Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie len blondínky, ale aj brunetky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

už som ti vravel

milá Katka, že celá petícia biomasaker nemá najmenší zmysel, totižto neodstraňuje príčinu ťažby predovšetkým na TTP o čo ti ide najviac.
Ak by aj neboli dotácie do štiepky vôbec nič mimoriadne sa nestane, práve naopak, ťažba dreva na tzv. bývalých pasienkoch zarastených náletovými drevinami a krovinami tu bude pokračovať veselo ďalej tak ako bola vykonávaná minimálne desaťročie pred dotáciami, akurát pekne potichučky sa tam nabaľovali predovšetkým politickí nominanti a zarábali na predaji guľatiny, vlákniny a palivového dreva.
Petícia biomasaker je naivnou detskou predstavou, že aj po prípadnom odstavení dotácii (navyše nepravdepodobnom) sa tu naraz prestane s ťažbou na bývalých pasienkoch ...
Nie neprestane len jednú bandu vystrieda druhá.
Nehnevaj sa ale kto toto vymyslel veľmi nepremýšľal, my nejdeme chrániť prírodu, ale vystupujeme proti nejakej skupinke ľudí a trpíme naivnou predstavou, že keď ich zlikvidujeme tak sme problém vyriešili.
Toto je tak naivná a hrubo amatérska predstava, že človek nevie, či sa ma smiať, alebo plakať.
Podstatne lepšou a efektívnejšou metódou by bola občianska angažovanosť za všeobecný zákaz ťažby na TTP, alebo stanovenie prísnych pravidiel, za ktorých by to bolo možné.
Vtedy máš v rukách aj silné argumenty na ochranu prírody argumentuješ nie tým, kto koľko zarobí na štiepke, ale sa sústreďuješ na podstatu veci bez ohľadu na to, kto na tom bude zarábať.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho