Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Diktátori Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Čitatelia,

zvolili sme si ich sami?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vybrali nám ich média.

Každý nositeľ práv má právo hovoriť a robiť všetko pre to, aby spoločenskú zmluva - ústava nikto neporušoval a ak vyčerpá všetky prostriedky na nápravu ma legitimné právo odobrať porušovateľom moc a nastoliť moc tých, čo ju neporušujú.
Vlastnú zákonodarnú moc nastolíme tak, že občania obce, okrem členov parlamentných strán, si vyberú svojho hovorcu pre okresný snem. Okresný snem si vyberie svojho zástupcu, ktorý má trvalé bydlisko obce, do parlamentu. Všetci zástupcovia okresov budú členmi zákonodárnej moci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Diktátor

a jeho prisluhovači, bojte sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pretože

v skutočnej demokracií deľba práce slúži aj na to, aby o odborných veciach rozhodovali tí, čo tomu rozumejú.
Odborná vec je aj poverenie zastupovania občanov pri správe veci verejných. Jednotkou spoločnosti je občan, rodina a obec.
To znamená, že so správou veci verejných nie je možné splnomocniť politickú stranu.
Aby mohli byť slobodné voľby, musím byť taký volebný zákon, ktorý je v súlade s uvedenými faktami.
V minulosti v kmeni rozhodoval o dôležitých otázkach snem. Na čom sa na sneme dohodli, bolo pre všetkých záväzné. Kto to porušil bol vyhostení alebo zabití.
Dnes občania si volia svojich zlodejov.
Pritom je možné cez občiansky snem obce, poveriť zo zastupovaním v odborných veciach iba člena obce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Deľba moci

Demokratická spoločnosť môže riadne fungovať iba vtedy. keď je v spoločnosti zabezpečená deľba moci a deľba práce a jednotky spoločnosti - bunky sú zdravé.
Deľba moci znamená,
že jednotlive moci musia byť od seba oddelené a tiež, že občania cez svoje jednotky kreujú tieto moc zvlášť. Slovensko túto požiadavku nespĺňa, pretože cez politickú stranu je prepojená zákonodárny, výkonná a súdna moc. Predseda strany tak cez svoju funkciu riadi parlament, bol zvolený je členmi strany generálny prokurátor a jeho členovia strany navrhovali sudcov ústavného súdu. Takúto moc mávajú jedine diktátori. Diktátor obhajuje postavenie tým, že tento systém vyhovoval predošlej vláde, tak je to správne aj teraz. Ak by pri cvičení takýto postoj zaujal študent práva, tak by určite neurobil z demokracie zápočet.
Deľba práce slúži aj na to, aby o odborných veciach rozhodovali tí, čo tomu rozumejú. Odborná vec je aj poverenie zastupovania občanov pri správe veci verejných. Jednotkou spoločnosti je občan, rodina a obec. To znamená, že so správou veci verejných nie je možné splnomocniť politickú stranu. Aby mohli byť slobodné voľby, musí byť taký volebný zákon, ktorý je v súlade s uvedenými faktami.
V minulosti v kmeni rozhodoval o dôležitých otázkach snem. Na čom sa dohodli bolo pre všetkých záväzné. Kto to porušil bol vyhostení alebo zabití.
Dnes občania si nevolia svojich zástupcov, ale svojich zlodejov. Pritom cez občiansky snem obce možno poveriť zo zastupovaním v odborných veciach iba člena obce.
Ak občan sa priamo podieľa na správe veci verejných a nie cez svoju bunku, potom v spoločnosti nastáva chaos a jednotlivé orgány spoločnosti sú choré.
Kto chce žiť v zdravej demokratickej spoločnosti, nemôže mu byť jedno, ako sa vytvárajú jednotlivé moci, ako sa kontrolujú a aký je volebný zákon. Súčasný stav vyhovuje tým, čo lovia ryby v mútnej vode. Všetky naše ústavné organy, nechcú sfunkčniť našu spoločnosť a odmietajú to zmeniť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME