Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ficova vláda podporuje barbarské vysušovanie Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyhýbajte sa číslam, Kravčík!

Sú vašim nepriateľom.
Svoju neschopnosť zvládnuť základy aritmetiky tu demonštrujete veľmi názorne.
Keby sa za za 332 milionov dala zabezpečiť mzda pre 10 000 ľudí na 5 rokov, tak

a) museli by pracovať za minimálnu mzdu (tohoročná je 352 eur, o rok bude vyššia a o päť rokov ešte vyššia) a za príspevok na stravu 12 eur mesačne.
b) museli by vykonávať ťažkú fyzickú prácu bez náradia a ochranných pomôcok, na ne by už nezvýšilo
c) na pracovisko v teréne by sa museli v čase i nečase dopraviť po vlastnej osi, lebo ani na dopravu by prachy nezostali
d) práce by sa vykonávali len tak bez podkladov, projektu, či odborného dohľadu, lebo zadarmo by vám to robila nanajvýš nejaká charita
e) museli by ste nájsť 10 000 volov, ktorí by za týchto podmienok boli ochotní na vašej vízii participova
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

L-Pack. Ty nikdy nesklameš !

Tvoje riešenie je hodné zabetónovanej komunistickej hlavy.

Takže podľa tvojej zvrátenej logiky:

- budeme tých 10.000 volov radšej platiť z našich daní a oni naďalej nebudú nič užitočné robiť

- všetko zabetónujeme a ty sa konečne odbavíš


- a budeme tu mať pekne sucho a prašno.

By si sa divil, koľko slušných ľudí i charita by pomohli dobrovoľne a bez nároku na honorár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý volič vzor Haščák!

Čísla vás vzrušili natoľko, že okrem invektív ste sa nezmohli na nič. Ani na čítanie. Žiadne riešenie pre 10 000 voličov som nenavrhoval, zato som však hodnotil to, ktoré navrhuje Kravčík.
Vráťte sa do hrubého čreva, milý volič vzor Haščák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý ficoid L-Pack.

nazval si ľudí 10 000 volov a nie voličov.
Nemáš pre nich žiadne riešenie, iba to, aby sme im podporu v nezamestnanosti platili my, daňový poplatníci.
Chceš všetko betónovať, lebo iné nevieš.

No a kam ja pôjdem, to je moja osobná vec. Možno i do toho hrubého čreva, alebo sa pôjdem kochať na betónové veľdiela, pražiť si hlavu a poprípade vyrúbať dajaký strom, ak tam náhodou nejaký ostal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Našels Ježíše, Gumpe?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

10 000 moze robit vselico : upratovat smeti, sneh, malovat plot skolky, prehadzovat piesok z jednej kopy na druhu a na druhy den opacne ... Najprv odporucam zistit, ci Kravcikove opatrenia funguju, nasledne ci pracu pri ich realizacii zvladaju aj nezamestnani mdleho umu.

To znie lakavo : 10 000 ludi, tolko a tolko milionov metrov kubickych vody ... len vedecke dokazy zatial nikde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujimave : minuly rok nam v marci a v tomto case natrepalo snehu vyse hlavy, tento rok je sucho a mozem chodit v tricku. Krajina je "vysusena" rovnako a ziadne hradzky nepribudli / nezmizli. Cim to asi bude ? Nie nahodou tym, ze pocasie je komplexny problem celeho kontinentu a prilahlych oceanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

komplexny problem kontinentu

Áno, ide o komplexný problém nie len na Slovensku, no vyhovárať sa, že veď ja za to nemôžem nech sa snažia tí ostatní je minimálne trošku neféroví. To budeme opäť čakať, kým príde niekto z Bruselu a povie "áno, to alebo hento je správne riešenie". Prečo my Slováci nemôžeme byť v niečom prvý (myslím v tom pozitívnom)? Verím že alternatívne riešenie má svoj význam a budovanie megalomanských vodných diel je podotýkam na Slovensku prežitok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To by najprv musel maestro Kravcik dokazat vo vedeckej diskusii s odbornikmi a publikaciami v odbornych casopisoch svoje nazory.
Ty "veris v alternaticne riesenia". Ja verim v ufonov a cupakabru :-)
Ak sa maju investovat obrovske peniaze, musi tomu predchadzat odborna diskusia. Z akehosi tajomneho dovodu Kravcik diskusiu ignoruje a zatial nepredlozil jediny dokaz v svoj prospech - dotazniky starostom o vlhkosti pody sa nerataju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naivny Frantisek,

ty si nepochopil ze ide prave o peniaze z Bruselu a o nic ine! Kravcik pozadoval spolu s Radicovou 1 miliardu eur na vytunelovanie.
Kup si kus lesa a stavaj si hradzky ostosest a bud pozitivne prvy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Diskusiu?Zatiaľ tuná vidím v "oponentoch" pána Kravčíka iba slovenskú,krčmovú chrapač,ktorá ničomu nerozumie,ale akosi intuitívne cítia,že je článok namierený proti ich sociálnemu Mesiášovi,takže brzdíme chamrad plebejská....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Obávam sa, že odborným termínom "krčmová chrapač" ste perfektne nahrali na smeč niekomu celkom inému, ako ste mali v úmysle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie som fanusik Fica ani jeho volic. Poznat vodneho sarlatana dokazem bez ohladu na politicku orientaciu. Preco do toho tahat politiku ? Ved Kravcik keby chcel, nepise blogy ale snazi sa o vedecku diskuiu v odbornej tlaci. Pamatas sa na otvoreny list metorologov, vodohospodarov ekologov a jeho teoriach ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keby si si dal trosku prace, potom by si zistil, ze tvoja obhajoba kravcika je z kategorie "chrapac".
At vasen neclouma vasi majestatnosti, dead can dance
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chýbajú analýzy, čísla a oponentúra

Je pravda, že výstavba priehrady Tichý potok je nezmysel. Aj to je pravda, že geológia je tam deravá. Treba ešte dodať, že lesy v Levočských vrchoch sa plundrujú nebývalým tempom a je to práve les, čo dokáže zadržať vodu. Teda nie priehrada, ale ani nejaké smiešne vodné stavbičky, na ktorých si Kravčík dlhodobo buduje svoju kariéru -najnovšie kandiduje do Európskeho parlamentu.

Kravčík píše: "Za 332 mil. eur je možné celý Prešovský kraj zrevitalizovať a dať 10 tisícom ľuďom prácu na 5 rokov. Aký by bol výsledok? Kraj bez povodní s dostatkom vody pre ľudí, prírodu, potraviny i zdravú klímu."

To by ma zaujímalo,na základe akej analýzy Kravčík prišiel k záveru, že po preinvestovaní 332mil.EUR a la Kravčík by bol Prešovský kraj bez povodní, s dostatkom vody i zdravú klímu. To nie sú totiž fazuľky, tých 332 mil.EUR,sú to obrovské peniaze,tak by sa hádampatrilo predložiťnejaké relevantné analýzy a zámery na papieri podložené číslami.Tárať do vetra demagogické heslá dokáže úplne každý. A hlavne politici, čo kandidujú do Europarlamentu.

http://www.nun.sk/kauza_povodn...

Ak by chcel Kravčík oponovať Vládnym programom revitalizácie z čias Ivety Radičovej, tak

Citujem: "Vládny program nie je podložený žiadnou odbornou štúdiou - návrhom, ktorý by bol podrobený oponentúre.
Príprava a realizácia programu v réžii vládneho splnomocnenca M. Kováča a manažéra projektu M. Kravčíka sa úmyselne vyhla posudzovaniu SEA, ktoré by umožnilo občanom a odbornej verejnosti ovplyvniť rozhodnutia ohľadom programu.
Tvorcovia Programu tvrdia, že by bolo dobré z rôznych dôvodov zadržať zrážkovú vodu v kopcoch, tam kde padla, aby okrem iného nevznikli povodňové stavy.
Idea zadržania vody tam kde spadne sa zdá byť na prvý pohľad logická.
Na mieste je teda otázka:
Je možné navrhovanými protipovodňovými opatreniami zadržať vodu tam kde zo zrážok spadne?
Jednoduchými drevenými prehrádzkami, ktorých funkčnosť, objem, stabilitu či dlhodobú udržateľnosť nevedia definovať
ani ich tvorcovia?
Prehrádzok a iných drobných opatrení, ktorých rozloženie v povodí alebo priamo v toku zodpovedá len intuícii spravidla odborne nespôsobilého garanta prác či stavebnej firmy ktorá práce v teréne vykonáva?"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vážne človek potrebuje vysokú školu

na to, aby vedel že voda tečie dole kopcom? Ja myslím, že tá intuícia niekedy stačí, okrem toho má každý region nejakú vodohospodársku správu, stačí predsa aby experti od nich si to prešli a urobili plán. Poznajú miestne podmienky, nepotrebujeme odborníkov z Bratislavského ministerstva aby vypracovávali 3 roky odbornú analýzu za polovicu tej sumy, nie? Prípadne nejakú externú spoločnosť za 3/4.
Okrem malých hrádzok existujú aj iné možnosti, napr rozkopávanie lesných zvážnic, nekompromisné zalesňovanie každej neobhospodarovanej pôdy, zmeny vo veľkoplošnom poľnohospodárstve, atď, verím, že ty sám by si prišiel s ďalšími návrhmi. Hlavne je, podľa mňa, čas prestať hľadať "prečo to nejde" a prečo by sa to nedalo aj jednoducho. Prehĺbenie a vybetónovanie potoka v dedine síce pomôže tej dedine, ale 30 km pod ňou to už nebude stačiť.Vláda prikázala obciam vymyslieť prácu pre dlhodobo nezamestnaných, tak prečo nie v lese? A zmysluplne? Aj keď budeme tri roky pripravovať odborné štúdie a podrobovať ich oponentúre, nakoniec aj tak tam musíme poslať chlapa s pílou, krompáčom a lopatou. A tiež nepotrebujeme odbornú štúdiu aby sa povedalo ľuďom, nerúbte každý strom, ktorý vidíte a z ktorého vám na dvor padnú tri listy.
K tomu Kravčíkovi- asi ho nemáš moc v láske, ale blog nie je 10 stránková odborná analýza s číslami. Ak by sa mýlil, nebolo to 10 000 ľudí, ale 8 000, nie 5 rokov, ale 4 a trebárs len 3/4 kraja, tak čo? Furt lepšie než nič..........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pretoze vsetky peniaze cakaju na firmy blizke smeru,skorump. starostov,uradnikov atd ...su to velke sumy a nemozu sa len tk rozdat medzi ludi !cela ekonomia je tak nastevna na ovcansku!!preto sa caka natahuje cas a nicia hondnoty ako kulturne tak aj prirodne ...o 10 rokov bude hanba ludom co tu ziju kam dospeje lovensko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výsledok sa nedostaví

Tak sorry, ale investovať 332 miliónov EUR na základe intuície a po funuse zistiť, že sorry, ale chybička se vloudila a vono to jaksi nefunguje, tak to je trochu silná káva pre mňa ako daňového poplatníka. To by potom hoci aj bezdomovec mohol rozhodovať o kadečom. Bez znalostí, len tak, na základe intuície, že ho niečo zvrchu osvietilo. Ja si použitie mojich daní predstavujem trochu inak, než ako nasypanie tučného mešca peňazí medzi pospolitý ľud (spriatelené firmy) bez náležitej kontroly a neodborne. Peniažky sa rozkotúľaju, kadekto si prilepší na svojom konte a výsledok? Ten sa samozrejme nedostaví.

Na to, aby sa výsledok dostavil, nestačí sa pasovať za nejakégo guru a oblbnúť veriaci plebs. Na to je potrebné trochu viac. Hlavne rozum, odbornosť a víziu vychádzajúca z analýz a poznania skutočného stavu vecí. Kravčík nevychádza zo skutočných príčin povodní, on vychádza z čohosi celkom iného. Zaujímavé, že každý pýta groše na protipovodňové opatrenia, ale lesy nad dedinami sa veselo rúbu, najnovšie sa rúbu aj medze, vetrolamy, brehové porasty, kroviny, remízky. Kravčík sa o toto rúbanie nezaujíma. Pre neho je momentálne najdôležitejšie, aby bol zvolený za europoslanca.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Čo uniklo médiám v kauze Glváč? 6 212
 2. Monika Kozelová: Rozmohl se nám tady takový nešvar... Na štátnom. 1 949
 3. Slavomír Kinik: Už len 50 dní prosím nezabudni že sa blíži deň keď zazvoní zvon a tam stáť bude On 1 278
 4. Július Kovács: KEĎ SA PENTA MI VÝHRAŽA 1 185
 5. Věra Tepličková: Threema? 1000 a jedna noc po slovensky. 1 091
 6. Rudolf Pado: Diagnóza Rattaj 1 050
 7. Daniel Schikor: V kraji drevených kostolov 722
 8. Jaroslav Polaček: Vláda si kupuje pred voľbami ľudí 600
 9. Júlia Piraňa Mikolášiková: Advokáta z kauzy takáčovci usvedčuje iba bývalý klient, ktorého pre výpalné čaká súd 554
 10. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 513

Rebríčky článkov


 1. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 2. Július Kovács: KEĎ SA PENTA MI VÝHRAŽA
 3. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 4. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 5. Ján Popovič: Rovnica úspechu
 6. Martin Zibrin: Merateľné výsledky vo vzdelávacích projektoch
 7. Andrea Fuglíková: Gaslighting: forma psychické manipulace a citového vydírání
 8. Juraj Gašpárek: V kostiach jar
 9. Tomáš Jurkovič: Ako hospodárili mestské časti Bratislavy v roku 2018?
 10. Štefan Vidlár: Prúskumy

 1. Végh vyhral najočakávanejší súboj MMA. Vémolu poslal k zemi už v prvom kole
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 4. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 5. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 6. Prieskum Focusu: Kiskova strana ďalej posilňuje
 7. Najväčšie sklamanie novembra? Dubček, hovorí biskup Malý
 8. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 9. Tvárou zmeny môže byť Kiska
 10. V autoškole vybavovali vodičáky bez výcviku, stopla ich NAKA

 1. Rada prokurátorov: Ak sa potvrdí konanie advokáta Paru, musí skončiť
 2. O odbornosti vyjadrenia doktora Záhumenského: Odborne zlyhal a na svojom mieste nemá čo robiť
 3. Progresívny zdrogovaný jednorožec a iné potratové absudrity: Progresívna gynekológia
 4. Sudcovia sa spriahli s Kočnerom, hoci majú ísť príkladom. Harabinovi pohrobkovia v Threeme
 5. Dorabovať a zmiznúť. Tunel v tuneli Višňové
 6. Gynekológ Mikolašík v TA3 upozornil, že prednosta Záhumenský sa vyjadril neodborne
 7. Prokurátor Šanta: Keď som stretol Kočnera, prešiel som na druhú stranu ulice
 8. Ne Milujem takéto Slovensko .
 9. November 1989: Biskup Malý: Najväčšie sklamanie novembra? Dubček. Vôbec nechápal dobu
 10. Feministky odňali váhy života a smrti Desatoru a prisúdili žene

Už ste čítali?