Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sama sa rozhodla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

??? ???

Vraj - niekedy si človek vypočuje aj to, čo nechce...
Myslím si, že keď nechcem počúvať rozhovory iných, mne neznámych, cudzích ľudí (v kaviarni, reštike, vlaku, buse, na lavičke, pri prechádzke, v čakárni... tak ich jednoducho nepočúvam, aj keby sa odohrávali meter od mňa. Pretože počúvať - odpočúvať cudzie rozhovory sa nepatrí. Je to neslušné, "trčať niekde vedľa" a tváriť sa, že nepičujem, ale mať uši došpicata a počúvať, len aby mi nič neušlo...
...a aby som to potom hodil na blog. Celkom mi uniká význam a pointa tohto blogu. Ale, všimol som si, že to nie je nič blogersky neobvyklé: Veľa autoriek (autorov pomenej) blog začína asi takto: "Išja som / sedela som, a nechtiac som si vypočula..."
viem si to redstaviť. Jedna klebetná tetka ide so psom po parku, priblíži sa k iným klebetným tetkám, tam "náhle" jej pes "musí" čúrať (kakať, ovoniavať, čuchať...) a tetka je razom v extáze, lebo konečne môže odpočúvať :-)))
K tomuto blogu: Čo sa teda vlastne stalo? Oná neznáma sa "sama rozhodla" a skočila pod vlak? Alebo si našla iné kamarátky a je s nimi rada a šťastná, lebo ju do ničoho netlačia a neohovárajú ju? Alebo je radšej sama (nie osamelá!) a nasilu sa nepchá tam, kde nechce?
Akosi o ničom tento blog. Ale predsa len o niečom: O ženskej, "tetkovskej" zvedavosti, ktorá nemá hraníc.
Ešteže je v tom "príbehu" ten muldry pes, ktorý svoju paničku odtiahol preč. Zdá sa, že pes má v sebe viac slušnosti, než jeho majiteľka :-)))
Hlavne, že je blog napísaný, aj keď o ničom, ale je.
A teraz - hor sa vyhrešiť ma, vymínuskovať a ukázať mi, čo som za blba, keď ničomu nerozumiem - teda takýmto "tetkovským taľafatkám" :-))) :-))) :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na svoj názor máš plné právo a ja Ti

ho neberiem a vôbec Ti "nebudem ukazovať čo si za blba". To nie je môj štýl. Bolo to trochu ináč ako si to vzal Ty... ale to nevadí a nemá význam, aby som tu opisovala ako to je, keď psík je von, ňuchce, zastane... a zasta ne hocikde... Nestála som im za chrbtom a oni ma videli. AJ keď si v autobuse a ľudia sa pri Tebe rozprávajú, počuješ aj ked nehceš. Nezvyknem von nosiť štuple do uší, aby som nebodaj čosi nezačula. Neviem o koho ide, nikoho neohováram... a nikomu som tým neublížila. Myšlienku, ktorú som týmto krátkym textom chcela posunúť ďalej... si jednoznačne nepochopil. ALe to nevadí, tí , ktorí ju pochopili nebudú sa rozčuľovať nad tým, že mám uši.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veruže nie,

predstavte si, ale nepochopil som "tú myšlienku", ktorú ste chceli povedať napísaným.
Určite ide o nejakú mimoriadne zaujímavú, cennú a originálnu myšlienku - tak sem s ňou, prosím vás, pani autorka.
Som presvedčený, že keď sa chce, tak jednoducho cudzie rozhovory nepočúvame aj keby skutočne boli diskutéri, diskutérky, meter od nás. Keď chcem, tak nič neexistuje, aby som počúval cudzie rozhovory, alebo trlefonáty - lebo sú ľudia, ktorí akosi automaticky do telefónu zvyšujú hlas, až kričia.
Vy ste tiež asi nepochopili, čo som chcel povedať prvým príspevkom.
Jednoducho - cudzie rozhovory nepočúvam, a keď už sa neviem ovládať, tak o tom aspoň nevypisujem, keď nepoznám súvislosti, kontext.
Iné by bolo, keby ste sa pri tých tetkách pristavili, zoznámili sa s nimi, spýtali sa BA onú nimi ohováranú osobǔ, a vari až potom veci "riešili". Ale takto? Fakt o ničom...
P. S.: Ospravedlňujem sa za preklepy - aj v prvom prispevku, písanie z iTelefónu nie je mi pohodlným...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prve sloveso v piatom riadku je jednoducho famozne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Táto autorka nemá za potreby odpočúvať cudzie rozhovory, aby jej články boli bez myšlienky. Dal som si nadprácu a prehrýzol sa článkami (poéziu som vynechal, nie je to nič pre mňa), aby som s poľutovaním zistil, že píše, aby písala. Pre podobné ženy v domácnosti, ktoré sa zletia ako straky nad šperky a krákajú a krákajú. Po prvotnom euforickom uverejňovaní článku každý deň sa vypísala a je rada, že niečo odpočuje a napíše. Aby nezmizla z pamäte. Akurát tie straky neprileteli, asi majú iný objekt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za Váš čas

pán kulturolog... Toľko ľudí píše na blog a Vy strácate čas práve pri mojich písmenkách? Moc tomu nerozumiem, lebo ja tiež čítam blogy, ale tie, ktoré ma bavia. Možno Vám však dobre urobilo, že ste si mohli na niekom zgustnúť. Tak pekný zvyšok dňa a verím, že si na blogu SME nájdete mnoho takých autorov, ktorým nebudete mať čo vytýkať .Iste nájdte takých, ku ktorým tie "straky" prileteli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ospravedlňujem sa za tykanie, ale

tu na blogu to tak býva zvykom... ale Vy vykáte, tak ma mrzí, že som tykala. Nemá význam, aby sme si tu vysvetľovali svoje postoje... ĎAKUJEM za Váš čas, už to, že ste mi z neho toľko venovali pre pár mojich viet...je pre mňa svojim spôsobom kompliment. A už len na záver... mojim príspevkom som chcela povedať čosi ako to, čím som (citátom) ho aj ukončila. Vy predsa máte možnosť voľby čo budete na blogu čítať ... nik Vás nenúti aby ste čítali "tetkovské taľafatky". Aj tak Vám ďakujem, že ste sa u mňa zastavili. Však diskusie sú na to, aby si každý povedal svoj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zvlastne, ze dvaja chlapi (v preklade "koruny tvorstva") nevahaju a venuju tolko casu, energie a namahy akemusi "nepodstatnemu talafatkovemu tetkovskemu blogu".... ved oni predsa (chlapi) zachranuju svet, su riaditelia zemegule, coby zemegule, rovno vesmiru! su nesmierne zaneprazdneni, nemaju cas na talafatky a zarazu: tu ho mas! tolko pozornosti starej tetke, ktora kraka s vranami, ci ako to ta koruna tvorstva napisala. Panabeka, to musi byt frustracia ako delo! Mal by sa riadit tym prvym slovesom v piatom riadku:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

viviane2

ďakujem za Tvoj názor, ktorý plne zdieľam. Ozaj ma taký záujem veľmi prekvapil, hlavne preto, že ide o muža. Pánovi vadí, len to...že vraj chodím a odpočúvam rozhovory...no, musím sa smiať... ale to, čo som tým chcela povedať, ozaj nepochopil... ALe s tým človek musí počítať, keď ide " s kožou na trh". Na svoj názor má právo. Pekný deň Ti želám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ti dvaja maju problem sami so sebou...
Clanok bol napisany dostatocne zrozumitelne, aby hocikto pochopil, o co islo.
Prekvapujuce je, ze hlavne ten prvy diskutujuci "vyplytval" tolko textu na komentar k blogu - ktory je "len" takou glosou beznej dennej situacie, ktora sa moze stat komukolvek.
Ktovie, co o tak napajedilo. V podstate mi to moze byt jedno, ibaze on je bohuzial pomerne bezny priklad rozmyslania slovenskeho chlapa, pre ktoreho su zeny akoby tvory nizsej kategorie a mozes mu zniest aj modre z neba, on to ma zaskatulkovane svojim sposobom a nazor nezmeni. To nebol priklad nejakeho "muzsko-zenskeho" napatia, alebo prekarania, alebo rozdielu v mysleni muzov a zien, to je prud odsudenia a negativneho hodnotenia za kazdu cenu.
keby si napisala nieco napr. o separacii komunalneho odpadu alebo vysusovani planety, napisal by to iste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

asi nebudeš ďaleko od pravdy

pretože takú búrlivú diskusiu a toľko odsúdenia ... to som ozaj nečakala. Tiež som premýšľala, čo dotyčných k tomu viedlo... však som už na blogu zažila kadečo. Kadejaké výmeny názorov...ale takú reakciu na taký článok ... to ešte nie. Však daní páni zo mňa urobili "špeha"... s odpočúvacím zariadením ... cha cha. Fantázia im zapracovala naplno. Len myšlienka im ušla... vysvetľovať ju nemá ozaj význam. Verím, že si na blogu nájdu svojich favoritov a mňa obídu oblúkom.
Príjemný deň, Viviane2
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rada som si prečítala...

Na prechádzkach človek neraz začuje kadečo od chodcov, ktorí sa mihnú v našej blízkosti... Neraz milé, neraz sprosté, ba vulgárne, zlé slová...
Iba mŕtvola by si ich nevšimla a nereagovala v mysli na ne...
Človek, ktorý uvažuje, a nie je mu všetko jedno, čo sa okolo neho deje, robí, hovorí, musí nutne zareagovať... Aspoň sám v sebe, keď nie je príležitosť niečomu alebo dakomu aj rukolapne pomôcť. Človek, ktorý má pocit, že sa musí vyjadriť aj hlasom, výkrikom, napríklad vyjadrením sa na papier, blog, v časopise, alebo len doma pred svojimi najbližšími ústne, urobí tak. Je to úplne prirodzené...
Som rada, že si sa zasa ozvala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Magdi, zatiaľ ozaj nechodím

na prechádzky s benym so slúchadlami na ušiach a zámerne sa pri nikom nepristavujem... ale dotýčný pán to tak pochopil, ja mu to neberiem... nech si myslí čo chce... ja viem, ako to je a to mi stačí... Dakujem za Tvoje slová.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Janka, páčil sa mi článok

a teším sa, že si zase tu a znova píšeš. A k tomu "múdrlantovi", nič si z neho nerob, lebo aj ja niekedy počujem, aj keď nechcem počuť... Predsa nebudeme chodiť s klapkami na ušiach. A u ľudí je to tak, že niekomu sa nechce veľmi medzi ľudí, a potom sú z toho psychicky hotoví. Poznám aj takých. Nuž a tí, ktorí by mohli pomôcť, tak radšej klebetia a nesnažia sa zistiť, čo je v tom. Dala si to výborne. Možno, niekto taký aj prečítal a vstúpil si do seba a začal chodiť medzi ľudí. Nikdy nemôžeme vedieť... Prajem krásny večer a všetko dobré. Ozaj sa teším, že si tu.:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marti, ďakujem, že si sa u mňa

zastavila a našla si čas aj na príspevok. Dakujem za milé slová, potešili. Mne išlo o hlavne o "ilulstárcie" citátu, ktorý je v závere textu. Je pravdou, že mnohí to asi nepochopili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja,

na rozdiel od niektorych, sa rada divam okolo seba, pocuvam (nie odpocuvam:-) ludi, sledujem ich konanie. Su pre mna zdrojom inspiracie a ak v diani okolo seba najdem nieco hodne posunutia, rada to urobim (ako urobila aj autorka). Myslim, ze myslienka slavnej osobnosti uvedena na konci clanku priam vystihla to, co sa udialo v realite. A bolo by fajn, keby sme si tu myslienku dokazali uvedomit a hlavne sa podla nej spravat. Je vela osamotenych a osamelych ludi, ktori si v skutocnosti mozu za svoju izolaciu sami. Pekny vecer prajem vsetkym:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jarka, rada Ťa u mňa

vidím. Po dlhej dobe som si "skočila " na blog... a hneď som bola odsúdená za "odpočúvanie".... no, musela som sa ozaj zasmiať. Vidím a zároveň ĎAKUJEM, že si presne pochopila to, čo som chcela... bolo to malé "posolstvo", ktorým som niektorým z nás chcela ako sa hovorí...otvoriť oči. Samú ma rozhovor tých dám donútil premýšľať nad sebou. ĎAKUJEM....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že ľudia, čo chceli pochopiť, tak pochopili.. a tiež si ma prinútila zamyslieť sa, že ozaj veľakrát si ľudia za svoju osamelosť môžu sami -trebárs aj tým, že sú stále ufrfľaní :):):)a nič a nikto im nie je dostatočne dobrý.. a názor iného človeka je pre nich druhoradý, zlý, zbytočný.. proste v dnešnej dobe ľudia nevedia "počúvať".. a tým nemyslím, len počúvať ale aj zamýšľať sa nad počutým :):):) Mňa si prinútila zamyslieť sa nad tým, že tuná na blogu akosi stúpa nevraživosť.. Dúfam, že Ťa neodradila diskusia.. a opäť začneš písať :):):):) Veď ozaj, komu sa niečí názor nepáči, nemusí reagovať, alebo ho ani nemusí čítať :):):):)
Príjemný zbytok víkendu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

k.m.

som veľmi rada, že si pochopila, čo som tým "banálnym" rozhovorom chcela povedať... práve pre takých som to písala, ktorí pochopili a prípadne sa nad tým dokázali aj zamyslieť, tak...ako ten rozhovor prinútil aj mňa zamyslieť sa... ĎAKUJEM
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepáč, že som Ťa, Janka, uviedla do pomykova. Rada čítam Tvoje články, vlastne rada som ich čítavala keď si prispievala častejšie :):):) vtedy som bola nezamestnaná a Tvoje videnie sveta zhmotnené v blogu mi bolo veľmi blízke.. osobne sa nepoznáme...Škoda, že už nepíšeš.. zavládla tu akási nerovnováha -akosi sa vytrácajú také normálne ľudské príbehy, myšlienky, veci, čo by nás posúvali ...je mi ľúto, že veľa prispievateľov už nepíše, že veľa dobrých prispievateľov to vzdalo...veľakrát najmä pre aroganciu anonymných diskutérov. Práve zo strachu z anonymnej arogancie som nikdy nezačala blogovať, aj keď som viackrát mala veľké nutkanie :):):):) a myslela som si, že mám tiež čo povedať.. Teraz však už nemám až toľko času.. a tak som tu už len tak sporadicky. To však nič nemení na veci, že tých svojich "skalných", si tu - aj keď len občas - ale nájdem :):):)
Všetko dobré.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME