Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako vyrobiť týrané dieťa (praktický návod) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuz, vysantili sa tety ucitelky na JPP .... smutne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No neviem

na ucitelky by som sa velmi nehneval. Dieta poznaju, predpokladam ze si nieco vsimli a nahlasili ze maju podozrenie. Potialto vsetko spravne, pruser je ako potom reagovala uradna masineria.
Vzdy ked sa nieco prevali ohladom tyrania, tak sa vsetci pytaju akoto, ze si nikto nic nevsimol, ucitelia, lekari a pod. Tieto nestrcili hlavu do piesku, urobili co asi mali a su po zasluhe potrestane.

Kedze nic nepocujem o otcovi, tak ibaze by islo o vybavovanie si uctov medzi rodicmi, ktore sa vymklo z ruk, potom je to celkom iny pribeh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podla mna chybu urobila nemocnica v Kramaroch, ktora chybne urcila diagnozu. Dieta tam bolo poslane pre podozrenie, ze je tyrane, potial je to v poriadku. Ale lekar v nemocnici neurobil vsetky potrebne vysetrenia a bez tychto vysetreni chybne urcil diagnozu. A ostatne veci sa diali na zaklade takto chybne urcenej diagnozy az do doby, kym sa neprislo na to, ze nemocnica a jej zamestnanci odflakli robotu. Nemocnica by mala uhradit skody a ujmy, ktore chybne odvedenou pracou sposobila. Lekar, ktory tuto chybnu pracu odviedol by mal ist pred disciplinarnu komisiu a ak je skoda, ktoru sposobil (napr. trauma u dietata) dostatocne vysoka, mal by sa zodpovedat pri trestnom konani voci nemu vedenom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vy ste nečítali ten článok s porozumením?!
...učiteľky dirigovali tie chudery zo sociálky,
alibisticky taktizovali ako čo zaonačiť,
samé ostali v pozadí !!!
...učiteľky boli za užitočné idiotky,
nemocnica iba vyšpičkovala nabehnutý trend...
zažalovať všetkých natvrdo za krivé obvinenie,
zneužitie právomoci a pod.
kde je teraz ombudsmanka, či tá fandí len osadníkom aby bola v médiách za politicky zaujímavú?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V clanku nevidime

co vlastne ucitelky popisali.

A postup Upsvar bol nezakonny a protipravny tym, ze za dietatom nesiel sam, cim dalsi nespravny postup zavinil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zle som to napísal,
takto som to myslel: "učiteľky boli dirigované tými chuderami zo sociálky...."
každopádne smutné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naši úradníci si nezvykli

byť braní na zodpovednosť za všetko, čo urobia v rozpore so zákonom. Na to, aby sa toto už nikdy neopakovalo, treba, aby matka podala trestné oznámenia na učiteľky, a hlavne na úradníčky, za poškodzovanie cudzích práv (matky a dieťaťa) a za ohováranie. Zároveň, aby všetky zainteresované poznali, čo to stojí, treba dať na súd žalobu na ochranu osobnosti matky aj dievčatka s návrhom na priznanie nemajetkovej ujmy, ktorá by zohľadnila takú traumu, ktorú spôsobili dievčatku, jeho mame a ostatnej rodine na celý život. Iný postup ich nenaučí nič, odpustenie môže prísť, ale až potom, čo prijmú trest.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bona fide

toto zázračné slovné spojenie je v podobných prípadoch temer univerzálnou výhovorkou, ktorá tie učiteľky a úradníčky ochráni pred spravodlivosťou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chyba systému

V podobných prípadoch veľká väčšina bude tvrdiť, že je to chyba konkrétnych ľudí. Ja si naopak myslím, že je to vlastnosť systému. Akonáhle dáme niekomu moc, bude ju využívať. Akonáhle budú na "riešenie týrania" pridelené peniaze, zamestnaní úradníci, tak počet prípadov bude pribúdať. A štátny aparát, dobré teplé platené miestečká sa budú rozrastať. Takže bude treba podobným tempom aj zvyšovať počet prípadov. A to povedie aj k výrobe (prípadov) spôsobom, aký je tu opísaný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Predbehol si ma, suhlasim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chyby sa mozu stat

ale prave preto by mali byt zodpovedni aj statni uradnici za svoje ciny
a mala by byt mznostnapravit prehmat
v Anglicku by sa to dieta uz k matke spat nedostalo ...

ano a samozrejme je tu aj opacny pripad ked je naozaj dieta tyrane, ale vtedy je naopak socialka benevolentna
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to nie sú chyby

Nie, nesúhlasím. To nie sú chyby. To je očakávaný dôsledok odovzdania moci a financovania systému. A žiadna kontrola ani zodpovednosť to nevyrieši. Možno zmierni. Ale príčina zostane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A riešenie, Tibor?

Ako by sa dali, podľa Teba, eliminovať takéto svinčíky?
Ozaj, nebyť týchto novín a Nataše H.., kto vie ako by to skončilo. Teda, ako dlho by trvalo, kým príde k náprave?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Začal by som zrušením spoločensky zvlášť nebezpečnej zašivárne typu rodová rovnosť a doživotným zákazom súdružkám sociálnym inžinierkam vz. Pietruchová zasahovať slobodným ľuďom do života.

Ak niekto týra deti, na to máme pargraf trestného zákona a kriminálku, nie spolok samozvaných sufražetiek s právom odobrať dieťa rodičom.

A ešte by som skúmal, ako je možné, že články tohto typu spravidla neprekročia nikdy medzu blogov, aby o nich juvenilná justícia mohla hovoriť ako o konšpirácii, napriek uvedeným faktom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

najhoršia je tá viera

Najhoršie na tom celom je, že tí ľudia skutočne veria, že konajú dobro. Zlodej, násilník si aspoň uvedomuje, že robí niečo zlé, niečo, za čo môže "dostať po prstoch". Ale títo ľudia sú skalopevne presvedčení, že konajú v prospech tých detí.
.
Jeden príklad z Čiech, kde to bol dokonca muž, čo si to hrôzostrašné konanie natočil na kameru a zverejnil s jasnou vierou, že išlo o želané konanie. Z toho ide mráz po chrbte.
http://finmag.penize.cz/kaleid...
.
Páchatelia dobra, to je extrémne nebezpečná skupina. Zlo v tej najperfídnejšej podobe. To je na úrovni fašizmu, komunizmu v ich "najlepších" rokoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je nesprávna otázka

Resp. isté otázky odvádzajú od podstaty veci. V tomto prípade si stojím za tým, že je to systémová chyba. Môžem len opísať mechanizmus, akým vzniká:
.
V spoločnosti sa dejú aj negatívne veci, v tomto prípade týranie detí. Žiaľ, tento negatívny jav sa nedá odbúrať. Zlo je v spoločnosti prítomné a bude prítomné.
.
Ale ľudia chcú zlo potierať, resp. minimalizovať. Na tom nie je nič zlé, je to úplne pochopiteľné. No a ja tvrdím, že nie je možné týranie detí úplne odstrániť. Zavedením štátneho systému "ochrany" detí vzninú úplne zákonite a v súlade s dopredu predpokladanými násladkami prípady podobné, ako je ten opísaný v blogu.
.
Čo s tým?
V prvom rade treba pripustiť, že všetko násilie na deťoch sa nedá potlačiť. Je to veľmi smutné, človek sa zdráha toto pripustiť, ale žiaľ, je to tak.
Ak si teda odmyslím štátnu mašinériu, tak zostáva už len angažovanosť jednotlivca. Čo je určite vágnejšie a problematickejšie, ako "jasné" zákony a štátna "ochrana". Akurát u tých niet pochybností, aké neželané následky budú mať.
.
Možno je lepšie začať úvahu z menej citlivou témou. Napríklad štát sa rozhodol "chrániť" svojich občanov nariadením, že pečivo sa v obchodoch musí predávať z uzavretých nádob, že si ľudia musia navliecť jednorázové rukavice, keď ho naberajú a podobne.
ALE: aké riziká sa tým eliminujú? Existuje aspoň jeden jediný jasne zdokumentovaný prípad, keď kvôli naberaniu pečiva voľnými rukami vznikla nejaká škola? A je tých prípadov dostatok na to, aby odôvodnili plošnú buzeráciu a štátnu "ochranu" so všetkým, čo s tým súvisí?
.
Proste niektoré veci nejde delegovať na štát. A musíme sa s nimi jednak vyrovnať, ale hlavne možno osobne angažovať. V danom konkrétnom prípade a konkrétni ľudia. Čo je samozrejme oveľa ťažšie a oveľa menej "usporiadané".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to súčasť prekročenia tvorby legislatív na úrovni suverénnych štátov, ide o stratégiu EU. Má sa stimulovať akási potrebná kultúrna zmena vo vnímaní detí ako nositeľov zmeny - dieťa sa týmto stáva cieľom politickej agendy, štátny úradník v EU chce určovať obsah a formu budúcej kultúry cez ovplyvňovanie detí svojimi vlastnými doktrínami, a na to potrebujú oslabiť autoritu rodiča...

http://www.employment.gov.sk/f...
Rada Európy vydala Stratégiu, kde sa na dočítaš na s.24 okrem iného o budovaní siete udavačov, s požiadavkou ochrániť tých, ktorí oznamujú alebo iniciujú sťažnosti, pred zodpovednosťou v prípadoch prijateľných omylov pri posudzovaní rizika násilia; stačí, keď oznamovací subjekt zváži, že oznámenie alebo postúpenie je v najlepšom záujme dieťaťa...

Znepokojivé je aj prepojenie súkromného sektoru a mimovládnych organizácií, ktoré sa pokúšajú strčiť medzi dieťa a jeho rodiča: Mala by sa podporovať vhodne regulovaná a monitorovaná účasť súkromného sektoru a mimovládnych organizácií...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nič nové pod Slnkom

Toto mal v programe už Marx (v Manifeste KS). Keďže lídri EU sú poväčšinou marxisti, tak len implementujú to, čo sa v minulosti nepodarilo. Plus tých prachov, čo v tom lieta. A dobrých flekov. Ako biznis model pochopiteľné, ako smerovanie spoločnosti hrôzostrašné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemyslím si, že niekto ašpiruje na to plne odstrániť týranie detí zo spoločnosti.
Zavedením akéhokoľvek systému ochrany detí bude dochádzať k chybám, bez ohľadu na to, či budú štátne alebo súkromné. Ľudia sa ale nikdy nezmieria s nedokonalým systémom, vždy budú chcieť niečo, čo dokáže týraniu detí lepšie brániť. V tejto chvíli ľudia veria, že najlepšie to dokáže štát. S týmto sa zas musíte vyrovnať vy. Ak teda nechcete ponúknuť lepšiu alternatívu... (ja sama som ešte nedokázala vymyslieť použiteľný a funkčný systém, ktorý by vedel zabezpečiť ochranu detí pred týraním a fungoval by iba na princípe trhu. ale veľmi rada by som k nemu dospela)

"Ak si teda odmyslím štátnu mašinériu, tak zostáva už len angažovanosť jednotlivca."

Svojvoľné presadzovanie moci zo strany štátu alebo jednotlivca vedie vždy k tomu istému výsledku, t.j. k nesprávnym záverom, chybnému úsudku, chybným krokom k náprave. Aj ten štát tvoria len jednotlivci, ktorý chybujú. Myslieť si, že by nechybovali bez štátu je rovnako naivné ako si myslieť, že chybovať prestanú so štátom. Štát nie je samostatná mysliaca entita, ktorá by z ľudí robila mantákov. To mantaví ľudia robia zo štátu tým čo je.

"Napríklad štát sa rozhodol "chrániť" svojich občanov nariadením, že pečivo sa v obchodoch musí predávať z uzavretých nádob, že si ľudia musia navliecť jednorázové rukavice, keď ho naberajú a podobne."

Toto je chybná analógia. Paternalistický prístup štátu tkvie v tom, že sa snaží jednotlivca chrániť samého pred sebou, alebo byť blbuvzodrným, aby človek svojou blbosťou neohrozoval seba a iných. Preto nám štát prikazuje nosiť prilby a používať rukavice pri nakupovaní pečiva. Avšak týranie dieťaťa je konfliktný vzťah, založený na porušovaní práva jedného druhým. Štát sa tu nesnaží chrániť rodiča pred jeho blbosťou, snaží sa chrániť dieťa, pred porušovaním jeho práv. A keďže priamo dochádza k porušovaniu základných ľudských práv a slobôd dieťaťa (o prirodzenoprávnej teórii už hádam niečo viete a mali by ste vedieť, že sa na ňu odvolávajú aj nacap a libertariáni), z tohto hľadiska teda nejde o paternalistický prístup, preto je vaša analógia zlá. Takže nie, nezačínajte úvahu inou témou a zlou analógiou. Skúste sa vyjadrovať k veci.

"aké riziká sa tým eliminujú?"

Síce absolútne nesúhlasím s tým, aby štát nariaďoval ľuďom, ako majú nakupovať rožky, ale to mi ešte neubralo zdravý rozum. No eliminujú sa tým riziká prenosu chorôb. Druhá vec je, že mi príde ako úplný základ hygieny necapkať iným ľuďom jedlo mojou rukou. Že toto štát musí vôbec prikazovať je skutočne len dôkazom, že táto spoločnosť je blbá. Ale môj názor je, že aj na blbosť má každý právo. Takýto prípad by ale jednoducho vyriešil trh. Ľudia ktorí chcú dodržiavať hygienu, by nakupovali v iných obchodoch ako tí ostatní. Toto je na týranie detí neaplikovateľné.

"V danom konkrétnom prípade a konkrétni ľudia. Čo je samozrejme oveľa ťažšie a oveľa menej "usporiadané"."

Arogancia rozumu je pojem spájaný hlavne s etatistami. Myslím, že sa dá spojiť aj s tými, ktorí si myslia, že majú inteligenciu, rozumové schopnosti a morálne právo angažovať sa samy vo vykonávaní spravodlivosti.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME