Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako nám envirorezort chce klímu ozdravovať... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Povodny nazov blogu bol

ze to je jeho 500ty blog o zivotnom prostredi. Kvalitu nahradzuje kvantitou. Je presvedceny, ze tisic krat opakovana loz sa stava pravdou. S jeho tvrdeniami o zbytocnosti znizovania produkcie CO2 - dokonca tvrdi ze je lepsie ho zvysovat!!! je pripad pre psychiatra a jeho rozkradanim pre prokuratora.

Bohuzial pokial bude Borec sucast justicnej mafie - najnovsie sa zahral na najvyssieho sudcu a zabranil potrestaniu tunelara Olejnika - a Fico bude hrat divadlo na spravodliveho, dotial sa tu nebude dat normalne zit a rozni zlodeji nas tu budu presvedcovat o svojich "pravdach a pravach" kradnut.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obdivuhodná drzosť, Kravčík

Vy nám tu ako nástroj riešenia klimatickej zmeny ponúkate vlastný pamflet s názvom Program revitalizácie, ktorý klimatickú zmenu ani slovkom neanalyzuje, rieši protipovodnové opatrenia proti prívalovým dažd'om, nemá ani náznak oponentúry a ponúka nulové opatrenia na kontrolu jeho účinnosti. Slovo "klíma" sa v nom vyskytuje asi tak 2x, CO2 sa nevyskytuje vôbec, oteplenie tiež nula bodov. A máte ešte toľkú drzosť, že link na ten pamflet podstrčíte rovno do článku.
Prečo považujete čitateľa za ***** Kravčík?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potreba komplexného prístupu

Adaptácia na klimatickú zmenu je komplexný systém. Okrem zníženia produkcie skleníkových plynov je to viacero iných opatrení, ktoré sa týkajú aj vodného hospodárstva. Je správne zvyšovať retenčnú schopnosť krajiny, všetky opatrenia by však mali byť odborne garantované a mali by sa vykonávať v súlade so zákonmi. Rovnako by ich mali realizovať inštitúcie, ktoré majú takú činnosť vykonávať v zmysle zákona. Protipovodňová ochrana, ako aj eliminácia dôsledkov sucha, je komplexný systém, nie je len o budovaní vodozádržných objektov, ale súvisí s celkovou kultiváciou a revitalizáciou krajiny. Zahrňuje také opatrenia, ako je odstránenie prekážok z prietokov, úpravy tokov so zámerom spomaliť ich odtok, zväčšenie akumulačných priestorov, aby sa zvýšila retenčná schopnosť povrchu územia (nádrže, poldre) a znížiť tak kulminačný prietok (poldre a vodné nádrže akumulujú vodu aj v prípade sucha), na poľnohospodárskej pôde zmenšiť rozsah pestovania monokultúr, zabrániť plošnému odlesňovaniu a nehospodárne plochy postupne zalesňovať a zatrávňovať, proti preliatiu vody z korytov riek treba dávať prednosť ochranným hrádzam, inštalovať vlnolamy, nestavať na územiach, ktoré bývajú často zaplavované alebo inak ohrozované (napr. zosuvmi pôdy), zaistiť funkciu inžinierskych sietí, ktoré vodu zo zaplaveného územia odvedú a pod., tých opatrení je oveľa viac, nie je možné ich všetky vymenovať. To všetko však patrí, ako som už uviedol, do kompetencie vodohospodárov a hydrológov a malo by to byť odborne a inštitucionálne garantované. Slovensko, podobne ako iné civilizované krajiny, je povinné dodržiavať nielen domácu, ale aj európsku právnu legislatívu. Malo by sa teda zabrániť neodborným a laickým riešeniam do infraštruktúry krajiny, ktoré ohrozujú nielen majetok, ale aj životy obyvateľov Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podľa prokuratúry podnikateľ Jozef Maskaľ v roku 2007 prostredníctvom Mariána Mraska, konateľa inej firmy, sľúbil Františkovi Olejníkovi úplatok 11 285 eur (340-tisíc Sk). Dôležitými pri rozhodovaní súdu boli policajné odpočúvania telefonických rozhovorov medzi odsúdenými. Úplatkárstvo majú preukazovať, aj keď sa telefonujúci snažili hovoriť čo najmenej konkrétne. Cena jedného poslaneckého hlasu v Košiciach mala byť 20-tisíc korún.
Predseda senátu včera prečítal úryvky telefonátov. Mrázek poslancovi Olejníkovi napríklad hovorí, že „dopredu nechce nikomu nič dávať, keď to urobí a potom to neprejde, bude to od nich zbierať“. V posledný deď zastupiteľstva poslal Olejník Mrázkovi esemesku s textom, že „zabezpečil 9 (hlasov) v prvom hlasovaní a osem v druhom hlasovaní“.


Z á p i s n i c a z XIII. rokovania Mestského zastupiteľstva v Košiciach zo dňa 28.2.2008


23/1 Prevod vlastníctva nebytového priestoru a alikvotnej časti pozemku
na ulici Hlavnej 33 pre Jozefa Maskaľa, SOLID

p. Knapík, primátor mesta Košice – Tento bod bol zaradený pri schvaľovaní programu.
Jedná sa o odpredaj nebytových priestorov na ulici Hlavná 33. Materiál je v písomnej podobe. Otvoril k nemu rozpravu. Nakoľko sa nikto neprihlásil, uzavrel ju a dal slovo návrhovej komisii.

p. Dolná, poslankyňa MZ – Prečítala pôvodný návrh na uznesenie.
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach podľa § 6 ods. 2 písm. b) a § 29 ods. 1 písm. b) Štatútu mesta Košice a v súlade so zákonom NR SR č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších zmien schvaľuje
prevod vlastníctva nebytového priestoru vrátane spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach, zariadeniach domu a ako aj alikvotnej časti pozemku vo veľkosti 3165/10000 prislúchajúceho k nebytovému priestoru pre nájomcu nebytového priestoru za cenu určenú uznesením MZ č. 552 zo dňa 22.2.2001 a uznesením č. 370 zo dňa 26.2.2004 doplnené uzn. č. 1209 zo dňa 26.10.2006 a uzn. č. 1251 zo dňa 14.11.2006 a to pre Jozefa Maskaľa, SOLID, nebytový priestor na ul. Hlavná 33 za cenu 3 620 000,- Sk.
Hlasovanie č. 73: za 24, proti 3, zdržali sa 12.

––- ––- ––-
23/2 Odpredaj bytov č. 1 a č. 2 na ul. Hlavná 33 – Orlia 5 pre nájomcov
Jozefa Maskaľa s manželkou a Mgr. Jána Urbana

p. Knapík, primátor mesta Košice – Ďalším materiálom je odpredaj bytov č. 1 a 2
tak isto na Hlavnej ulici, vrátane Orlej pre nájomcov p. Maskaľa s manželkou a p. Urbana. Materiál je v písomnej podobe. Otvoril k nemu rozpravu.
Nakoľko sa nikto neprihlásil, uzavrel rozpravu a dal slovo návrhovej komisii.

p. Dolná, poslankyňa MZ – Prečítala pôvodný návrh na uznesenie.
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach podľa § 6 ods. 2 písm. b) a § 29 ods. 1 písm. b) Štatútu mesta Košice a v súlade so zákonom NR SR č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších zmien schvaľuje
odpredaj bytov č. 1 a č. 2 v rodinnom dome Hlavná 33 – Orlia 5, súp. č. 107 na parc. č. 829/1 v k. ú. Stredné mesto takto:
1. byt č. 1, vrátane spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach a zariadeniach domu ako aj spoluvlastníckeho podielu na pozemku vo veľkosti 3337/10000 pre Jozefa Maskaľa a Annu Maskaľovú za kúpnu cenu 870 000,- Sk,
2. byt č.2, vrátane spoluvlastníckeho podielu na spoločných častiach a zariadeniach domu ako aj spoluvlastníckeho podielu na pozemku vo veľkosti 3498/10000 pre Mgr. Jána Urbana za kúpnu cenu 1 000 000,- Sk.
Hlasovanie č. 74: za 21, proti 3, zdržali sa 13.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Borec - 20tisicova metla na mafianov

p. Cengel, poslanec MZ – Navrhol do programu zaradiť tieto body:
17/1 – Poriadok o náhradách pre poslancov MZ
17/2 – Úprava odmeňovacieho poriadku poslancov MZ
23/1 – Odpredaj nebytových priestorov v Starom meste
23/2 – Odpredaj bytových priestorov v Starom meste

p. Hojer, hlavný kontrolór mesta Košice – Na základe pripomienok poslancov zmenil
taktiku. Nebude vystupovať pred hlasovaním, ale bude vystupovať po hlasovaní. Požiada primátora mesta, aby uznesenia prijaté k bodom 23/1 a 23/2 nepodpísal z dôvodu jeho zjavnej nevýhodnosti pre mesto Košice. Dnes boli tri dražby bytov v panelákoch na sídliskách. Byt na sídlisku Furča sa vydražil za 28.439,- sk/m2 a byt tiež na sídlisku Furča za 28.405,- Sk. V bode 23/2 bol byt s rozlohou 139 m2 predaný za 870 tis. Sk, čo nie je ani 6 tis. Sk za m2. Je to priestor v úplnom srdci mesta.
Chcel poslancov informovať o tom, že požiada primátora, aby toto uznesenie nepodpísal.

p. Boritáš – Faktická poznámka. Požiadal, aby sa dodržiaval rokovací poriadok. Pán
hlavný kontrolór už nemal dostať slovo. Diskusia bola ukončená, bod bol ukončený. Ak hlavný kontrolór chce vystúpiť, nech sa páči na začiatku diskusie, ale nie týmto spôsobom.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 648
 2. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 290
 3. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 122
 4. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 94
 5. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 87
 6. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 85
 7. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 80
 8. Eva Jarábková: Žiaden štát nie je pre všetkých 63
 9. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 63
 10. Zuzana Števulová: Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru 62

Rebríčky článkov


 1. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 2. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 3. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 4. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 5. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 6. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 7. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 8. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 9. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 10. Štefan Vidlár: Karty

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 3. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 4. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 5. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku
 10. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?