Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

J. Kollár: Volebný program (na Slovensku) voľby nevyhráva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Aj keď s Vami čiastočne sympatizujem,

musím konštatovať, že si ešte veľmi premyslím, či Vám a strane NOVA dám svoj hlas. Na jednej strane si veľmi cením, že chodíte medzi ľudí, že neváhate variť aj guľáš, ale na strane druhej musím prihliadnuť na to, že z programu (či už stručného alebo širšieho) vôbec nie je jasné, kam (ku komu) mienite v tom EP patriť (s kým spolupracovať), aby ste aspoň zrnko z tých smelých cieľov zreálnili. Je nesporné, že EU potrebuje veľmi dôkladné reformy, ale osobne by som preferoval, keby sa zrušila turistika medzi Bruselom a Štrasburgom, keby sa v otázke regulácií jednoznačne dohodlo a uzákonilo, že regulovať možno iba to, čo sa na regulovanie odporúča aspoň z dvojtretinovej väčšiny členských štátov - čiže nie členské štáty budú schvaľovať bruselské bludy, ale Brusel bude riešiť to, čo znepokojuje ústavnú väčšinu členských štátov. Je jasné, že tým pádom najmenej polovica príživníkov z Bruselu vypadne pre nedostatok práce. Takéto jasné ale nevyhnutné riešenia v programe nemáte. Skúste na svojom webovom priestore vysvetliť Váš osobný či stranícky názor. Čakám.
 

 

Ani ja nie som za hlas. Kollár hovorí o programe, ale KDE uviedol nejaké programové tézy, KDE rozpútal on sám nejakú programovú tému, aby o nej potom chceli hovoriť nielen tie strany, ktoré kritizuje, ale ja ľudia. On sám čo sa týka programových téz pasívne čaká, či sa ho niekto niečo opýta z programu a inak v pohode bude sedieť pri akejkoľvek téme "o vysávačoch". Pán Kollár, niečo vám prezradím, keďže teraz si pripomíname napr. Štefánika. Politik je VODCA, vodca, ktorý určuje smery a nastoľuje témy a vízie! Čo nastoľujete vo verejnosti Vy? Vy tvrdíte, že program nevyhráva ... ale to nie je pravda! Však to jasne dokázal Procházka, ktorý nastolil VÍZIU, nastolil program a hoci teraz už minimálne, ale predtým intenzívne komunikoval tieto vízie. (aby bolo jasné, nevolil som ho, takže ho nespomínam zo "samoľúbosti). Nie krivý nos Procházku, ale PROGRAM mu dal 21%. Program, ktorý komunikoval do verejnosti a nielen čakal, kto si stiahne nejaké PDFko, ako to robíte vy ostatní "politici". Takže ak tvrdíte, že program nevyhráva, tak v podstate 10 - 20% voličov automaticky posielate nevoliť. Ale verím, že je to ľahšia výhovorka ako niečo viac robiť a nebáť sa postaviť za svoje vízie, istota ako tak známeho mena sa vám zdá lepšia voľba, ako riskovať, že sa váš program niekomu nebude páčiť. Čo tam po tom, že by sa 10 - 20% páčiť mohol 8-) Títo naši politici sú nenapraviteľní, z lenivosti ani len už jasne predvedené dôkazy nie sú schopní akceptovať, vyhodnotiť a použiť. Škoda, v tomto Kocúrkove...

PS: Poradím p. Kollár, aj keď ja asi kvôli tejto "pasivite" už vás voliť nebudem. Ale poradím: ešte si "vyberte" jednu tému z toho PDFka a skúste ju odkomunikovať, je síce krátko pred voľbami, ale ešte jednou témou máte šancu sa niekam včas dostať...

PS2: Poslancom v EU parlamente budete tiež hovoriť, nech si pozrú vaše PDFko? Eeeech, takýchto poslancov ja osobne nechcem. Takých tam je dosť...
 

Temy euovolieb

Myslim, ze moj postoj k falosnej solidarite v eurozone je dlhodobo jasny. V parlamente som navrhoval obmedzenie kompetencii ministra financii Kazimira pri schvalovani financnej pomoci pre konkretne krajiny. Navrhoval som zriadenie parlamentneho Vyboru pre trvaly euroval. Predlozil som Zakon o informaciach v zalezitostiach EU (po vzore Rakuska), aby vsetci obcania Slovenska mali pristup k informaciam o diani v EU. Smer vsetko odmietol. Niekto sa na Slovensku boji informovaneho volica.
 

 

A stále nevieme, čo navrhujete do Eu parlamentu. Ani jeden zápisok v reakcii na to, čo navrhujete? No tak o čom to tu diskutujeme? Len potvrdzujete presne to, čo som napsísal p. Kollár. Aký je aspoň jeden/dva body, ktoré chcete v EU parlamente (nie slovenskom) presadiť?
 

Pán Kollár,

ale voľby do slovenského parlamentu budú až o dva roky. Nepomýlili ste si termín, keď s predvolebnou agitkou prichádzate už teraz? Ja do ojroparlamentu volím vašich bývalých sústraníkov-sulíkovcov.
 

Medzinarodne ukotvenie NOVA

Smerujeme k plnemu clenstvu v Aliancii europskych konzervativcov a demokratov. Ta presadzuje hodnoty ako rovnaky pristup ku vsetkym clenskym krajinam (mala, velka, stara, nova), slobodny trh, menej statu, za zachovanie zvrchovanych narodnych statov. Podrobnosti najdete na webe AECR. Najznamejsim predstavitelom skupiny je britsky premier David Cameron.
 

Pán Kollár

vôbec Vás nepoznám, ale mám pocit, že ste sa dostali do parlamentu so stranou, ktorá mala neuveriteľný program. Denne sme chodili okolo bilbordu a tam bolo napísané, že prestúpite do lacnejších áut - niečo v tom zmysle , keď budete vo vláde.
Ešte ste nič poriadne nedosiahli a už sa chabrete za métou najvyššou a to rovno do parlamentu EU, kde sa nič nerobí, ale plat je slušný a ešte sa pritrafí aj nejaký biznis. Dzurindovci by o tom vedeli čo to povedať.
Ja ten názov NOVA z čoho prosím Vás vyplýva, keďže sa voláte nová väčšina?
Možno by ste sa mali najprv predviesť s Lišicom v slovenských parlamentných voľbách a potom si dať za odmenu ten parlament európsky.
 

 

Bolo by potrebné prečítať si niektoré blogy pána Kollára a bude poznať jeho názory, niekoľko krát som si vypočula jeho názory v parlamente, ako napr. Ked žiadal, aby bol skrátený čas do ktorého musí byť vrátená DPH, poukázal že niektorí malí podnikatelia a živnostníci čakajú veľmi dlho na vrátenie, čo je pre nich likvidačné, zastal sa študentov, ktorí pracujú na dohody, aby bola zvýšená suma z ktorej musia platiť odvody, poukázal, že mnohíštudenti sú odkázaní pracovať a ich príjem je veľmi znižovaní vysokými odvodmi. Zastal sa mamičiek , ktoré nedostali škôlky a dal návrh ako im pomôcť, zriadením mini školiek s pomocou štátu a veľa iných návrhov, ktoré by obyčajným ľudom pomôhli a všetky boli poslancami Smeru zamietnuté, tak podľa vás takí poslanci čo také návrhy zamietajú tí boli mali ísť do EU parlamentu a nie tí čo chcú ľudom pomôc, myslím že ich tam určite je a tých treba voliť, len si ich viac všimnúť. Preto pán Kollár má môj hlas.
 

 

Mňa už nezaujímajú bláboly mňa zaujíma, čo urobil keď bol vo vláde ( jeho strana).
 

 

Čo ked Vaše príspevky iní považuje za bláboly.
 

 

Čo došli argumenty, alebo program?
 
Hodnoť

dovolím si aj ja mudrovať:

písal som to kedysi pánovi Sulíkovi, je to v mojich očiach jedna z možností - napodobniť Fica, ktorý v opozícií, zvolával tlačovky ku každému počinu vlády, do ktorej sa mohol zadrapiť. Viem, že Nova tie tlačovky robí, ale v mojich očiach len negatívne. Napríklad vytiahnu nejaký prešlap Smeru a ten rozoberú. To je fajn, ale nedozvieme sa nič o Nove, iba o Smere. My vieme že sú to zlodeji, ale vieme tiež že ani počas vlády pravých sa nič nešetrilo. Jeden nepotrestaný zločin navyše hore dole...Ale zakončiť tlačovku prehlásením, že sa budete snažiť presadiť zákon, že i nepovolené odpočúvanie v tak závažnej kauze ako Fico má, by bolo prípustné .(Ťažko si predstaviť policajta, ktorý príde za sudcom že chce odpočúvať predsedu vlády pre podozrenie....).Myslím, že by vám ľudia dali mandát to presadiť. Možno som nezvolil najlepší príklad, ale princíp sa mi zdá byť dobrý. Povedať na záver možné riešenie, ktoré by ste navrhovali a potom i presadzovali. I keď je justícia "nezávislá" od politickej moci, predsa len sa musí riadiť zákonmi, ktoré vy schvaľujete.
Viete, ďalší problém je, že naše "štandardné strany" už veľakrát aj s nejakým volebným programom prišli, ale ktorá ho dodržala? Aj preto už na Slovensku málo koho zaujíma nejaký program, upíname sa k menám v nádeji, že tento konkrétny človek možno..... Preto aj u nás stany stoja a padajú s menami.

na záver už len povzdych, ktorý je mimo vás, chýba mi tu trochu ostrejší politik, ktorý by bol niekde v strede medzi korektnými ľudsko právnymi agendami zviazanými politikmi a kotlebom....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 178
 2. Stanislav Martinčko: Veľká radosť psa generálneho prokurátora D. Trnku ! 146
 3. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 113
 4. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 100
 5. Jozef Šátek: Kto je zodpovedný za blamáž v prípade D. Trnku? 71
 6. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 64
 7. Natália Blahová: Kto má morálne právo viesť túto krajinu? 51
 8. INEKO: Ako odvolať Bugalu či Kováčika 49
 9. Vanda Tuchyňová: Žilinský primátor vzdal zápas o hodnoty, volí tvrdý pragmatizmus 43
 10. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 43

Rebríčky článkov


 1. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 2. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 3. Štefan Vidlár: Predceda Andrej
 4. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 5. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 6. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 7. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.
 8. Ľudovít Herman: Ja voliť nepôjdem. No a čo!
 9. Simona Mačorová: Sexuálna Výchova
 10. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (3)

 1. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 2. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 3. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 4. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 5. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 6. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 7. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Princ Harry: Nie som ľahkovážny, inú možnosť som nemal
 10. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 3. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 4. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 5. Bödör mal pre Kočnera zabezpečovať policajné lustrácie, aj ich spolufinancovať
 6. Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu
 7. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru
 8. Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?
 9. Lajčák cez štátnu akciovú spoločnosť pomáha pred voľbami nekalo financovať Smer
 10. Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom

Už ste čítali?