Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa chceme obesiť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

a

prečo sa teda neobesíte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neuveriteľné koľko energie

dokážete vložiť do akcií aby ste zabránili prijatiu zákonov ktoré by uľahčili život určitej skupine ľudí. Škoda že ju neviete nasmerovať pozitívnym smerom a pre rodiny a manželstvá vybojovať niečo čo by im skutočne pomohlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ten posledny odsek

by som poprosil vysvetlit.
ako sa zmenou ustavy podla teba dosiahne zvysenie sance ( ci dokonca garancia) ze deti sa narodia do rodiny s otcom a matkou?
to planujete dat do ustavy zakaz nemanzelskeho sexu a zakaz rozvodov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale nie!

Budú dodávať manželov slobodným, rozvedeným mamičkám. Voľakedy boli dohadzovačky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach, jaj, zase?

To je už v rámci tej aktivity, kde hľadáte dobrovoľníkov na písanie blogov, diskusií?

Ale iné som chcela: neviem, že by niekto bol proti manželstvu ženy a muža, podľa vás tradičnej rodiny. Ja určite nie, je to najlepšie prostredie pre splodenie a výchovu detí.
Zato vy ste konečne jasne napísali, o čo vám v skutočnosti ide, a to nepovoliť ani registrované partnerstvá.
Toto je zo stránky Aliancia za rodinu:
"Našou snahou bude naplnenie týchto cieľov:
•aby nedochádzalo k oslabovaniu jedinečného postavenia manželstva v spoločnosti, napríklad zavádzaním nových rodinnoprávnych inštitútov, ktoré by sa svojou povahou pripodobňovali manželstvu;
•aby v adopčnej politike štátu zostal vždy na prvom mieste záujem dieťaťa vyrastať v kompletnej a stabilnej rodine s matkou a otcom a aby neboli na jej úkor rozširované možnosti adopcie ľuďmi, ktorí tieto kritériá nespĺňajú."
Záver: žiadne registrované partnerstvá, žiadne iné adopcie ako manželia podľa vašej definície.
Čiže jasne ste povedali, že naši homosexuálni občania sú niečo menej a že detské domovy sú lepšia alternatíva ako napr. slobodná žena, slobodný muž, dve ženy, dvaja muži.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slobodná žena, slobodný muž

Homosexuálni občania nie sú o nič menej. Majú svoju hodnotu. Určite sa však nehodia na výchovu detí. To sú dve rozličné veci.
Slobodný muž alebo slobodná žena si deti môžu adoptovať. Je to bežné a úplne legálne. Stretla som sa s tým v praxi. Tam nehrozí, že deti budú pomýlené pri hľadaní identity. Nemajú dosť problémov zorientovať sa v tom ako prišli na svet, kde patria....?
Človek sa často učí na vlastných chybách. Múdry sa však poučí na chybách druhých. Buďme múdri. V Holandsku vznikajú centrá na pomoc deťom, ktoré boli zverené dvom mužom alebo dvom ženám. Nerobme si ilúzie. Dieťa sa z takéhoto "pobytu" vráti v horšom stave ako keby zostalo v domove.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Srdečná vďaka,

že sa mi dostalo tej cti a je mi venovaný prvý príspevok čerstvo zaregistrovanej diskutérky.
To si už brigádnička, angažovaná na základe náboru?

Teraz k veci: tak ako pri adopcii manželským párom, slobodnou osobou, musia žiadatelia prejsť zložitým preverovaním, či sú vhodní. Tak isto aj dve ženy/dvaja muži by museli prejsť preverovaním.

Je vhodné, ak dieťa vychovávajú manželia, kde jeden, nie zriedka aj obaja, holdujú alkoholu? Kde jeden alebo aj obaja rodičia sú patologické osobnosti? Kde dieťa ešte v prenatálnom veku dostáva do tela alkohol, nikotín?
Toto je reálne ohrozenia detí/rodiny, nie to vaše vyfabulované ohrozenie rodín prípadnými registrovanými partnerstvami. Lenže s tým, mnou vymenovaným, nechcete alebo ani neviete nič spraviť a homosexuáli sú veľmi ľahký terč. Tak si kopneme do nich, však to je také kresťanské, keď žijú v hriechu, že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V holandsku vznikaju centra na pomoc detom, ktore boli zverene dvom muzom alebo dvom zenam??? Poprosim link na prislusne centrum, alebo aspon link popisujuci taketo centra. Dakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autorovi blogu.

Prečo si vy ako katolíci najprv nepozametáte pred vlastným prahom skôr, ako začnete svojimi názormi obťažovať (toto slovo mi prišlo výstižnejšie ako presviedčať) ostatných? Koľko krstených katolíkov kradne a pácha zločiny, pričom "nepokradneš!" je okrem božích prikázaní aj v zákonníkoch a v ústave? Horujete za zakotvenie manželstva a proti potratom u iných konfesií a na potrat chodia a rozvádzajú aj katolíci (aspoň tí papieroví).
Kedysi bola celá Európa katolícka a robili sa takisto potraty a rozvádzali sa manželstvá. Ako to vysvetlíte?
A prečo máte pocit, že ste nejako ohrozovaní, keď vás je (údajne) v tomto štáte väčšina? Ja mám skôr dojem, že agresívne obmedzujete iných. V legislatíve je aj bez zmeny ústavy dosť nariadení, ktoré diskriminujú ľudí žijúcich bez uzavretého manželstva
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To by clovek neveril, ze mnohi ludia daju vypoved v praci, aby mali cas bojovat proti homosexualom.
A kto ich pri tom zivi?

"Mnohí ľudia z Aliancie za štyri mesiace dali do toho všetok svoj čas, boli uvoľnení zo svojej bežnej práce, obetovali sa pre dobrú vec, pre rodinu. Prestali zarábať pre svoje rodiny."

Referendum budu vyhodene peniaze za to, co sa aj tak zmeni.
O jedinecnost vlastnej rodiny sa bude musiet snazit kazdy sam svojou jedinecnostou, aby sa s nim partner nerozviedol. A k tej jedinecnosti urcite bude patrit aj tolerantnost. Uz dnes je vzacnou jedinecnostou, ako mozme vidiet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z akých zdrojov

je podstatne financovaná Alianca za rodinu? Kto živí rodiny do rovoľníkov, ktorí opustili svoje zamestnanie, aby sa naplno venovali štvavej kamani proti registrovaným portnerstvám?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prosim vas

ta vychova detmi homosexualnymi parmi je asi taka kontroverzna tema...

ale preco nie registrovane partnerstva? to je pre mna novinka, ze Aliancii za rodinu prekaza registrovane spoluzitie dvoch zien alebo muzov. preco?

ved ak sa krestan homosexual rozhodne, ze ostane sam, prosim

ale su tu aj neveriaci homosexuali, preco by ti nemohli zit v registrovanych zvazkoch, ako tym niekomu ublizia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iba dve veci

Prečo nemáte diskusiu priamo na stránke Aliancie ?????????????? O niečom to svedčí...

V tejto diskusii sa nesmú písať príspevky "obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, politickú, občiansku, rasovú, národnostnú, náboženskú a inú neznášanlivosť a nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám".... aha iba príspevky, blogy podnecovať môžu........???????????
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho