Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som otrok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Celkom

chápem....čo chcel pisateľ povedať..aj tak som otrok,
pretože spoločnosť je tak nastavená a-nie , že jedna, ale ani
päťsto lasovičiek leto nerobí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, pisatel píše o

MODERNOM OTROCTVE .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to ci si otrok alebo nie je cisto v tvojej hlave. niekto moze robit cokolvek chce, ist kam len chce a citi sa ako otrok, iny zije v okovach, robi a ide len kam mu prikazu a citi sa slobodny. je len na tebe co si vyberies.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pochádzam z roľníckej rodiny,

kde sa muselo od rána do večera drieť na poli, na statku a to všetky deti,bez ohľadu na vek ,lebo inak by rodina neprežila a každý rok bol rizikový.Ani jedno z detí to nerobilo preto, že to bolo jeho hobby, podľa autora boli otroci. O povinnosti voči živiteľom, o prirodzenej vlastnosti pomáhať aj keď ho to nebaví a neustálej túžbe čím prv odísť z domu, no pocit zodpovednosti to nedovolil, autor asi veľa nevie - pre neho sú takéto typy otroci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pěkné

nevím jestli tam je tento bod, ale to je ten hlavní problém: " Otrok nechce být vysvobozen, protože 1. nechce nést zodpovědnost sám za sebe a proto 2. přehlíží a nechce si připustit svůj stav otroka.
Pokud vím, že jsem otrok a jsem ochoten nést odpovědnost, tak mám vždy volbu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

My sami jsme se stali otroky především sebe samých. To, že jsme otroky i druhých je toho jen následek! Vidíte, a v tom spočívá to skutečné otroctví... opomenutí sebe sama! Věř, příteli, že i kdyby nebylo ani jedné choré vlády, ani jednoho mocipána, zůstane Ti člověk - jeho tělo a mysl. A opět bude tělem hnán ke zlému, k otroctví, nebude-li sebe sama ovládat myslí.

Zdá se však, že my chceme svobodu bez utrpení, líčíme svět v jeho vnější foremné iluzi - upustíme otrokáře a chybně nám vyjde svobodná společnost, jenže to je falešná rovnice... Jak už jsem napsal, my sami se stáváme otroky přitakáním hmotě a osvobozujeme se výlučně odpoutáním, respektivě utrpením. Pak ani společenské okovy nemají jiného významu než kolotočové cetky...

Pěkný den. :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME