Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

J. Kollár: Volebný program (na Slovensku) voľby nevyhráva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj keď s Vami čiastočne sympatizujem,

musím konštatovať, že si ešte veľmi premyslím, či Vám a strane NOVA dám svoj hlas. Na jednej strane si veľmi cením, že chodíte medzi ľudí, že neváhate variť aj guľáš, ale na strane druhej musím prihliadnuť na to, že z programu (či už stručného alebo širšieho) vôbec nie je jasné, kam (ku komu) mienite v tom EP patriť (s kým spolupracovať), aby ste aspoň zrnko z tých smelých cieľov zreálnili. Je nesporné, že EU potrebuje veľmi dôkladné reformy, ale osobne by som preferoval, keby sa zrušila turistika medzi Bruselom a Štrasburgom, keby sa v otázke regulácií jednoznačne dohodlo a uzákonilo, že regulovať možno iba to, čo sa na regulovanie odporúča aspoň z dvojtretinovej väčšiny členských štátov - čiže nie členské štáty budú schvaľovať bruselské bludy, ale Brusel bude riešiť to, čo znepokojuje ústavnú väčšinu členských štátov. Je jasné, že tým pádom najmenej polovica príživníkov z Bruselu vypadne pre nedostatok práce. Takéto jasné ale nevyhnutné riešenia v programe nemáte. Skúste na svojom webovom priestore vysvetliť Váš osobný či stranícky názor. Čakám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani ja nie som za hlas. Kollár hovorí o programe, ale KDE uviedol nejaké programové tézy, KDE rozpútal on sám nejakú programovú tému, aby o nej potom chceli hovoriť nielen tie strany, ktoré kritizuje, ale ja ľudia. On sám čo sa týka programových téz pasívne čaká, či sa ho niekto niečo opýta z programu a inak v pohode bude sedieť pri akejkoľvek téme "o vysávačoch". Pán Kollár, niečo vám prezradím, keďže teraz si pripomíname napr. Štefánika. Politik je VODCA, vodca, ktorý určuje smery a nastoľuje témy a vízie! Čo nastoľujete vo verejnosti Vy? Vy tvrdíte, že program nevyhráva ... ale to nie je pravda! Však to jasne dokázal Procházka, ktorý nastolil VÍZIU, nastolil program a hoci teraz už minimálne, ale predtým intenzívne komunikoval tieto vízie. (aby bolo jasné, nevolil som ho, takže ho nespomínam zo "samoľúbosti). Nie krivý nos Procházku, ale PROGRAM mu dal 21%. Program, ktorý komunikoval do verejnosti a nielen čakal, kto si stiahne nejaké PDFko, ako to robíte vy ostatní "politici". Takže ak tvrdíte, že program nevyhráva, tak v podstate 10 - 20% voličov automaticky posielate nevoliť. Ale verím, že je to ľahšia výhovorka ako niečo viac robiť a nebáť sa postaviť za svoje vízie, istota ako tak známeho mena sa vám zdá lepšia voľba, ako riskovať, že sa váš program niekomu nebude páčiť. Čo tam po tom, že by sa 10 - 20% páčiť mohol 8-) Títo naši politici sú nenapraviteľní, z lenivosti ani len už jasne predvedené dôkazy nie sú schopní akceptovať, vyhodnotiť a použiť. Škoda, v tomto Kocúrkove...

PS: Poradím p. Kollár, aj keď ja asi kvôli tejto "pasivite" už vás voliť nebudem. Ale poradím: ešte si "vyberte" jednu tému z toho PDFka a skúste ju odkomunikovať, je síce krátko pred voľbami, ale ešte jednou témou máte šancu sa niekam včas dostať...

PS2: Poslancom v EU parlamente budete tiež hovoriť, nech si pozrú vaše PDFko? Eeeech, takýchto poslancov ja osobne nechcem. Takých tam je dosť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Temy euovolieb

Myslim, ze moj postoj k falosnej solidarite v eurozone je dlhodobo jasny. V parlamente som navrhoval obmedzenie kompetencii ministra financii Kazimira pri schvalovani financnej pomoci pre konkretne krajiny. Navrhoval som zriadenie parlamentneho Vyboru pre trvaly euroval. Predlozil som Zakon o informaciach v zalezitostiach EU (po vzore Rakuska), aby vsetci obcania Slovenska mali pristup k informaciam o diani v EU. Smer vsetko odmietol. Niekto sa na Slovensku boji informovaneho volica.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A stále nevieme, čo navrhujete do Eu parlamentu. Ani jeden zápisok v reakcii na to, čo navrhujete? No tak o čom to tu diskutujeme? Len potvrdzujete presne to, čo som napsísal p. Kollár. Aký je aspoň jeden/dva body, ktoré chcete v EU parlamente (nie slovenskom) presadiť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kollár,

ale voľby do slovenského parlamentu budú až o dva roky. Nepomýlili ste si termín, keď s predvolebnou agitkou prichádzate už teraz? Ja do ojroparlamentu volím vašich bývalých sústraníkov-sulíkovcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Medzinarodne ukotvenie NOVA

Smerujeme k plnemu clenstvu v Aliancii europskych konzervativcov a demokratov. Ta presadzuje hodnoty ako rovnaky pristup ku vsetkym clenskym krajinam (mala, velka, stara, nova), slobodny trh, menej statu, za zachovanie zvrchovanych narodnych statov. Podrobnosti najdete na webe AECR. Najznamejsim predstavitelom skupiny je britsky premier David Cameron.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Kollár

vôbec Vás nepoznám, ale mám pocit, že ste sa dostali do parlamentu so stranou, ktorá mala neuveriteľný program. Denne sme chodili okolo bilbordu a tam bolo napísané, že prestúpite do lacnejších áut - niečo v tom zmysle , keď budete vo vláde.
Ešte ste nič poriadne nedosiahli a už sa chabrete za métou najvyššou a to rovno do parlamentu EU, kde sa nič nerobí, ale plat je slušný a ešte sa pritrafí aj nejaký biznis. Dzurindovci by o tom vedeli čo to povedať.
Ja ten názov NOVA z čoho prosím Vás vyplýva, keďže sa voláte nová väčšina?
Možno by ste sa mali najprv predviesť s Lišicom v slovenských parlamentných voľbách a potom si dať za odmenu ten parlament európsky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bolo by potrebné prečítať si niektoré blogy pána Kollára a bude poznať jeho názory, niekoľko krát som si vypočula jeho názory v parlamente, ako napr. Ked žiadal, aby bol skrátený čas do ktorého musí byť vrátená DPH, poukázal že niektorí malí podnikatelia a živnostníci čakajú veľmi dlho na vrátenie, čo je pre nich likvidačné, zastal sa študentov, ktorí pracujú na dohody, aby bola zvýšená suma z ktorej musia platiť odvody, poukázal, že mnohíštudenti sú odkázaní pracovať a ich príjem je veľmi znižovaní vysokými odvodmi. Zastal sa mamičiek , ktoré nedostali škôlky a dal návrh ako im pomôcť, zriadením mini školiek s pomocou štátu a veľa iných návrhov, ktoré by obyčajným ľudom pomôhli a všetky boli poslancami Smeru zamietnuté, tak podľa vás takí poslanci čo také návrhy zamietajú tí boli mali ísť do EU parlamentu a nie tí čo chcú ľudom pomôc, myslím že ich tam určite je a tých treba voliť, len si ich viac všimnúť. Preto pán Kollár má môj hlas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mňa už nezaujímajú bláboly mňa zaujíma, čo urobil keď bol vo vláde ( jeho strana).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo ked Vaše príspevky iní považuje za bláboly.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo došli argumenty, alebo program?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dovolím si aj ja mudrovať:

písal som to kedysi pánovi Sulíkovi, je to v mojich očiach jedna z možností - napodobniť Fica, ktorý v opozícií, zvolával tlačovky ku každému počinu vlády, do ktorej sa mohol zadrapiť. Viem, že Nova tie tlačovky robí, ale v mojich očiach len negatívne. Napríklad vytiahnu nejaký prešlap Smeru a ten rozoberú. To je fajn, ale nedozvieme sa nič o Nove, iba o Smere. My vieme že sú to zlodeji, ale vieme tiež že ani počas vlády pravých sa nič nešetrilo. Jeden nepotrestaný zločin navyše hore dole...Ale zakončiť tlačovku prehlásením, že sa budete snažiť presadiť zákon, že i nepovolené odpočúvanie v tak závažnej kauze ako Fico má, by bolo prípustné .(Ťažko si predstaviť policajta, ktorý príde za sudcom že chce odpočúvať predsedu vlády pre podozrenie....).Myslím, že by vám ľudia dali mandát to presadiť. Možno som nezvolil najlepší príklad, ale princíp sa mi zdá byť dobrý. Povedať na záver možné riešenie, ktoré by ste navrhovali a potom i presadzovali. I keď je justícia "nezávislá" od politickej moci, predsa len sa musí riadiť zákonmi, ktoré vy schvaľujete.
Viete, ďalší problém je, že naše "štandardné strany" už veľakrát aj s nejakým volebným programom prišli, ale ktorá ho dodržala? Aj preto už na Slovensku málo koho zaujíma nejaký program, upíname sa k menám v nádeji, že tento konkrétny človek možno..... Preto aj u nás stany stoja a padajú s menami.

na záver už len povzdych, ktorý je mimo vás, chýba mi tu trochu ostrejší politik, ktorý by bol niekde v strede medzi korektnými ľudsko právnymi agendami zviazanými politikmi a kotlebom....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Nie len R. Fico môže kľudne spať! 4 821
 2. Matej Varga: Kam investovať po príchode recesie 1 458
 3. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 131
 4. Jozef Sitko: Ospravedlňujem sa, že som zrušil blog: Gorilu „stvoril“ ešte Mečiar 646
 5. Martin Pekár: Ako zarobiť na štáte 300 000 EUR za mesiac 636
 6. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 623
 7. Sebastián Bražina: Keď sa krysy bránia... 485
 8. Ladislav Mišík: Nikdy neľutovať smer a komunistov 428
 9. Viera Šotkovská: BYTY - predvolebná téma? Časovaná bomba? 350
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (18. - 24.10.1919) 305

Rebríčky článkov


 1. Róbert Kováč: V tŕni nahí
 2. Štefan Vidlár: A Voter - A Shit
 3. Ľubomír Belák: Na mol v divadle
 4. Štefan Vidlár: Enem né tak
 5. Peter Mrázik: Výsledkom kolektívneho vyjednávania v Jaguar Land Rover je rekordné navýšenie mzdy
 6. Filip Pančík: Žemľovka
 7. Milan Lacúch: Kresťanský národ konzumentov nečistoty
 8. Martin Krištoff: Časovaná bomba za 19 biliónov dolárov môže ohroziť svetovú ekonomiku, varuje MMF
 9. Štefan Vidlár: V. I. Lenin a nežná
 10. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila

 1. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 2. Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala
 3. Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková
 4. Asi najsmutnejšie je mlčanie Ivana Mikloša
 5. Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou
 6. Zoológ: Pri stretnutí s meďveďom sa mu musíte pozerať do očí
 7. Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje
 8. Z vody sa vynorila obrovská bublina. Báli sa, že ich pohltí
 9. Johnson požiadal Úniu o odklad brexitu, rokovať o ňom odmieta (minúta po minúte)
 10. Johnson sa po prehre vzpieral. Nakoniec požiadal o odklad brexitu

 1. V Súdnej rade sú hlasy, že Praženková a Kosová stratili dôveru
 2. Ako robil Pius XII. spojku medzi hlavnými odporcami Hitlera a Západom
 3. Opozícia vyzvala premiéra, aby zvolal okrúhly stôl a riešil korupciu
 4. Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu Lindtnerom, na ktorom stojí prípad Lexu
 5. Kočner píše Jankovskej: Možno budem premiér a budeš mi robiť Troškovú
 6. Fašizmus sa už neplazí, on tu je, odkázal na proteste v Trenčíne veterán SNP
 7. Kočnerova Threema: Ty si kúpiš byt, ja platím všetko ostatné, napísal Jankovskej
 8. Keby nebolo Pittnera Gorila by nebola: Autora spisu Gorila vyhodili ako vlastizradcu
 9. Kiska a Šeliga organizujú verejné počúvanie nahrávok ľudí, ktorí ukradli štát
 10. Progresívcom s Hlinom ľudia neuverili: Pred Haščákov dom prišli len desiatky ľudí

Už ste čítali?