Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako možno zachrániť Železnú studienku? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja tam tú záchranu nejako nevidím.

Iba likvidáciu projektu nejakého developera, ktorý bezaplatil patričné výpalné.

Alebo má byť záchranou to, že sa tam všetko nechá ďalej chátrať? No dobre. Po päťsto rokoch tam možno spontánne vznikne Bratislavký prales...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ste dosť mimo - práveže ten developer má aktuálne súhlas aj Ftáčnika aj starostu Kusého.
Komu mal platiť výpalne - obyvateľom Bratislavy, ktorý chcú zachovať duch a genius loci miesta?
Projekt luxusného kúpaliska a viladmomov v danej lokalite by znamenal, ako píšem, dotiahnutie kanalizácie (alebo vypúšťanie splašiek do Vydrice), zrušenie zákazu vjazdu automobilov cez víkend atď.
Neurážajte ľudí, ktorí sa zapojili do petície, takto anonymne osočovať, na to je každý frajer, však?

Športový areál bez kúpaliska by bol menej rizikový, rentabilnejší a vchodnejší pre územie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Studnička: Ekológ - vydierač

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tomto prípade vôbec nejde iba o ekológiu, ide tu hlavne o oddychové miesto Bratislavčanov a návštevníkov Bratislavy. Ide tu prioritne o ľudí a nie iba o raky a žaby. Kto to nechápe, ťažko s ním diskutovať.
A developer bol mnou osobne v decembri 2011 upozornený, že ak ten projekt vytiahne opäť, tak zažije to, čo ešte nezažil. Takže ja som sa zachoval fér, upozornení boli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne to som si myslel. České príslovie Kdo maže, ten jede, funguje aj opačne: Kdo nepodmaže, ten nikam nedojde, alebo po slovensky: Nedáš, dostaneš (zažijes s projektom to, čo ešte žiadny developer nezažil).

Keby išlo "prioritne o ľudí", tak by sa brali do úvahy aj ľudia, ktorí sa chcú na Sludienke zrekreovať, okúpať, zabaviť, a nie len cyklistickú lobby, ktorá je nadšená, že na toto miesto sa ľudia len tak nedostanú - a desí sa predstavy, že by bolo pre ľudí jednoducho dostupné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Však to je jednoducho dostupné. Vystúpiš z MHD a kráčaš. A o chvíľu si tam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O akú chvíľu? Ja tam teda nechodím, ale kedysi dávno sme to s deťmi skúsili a bolo treba najprv pol hodiny kráčať po asfaltke, kým sa človek vôbec dostal do lesa. Tak ich radšej odveziem do Jura, zaparkujem nad mestečkom a kráčame lesom od začiatku.

Alebo to je teraz tak, že od toho parkoviska celko dolu môže človek buď šliapať desiatky minút po asfalte a čuchať spálenú naftu z autobusov, alebo si na jeden počkať a odviezť sa k rybníkom s vedomím, že spálenú naftu čuchajú iní?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemusíš ísť po asfaltke, môžeš ísť cez les. Možností je viac, z Rače, z Krasňan, od Figara, z Lamača, z Kramárov, z Koliby, dokonca aj z Patrónky - kúsok po ulici K lomu a potom cez les.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevymyslaj si prosim ta. Pol hodiny kym si v lese? Cervena znacka zacina priamo pod cervenym mostom, a ide cely cas mimo asfaltky. Navyse dole napravo od cesty (v smere do lesa) je rozsiahli areal ktory vlastne tvori jedno velke detske ihrisko. Poza neho sa tiez da ist lesom, je tam viacero vyslapanych chodnikov.

Ina otazka: Kolko inych ozajstnych parkov, resp. miest na oddych, ma Bratislava? Sad Janka Krala? Este nieco ine? Pre pol miliona obyvatelov a ktoviekolko ludi s prechodnym pobytom...?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, pravdupovediac neviem, kde sa končí bratislavský lesopark a začína CHKO. Viem však, že čím bližšie k Bratislave chodíme, tým väčšie riziko nám hrozí od cyklistov. Onehdy sme pod Partizánskou lúkou radšej dotiahli na chodník pár kmeňov, lebo sa tam púšťali dolu kopcom ako zmyslov zbavení a každú chvíľu hrozilo, že niekoho prizabijú. Nad Ahojom dokonca musia mať špeciálnu značku "Pozor! O 100 metrov rampa!" lebo jazia tak nepríčetne, že by sa bez značky o rampu pozabíjali sami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autobusy, ktore tam jazdia su na CNG a nie na naftu. Teda este prednedavnom tam take jazdili a dufam ze sa to nezmenilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

boli sme na tom istom mieste??? Pochybujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, rozhodne som za. Hlavné je sa tam okúpať a zabaviť a aby to bolo jednoducho dostupné. Navrhujem tam postaviť akvapark, zábavný park s multikinom a štvorprúdovú cestu priamo z Rače, aby to bolo jednoducho dostupné. Takto musím obchádzať Malé Karpaty alebo ísť pešo cez les. Autom by to bolo lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dovolím si citovať priamo súdruha autora

"Ide tu prioritne o ľudí a nie iba o raky a žaby."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No konecne mam v tom jasno

ten co chce stavat v lese viladomy a "sanatoria" je cisty filantrop. A ten komu sa to nepaci je vypalnik a vydierac. A raz mi nie je jasne, preco sa ti kupaniachtivi nechodievaju kupat na kupaliska a do aquaparkov, ktore su pomaly v kazdej dedine a musia sa kupat just na Zeleznej studienke, ktora ma na to mimochodom uplne nevhodne podmienky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Socialisti sú šťastní, kým...

Ten, kto tam chce stavať rekreačný areál, je podnikateľ. Mestu zaplatil za ruiny s predstavou, že postaví niečo pre ľudí. Áno, pre ľudí: Bez nich by skrachoval.

Na druhej strane stojí aktivista, ktorý do Studienky neinvestoval absolútne nič, a s nepekným úškrnom skúša, nakoľko dokáže uškodiť. Môj odhad je, že to nerobí iba zo zlomyseľnosti. Ten prípad z Česka krásne ilustruje, ako to u aktivistov chodí. Buď investor štedro zaplatí aj aktivistovi, alebo môže čakať podpásové útoky vo chvíli, keď sa pokúsi investíciu dokončiť.

Vlastne mi to môže byť jedno, zlodejov je všade dosť, ale aj tak: Nemal by potom aktivista kúpiť od investora všetko, za čo tam zatiaľ zaplatil, a až potom realizovať svoje plány? Aha, jasné. On nič platiť nebude, on chce, aby sme to zaplatili my z daní. Lebo, ako vieme: "Socialisti sú šťastní, kým neminú cudzie peniaze"...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako spravny zastanca sukromneho

podnikania by si mal vediet, ze existuje nieco ako riziko podnikania. To spociva napríklad v tom, ze ludia nebudu chciet moj produkt, ze nastane svetova kriza, prirodna katastrofa, alebo jednoducho v tom, ze my ludia nakopu prdel, lebo som sa od sameho zaciatku nespraval seriozne, klamal som a zavadzal. No a presne toto zelam panovi podnikatelovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne. Navrhujem, aby mesto predalo Sad Janka Kráľa a nech tam postaví niečo pre ľudí. Najlepšie by bolo obrovské parkovisko. A Horský park tiež nie je pre ľudí. Človek sa vytrepe hore po Hlbokej a príde tam a sú tam len stromy a lavičky. Predať a postaviť niečo pre ľudí, najlepšie Disneyland s horskou dráhou a konečne by by ten názov "horský" mal svoje opodstatnenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, niečo pre ľudí.

Presne pre tých istých, ktorí si na tých bilboardoch zaslúžia istoty, t.j. pre pár vyvolených, ktorí na to budú mať. A tí podľudia, ktorí sa tam chodia len tak naverímboha rekreovať, tých sa nikto nepýtal, stačí, ak dá súhlas Fták.
Čo takého tam investor investoval, čo mu majú aktivisti zaplatiť? Naposledy som tam bol dnes poobede, a nepribudla tam ani jedna tehlička ani jadna lavička, už najmenej 20 rokov. Akurát vlani oživili bufetík, ktorý ale taktak prežíva, lebo je to nevhodné miesto - pre (masu) peších s detičkami je to ďaleko, pre cyklistov smerom k Rači je to ešte priskoro na občerstvenie, a smerom naspäť už vydržia po rotundu, majú to z kopca. Proste slabá návštevnosť. Na kúpalisko je tam až na pár týždňov zima, a ak tam nebude verejná doprava, tak je to pre rodinky ďaleko, tam už chodia iba turisti a cyklisti. Úplne by stačil ten bufet (po skultúrnení) a nejaké kultúrnejšie prostredie, lúka, ohniská a altánky.
Takže ak tam niekto chce kúpalisko, je jasné, že chce aby tam bývala aj klientela toho kúpaliska, teda chce tam obytný komplex. Rozprávke o obmedzení dopravy (vraj vláčik, že aká blbosť!) a vyvážaní fekálii hádam neveríš. Takže - povolená doprava a kanalizácie.
Podnikateľ má tisíc možností podnikať, ale tam, kde mu to komunita, obyvatelia, (ľudia, ako si správne podotkol) dovolia. A komunitu má zastupovať zastupiteľstvo - ten náš nešťastný Fták.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bla

Kebybla išlobla "prioritnebla obla ľudíbla", takbla bybla sabla bralibla dobla úvahybla ajbla ľudiabla, ktoríbla sabla chcúbla
nabla Sludienkebla zrekreovaťbla, okúpaťbla, zabaviťbla, abla niebla lenbla cyklistickúbla lobbybla, ktorábla
jebla nadšenábla, žebla nabla totobla miestobla sabla ľudiabla lenbla takbla nedostanúbla - abla desíbla sabla
predstavybla, žebla bybla bolobla prebla ľudíbla jednoduchobla dostupnébla.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME