Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je cirkev ešte o Bohu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zbytočná floskula v nadpise

Cirkev je predovšetkým spoločenstvo, stretávanie sa v mene Božom. Cirkev nerieši Boha (zase jedna floskula), cirkev rieši predovšetkým spoločenstvo svojich členov vo vzťahu k Bohu.

Je zrejmé, že hovoriť o ľuďoch, ich slovách a skutkoch je jednoduchšie než hovoriť o Bohu. Pri kritike je to ešte oveľa zrejmejšie. A ateisti ani inú možnosť ako hovoriť o ľuďoch nemajú, pretože pre nich Boh neexistuje.

Ego nie je nevyhnutne zlé a zavrhnutia hodné, ego je nástroj použiteľný k dobrému i k zlému. Záleží od jeho kultivovanosti, od toho, aké sú činy, na ktorých sa podieľa. Ako je napísané, "po ovocí ich poznáte".

P.S. 3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Typicke vymyvanie mozgu :

"Vyžeňte zo svojho vnútra ego a vpustite na jeho miesto Boha."

Vymyvacov mozgov podla toho lahko identifikujete, pozadavka potlacit vlastne ego je pre nich najvyssia priorita. A hned vam aj povedia cim mate vase vlastne ego nahradit. Hlavne nad tym nemate vela rozmyslat a mate bez reptania prijat to co vam povedia.

Problem nastane hned ako zistite, ze boha niet. Az potom prichadzaju problemy, bud sa s tym zmierite alebo to ignorujete. Tych ignorantov je ovela viac. Preto RKC dnes vyzera tak ako vyzera.

Inak uz ta poziadavka vyhnat zo seba vlastne ego je pomylena. Ono to totiz nejde, je to proti prirodzenemu stavu sveta. A pomyleny je tiez nazor, ze ego je nieco zle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otazka by skor mala zniet "Bola cirkev niekedy o bohu?" pretoze je celkom jasne, ze to bol od zaciatku stroj na uchvatenie moci a stroj na peniaze, v zaciatkoch nie velmi uspesny ale dnes...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pomaly sa začínam stotožňovať s postojom, že miešanie štátu do cirkví bola blbosť, najprv Milánsky edikt a potom komunisti. Niektoré štáty si počas histórie vytvorili vlastné cirkvi, ktoré mohli kontrolovať (najmä protestantské). Štátna moc všetko dojebabre, čoho sa chytí. Cirkvi, školstvo, zdravotníctvo, jednoducho všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

píšeš:

"Bezák, kauzy kňazov, rodina, homosexuáli a potraty. To sú asi hlavné témy, o ktorých sa u nás v súvislosti s cirkvou hovorí. Všimnime si, že väčšina takýchto tém nemá s Bohom priamu súvislosť."
.
mýliš sa, alebo šíriš demagógiu?
to vieš len ty.
.
"kauza bezák" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
pripomeniem: "ty si peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev...", "...čokoľvek zviažeš na zemi bude zviazané aj v nebi...", "iďte a učte všetky národy..."
to všetko povedal Kristus-Slovo ("na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh"
no, a bezák, hoci sľúbil, že bude poslušný k petrovmu nástupcovi, nedodržal čo sľúbil. nedodržal to, čo sľúbil vedome a dobrovoľne tomu, koho poveril Boh-Slovo.
.
"kauza potraty" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
5. Božie prikázanie, nezabiješ!
.
"hauza homosexuáli" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
nemôžem takmer nič citovať z Biblie, lebo by ma cenzor vymazal. no, niečo z listov apoštola pavla "súložníci mužov nevojdu do Kráľovstva Nebeského" , teda, neprídu k Bohu.
.
"kauza rodina" má priamu súvislosť s Pánom Bohom.
"...ako muža a ženu ich stvoril...", "...množte sa a poďte sa..."
.
pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravidlá

a kódexy nie sú BOH. Nemýl sa. Sú vyjadrením odporúčanej cesty, po ktorej je možné sa k poznaniu Boha dostať. Tak isto sa ale k tomuto poznaniu môžu dopracovať trebárs indiánski šamani...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čokoľvek zviažete na zemi

bude zviazané aj v nebi. Čokoľvek rozviažete na zemi, bude rozviazané aj v nebi.
Peter, tebe dávam kľúče od Božieho kráľovstva. (autor: Boh)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boh je Skala

Boh to hovorí sebe v nás.:)
Vrcholom obrátenia je" Kristus v nás" ako o tom hovorí ap. Pavol "Už nežijem ja(hrešnik), ale vo mne žije Kristus'/G,2,20/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boh hovoril o sebe,

že je Peter-Skala? To máš pomýlené, pápež nie je Boh, je len zástupcom Božím na zemi. Ako Boží zástupca má veľké právomoci: "Ty si Peter - Skala, na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu." "Čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané aj v nebi. Čokoľvek rozviažeš na zemi, bude rozviazané aj v nebi."
Pán Ježiš ustanovil Božieho zástupcu na zemi. Tvrdíš, že už nežije on (pápež), ale žije v ňom Kristus. V určitom zmysle môžeš mať pravdu, ale aj sv. Otec je len človek. Katolíci sa ti za taký výklad (pápež=Kristus) nepoďakujú. Pápež je len človek - Pánom Ježišom Kristom ustanovený legálny Boží zástupca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Opať Boh

Ja o žiadnom pápežovi nehovorím.Kristus neustanovil žiadneho zástupcu Boha na zemi(však načo aj),však to by musel byť opať Boh,hádam nechceš nahradiť Boha za človeka:) Jedine nám poslal opať Boha:) -(J14,26) Ale Tešiteľ, Svätý Duch, ktorého pošle Otec v mojom mene, ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bibliu nepísal Boh, ale ľudia

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, konkrétne napr. Matúšovo

evanjelium napísal evanjelista Matúš (teda - človek)
Matúš takto zachytil slová Pána Ježiša pri ustanovení prvého pápeža v XVI. kapitole Evanjelia, ktoré sa podľa mena jeho pisateľa nazýva Matúšove evanjelium (slovo Evanjelium znamená Dobrá zvesť):

XVI.
"18 A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.
19 Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pápeži Peter, Linus, Klétus atď...

...až do dnešných čias.
Prvých cca 300 rokov po Kristovi žili kresťania v časoch krvavého prenasledovania - za príslušnosť k Cirkvi bol trest smrti. Aj Peter bol pre svoju vernosť Kristovi odsúdený v Ríme na trest smrti a popravený. Pred smrťou odovzdal svoj úrad Linusovi (pre jazykových puristov - Linovi...1.pád Linus, 3. pád Linovi alebo Linusovi ?).
Zoznam všetkých pápežov ako nasledovali po sebe od 1. pápeža Petra až po terajšieho pápeža Františka je každému ľahko dostupný.
Niektorí sa divia, že pápeži prvých troch storočí po Kristovi boli takmer všetci vyhlásený Cirkvou za svätých.
Nech sa tomu nedivia, lebo Cirkev žila v krvavom prenasledovaní a oni položili pre Krista a pre svoju vieru život - sú to mučeníci. Rímske záznamy mnohých súdnych procesov sa nachádzajú v cirkevných archívoch. Pravda, nielen súdne procesy s pápežmi, ale aj s mnohými inými kresťanmi, ktorí boli za svoju vieru odsúdení na smrť. Ale je logické, že represívne orgány Rímskej ríše išli predovšetkým po hlavných predstaviteľoch Cirkvi. Preto sú takmer všetci pápeži prvých storočí mučeníkmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemáš nijakú indíciu, že to bol nejaký

Matúš a už vôbec nie, že sú to slová Ježiša.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"pripomeniem: "ty si peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev..."," dobre. pokladas za vylucene, ze by sa rkc spreneverila svojmu poslaniu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K tomu 5 prikazaniu : Nezabijes !

Vojak je cviceny na zabijanie, zabijanie od neho ocakavame, poskytujeme mu na to vsetky prostriedky, platime ho za to.

Ako sa s tymto faktom vyrovnava krestan a platca dani, napriklad ty ? Ved boh mu prikazuje : Nezabijes !
Je to strohy, jednoduchy, priamy, jasny a zrozumitelny prikaz od boha bez akehokolvek dalsieho vysvetlovania.

Moze krestan zabit cloveka v sebaobrane ? Moze krestan zabit muchu ? Dovoluje mu toto jeho boh ?

Apropo, moze byt vobec vojak krestan ? Co ma vtedy vojak robit ked mu velitel prikaze: do utoku, strielaj! Velitela predsa musi posluchat. Ako rozozna vojak ci ide zabijat v obrannej alebo v utocnej vojne ? Boli vojaci v dobyvacnych vojnach krestania ? Napriklad ti napoleonovi alebo ti americki v Iraku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne toto mi napadá, kedˇvidím kňazov v službách ozbrojených síl.... To mi naozaj odkaz Krista nijako nepripomína, nech sa na to pozerám ako chcem. A ešte je otázka, či sa toto prikázaniue "nezabiješ" vzťahuje iba na človeka. Lebo nie je tam "nezabiješ blížneho svojho".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a boľševizmus.

Aký Peter, akáže skala? Aká ustanovená cirkev? Ukradnutá a znetvorená fanatickým mantinelistom farizejom Saulom, ktorý nikdy Krista nestretol, jeho učenie nepoznal. Petr je dávno, okrem dvoch nič neznamenajúcich listov dávno zabudnutý. spolu s tou skalou.
Vyvstáva teda otázka, komu a čomu vlastne veríš, spolu s RKC?
Potom tie potraty a "nezabiješ". Srandičky, že? Hádam si prísny vegán a v živote si nezabil komára? Alebo nerozumieš termínu nezabiješ? Nie nezavraždíš, nezabiješ. podivné veci sa dostali do evynjelií, presne podľa potrieb tej "skaly". Ján vraj požieral na púšti kobylky, Kristus vzal kalich s neidentifikovateľným obsahom. Súdruhovia v talároch doplnili víno, veď ho tak obľubovali. Pečená baranina bola asi preňho tiež neodolateľná. Lebo NEZABIJEŠ. To si dovolia tvrdiť chlapi v sukniach o revolucionárovi ktorý odmietal nielen ego, ale aj všetko hmotné, vrátane tela. Čo ešte imanie s chamtivosťou? Netvrdil to iba Eckhart a Buddha, ale aj Peter, preto sa ho bolo treba zbaviť, vymazať. Práve tými, ktorí sú otrokmi svojich zmyslov, tela, postov a ešte sa tým po vzore farizejov chvália, mysliac si, že sú niečo viac.
Samá sranda....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak už som čítal ...

všelijaké ateistické srandičky pri vysvetľovaní Biblie, ale takú srandu, že Nezabiješ by malo znamenať príkaz k vegetariánstvu, či dokonca zákaz zabíjania komárov, tak na to nechytá asi žiadna z nich ...

a to som bol dlhé desaťročia ateistom a tiež som si zvykol robiť srandičky z Biblie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vari je tam "Nezabiješ blížneho svojho"?

Alebo len všeobecne "Nezabiješ"?
Ak všeobecne, tak to platí na všetko...
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 175
 2. Stanislav Martinčko: Ako si kapitán, šéf a Béla pletú hrušky s jablkami! 154
 3. Ivan Bošňák: AKO DETI UKRADLI SLOVAN HAJLUJÚCEMU MANAŽÉROVI 131
 4. Lórant Kulík: Gastronómia: Vyprážaný karfiol je nenáročný na prípravu, je vhodný aj pre vegetariánov 53
 5. Stanislav Martinčko: Pán premiér, je člen Kočnerovho gangu aj váš šéf? 45
 6. Juraj Paškuliak: Uvravená teta 39
 7. Martin Droppa: Pomaľované vtáča (II. - recenzia) 35
 8. Martin Droppa: Vraj greténizmus! 34
 9. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (20. - 26.9.1919) 34
 10. Danica Chames: September je mesiac, keď treba veľa jesť... 33

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 42. Závěrečná část
 2. Július Kovács: Nedotknuteľná indická krava Generálna Prokuratúra, hnus vraj poctiví prokurátori?
 3. Štefan Vidlár: "Poručíme slunci, vjetru..."
 4. Gabo Németh: Samota - poézia v srdci básnika
 5. Roland Ondrus: Môj sused erotický privát
 6. Vladimír Krátky: Brucho keď sa vzoprie, darmo máte zarobené vlastnou hlavou .
 7. Milan Rousek: 41. Kdo se s kým zná
 8. Patrik Mackových: Aj Microsoft podporuje svoje akcie odkupom. Trh tento postup výrazne oceňuje
 9. Milan Rousek: 40. Další postup
 10. Milan Lacúch: Kontroverzná téma ľudského utrpenia

 1. Slovan Bratislava dosiahol historické víťazstvo, v Európskej lige zdolal Besiktas
 2. Do čoho peniaze určite nevložiť? Aké sú najhoršie investície dneška
 3. Nevšedné publikum slovanistu fascinovalo: Nikdy som to nezažil
 4. Protestujúci Kováčikovi: Nemáte čo robiť na prokuratúre (minúta po minúte)
 5. Černák sa na súde ospravedlnil Volzovej, že prijal objednávku na jej vraždu
 6. Prieskum Focusu: Smer vedie, SaS po vnútorných konfliktoch mierne klesla
 7. Slovan dostal ďalší trest. Bez divákov bude hrať aj proti Wolverhamptonu
 8. J&T Real Estate vstupuje do projektu, ktorý v Bratislave vytvorí novú štvrť
 9. Greif: Bolo strašné, čo sa vo mne dialo. Krvi by ste sa vo mne nedorezali
 10. Slovenskí futbalisti by mali odohrať najbližší domáci kvalifikačný zápas bez divákov

 1. Fico bol Kočnerov šéf! Tu je dôkaz
 2. Figeľ spochybnil Hlinu na čele KDH: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko
 3. Dlhá cesta od kádehákov k progresívcom
 4. Brucho keď sa vzoprie, darmo máte zarobené vlastnou hlavou .
 5. Eva Čobejová: Na pro-choice protest prišli aj satanisti. Kto podporí pochod za život?
 6. Prečo zlomil Sulík nad Galkom palicu
 7. Matovič vyzval Hlinu aby zrušil ponuku Trubanovi s registrovanými partnerstvami
 8. Herečka Mária Mary Bartalos s manželom pozývajú na Národný pochod za život
 9. Hlina sa dohodol s Trubanom, ale nedohodol so Záborskou a Vašečkom
 10. Tibor Pospíšil: KlimaAlarmistický hoax v dvoch grafoch Denníka N

Už ste čítali?