Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pán premiér kázal nahlasovať, tak sme napísali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Bol

panovnik, ktory vyzval svojich podriadenych a poradnu radu na otvorenost a riesenie toho, co sa im nepaci. Pre tych, ktori v blahej nadeji na zmenu charakteru svojho najvyssieho naleteli, skoncilo riesenie v tichosti v na to pripravenych jamach. Betonovanie moci nasho robertka a smrada je nebezpecne do tej miery, ze si vyzaduje uz len a len..bojkot.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No moment,

to si ako predstavujete nahlasovanie korupcie. Čo je pán Fico policajt? Kde je zvuková a obrazová dokumentácia, notársky overené prehlásenie uplateného a úplácajúceho, že došlo k odovzdaniu úplatku, kedy, prečo a v akej výške? Veď si spomeňte na predaj teplého luftu - pán premiér požaduje skutočný dôkaz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no a sudr. judr. priemer

sa vám, milí lekári, tak akurát znova vysmeje do ksichtu a sekundovať mu pritom bude cynická bielovlasá hyena z ministerstva, ktorá bude dookola omieľať, že "zákon porušený nebol".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prečo tá nosnosť 500 kg? možno počítajú s tým, že stôl tu bude 40 rokov a ktovie akí ľudia tu budú žiť, treba myslieť a plánovať dopredu :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

500 kg je priemerná hmotnosť vola

a len voly volia Fizza
:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podmienka nosnosti 500 kg

je úplne namieste. Naša ekonomika podľa najnovších odhadov porastie tak rýchlo, že tak do desať rokov bude mať nadváhu 400 až 450 kg polovica populácie.
Tých stolov budete mať nakoniec ešte málo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

načo je komu v služobnom aute šesťvalcový benzínový (rozumej menej ekonomický) motor a pohon štyroch kolies, ak to nie je diaľničná polícia, úrad pre ochranu ústavných činiteľov alebo nekupuje terénne auto?

aha, lebo sa im páči superb v plnke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž ako pozerám, tak pozerám,

Vidím tam žlčovité slová.
Aj v tom akože "podaní" (lebo predpokladám, že pán autor už nemá odvahu toto odniesť dopodateľne), je len samé asi, možno, zdá sa mi, v médiách sa hovorilo ....

Toto je len taká slohová úloha, ktorú zvládne aj tretiak na Spiši. Žiadne dôkazy, alebo aspoň svedectvo o tom kto koho korumpoval, kto koho podplácal. Kto je tu ten zlý (samozrejme že Fico - to pre voličov pravice, aby sa nepomýlili), čo sa stalo. Proste nič.
Pri výberovom konaní zadávateľ môže nastaviť také podmienky aké potrebuje. A nikde nie je povedané, že nosnosť stolov objednávaných predtým (napr. Zajacom) nebola podobná. Vie autor? Isteže nie. Len sa zúfalo upäl k jednému číslu. A neverím, že na svete existuje len jedna jediná fy. ktorá vyrába stoly s takou nosnosťou.
K autu. Nuž keď si kupujete auto chcete také aké chcete. Pokiaľ naň máte tak si ho kúpite, ak nie kúpite si iné. Pri obstarávaní však musíte dopredu dať údaje o aute aké chcete. (teraz neviem kde sa minulý týždeň zadávateľ obstarávania povozil v BMW a musel odísť z úradu!) -- A zase neverím že neexistuje iné auto, ktoré by spĺňalo autorom vymenované parametre.

Takže nakoniec. Ak si odmyslíme nadávky a urážky a iróniu --- zostane nám čosi, čo by autor rád predal (lebo jesť sa musí) ako korupciu a podplácanie.
Ale nejako zabudol napísať KTO podplácal a KOHO. Prípadne kto koho korumpoval. Takéto "nahlásenie" môže urobiť cvičená opica po prečítaní SME a bude to určite hodnotnejšie.

Ale vlastne tu nejde o nejakú korupciu, či podplácanie (ani sám autor to ani nepomenoval), tu v prvom rade ide o Fica, o to kopnúť si do neho, z vlastnej úbohosti a bezmocnosti nájsť nejaké argumenty, ktoré by presvedčili aj niekoho iného ako pravicodetičky na SME, ktoré zväčša aj tak ešte nemajú volebné právo a jediné čo dokážu je nadávať každému kto nepozná tú ICH jedinú pravdu.

p.s.:
Pokúste sa naformulovať trestné oznámenie --- pretože pri celej tej srande nejde o nič iné! Tak aby sa prípadne krivo obvinený mohol brániť proti Vám na súde, za ohováranie a nactiutŕhanie. A teraz nehovorím o Ficovi, ale o zástupcoch B.Brawna a nemocnice a Škody a nemocnice.

Takže je vašou zákonnou povinnosťou podať trestné oznámenie, alebo žeby si kovaný pravičiar, ako ste určite Vy odmietal dodržiavať zákony? Ste presvedčený, máte úplnú istotu, že ste prišli na úplatkársku a korupčnú činnosť, tak sa predsa nemusíte ničoho báť ....
... hmm, hmm, alebo žeby predsa??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme

Pan asi zartuje.... ma to nahlasit na policu, ktoru ovlada gorila....tam uz len pochodia /obdobne prokuratura a sudy/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Pán MUDr. Peter Visolajský, chcel by som mať Vaše problémy a svoj rozum.

Premiér vyhlásil, že ak niekto vie o nejakom konkrétnom korupčnom čine, môže mu to ten dotyčný zahlásiť. Teda keď niekto vie o korupčnom čine, nech mu zavolá, ale nie ho otravovať, že správou, že „jedna pani povedala“, prípadne „mám podozrenie“. Buď máte informácie o korupcií, alebo nemáte a preto len trepete 2 na 3.

A čo sa týka nosnosti nejakého stola.
Prezradím vám jedno veľké tajomstvo, ale nerozširujte to. Kúpil som bicykel a naraz traja sme sa vozili na ňom. Ako píšete v republike nie je človek, ktorý by mal cez 200 kg, teda výrobca určite je korupčníkom, keď vyrobil taký bicykel, ktorý vydrží takú záťaž.

Alebo si predstavte takú nehoráznosť.
Mostový žeriav s nosnosťou 10 ton, má aspoň 4 násobné istenie a preto nespadne ani vtedy, keď náhodou je tam zavesené bremeno s hmotnosťou 40 ton.

Zároveň ma prekvapuje, že verejne deklarujete, že v spoločnosti B. Braun Medical pracujú hlupáci, lebo ani toľko nevedia, že na svete neexistujú dvaja, ktorí by mali po 500 kg a firma vyrába stoly pre 500 kilových pacientov.

No a čo sa týka auta pre riaditeľa Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice. Tiež som toho názoru, že ten riaditeľ by mohol mať služobné vozidlo značky Trabant, prípadne Žiguli 1200. Aj podľa Vás, však?

Ale som rád, že som natrafil na ten Váš list, lebo podľa toho, čo ste napísali, ak náhodou by som ochorel, tak veľkým oblúkom by som obchádzal to zdravotnícke zariadenie, kde vy „liečite“ chorých.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

celkom pekná kôpka nezmyslov. ale to sa stáva, keď niekto píše o niečom, čomu nerozumie.
k tomu 4násobnému isteniu žeriavu - dopučujem Vám odkúšať si to, a prosím, postavte pri tom pod ten žeriav.
Lebo ak je na to niečo dimenzované - tak môžno jedine kladkostoj. ale žeriavový most, nosníky ani hala určite nie. ak o tom chcete niečo vedieť, naštudujte si príslušné normy - napr STN EN 1991-3, STN EN 1993-6.
kto si myslíte, že by Vaše 4-násobné istenie bol ochotný platiť?
Ďalšia pre Vás nová informácia: na Slovenskom trhu je okrem Trabanta, Žiguli a Supebu 3,6 4x4 ešte dosť veľa áut, ktoré by rovnako dobre a bezpečne odviezli riaditeľský zadok a podstatne menej zaťažili kasu.
A pokiaľ sa firma Braun Medical rozhodla vyrábať stôl s nosnosťou 500kg, je to ich rozhodnutie, ku ktorému im gratulujem, ale to ešte nie je dôvod, prečo by sa mali takto nastaviť podmienky, ak rovnako dobre môže poslúžiť iný stôl s menšou nosnoťou, ktorá bude ešte stále stačiť.
ale myslím, že Vám je toto všetko jasné, len Vám autor stúpil na otlak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Je evidentné, že podstata ti ušla.
A ako vidím, aj žeriavy sú pre teba španielskou dedinou. Miešaš sezónu s fazónou a nosnosť s istením žeriavu.

Ale je prekvapivé, že svoju nevedomosť si ochotný dobrovoľne prezentovať.

Minulý mesiac v našej firme sme dávali do prevádzky nový mostový žeriav. Výrobca už v zmluve zakotvil, že skúšobné bremeno v 1,25 násobku nosnosti zabezpečí užívateľ, teda naša firma.

Podľa teba keby na ten mostový žeriav sa zavesilo bremeno o váhe napríklad 1,5 násobku nosnosti, tak ten žeriav aj s halou by spadol.

Aby si to pochopil aj ty.
Napríklad máš výťah pre 4 osoby pri určenej váhe osôb. Ak v tom výťahu bude 6, alebo 8 osôb pri určenej váhe osôb, ten výťah nespadne, lebo u výťahu možno je aj 7 násobné, alebo väčšie istenie.

Viem, že na teba je to veľa, ale napríklad aj mosty musia byť konštruované tak, aby sa nezrútili, keď nad prevádzkovou nosnosťou vyjde na most ešte jeden žigulák s početnou rodinou.

Si smiešny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak toto bolo skutočna

k podstate. Teda k tomu, že niekto celkom bezočivo napísal tender na konkrétneho výrobcu a pre tento cieľ je ochotný (zo štátneho, ako ináč) aj zaplatiť tovar prevyšujúci účelné parametre a teda zrejme aj cenu.
Btw. čo myslíš, ak ba stôl mal v technidkých parametroch uvedenú nosnosť 200kg, stalo by sa niečo, keby naň uložili 250kg?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ak máš vedomosti o konkrétnom prípade korupcie, tak je to tvojou občianskou povinnosťou zahlásiť to patričným úradom.
Keď z nejakého dôvodu máš strach to zahlásiť, tak zavolaj premiérovi a oznám mu tie skutočnosti o korupcii.

Samozrejme nemal by si zahlásiť svoje dojmy, teda by si nemal uvádzať gebuziny, ako ten úbohý „lekár“. Alebo si myslíš, že premiér po nociach bude osobne preverovať a vyšetrovať vaše úbohé výplody?

Nečítal som zadanie, ale možno tam bolo napísané, že ten stôl má uniesť aj 500 kg, ale to u normálnych neznamená, že prevádzková záťaž je 500 kg.
Podľa môjho názoru a podľa toho, čo sme doteraz videli pri verejnom prejave toho takzvaného doktora, je možné konštatovať, že ten doktor je jeden frustrovaný človek, ktorý už aj v minulosti neraz a verejne prezentoval svoju primitívnosť (štrajk lekárov).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takze zahlasit mozem len

kompletne vysetreny pripad. Odsuplujem policiu, vsetko betonovo zdokumentuje, len sa bojim, tak to oznamim premierovi. Indicie jasnejsie nad slnko nestacia. Paska ma z takych ako ty radost
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3

Skúsim ti to vysvetliť, aj keď vylučujem, že dokážeš pochopiť jednoduchý písaný text.

Podľa teba premiér má preverovať aj také zahlásené prípady:
Susedka mi povedala, že počula, ako jedna pani v autobuse povedala, že niekde v Trenčíne určite sa stal nejaký korupčný čin.

Normálny len vtedy by zavolal premiérovi, keby vedel podať napríklad takú správu:
Dňa vtedy a vtedy, doktor ten a ten, len vtedy bol ochotný ma prijať a vyšetriť, keď som mu zaplatil bez dokladu X EUR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cha, ty nemáš chybu.

Aký je rozdiel medzi tým prvým - detinsky vymysleným ad absurdum pseudopríkladom, ktorý ma mal zosmiešniť a týn druhým, ktorý mal byť tým správnym prípadom? Jedine ten, že to netvrdí ktosi spolucestujúci susedky v autobuse, ale teraz to tvrdíš ty. Rovnaklo bez dôkazov a bez čohokoľvek vecného, dokonca písomného, dokonca úradného. Pretože oynámenie o vyhlásení verejného obstarávania vo VVO a súťažné podklady sú verejné dokumenty a ak priamo v nich niekto flagrantne diskriminuje stanovením podmienok všetkých ostatných dodávateľov, treba sa tým zaoberať.
Ja viem, ty tam tú diskrimináciu nevidíš (zámerne?), v tom ti niet pomoci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Vedel som, že na teba je to moc.

S prvým prípadom som chcel len poukázať na tú skutočnosť, že taký, aký si aj ty, alebo ten bezcharakterný z LOZ, chcete vedome dehonestovať všetko, čo navrhne Fico, čo robí vláda.

Ten list z LOZ ohľadne nejakých stolov do nemocnice je len výplodom primitívneho človeka, ktorý nejakým zázrakom, alebo podvodom zastáva nejakú funkciu.
Vylučujem, že by v tom zadaní na tie stoly bolo zakázané nejakej odbornej firme vyrobiť také stoly, aké boli požadované. Možno predseda LOZ chcel presadiť švagrovu firmu, ktorá vyrába stoly pod televízory a keď tá firma neuspela, tak pán predseda sa nahneval a kope na všetky strany.

Ten druhý prípad mala byť ukážkou toho, že keď niekto sa bojí zahlásiť korupciu, lebo napríklad nejaký pediater z LOZ sa mu pomstí tak, že sa dohovorí so svojim „kamarátom“ lekárom, že keď príde k nemu ten „sťažovateľ“, tak nech ho vyšetrí len tak na oko.
Fico povedal, že také prípady keď mu zahlásia konkrétni ľudia, tak ich ochráni, aby ich nemohli ďalej šikanovať.

Teda tie dva prípady, ktoré som uviedol, sa podobajú na seba, ako nebo na dudy.

A ešte malá poznámka.
Ten pediater z LOZ tiež sa prihlásil do akcie „Ďakujem, úplatky neberiem“.
Na internete museli zrušiť jeho domovskú stránku, lebo ľudia vyjadrili svoje názory v tom zmysle, že pán doktor je falošným človekom.

http://www.lekar.sk/18408/mudr...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME