úradníčka úradu vlády,

mne tuhne krv v žilách keď bezdôvodne cigáň zapichne nožom "bieleho" suseda, partia mladých cigáňov si len tak udrie do dôchodku s následkom smrti(Madunice), každodenne ma obťažujú cigáni so svojim pofiderným tovarom a vyhrážajú sa mi ak nekúpim tak ma zbijú,...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak proti tým treba nasadiť donucovacie prostriedky hoci aj na hranici zákonnosti.
No vykresľovať celé etnikum ako kriminálnikov a násilníkov je jednak nespravodlivé a jednak hlboko demotivujúce a frustrujúce pre tých členov toho etnika, ktorí sa chcú z bludného kruhu vymaniť a žiť ako ostatní.

Kaliňákova verejná obhajoba zásahu, kde došlo aj podľa zistení prokuratúry v PO k podozreniam nahráva k čiernobielemu videniu tých Rómov. Rómova ZLÍ (zaslúžili si to) / policajti DOBRÍ (dali im, čo si zaslúžili).

Kaliňáka uráža, ak novinár pripomína, že Rómovia aj policajti sú si rovní. Novinárka to celé nerozvinula, že sú si rovní v ľudskej dôstojnosti aj v právach a povinnostiach, no Kaliňák sa toho porovnania hneď chytil - že vraj "sú si rovní". V tom je to diabolské, že zásah začal Kaliňák obhajovať ako "dobrú prácu policajtov", na ktorých Rómovia, mimovládky a tlač útočia. Kotlebovčina ako Brno.

Toto je rasizmus, ku ktorému sa doktor práv a minister vnútra členskej krajiny EÚ verejne hlási a verejne k nemu podnecuje. Dobrý policajt a zlý Róm.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach ach pani Lesná

pomiešala si nacionalizmus, antisemitizmus, rasovú nadradenosť, odpor proti neprispôsobivým cigáňom a neviem ešte s čím do jedného guľáša a ten si pomenovala Kaľiňák. Mne osobne nechutil.Preštuduj si lepšiu kuchárku.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME