Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezáujem o národné dejiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka Ti za článok! Bez neho by som o knihe nevedel a myslím si, že pripomínať si minulosť národa, bojujúceho o slobodu a existenciu je priam nevyhnutné pre jeho prežitie. Nemali by sme zabúdať, že sme tu aj vďaka životom položeným v mnohých bitkách v minulosti. Škoda, že na slovensku patriotizmus je v podstate v negatívnom svetle, aj kvôli ultrapravičiarom. A mám pocit, že akákoľvek snaha o akési vzbudenie národného povedomia, je automaticky škatuľkovaná do sféry sns a pod. Kde zostáva úcta a vďaka k predkom? K ich mozoľom? Nuž bojím sa, že tak ako zabúdame na predkov, zabúdame aj na potomkov, a v behu za dočasnými statkami žijeme na úkor budúcich generácií. Toto naši predkovia nerobili... aspoň moji nie, čo si pamätám. Snažili sa šetriť, zveľaďovať zem na ktorej žili, len aby generácie po nich, mali jednoduchší, ľahší život. My ako keby sme žili len pre seba, nehľadiac čo bude potom. A to je hanba, a nevďak voči predkom. Preto ešte raz ďakujem za tento článok a propagáciu knihy o minulosti... nemali by sme zabúdať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ja ďakujem. Som rád, že moja niekoľkohodinová práca nebola zbytočná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kým sa konajú takéto vzácne besedy a

kým žijú medzi nami mladí ľudia ako si ty, Marián, ktorých tie besedy zaujmú,
a dokonca podnietia k napísaniu článku,
tak to so Slovenskom nie je až také najhoršie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem veľmi pekne.
Žiaľ, na tejto kvalitnej besede sa zúčastnilo asi 15 ľudí. Z toho mladí sme boli len ja a môj spolužiak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tu

kaplnku pri Leviciach poznam a viem ze v tej bitke zomrel Stefan Kohari.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za článok

Dôvodov nezáujmu je viac, jedna z nich je prístup k dejinám, kde akoby sa Slováci skončili zánikom Veľkej Moravy, potom sme asi hibernovali, a prebudili sa na výstrely Národno povstania (niektorých zobudili už nemecké tanky). Kopec zaujímavých ľudí, osobností a osudov je spätých s Uhorskom. Nielen suché údaje a dátumy, ale významné udalosti a niečo, na čom sa dá stavať identita. Keby ľudia vedeli, že ich predkovia neboli len bačovia, viac by si vážili svoju krajinu. Ale nevedia ... a aj preto to tu tak vyzerá - viď stav slovenských pamiatok, hradov, zámkov. Hlavne, že si staviame umelého kráľa na nádvorie Bratislavského hradu).

Náš dejepis na strednej bol des, profesorka tiež a nechápem doteraz, prečo som si ho vybral za maturitný predmet. Toľko suchoty, čo bolo v knihách a osobe, ktorá z nich učila, by vysalo Zemplínsku šíravu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ja ďakujem, za reakciu.
Našťastie ja mám profesorku perfektnú. Veľmi múdra žena, ktorá má celé dejiny v malíčku. Nikdy nič nečítala ani nediktovala. Všetko z hlavy. A výklad má veľmi pútavý.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME