Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď firmy Penty sadia stromčeky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

:-))) to sú problémy :-)

Nuž, v tomto prípade, pán poslanec, asi neuvažujete celkom správne. Skutočne si myslíte, že navoňaní metrosexuálfinančníci a gélovo-silikónové finančníčky z Bradavice pod Prirodzením Svätoplukovho Staroslovenského Koňä chodia sadiť a obkášať stromčeky, klčovať pne a savovať pisoáre? Nie. To všetko chodia robiť ľudia "bežného typu", ktorých si firma najme a potom zaplatí.
Ako zaplatí - to by ste mali skúmať, pretože, obávam sa, na tie práce v lese sú asi najímaní dohodári, brigádnici, na vykášanie penzistky s vlastnými kosákmi, rukavicami... Mzda? Nechcite vedieť - alebo radšej chcite, a podrobne a zverejnite to, aj s porovnaním koľko za takéto práce platia iní - urbárnici, malé firmy, živnostníci, ktorí sa sezónne prácami v lesoch zaoberajú.
•••
Kritizujete firmu, ktorá robí všetko možné. V tom by problém byť nemal, nech si robí kto chce čo chce, keď sa na to cíti - ale hlavne nech to robí čestne, legálne, svedomito. Povedzme si na rovinu - poslanecký zbor NR SR nie je takou "firmou", ktorá robí všetko možné? Jeden deň sú všetci v NR SR "odborníci" na dane, na druhý deň na drogy, potom "riešia" rodiny a vzápätí psov, predaj na tržniciach, zdravotníctvo... A aké sú skutočné kvalifikačné, vedomostné, odborné... predpoklady poslancov a poslankýň pre takéto oráce - navyše veľmi dobre zaplatené zo štátneho a s bonusmi, o akých sa nikomu ani nesníva?
•••
Ste taký akčný, plný nápadov - tak čo keby ste zorganizovali hromadnú exkurziu poslaneckého zboru NR SR na niektoré z rúbanísk a polomov, kde by každý zasadil aspoň 20 stromčekov? Mimochodom, to je asi tak desatina z toho, čo dokáže za deň v lepšom teréne vysadiť dobrý sadič stromkov.
Tých 150 poslancov a poslankýň by nasadilo aspoň 3000 stromčekov - a to už je pekný lesík, vari nie?
Prípadne choďte sadiť do tých strmín nad Vyšnú Bocu - nech máte väčšina z vás aj nejakú kondičku...
Zdal sa mi totiž, že jediné, čo tu naše poslankyne a poslanci dlhodobo sadia a úspešne to rastie - sú semená svárov, spoločenskej "blbej" atmosféry, hádok, nevraživosti... Nemyslím tým Vás osobne - Vy ste svetlá výnimka, ale, verte, väčšinu z toho parlamentu by som nielen ja hnal aspoň raz týždenne k lopatám, čakanom, kosákom, do lesov, sadiť, alebo aspoň brigádovať pri čistení tej Bradavice...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

monsieur chien je zrejme plateny

Pentou aby písal čo penta chce. Niet iného vysvetlenia !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Monsieur Chien

toľko balastu len pre nepochopenie blogu!
Ušla ti základná myšlienka - tunelovanie štátnych financií!!
Organizovanie prác výlučne pre štátne firmy. Lojzovi určite nešlo v tomto blogu o prácu zamestnancov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ha, ha, Alojz,

veď kágebácko-eštebácka Penta je len štvrtá kategória oproti zločineckej smeráckej mafii v kooperácii so zakladateľom konkurznej mafie Zoroslavom Kollárom. Čo tak si trúfnuť na Glváča, Flašíka,..., položiť v NR SR otázku, koľko bielych koní muselo prísť o život..., položiť otázku Tvojmu milujúcemu Mečiarovi, veď za jeho vlády tu vznikali tieto mafie, oligarchovia, hovor o zločineckej rodine Lexovcov, veď oni sú všetci vzájomne poprepájaní, mimochodom, tipni si, koľko stoviek miliónov eur dlhujú na daniach, sociálnom a zdravotnom poistení zaniknuté či zbankrotované firmy kde boli Glváč, Flašík, Zoroslav Kollár....? A nezabudni povedať, koho v skutočnosti reprezentuješ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Pavlík....

tak nám prezraďte, čie záujmy p.Hlina reprezentuje.....rád som svojjho času čítal Váš web, Pamäti mafiánovej svokry boli naozaj vtedy faktografické, ale časom sa to akosi zmenilo....faktov ubudlo až skoro zmizli a zostali len donekonečna omieľané mantry. Škoda. Vážim si Vás, snáď jediný na Slovensku ste našiel odvahu tie fakty zverejniť, ale asi ste skončil v slepej uličke.......Nedá sa dať tomu väčšiu publicitu ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený diskutér,

nemôžem za Vašu nevedomosť, že z tých otázok, ktoré som Hlinovi položil, ktoré sa nedajú spochybniť, si nedokážete dať odpoveď. A dajte konkrétne fakty, v čom faktov ubudlo a ostali len donekonečna ostrieľané mantry. A ešte by ma zaujímalo, čo ste vy preto urobil, aby fakty neostali v slepej uličke? Viete čo je mantra? Napr. donenečna hovoriť o nevyhnutných ekonomických reformách, keď milióny a miliardy vykradnuté zločincami z koalície sa naháňajú do štátneho rozpočtu napr. zdražovaním.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sadiť chcel Hlina.

Ani nie tak sadiť, ako dostať sa k tým peniazom, najlepšie za tliachanie papuľou. Možno by aj pne dokázal klčovať, ale ľahšie je v parlamente splietať jednu hlúposť za druhou, ako sa k poriadnej robote postaviť, aspoň v tom parlamente, keď už tam otravuje vzduch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME