Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zakarpatská Oblasť. Kam smeruje? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celkom potešujúce správy. Držím Rusínom palce nech sa im to podarí. V súčasnej dobe je to asi jediná možnosť ako sa zbaviť zla - kedy iní rozhodujú za vás, diktujú vám, nivočia vašu krajinu, žmýkajú z vás peniaze, rozširujú korupciu - jednoducho jedna mafia, ktorá vládne podľa svojich hrabavých záujmov.
U nás je to podobné, korupciou poprerastaný hnusný štát, ktorý ide po ľuďoch, žmýka ich a zadlžuje. Už desaťročia počúvame - Slovensko potrebuje zmenu, občania voľte zmenu ... a prd, nevychádza to. Z tohoto dôvodu vidno, že cesta tadiaľto rozhodne nevedie. Finančníci, politici, kamaráti mafiáni, celé rodiny sú poprepletané, je to jedno z akej strany, hlavne, že to sype. Pevne to tu držia v rukách, sú nepremožiteľní.
Takže naozaj, jediný spôsob ako sa ich zbaviť je - úplne sa od nich odtrhnúť, vytvoriť si vlastný štátik n a východnom, južnom, či strednom Slovensku, zobrať im majetky čo tam majú a dosiahnuť zmenu. Treba dúfať, že niečo podobné príde raz aj k nám, ja by som sa od tejto hnusoty odrhol hneď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Moško keď sme u tej histórii

tak pripomeniem:
.
27.10.2008 .... Zakarpatskí Rusíni žiadajú autonómiu pod hrozbou vyhlásenia štátnosti

Delegáti II. Európskeho kongresu zakarpatských Rusínov, ktorého dejiskom bolo počas víkendu ukrajinské Mukačevo, vyzvali Zakarpatskú oblastnú radu, aby k 1. decembru 2008 zriadila Rusínsku autonómnu oblasť s vlastnou samosprávou. V opačnom prípade avizovali vyhlásenie samostatnej republiky Rusínov.

Delegáti spoločného fóra tzv. Sojmu zakarpatských Rusínov a Národnej rady zakarpatských Rusínov prijali uznesenie o obnovení republiky Podkarpatská Rus, ktorá vznikla 22. novembra 1938.

V zmysle tohto rozhodnutia však dôjde k vyhláseniu samostatného štátu Rusínov iba v prípade, že kompetentné ukrajinské orgány nevyhovejú uvedenej požiadavke, ktorá je údajne v súlade s výsledkom referenda z roku 1991, keď sa za autonómiu vyslovilo 78 percent občanov.

Najvyšší predstaviteľ Sojmu zakarpatských Rusínov Dimitrij Sidor súčasne pre médiá uviedol, že uznesenie kongresu o samostatnej štátnosti zakarpatských Rusínov by nadobudlo platnosť okamžite v prípade:

- vyhlásenia výnimočného stavu ukrajinskými orgánmi;
- prenasledovania alebo represálií voči rusínskym aktivistom;
- pokusu o zmenu územno-samosprávnej jednoty príslušnej oblasti;
- pokusu ukrajinských nacionalisticko-teroristických skupín o okupáciu územia.

Sidor zároveň vyjadril vďaku približne 500 aktivistom proruskej strany Rodina, ktorí pricestovali do Mukačeva z rôznych kútov Ukrajiny a pomáhali zabezpečiť nerušený priebeh kongresu Rusínov.
.
P.S.: Len toľko jeto dlhodobo neriešený problém Ukrajinskou vládou (nielen dnešnou) a dnes keď USA a EU podporuje na Ukrajine vyčínanie banderovcov, nacionalistou s Pravého sektoru v prijímaní "zákonov" proti ostatným skupinám obyvateľstva nieje div, že ostatné národnosti žijúce na Ukrajine majú obavy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zato

ty ako kolona ruskej rozviedky strach nemas ;-) Uz to tu raz bolo a na vycinanie sudruhov na cudzom uzemi s mentalitou opilcov bez zabran sa mozes tesit, vedia odmenit pomoc z druhej strany..do casu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

??? ... nechápem,

trošku ozrejmi Tvoje poznatky o mne .....
.
spomenul som si na jednu pieseň K.Kryla, tiež patríš medzi tých o ktorých spieva ?
.
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

autor neuvádza celú pravdu o Zakarpatskej Ukrajine, je obývaná prevažne Rusínmi(malá južná časť madarsky hovoriacim obyvatelstvom) ktorí majú vlastnú kulturu, vlastný jazyk. Avšak nemaju od štátnych orgánov priznaný žiaden štatut, dokonca nemaju ani uznanu ako národnosť, čiže su oficialne na papieri Ukrajinci, čo nie je pravda. A kvôli tomu bojuju o vačšiu samostatnost, a o uznanie samých seba, čo sa samozrejme Kijevu nepáči.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME