Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je vzdelanie skutočne bezplatné? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Neoficiálne platby si netreba škrabať

Ich zoficiálnenie - či už vymámením týchto peňazí od štátu (veľmi nepravdepodobné) alebo zmenou na oficiálne poplatky (možný konflikt s ústavou) - by pravdepodobne znížilo efektivnosť ich použitia. Minimálne zvýšením byrokracie, ktorú by si zoficiálnenie určite vyžiadalo, horšou alokovateľnosťou a dostupnosťou peňazí, až po hrozbu nejakej formy zdanenia alebo štátneho odvodu z týchto peňazí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to tak a je to smutné:(

25 rokov v skolstve sa s týmto problémom neviem "vyrovnať". Maximálna pasivita rodičov, ktorí v minimálnej zostave mlčky odhlasuju výšku dobrovoľného príspevku a vytvoria tým predstavu, že sa tak rozhodli všetci rodičia a tým je príspevok povinný ... to je nočná mora. Keby sa aspoň potom reálne zaujímali o to, co sa s ich peniazmi deje:(
Vágne finančne plány na využitie pripsevkov a praktické odovzdanie peňazí do rúk riaditeľov škôl.
Absolútne nepochopenie princípu dobrovoľného sponzoringu zo strany vedení škôl: na mnohých školách je triedam ci žiakom, ktorí neprispeli, odmietané podieľať sa na aktivitách ci dokonca pracovať s materiálmi a zariadeniami financovanými z príspevkov. Absurdum, ktoré vedia niektorí riaditelia a bohužiaľ aj kolegovia neskutočne emotívne obhajovať.
Tlak na radových učiteľov, najmä triednych, ktorí sú priamo zodpovední za 100% vyber dobrovoľných príspevkov od rodičov...
A vrátim sa na začiatok: ak to niekto pretne, tak rodičia... ale v tomto smere sú neskutočne tupí. Nech sa deje, co sa deje, len nech to moje dieťa nemá problemy... to je moja skúsenosť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME