Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Kravčíkove“ hrádzky pomáhajú! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nebudete mi veriť, Kravčík...
...no mne také všeobecné povedačky o tom,že niečo pomohlo, nestačia. Je na to jednoduchý dôvod: ak hrádzky pomáhajú, tak tá pomoc je EXAKTNE MERATEĽNÁ. Podľa vášho takzvaného programu revitalizácie mali hrádzky napomáhať kadečomu. Ja sa vás teda pýtam: Ako sa v oblastiach postihnutých hrádzkami zmenila hladina spodnej vody? Ako sa zmenila vlhkosť pôdy? Ako sa zmenili zrážky vyplývajúce z malých vodných cyklov? Ako sa zmenila miestna (mikro)klíma? Koľko nových vodných zdrojov pribudlo? Mám pocit, že sa vám bude odpovedať dosť ťažko, ked'že na prieskumy a monitoring ste v takzvanom programe revitalizácie vynaložili presne 0 eur. Ale na otázku o počte nových vodných zdrojov by ste snád' mohli odpovedať i bez toho, však, Kravčík? Otázky o povodniach vám klásť nebudem. Nemá zmysel pýtať sa či cez dedinu tiekla voda s hladinou o 5cm nižšou ako v minulosti, či mali občania vodu v pivnici o pol hodiny neskôr, alebo či im pre zmenu zobralo kus cesty na dolnom konci oproti vlanajšiemu hornému koncu.
L-Pack
Otázky
A co je na těch otázkách Lotra Paka logického ? Logický je princip a důsledky udržení vody v krajině, a jestli tyto základní věci někdo nechápe, nač mu tvořit složité výpočty a výsledky měření ? To by bylo "házení perel sviním", jak se příhodně říká. Jestli si někdo myslí, že u každé hrázky bude meteostanice, srážkoměr, průtokoměr, půdní vlhkoměr, měřič intenzity zelené barvy rostlin, výparoměr, hlídač výšky hladiny spodních vod, počítač, satelit a fůra dalších vymožeností , a že každá hrázka bude 12x ročně podávat hlášení centrálnímu Pakohrázkovému inspektorovi - pak by měl on navštívit psychiatrickou kliniku. Technokrati podobní Vám či LotrPakovi, kteří místo mozku používají jen tabulky a počítač, vedou lidstvo do záhuby, tudíž by měli by být dokonale odizolováni od inteligentní civilizace.
karbet
Hurá.
Právě bylo oznámeno, že andulka se naučila další dvě věty. Tím bylo jako dokázáno, že překonala inteligenci Paka ? Asi jo. A úplně nejlepší důkaz inteligence andulky je to, že někomu s IQ o 150 výš povídá "nemáš elementární vědomosti". To mě teda fakt dostalo, z toho si fakt každý musí kecnout na zadek !
karbet
<< < 1 2 3 > >>

Český brigádnik....

...sa zmohol na priamu odpoved'!
Gratulujem, karbete, k toľkej odvahe, doteraz ste len bojazlivo vykúkali spoza rohu a opatrne trúsily kydy o pakoch.
Zasadili ste d'alší úder nepriateľom hrádzok, úderníku. Česť vašej statočnej práci a pochválen bud' Veľký Architekt Malých Hrádzok v ktorého mene tu zo seba robíte pitomečka.
 

Pitomeček

Pokud se podíváte na to červené mínus v hodnocení příspěvků, musí Vám být jasné, kdo je tady pitomečkem pro smích normálním lidem... No, alespoň jste důkazem, že pitomeček netuší, že je pitomečkem, právě prot,o že je pitomečkem. :-D
 

Otázka pre českého aktivistu

Skutočnosť, že Kravčík sa v tejto diskusii neangažuje, ma vedie k otázke:
Robíte špinavú robotu za neho kvôli osobnému profitu, alebo tu len predvádzate aktivity iniciatívneho jedinca?
 

Odpověď pro slovenského závistivce

Kvůli profitu tu jsou jen takoví zabedněnci jako Vy, co klidně nechají i již postavené hrázky v Košicích zbourat. Ostatní zu hájí zdravý rozum.
 

 

Takže vy ste iniciatívny oný, horší ako triedny nepriateľ?
 

ešte mi

vysvetlí kabarete ako súvisia kravčíkové hrádzky so zadržiavaním vody v krajine, to si teda nenechám újsť :-)))
 

hrázky

To se zeptej toho paka, co sice závidí jiným každý cent dotací, protože sám dokázal prdlačku, ale možná Ti přesto taky rád hodí perlu. A od něj jsou to perly s velkým P, to si piš !!!
 

Pochvala, karbete!

Pomerne presne ste vymenovali kontrolné mechanizmy, ktorými sa dá overiť účinnosť hrádzok. Len by som si dovolil upresniť, že nie je nutné inštalovať ich pri každej hrádzke, stačí v jednom povodí. Za vašu snahu, karbete, vám hádžem perlu.
Keby ste si prečítali takzvaný program revitalizácie, tak by ste zistili, že všetko konkrétne čo som sa chcel od Kravčíka dozvedieť, je v nom uvedené, respektíve nasľubované. Ja by som len rád vedel, či sa sľuby splnili a ako sa osvedčila 42-milionova investicia z plánovanej investície miliardovej. Chápem, že vy sko čech to máte na háku, ved' to nie sú české prachy, no mna použitie našich verejných prostriedkov zaujíma.
Dovolím si vás na záver upozorniť, karbete, že ton vášho príspevku, ktorý pravdepodobne spolu s komolením môjho nicku pokladáte za humorný, smiešny až zosmiešnujúci, dopadá v konečnom dôsledku na
KRAVČÍKA.
Pretože sľub na vybudovanie monitorovacích zariadení sa nachádza vo vyhodnotení prvého realizačného projektu. Je to síce skôr slohová práca ako vyhodnotenie, no vtedajšej vláde asi ako účtenka za 42 milionov.stačilo.
 

A chtel bys ...

... delat pruzkum a monitorovani pred stavbou na kazde jedne lokalite? Myslis, ze je to realizovatelne a nekdo by na to dal penize? Nevyslo by to na stejne penize, jako stavba hrazek?
 

ani nie

Amaterska meteostanica so zrazkomerom a zaznamnikom dat stoji 200,- Euro, snimac hlbky vody v potoku so zaznamnikom stoji 300,- Euro. Len by niejaky ten "vodny majster" musel ist postahovat data raz za mesiac.

Kolko ze to dostala kazda obec na realizaciu hradzkoveho projektu? Kolko rokov sa zaviazala udrziavat hradzky funkcne? Ktora z tych stoviek obci to naozaj udrzuje? Ale vsak naco nieco udrziavat, merat, a nebodaj vyhodnocovat, peniaze uz su minute, vacsina hradzok sa rozpadla, tak ideme kricat o dalsie peniaze.
 

měření

Aha. Takže na celém Slovensku instalujete na každý pidipotůček za 500 éček měřící stanice, několik desetiletí budete měřit a čekat, a když někde konečně pořádně zaprší a budou výchozí údaje, pak milerádi dáte Kravčíkovi peníze na hrázky v té postižené oblasti. No a pak několik dalších desetiletí budete čekat, až tam zaprší znovu, aby y výsledky šly porovnat, ale průšvih, když někdo mezitím vykácí kus lesa - všechno opakovat ! Úžasné. Někteří bratia jste opravdu k popukání !!! :-D
 
Hodnoť

O čom mal byť projekt POVAPSYS?

A kto a kedy ho inicioval? Pamätáte si to ešte?
.
Impulz vyšiel ešte v minulom storočí od skupiny odborníkov z SHMÚ, ktorí vyvinuli a aj zrealizovali systém na reálne predpovedanie veľkých prívalových dažďov aj s presným určením miesta, kde tie veľké zrážky spadnú. Dokonca to aj za vlastné peniaze na jednom armádnom radare odskúšali a aj v reále predviedli.
.
Ten systém vedel nielen predpovedať veľké zrážky,ale umožňoval aj použiť protiopatrenia nasadením dusičnanových rakiet/patrónov, pomocou ktorých by sa veľký objem zrážok rozptýlil na väčšiu plochu a aj na dlhšie časové obdobie zrážok, čo je najmä pri prívalových dažďoch to najdôležitejšie.
.
Preto ich iniciatívu zobral vážne vtedajší prezident SR R. Schuster a pod jeho kuratelou sa uskutočnili prvé rokovania medzirezortnej komisie. Po myslím troch rokovaniach boli z ďalších rokovaní títo odborníci vykázaní (lebo vraj sú z privátneho subjektu) a následne sa minuli vyčlenené peniaze obrovského rozsahu na nákup systémov na výpočet predpovede a nie na predpoveď z analýzy nameraných hodnôt, ďalej na nákup amerických radarov namiesto ruských, no a samozrejme na množstvo rôznych hrádzok a prehrádzok bez relevantného prenosu informácií o rizikových lokalitách podľa geografického a hydrologického modelu SR.
.
Už sa mi k tejto gubernii a k prekrucovaniu niektorých skutočností ani nechce vyjadrovať.
 

V rakúskych regionoch

sú letecké služby, ktoré rozháňajú búrkové mraky aby sa hlavne netvoril ľadovec. Ale to je skôr ochrana pre poľnohospodárov.
 
Hodnoť

Osobna skusenost

Mozem aj ja prispiet osobnou skusenostou s hradzkami. Obec, ktorej bývam bola ako jedna z mnohých vybraná pre projekt hradzok. Ohradzkovali cely chotar takze ucinok ak nejaký je mal by sa aj dostavit. Asi rok potom, co bol projekt ukonceny, prisla lokalna prietrz mracien. Nastastie, nezasiahla dedinu, ale jednu z roklin za dedinou dlhu asi 2 km. V celej rokline boli postavené hradzky. A vysledok? Komplet vsetky hrázdky boli strhnute, drevo a "šutre" tazke, ze by ich ani 2 chlapi nezdvihli splachlo ako zápalky a zapchali most pod roklinou. Voda sa následne prevalila cez most a okolie. Most nastastie vydrzal. Co tym chcem povedat? Jednoducho sily prirody su prisilne nato aby sme ich dokazali sputat raz a navzdy. Riesenie pomocou hradzok nemusi byt zle, ale samo o sebe nestaci. Ak sa chceme zbavit zaplav (hlavne na Vychode - Torysa) bude potrebne budovat aj "betonove" hradze, ci sa nam to paci alebo nie.
 

 

na kazdem potoku ?? To snad nemyslis vazne. To ti Fico nikdy nedovoli ;-)
To treba Japonci meli stavet hradzky proti tsunami, to je trosky blby nazor. priroda kasle na nase stavbicky.
---
Hradzky pomuzou jen do urcite hranice a potom uz nepomuze nic.
Jen tak na okraj se zeptam, proc jste si tam vyrubali stromy, je to vase blbost a tak to nehazejte na Kravcika.
 

 

Kde sa pise o vyrube stromov ? Ty vies kde to bolo a ze tam su vyrubane ?
Lokalita ani stupen zalesnenia zname nie su, ty vsak ako stupenec vodneho guru musis hned pouzivat slova ako "blbost". Ak niekto napise cosi pochybovacne o hradzkach, hned na neho vybehnes.
 

 

protoze kdyby si nevyrubali lesy, nebyla by povoden a ty by si nemel sanci se zhovadit.
---
Tak nejak neverim tomu, ze to spadlo jen do jedneho udoli. Podle mne ty ostatne jeste nestacili zholorubovat a tak to vydrzelo.
 

 

"protoze kdyby si nevyrubali lesy, nebyla by povoden"

dalsi mudrlant, ktory ma patent na dokonale riesenie. les=stromy povodne nevyriesia, uz to konecne pochopte, vy, salonni ekologovia a environmentalisti. les doposial nevynasiel taku schopnost aku mu pripisujete, ze by sa pocas intenzivnych dlhotrvajucich dazdov (ako to bolo v tomto pripade) nafukol a pohltil tu vodu nevedno kam. ty si uvedom, ze v najviac postihnutych lokalitach spadlo aj 150 litrov na meter x meter a to este nespominam fakt, ze tri dni predtym na studenom fronte dalsich asi 40 mm=povodia boli relativne nasytene. ked sa raz povodie nasyti (tak ako teraz) tak jednoducho ta prebytocna voda bude odtial odtekat nezavisle na tom, ci tam mas pasienok, karpatsky prales alebo kukuricne pole.
 

ako

môže byť niekto tak úplne bl.í? Keď sám maestro tvrdí, že jeho hrádzky sú určené do poškodenej a zdevastovanej krajiny ty pa.o a nie do nepoškodeného lesa, načo sú prirodnému lesu hrádzky? Aby ich zohyzdili ty truhlík?
 

 

ech ty hvezda, zase hviezdis sprostosti.
Proc nejsou povodne tam, kde jsou lesy neposkozene ??
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 10 267
 2. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 7 190
 3. Martin Sukupčák: Pellegriniho generátor floskúl a klamstiev 4 447
 4. Monika Vojčíkova: Zabudnite na Chucka Norrisa, hasiči sú skutoční. 3 998
 5. Jozef Legény: Výbuch v Prešove - treba vylúčiť podozrenie na kotolňu aby spravodlivosť vážila správne 2 921
 6. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 2 494
 7. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 2 029
 8. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 1 812
 9. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 1 302
 10. Rudolf Pado: Jedy v obciach a v Liptovskej Mare 1 207

Rebríčky článkov


 1. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov
 2. Olívia Lacenová: Saudi Aramco sa tento týždeň stane oficiálne najhodnotnejšou firmou sveta
 3. Štefan Vidlár: Mojej pani
 4. Peter Fiabáne: Rok v živote Žiliny: Odpočet práce primátora
 5. František Cudziš: Vede do vienka. II.
 6. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 7. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 8. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 10. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po

 1. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 2. Traja obvinení v kauze výbuchu bytovky idú do väzby (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia
 7. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 8. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 9. V Bratislave zomrel ďalší cudzinec, zrejme po bitke
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 2. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 3. Jaroslav Daniška: O rizikách stíhania Fica, Kisku a Naďa
 4. Ján Benčík: Utáraný „sopliak“ Blaha o špeciálnom prokurátorovi
 5. Ako Hlina s Matovičom vytrvalo potápajú vlastné strany
 6. Lukáš Kyselica: Mafia sa infiltrovala do polície, prokuratúry aj na súdy
 7. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 8. Blaha: Prokurátor Honz, ktorý obžaloval Fica je obklopený najextrémnejšími liberálmi
 9. Opozičný líder Kiska v politickej relácii Na telo porazil premiéra Pellegriniho
 10. Francie: „Obrácená kolonizace“

Už ste čítali?