Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

V neprospech tradičných hodnôt

Ja sa z toho sfafrniem! Tu zasa chce niekto niečo diktovať. Ak chce mať bloger 11 detí, je to jeho voľba. Ak chce žiť s jednou ženou, je to jeho voľba. Zasa tu chce ale niekto niečo diktovať ostatným.
Ja len jednu vec, milí priatelia rodiny a kresťanstva:
Venujte toľko energie aj napĺňaniu ostatných ustanovení desatora.
Napríklad nepokradneš, či nepožiadaš majetok blížneho svojho.
Keď sa tak dívam na tie ponuré tváre dnešných politických predstaviteľov akože "kresťanstva", tak mám pocit, že siedme a desiate prikázanie sa podľa ich životov netýka štátneho majetku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte jedna drobnosť

Občania si nejako zvykli, že zvolia nejakých ochmelkov a tí potom - bohužiaľ či našťastie - majúc k tomu mandát - tak vytvárajú tie zákony okolo nás. Sem - tam dobré, častejšie mizerné, veľmi často otrasné. Ale čo už, dostali od nás mandát v slobodných a demokratických voľbách,, aj keď ich človek nevolil, musí sa podvoliť štatistike a dopredu známym pravidlám.
Ale tu sa dozvedáme - však iste, že to nie je novinka, že nikým nevolení, sami seba nanominujúci aktivisti, nikomu nezodpovedajúci, presadzujúci svoje názory idú vytvárať pravidlá fungovania pre spoločnosť.
Bola tu nejaká dišputa o tom, ako chce táto spoločnosť žiť? Podľa akých pravidiel? Podľa akých tradícií?
Milujem, vlastne nie, neznášam jedincov, ktorí v rámci svojej všeobímajúcej pravdy sústavne cítia povinnosť diktovať ostatným, podľa akých pravidiel majú žiť.
Kedy majú nakupovať, kedy sa majú milovať, s kým sa majú milovať, ako sa majú milovať.
Ako majú vychovávať svoje deti.
Ak cítiš potrebu vychovávať svoje deti podľa tradícií, ktoré platia v tvojej rodine, tak fajn.
Som prvý za to, kto bude za tvoje právo bojovať.
Ale pozor. Nesnaž sa mi nanútiť to, ako mám žiť a vychovávať svoje deti či vnukov ja.
nediktuj ani iným, aby žili podľa tvojich predstáv či tradícií.
Ak chceš, aby si ostatní vážili tvoje názory, predstavy a tradície, tak im nechaj stopercentnú voľbu, aby žili podľa seba, svojich predstáv.
A ak si chcú dnes vytvárať svoje vlastné tradície do budúcnosti, je to len ich vec a ich voľba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predkladateľ.

Sociologickí ideológovia? To je čo za idiotinu?
Ak chve mať bloger sto detí, nech ich má. A nech ich aj uživí.. Tr...kať bez plánovania rodiny a antikoncepcie možno len dovtedy, pokiaĽ mu siaha peňaženka. Plodiť deti v šnúre, bez tejto podmienky, je krajne nezodpovedné, lebo im nebude môcť dať patričnú výchovu a zázemie k štádiu. Je to swystém správania sa osadníkov. My sa namnožíme ako potkany a vy, pomaly vymierajúci gádžovia ste nás povinní živiť. Ináč ste rasisti a čerti.
Iný úplný nezmysel je to združovanie sa do "klubov". Nie také nezištné, ako si kto myslí. Veď ja niečo a niekoho predsa "zastupujem", musíte ma pustiť k slovu. Lerbo bude zle. Ako pri pochodoch. My chceme, lebo dogma, ostatní sa dajte vypchať. A naše dogmy zžaplaťte.
Na oplátku by som mal založiť klub málopočetných a zodpovedných rodín. A začať presadzovať logické stanoviská, ako píšem v prvom odstavci. a zároveň žiadať, aby štát dával detské prídavky maximálne na tri deti a na ostatné výlučne daňové úľavy. A mal by som ako ctený "preceda" samozvaného klubu vyskakovať meter tridsať, veď aj ja niekoho zastupujem, anciáša. A kričať o diskriminácii, porušovaní práv, demokracie a ešte všetkého, čo mi slina prinesie na jazyk.
Lebo celý blog je o jednom. O vyslovení hlasného úžasu, že mnohočetné rodiny a kresťania, no hlavne katolíci, predstavujú iba jeden šuflík z mnohých a ich často uletené názory nie sú rozhodujúce a povinné pre všetkých. A že niekto si dovolí vypočuť si aj ich názor.
Vážení. Ráčte si prečítať a poriadne naštudovať Chartu ľudských práv a slobôd a tiež našu ústavu. Asi je to pre vás španielska dedina. Lebo ľudské práva končia tam, kde začínajú zasahovať do práv iných.
No, skús to niekde nájsť v tých tvojich Leninových spisoch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME