Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Kravčíkove“ hrádzky pomáhajú! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Do každej...

...slovenskej domácnosti jedna Kravčíkova hrádzka a je vystarané :-))) Veď je to tak jednoduché...

A do každej slovenskej rodiny aj po jednom hornošarišskom umelcovi a remeselníkov...

http://www.sme.sk/c/6269684/kr...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebudete mi veriť, Kravčík...

...no mne také všeobecné povedačky o tom,že niečo pomohlo, nestačia.
Je na to jednoduchý dôvod: ak hrádzky pomáhajú, tak tá pomoc je EXAKTNE MERATEĽNÁ. Podľa vášho takzvaného programu revitalizácie mali hrádzky napomáhať kadečomu. Ja sa vás teda pýtam:
Ako sa v oblastiach postihnutých hrádzkami zmenila hladina spodnej vody?
Ako sa zmenila vlhkosť pôdy?
Ako sa zmenili zrážky vyplývajúce z malých vodných cyklov?
Ako sa zmenila miestna (mikro)klíma?
Koľko nových vodných zdrojov pribudlo?

Mám pocit, že sa vám bude odpovedať dosť ťažko, ked'že na prieskumy a monitoring ste v takzvanom programe revitalizácie vynaložili presne 0 eur. Ale na otázku o počte nových vodných zdrojov by ste snád' mohli odpovedať i bez toho, však, Kravčík?

Otázky o povodniach vám klásť nebudem. Nemá zmysel pýtať sa či cez dedinu tiekla voda s hladinou o 5cm nižšou ako v minulosti, či mali občania vodu v pivnici o pol hodiny neskôr, alebo či im pre zmenu zobralo kus cesty na dolnom konci oproti vlanajšiemu hornému koncu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty si nedáš pokoj !

Odpovedz ty, betonová hlava, ako sa rúbaním a betónovaním tokov riek:
Ako sa v oblastiach postihnutých betónovanými hrádzami zmenila hladina spodnej vody?
Ako sa zmenila vlhkosť pôdy?
Ako sa zmenili zrážky vyplývajúce z malých vodných cyklov?
Ako sa zmenila miestna (mikro)klíma?
Koľko nových vodných zdrojov pribudlo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chlape

prídeš o nejaký príjem,že si takto agresívny?
podľa sily agresivity by som povedal, že prídeš o dobré tisíce.
no ale obráť sa na kravčíka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na hlúposť niet lieku a už

tobôž nie argumenty, logika a dobrá viera. Možno iba agresia. A v prípade L-Packa nejde o nič iné iba o to, že on nedostal dotácie na betónovanie, ale Kravčík na hrádzky. Toto nemôže prekusnúť.

Apropo: nevidel som od L-Packa jediný rozumný argument, prečo stavať betónové priehrady ( za ďaleko vyššie sumy ako Kravčíkové hrádzky ). Iba nekonečné zosmiešňovanie snahy človeka o normálne, ľudské , možno nie vysoko odborné riešenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na hlúposť naozaj niet lieku

Viete, milý občan kravčíkoidnej konfesie, obviniť niekoho z hlúposti je ľahké, stačí si čokoľvek vymyslieť. Rád preukážem, že hlupákom ste v tomto prípade vy:
Máte pravdu v tom, že som doteraz neuviedol žiadny argument prečo stavať priehrady. Je na to pre prostých prosté vysvetlenie: na túto tému diskusia nebols. Ale ak chcete poznať dôvody prečo stavať priehrady, tak vám rád niekoľko uvediem. Jedným z hlavných dôvofov je ZADRŽANIE VODY V KRAJINE A SPOMALENIE ODTOKU. Teda presne to, čo hlása Kravčík a čo uskutočnuje pomocou hrádzkovitostí. Výhodou priehrad je fakt, že objem zadržanej vody je REGULOVTEĽNÝ. Na rozdiel od hrádzok.
Iná vaša hlúposť spočíva v predstave, že ktosi by chcel riešiť kravčíkoviny výstavbu veľkých priehrad. Vy si to možno dokážete predstaviť, no mne pripadá predstava umiestnenia priehrady do údolíčka s dedinkou s dvesto obyvateľmi jednak nerealizovateľná, druhak komická.
Odkiaľ ste zobrali HLÚPOSŤ že mi Kravčík niečovyfúkol a že mu to závidím? Viete, občan, ja nepracujem vo vodohospodárstve a z tohto pohľadu sú mi Kravčíkove iniciatívy ľahostajné. Zaujímam sa o ne ako by sa mal zaujímať občan tohto štátu o efektívne použitie verejných prostriedkov. A verte, občan, že miliardaeur je dosť veľká kopa peniažkov.
V jednom z predchádzajúcich príspevkom ste ma žiadali, aby som vás informoval o dopadoch vodných diel na enviroment. Vaša žiadosť nenašla správneho adresáta, no ak sa s dôverou obrátite na SPRÁVCU VODNÉHO DIELA, ktorý je kompetentný poskytnúť vami požadované informácie, tak budete určite vytešený. I ja som sa obrátil na človeka kompetentného pre poskytovanie informácií o takzvanom programe revitalizácie, no dozvedel som sa veľké oné.

Na záver, milý občan, jedna otázka pre vás. Kravčík kašle na to, aby ku svojej práci niečo povedal. Prečo vy robíte túto nadprácu a odpovedáte zanho? ČO VÁS MOTIVUJE, ŽE SA TU KVÔLI KRAVČÍKOVI ZOSMIEŠNUJETE?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zrejme si neda pokoj dovtedy, kym jeho otazky nebudu zodpovedane, co sa doteraz nestalo. tie jeho otazky su celkom logicke, rozhodne by mali byt v serioznej diskusii zodpovedane. pred povodnami, v realnom svete, ta totiz nezachrani, ze niekoho obvinis z rubania a betonovania a dalsi hlupaci ti navysia karmu, ty hlava dubova :-)
vyhlasenia niekolkych starostov nestacia napr. ani mne, na zaciatok by uplne stacilo, keby kravcik prisiel s udajmi ako napr. prietok, resp. uhrn zrazok v konkretnej lokalite (na to ani nemusi pocas povodne nikam cestovat, stacilo by, aby o ne poziadal shmu) a hned by obhajoba jeho hradzok vyznela serioznejsie..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otázky

A co je na těch otázkách Lotra Paka logického ? Logický je princip a důsledky udržení vody v krajině, a jestli tyto základní věci někdo nechápe, nač mu tvořit složité výpočty a výsledky měření ? To by bylo "házení perel sviním", jak se příhodně říká. Jestli si někdo myslí, že u každé hrázky bude meteostanice, srážkoměr, průtokoměr, půdní vlhkoměr, měřič intenzity zelené barvy rostlin, výparoměr, hlídač výšky hladiny spodních vod, počítač, satelit a fůra dalších vymožeností , a že každá hrázka bude 12x ročně podávat hlášení centrálnímu Pakohrázkovému inspektorovi - pak by měl on navštívit psychiatrickou kliniku. Technokrati podobní Vám či LotrPakovi, kteří místo mozku používají jen tabulky a počítač, vedou lidstvo do záhuby, tudíž by měli by být dokonale odizolováni od inteligentní civilizace.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuz kravcik deklaruje pozitivny efekt hradzok v kazdom zo spomenutych bodov, preto je logicke, ze sa ho na to niekto spyta. pokial ide o tie zrazkomery a prietokomery, mame ich celkom dost po celom slovensku, cize detinske vyhovorky rozhodne nemozno strpiet a to ani niekde na stredoskolskom diskusnom fore, nieto este v situacii, kedy sa rozhoduje o pridelovani statnych penazi a o protipovodnovej ochrane. tam sa totiz nemozno spoliehat len na cestne slovo polointeligentov, ktori prisahaju, ze hradzky urcite funguju a ohanaju sa svojou hlupostou, ktoru si vo svojej pyche zamienaju s inteligenciou. som rad, ze chapes princip a dosledky udrzania vody v krajine, ja preto za odmenu budem hadzat perly sviniam a oznamim ti, ze v pollitrovom pohari nemozno "zadrzat" vodu z dvestolitroveho suda (naplneneho), snad uz teraz lepsie chapes na co potrebujeme my technokrati tie merania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hey

oznamim ti, ze v pollitrovom pohari nemozno "zadrzat" vodu z dvestolitroveho suda (naplneneho),

Dodám:
...ale v 200 litrových pohároch umiestnených za ( pod ) sebou min. znížim rýchlosť a ničivú silu, ako i zadržím vodu na mieste a nechám ju aby sa pokojne rozliala a vyparila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s tymto suhlasim.

len preboha preco to tak neprezentuje aj kravcik a namiesto toho prichadza s vyjadreniami nejakych starostov, ktori (nerobme si iluzie) nie su ziadni odbornici na hydrologiu. snad teda jeho kritika nechce tak vela, ked pozaduje par cisiel na nejakom modelovom uzemi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PREZENTACER

"len preboha preco to tak neprezentuje aj kravcik a namiesto toho prichadza s vyjadreniami nejakych starostov..."

To jako vážně chcete říct, že asi padesáttisícpětsetpadesátýpátý příspěvěk Kravčíka, mimo jeho publikace, je jediným který jste četl ??? Uf, to je tábor eurozávistivých odpůrců Kravčíka ubožejší, než jsem dosud doufal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

klammár

kravcik to NIKDY neprezentoval s patricnymi podkladmi, jeho prezentacie sa zasadne obmedzovali na lacny populimus a bude to tak aj v buducnosti, kedze rovnako ako ty nema ziadne argumenty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podklady

Jakmile mi podáš nezpochybnitelné a měřením doložené podklady, že jsi myslící tvor - uznám, žemáš pravdu. Ale protože bez Kravčíkových výpočtů nechápeš triviální logické věci, jako třeba že padesát kubíkových nádrží zadrží padesát kubíků vody a o ty sníží maximální průtok vody v čase vrcholu odtoku, tak se těch podkladů na 100% nedočkám ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

slovne spojenie "kravcikove vypocty" je celkom pekny oxymoron :-)

"padesát kubíkových nádrží" sice mozes mat, ale podotykam, ze musia byt prazdne. kedze hradzky su na trvalych tokoch, nie na saharskom vádí, tak su samozrejme plne uz aj pred prichodom velkej vody ;-)

kedze uz tu diskutujeme asi tak 3 dni (teda diskutujem ja, tvojou devizou je jedine primitivizmus) a ty si doposial nebol schopny predlozit konkretne argumenty z modeloveho uzemia, je nacase diskusiu ukoncit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Česká úderka

Kravčík dokázal, že je mysliaci tvor. Nešpiní sa odpoved'ami, zamestnáva na to českých nádenníčkov. V tejto diskusii museli byť nasadení až traja.
Hod'te karbetovi za vynaložené úsilie perlu do válovčeka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ukončit diskuzi ?

A jakou ? To jako vysvětlování někomu, že jeho myšlení spočívající v bezduchém ubohém opakování věty "chybí argumenty" je asi tak na úrovni myšlení andulky, považuješ za diskuzi ??? Já jsem tady teda nikdy ze strany odpůrců Kravčíka neslyšel nic jiného než "nemá argumenty" a "dostává peníze". Myslím, že i ta andulka by se naučila víc slov...
A k Pakovi jen tolik, že žádnou perlu jsem bohužel nedostal a nedostanu, protože podle toho pořekadla je hází lidé těm ubohým tvorečkům, ne naopak - takže mi je nikdo nemůže hodit. To už je suprargument, že ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý ubohý tvorečku

Opomenuli ste uviesť, že od Kravčíkových odporcov slyšíte aj "ignoruje odpovede na otázky" a "nemá elementárne vedomosti".
Po porážke budete užitočnejší, úderníku zo zemí historických.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hurá.

Právě bylo oznámeno, že andulka se naučila další dvě věty. Tím bylo jako dokázáno, že překonala inteligenci Paka ? Asi jo. A úplně nejlepší důkaz inteligence andulky je to, že někomu s IQ o 150 výš povídá "nemáš elementární vědomosti". To mě teda fakt dostalo, z toho si fakt každý musí kecnout na zadek !
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 13 678
 2. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 2 243
 3. Dominika Dongova: "Spravila som najväčšiu chybu po rozchode..." 2 066
 4. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 1 502
 5. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 1 239
 6. Dávid Dej: Opatrenia priniesli výsledok. Na Islande odnaučili tínedžerov piť alkohol a brať drogy. 1 236
 7. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 1 189
 8. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 1 128
 9. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 1 055
 10. Zuzana Števulová: Práva LGBTI ľudí nie sú vecou názoru 913

Rebríčky článkov


 1. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 2. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 3. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 4. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 5. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 6. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 7. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 8. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 9. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 10. Štefan Vidlár: Karty

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla
 10. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?