Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podvody na bratislavskom magistráte (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pan hrcka. mam pocit, ze to je uz na trestne oznamenie. sice viem, ze sa to zametie pod koberec, ale nabuduce uz budu aspon doslednejsi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo, budú dôslednejšie klamať?

Dajú si pozor na "chybičky"? Politici sú v tomto vynachádzaví.

Super spracovaná doslova reportáž. Ale čo teraz? Všetci si ponadávame teraz pri čítaní, potom na ulici, keď žuchneme s autom do diery, bicyklom po skle,... vieme kto je zlodej a ...NIČ. Minimálne treba prekopať všetkých poslancov pri voľbách. Len čo potom ďalej, tých ďalších nových, zas nikto nebude poznať...a tak sa to cyklí viac ako 20 rokov. Je strašné, kam BA dopracovala a myslím, že to sa dejú nezvratné zmeny.

Pán Hrčka, držím palce a pevný žalúdok prajem, nech Vám to vydrží!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vynikajuca investigativa

BA magistrat je nieco co funguje len pre rabovanie verejnych zdrojov. Ked si uvedomim, ze je to piate najbohatsie mesto EU a idem cez mesto po tych nekonecnych dierach, hrboloch. Chodniky bez bezbarierovych pristupov, tak sa pytam ako to musi vypadat v takej Bukuresti. potom tam idem a je to ovela lepsie ako tu. Ftacnik, Rosova, Kusy, Abdrassy, Schlosser to je vynimocna galerka extradarebakov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyborne Janci, dobra praca,

v Tvojom pripade nadobuda vyznam slova poslanec novy rozmer.
Vdaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veru, veru,

"jen houšť takovejch", ako hovoria bratia Česi. To by bol PRIMÁTOR! Ale nie je ešte všetkým dňom koniec, jeho čas, dá Boh, príde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bratislavský magistrát-to nie je iba

osoba primátora,ale predovšetkým poslancov,ich rozhodnutia,hlasov. 99,5 % tých pravicových by malo stačiť na prehlasovanie nezávislého Ftáčnika,podporovaného Smerom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Augiášov chliev

Väčšinou ide pri takýchto zmluvách a obstarávaniach o detaily, dnes už hrubé chyby nerobí nikto, naučili sa v komunálnej politike chodiť. Všimnite si, ako sa tam tlačia, určite nie za komunálne poslanecké náhrady. Rozdelili si kšefty a búrka v pohári nastáva len ak si náhodou začnú liezť do kapusty. Inak je medzi nimi - hoc z táborov sú rôznych "mierové spolužitie" a až dojemné malé cirkusové predstaveníčka na tému transparentnosť a hry na demokraciu a nad tým všetkým sa týči starostlivosť o blaho občana. Veríte mi, že ju necítim, ale vidím ako "pomaľovali" napr. cyklotrasy v Ružinove, prídite sa pozrieť, tísíce značiek na asfalte, ktoré sme zaplatili, ale ide o veľmi zlé a nebezpečné! trasovanie. My však nemáme toľko času, aby sme vyšetrovali každý ich krok a žiadali a čakali o informácie. Aspoň, že to robí tento pán. Treba ho podržať, lebo ho budú chcieť odpíliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

dobra investigativa

=TRUNC(RAND()*(B3-B2)+B2) kde B3=9 , B2=1
funkcia TRUNC() = oreze z cisla vsetko za desatinnou ciarkou , nezaokruhluje ... z 1,01 aj z 1,99 je 1
funkcia RAND() = generuje nahodne cislo v intervale >0 a
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2/3

hm, bot orezal aj mna :D ... tak dopoviem ... RAND generuje cisla v intervala vacsi ako nula a mensi ako jedna, takze max. vysledok nasobenia/scitania je 8,99 periodickych , po TRUNC teda 8 :)

otazne je, ci autor excelu nepozna funkciu RANDBETWEEN(1;9) a preco pouzil taky krkolomny vzorec :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Áno tiež zvyknem používať na náhodný výber v exceli funkciu RANDBETWEEN.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To by bolo veľmi ľahké

čo by potom robili niekoľko mesiacov výroby tohto čuda. Možno ani nemajú zapnutý doplnok Analytické nástroje, takže neobjavili čaro tejto funkcie. Bolo by dobré zistiť, či tento "program" nepoužívajú aj na náhodný výber v celej štátnej správe (prideľovanie prípadov sudcom, ...) :-) Inak si myslím, že jednoduchšie je ťahanie lístkov z klobúka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok je vynikajúci !

Za zistenie, spracovanie a publikovanie týchto informácií môžem len p.Hrčkovi poďakovať.
Ďakujem.

Po sledovaní jeho politických (aj občianskych) aktivít si ho viem predstaviť ako budúceho primátora !
(aj keby ho čakal nadľudský výkon s čistením tohoto nášho augiášovho chlievika (na Magistráte), ktorý sme tu za ostatné roky dopustili)
Samozrejme, chcelo by to aj podstanú podporu v mestskom parlamente, lebo títo naši záškodnícky komunálni opičiaci by mu tam na poste primátora len robili len podrazy.
Ale na to je potrebné, aby sa Bratislavčania zobudli a konečne zvolili takých nových politikov, čo majú morálny kredit. Inak sa tieňov "durkovského" politiky nezbavíme nikdy. Tak ako v tomto pokračuje p.Rosová, Bajan, ...

(PiJano! 1/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo vyšleme sa nám vráti

Problém s tými novými politikmi je v tom, že stále tam chodia nejakí noví a stále to nefunguje, takže tadiaľ cesta nevedie. Uvedomte si, že je potrebná zmena myslenia a chápania nás všetkých, že je potrebná zmena celkového systému usporiadania spoločnosti, pretože tento štát prestal fungovať pre ľudí a stal sa vážnym výpalníkom a nie pomocníkom. Ale je to len a len na nás, je potrebné uvedomiť si, že iná, nová kvalita života ide len cez rozum, lásku, cit a intuíciu, nie cez nenávisť, pomstu a hnev. To je podstatné. Energie fungujú a vždy fungovali. Čo vysielame, to sa nám vracia. Sme natoľko "silní" aby sme vysielali dobro, lásku a súcit? Toto je kľúč k lepšiemu životu. Verte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Hrčka, ak chcete zmeniť

niečo musíte mať podporu a takýmito vstupmi si ju získate. Ak máte nejakých osvedčených známych zapojte aj ich ako kandidátov do jesenných volieb. Inak tých prepletencov na výplatných listinách GORÍL, Develúzeroff, Oligarchov, polit-mafií, od Figovníkov Bytových cez Zlodejďurských, Baj-Jána, Mikúúúúša, Rúúsovú, Táňu až po Vtáčika, cirkevníkov a červených ex-komošov.
Zabodoval ste, že ste nehlasoval za prijatie uznesenia o platenom parkovaní !!! Pri hlasovaní ste nebol? alebo mimo? výsledky ukazujú akoby ste tam nebol ??
Pretože má sa hľadať najprv riešenia na to treba aj viac rozmýšľať a až potom rozhodovať! Maggi-strať je jedna práčka, súčasne realitná kancelária, samoobsluha pre prepletencov cez všetky strany s cieľom vykrádania mesta, kde sa to len dá a kde je niečo-čokoľvek na vykradnutie, ovládnutie, ošklbanie.
TRI roky čo nechodí električka na hlavnú stanicu !!! To minimálne je na vzdanie sa Schlossera, ak nie Vtáčika !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlasovanie o parkovani

Dobrý deň,

čo sa týka parkovania, tak pri hlasovaní o parkovaní som bol.
Tu je link na hlasovanie http://www.bratislava.sk/vismo...
a tu je moje vystúpenie a dôvody prečo som daný materiál nepodporil (od 4:25) http://www.zastupitelstvo.sk/3...(4).html?vid=73246

O ostatných veciach a prepojaniach budem písať v nasledujúcich blogoch. Postupne sa kde tu objavia informácie, ktoré keď spojíte, tak máte možnosť vidieť to o čom ste písali - tzn. o prepojení na záujmové skupiny a ich obchody.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spoplatnenie parkovania v Bratislave.

Rád by som sa vyjadril k tejto téme, pretože súčasné aktivity ohľadom riešenia problémov formou spoplatnenia parkovania v Bratislave ma veľmi iritujú.

Komunálni politickí opičiaci, ktorí celé roky mesto z urbanistického hľadiska devastujú (nekoncepčne a nekontrolovateľne zahusťujú) a súčasne celý čas otázky (a dnes už akútne problémy) dopravy (dynamickej aj statickej) neriešili, idú teraz SPOLATŇOVAŤ PARKOVANIE ?!
Dnes, keď je idea metra pochovaná (koľno nás tento špás už finančne stál ?), keď je idea rýchlodráhy pochovaná (koľno nás tento špás už finančne stál ?) a zostala už len akási rozšírená električková varianta (?!), ktorá má byť pre BA nosným dopravným systémom (?!), idú problémy s dopravou v meste riešiť celoplošným, nekonzistentným SPOPLATŇOVANÍM ?! Skutočne, úžasné riešenie, hodné politických opičiakov !
(pritom električková trať na hl. žel.stanicu je uzatvorená, trasa do Dúbravky životu nebezpečná, ...)
Súdruhovia (červení, modrí, čierni či zelení) ak neviete alebo nechcete toto mesto spravovať rozumne (!) chodte už preč !
Už ste napáchali toľko škôd, že ani komunisti za celú svoju éru toľko nedkázali !
(bohužiaľ, že to musím takto skonštatovať)
:-(

P.S
Tiež je už "20 rokov po dvanástej" aj pre občanov Bratislavy, ktorí keď sa sami nespamätajú (a zostanú v apatii), tak umožnia, že nám toto mesto politici totálne rozvrátia.
Mesto bude neriešiteľne zastavané/zahustené hnusnými poloprázdnymi výškovými administratívnymi budovami bez adekvátnej dopravnej infaštruktúry a parkovania, majetok (bytíky, budovy, pozemky) mesta rozkradnutý alebo poprideľovaný, MHD v rozklade a mesto zadĺžené = pod nútenou správou.
A presne tam to zatiaľ "úspešne" speje !
:-(

+ ďakujem p.Hrčkovi za jeho čestné, občianske postoje a angažovanie sa v komunálnej politke.
Jeden z mála politkov, ktorému ešte verím (a kde sa len bude dať, budem ho podporovať).

(PiJano! 1/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mna by zaujimalo,

kolko zaplatili za vypracovanie toho uzasneho excelovskeho programu. Spravodlivejsie by bolo tahanie z klobuka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Excelovský program

Tu treba povedať, že excelovský súbor vypracovalo IT oddelenie magistrátu. Našťastie preto nestál nič :) (ak neberiem do úvahy čas zamestnancov). Na danú potrebu bol podľa mňa tento výber dokonca aj dostatočný. Problém vidím skôr v tom, že sa na tom oficiálne pracovalo od 27.6.2012 do 15.2.2013 - tzn. skoro 8 mesiacov, pričom sa jedná o funkciu, ktorú stredoškolák aj so zoznamom znalcov urobí za 5 minút. Keby sa nato neupozornilo, tak by to nebolo hotové dodnes. Druhý problém vidím v tom, že aj napriek tomu, že to bolo hotové, tak sa to zjavne neupožívalo. Podrobnejšie informácie v nasledujúcom článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je teda sila

Dufam, ze original programu je aspon nejako zabezpeceny, pretoze naozaj trochu skusenejsi stredoskolak dokaze takyto program spustit s automaticky sa nacitavajucim makrom a ten bude generovat stale len tu osobu, ktoru si budeme priat. Myslim ze mnohym ludom staci na pracovnu plochu podhodit ikonu s prislusnym nazvom napr. "Znalec" a je to. A vyhovarat sa niet na co. Ved to robili odbornici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aké opatrenia

je podľa Vás na magistráte resp. v obciach treba zaviesť aby k podobným kotrmelcom nedochádzalo, respektíve boli čo najviac sťažené?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Janka Remešíková: Ženy vo veku 62 + 5 291
 2. Stanislav Martinčko: Dosiahla v nedeľu na TA3 ministerka Matečná svoje dno?? 4 441
 3. Zuzana Šubová: Mamičkár v mamahoteli versus samostatný tween 3 280
 4. Rudolf Pado: Nikdy to nevzdávať, pán prezident 3 218
 5. Martin Droppa: Môžem sa im na to vykašľať! 3 041
 6. Blanka Ulaherová: Step da step krugom 2/2 - Petropavlovsk, Akmol, Astana 2 060
 7. Martin Ondráš: Drastické zdraženie základných potravín ? ... samozrejme 1 765
 8. Júlia Hanesová: Prečo dobrí zamestnanci odchádzajú? 1 131
 9. Igor Kašper: Milujete ma, pani suseda? 976
 10. Martin Šuraba: Sprievodca Košicami 972

Rebríčky článkov


 1. Marianna Balážová: Čaro handmade tvorby
 2. Filip Kuruc: Keď u politika zlyháva morálka
 3. Roland Ondrus: Vítaj GDPR a nič nepýtaj!
 4. Denis Jacko: Po schodoch a rebríkoch
 5. Alžbeta Fialová: Prvýkrát budem dlhodobo trpezlivá
 6. Drahoslav Jonáš: ĽUDIA, MIESTA A VECI.
 7. Nikoleta Juhaniaková: Prečo ísť do divadla?
 8. Edita Vyšná: Hrdo, odborne a slušne v Bruseli- aspoň tí poľnohospodári
 9. Július Kovács: K protestom o predčasných voľbách sú potrebné OSTRÉ nie ustráchané a úslužné.
 10. Zuzana Halabuková: (Ne)Recykluj

 1. Most nepodporí návrh Smeru, nezahlasuje za zákon o odchode do dôchodku
 2. Brat so sestrou splodili dieťa, skončili za mrežami
 3. Meno novej Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách
 4. Na horskom priechode Huty postáva medveď, stopár
 5. Urobil obrovskú chybu. Francúzskeho reprezentanta za rozhodnutie tvrdo kritizujú
 6. Pri nehode bolo aj smrteľné zranenie
 7. Káva v kapsuliach ničí prírodu a je drahá. Jej popularita pomaly klesá
 8. Syna chváli i karhá. Počas šampionátu som sa bál aj zaňho, tvrdí Pavol Rybár
 9. Salah trénuje na dvadsať percent, bojí sa zranenia. Je ramadán, tvrdí jeho spoluhráč
 10. Prečo je odchod do penzie v 65 rokoch len drahý spôsob hľadania hlasov

 1. Budú študentské pôžičky s 0% úrokom?
 2. J. Teleki: Hanusov vlastný gól – alebo ako chce ukončiť hru jednou bodkou.
 3. Kto zničil zdravie slovenských žien ?
 4. Smer kŕmi mafiu: Dotácie dávate ľuďom s kontaktami na balkánsku mafiu
 5. Po bačovaní SNS zostáva všade spálená zem
 6. Smer rozvrátil políciu: Policajný viceprezident Ľubomír Ábel odchádza z funkcie
 7. Smer rozvrátil a mafianizoval agrosektor: Farmári sa sťažujú v Bruseli
 8. Stane sa z Cetelemu Hello bank?
 9. J.Kiššová (SaS): Túto vládu neriadi verejný záujem, ale záujem organizovaného zločinu
 10. V čom lietajú Albánci, ktorí robili s Vadalom

Už ste čítali?