Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chod psychicky chorej mysle je dôležité udržať na uzde (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj úplne zdravý človek

sa niekedy neustriehne a naberie si na plecia jedno cez druhé.
Veď aj tým umytím okien si užitočná, Renátka. Ak máš pocit, že iní to neocenia, z toho si netreba robiť ťažkú hlavu. Ale myslím, že určite ocenia. Každá práca je potrebná, hoci veľa ľudí si o sebe myslí, že on robí viac a dôležitejšie ako ten druhý. To je normálka. Sú veci, na ktoré neexistuje objektívny meter.
Ja málokedy stihnem každý deň všetko, čo som mala v pláne. Často si ako prvé vyberiem to, čo ma baví. Potom to, čo je fakt urgentné. A až potom ostatné a hlavne to "ostatné" nestihnem:)
Mám takú filozofiu, že: roboty, ktoré robí muž, je vidno. Roboty, ktoré robí žena, je vidno až vtedy, keď ich robiť prestane:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Janka, myslím že mužovi tie okná až tak neprekážali, skôr to ostatné, čo zaujímalo mna a ked mu v rozhovore so mnou dochádzali argumenty tak vytiahol na mna tie okná. Rodina si váži, že varím, periem, upratujem...len mna to vzdy úplne nenaplna. A čo sa týka tej tvojej filozofie - svätá pravda, až na to, že naši už neraz, ked som vypadla na pár týždnov do nemocnice, pocítili, čo to je starať sa o domácnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja viem, ten pocit

užitočnosti pre druhých človek potrebuje. Asi to máme nejako geneticky zakódované v sebe.
Ja som nedávno bratovi pri nejakej príležitosti povedala, že chcem žiť len tak dlho, kým ešte budem užitočná pre druhých. A on sa ma bez zaváhania spýtal: Hej? Tak čo potom tu ešte robíš?:))
Som rada, kým sa na tom ešte dokážeme takto prekárať. Možno príde také, keď nám už do smiechu nebude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vyprevadiť syna ráno o piatej? A kam? Do roboty? Dospelého človeka, treba vyprevádzať do práce? A popritom to robí človek, ktorý má problém so spánkom a je chorý? Čo to je za syna, keď nie je sebestačný a bez mihnutia oka dovolí, aby sa oňho starala jeho chorá mať?

Čo, keby ste sa začali venovař radšej sama sebe a každý by v domácnosti robil pre neho určené veci? Však si rozdeľte povinnosti. Začnite najprv tým, že sa ráno o piatej nebudete budiť, ale ešte si doprajete dve hodiny spánku.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME