Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vymenuje Kiska Harabinovu kandidátku? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

(Ne)Vymenovanie Baricovej

Pan Dostal, suhlasim s vasimi argumentami vzhaldom na kvalitu Bricovej ako sudkyne. Lenze prezident nemoze pouzivat argument, ze nesuhlasi s rozhodnutiami sudcov - v tomto pripade s rozhodnutiami Baricovej - nato aby ho/ju odmietol vymenovat ako ustavneho sudcu / ustavnu sudkynu.

Kiska proti ostatnym 5 kandidatom predstavenych SMERom sptavne argumentoval, ze nemaju dostatocne skusenosti nato, aby zastavali poziciu ustavneho sudcu. Baricova (zial) dostatok skusenosti ma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi by sme mali hľadať na posty ústavných sudcov ľudí, ktorí dosahujú kvality bývalého sudcu ÚS pána Juraja Horvátha, nech mu je zem slovenská ľahká.
On by náročné požiadavky kiskovej lustračnej komisie splnil ľavou zadnou, ked'že bol bezúhonný (trest za úmyselný trestný čin už mal zahladený), evidentne prejavoval záujem o ústavné právo ako podnikový právnik na JRD a široký záber znalostí z ústavnho práva si prakticky rozširoval aj ako komerčný advokát. Ani s jazykovými znalosťami na tom asi nebol zle, ako nominant SMK určite ovládal mad'arčinu, minimálne tú hovorovú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

suhlasim

Nebol som moc nadseny, ako p. Kiska rozhodol. Vo zdovodneni argumentoval cisto odbornymi faktami. To vsak v slusnej spolocnosti musi byt az na druhom miesto.

NA PRVOM MIESTE MUSI BYT CHARAKTER!!!

Ak mal tie gule odmietnu ostatnych, nechapem preco tuto akceptoval. Alebo sa tu ideme hrat obdobne ako na nejakej univerzite na nase pochybne slovenske tituly pred a za menom? To skutocne ma byt pre tuto kandidatku dostatocna kvalifikacia to, ze je sudkyna najvyssieho sudu?

Ja si myslim, ze to p. prezident velmi zle rozhodol/zdovodnil. Pre kazdeho slusneho cloveka musi byt na ustavneho sudcu vhodnejsi napr. i nepravnik - napr. niekto z aliancie fair play ako nehodny sudca (ako je tato Harabinova kandidatka).

Pri tej jeho argumentacii a zdovodneni - ak teraz navrhnu dalsich styroch Harabinovych poskokov, ktori su sudcami najvyssieho sudu a vo svojej sudcovskej kariere maju podobne obrovske lapsusy ako tato kandidatka, tak z tejto logiky dvoch z nich vyberie a vymenuje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Informácia?

Pán Dostál, nechce sa mi pozerať do zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Konkrétne či je v ňom vôbec vymedzené, čo je to informácia. Nebol by to prvý ani posledný zákon, ktorý by operoval s pojmami bez toho, aby ich definoval. My sme na škole mali informáciu vymedzenú okrem iného aj tak, že:
"Informácia je obsah správy. A správa je nejako zhmotnená. Či na nejakom dokumente, alebo v novinách na tom nezáleží".
Ak teda v zákone nie je dostatočne vymedzené, čo je to správa, tak povinnosť vydania dokumentu by mohla byť sporná.
Ryba by v tomto prípade smrdela od hlavy, teda od našich zákonodarcov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neda sa vsetko naraz

Ja síce akceptujem, že pani Baricová nie je ideálna kandidátka. Samozrejme, že má maslo na hlave, inak, kto v tomto prehnitom štáte, kto dosiahol nejakú vyššiu funkciu, ho nemá. Ale.
.
Problém s menovaním sudcov je, že parlament zatiaľ neprihliada ani na odborné kritériá, nie to že by sa ešte zaoberal nejakou morálnou integritou. A prezident Kiska spravil dobrý krok, že najprv požiadal, aspoň o odborne zdatných kandidátov. Keď mu takých dodajú, tak môže ísť v požiadavkách ďalej. Takže spravil správne, že vymenoval jedinú kandidátku, ktorá svojou odbornosťou má na tento post. Aj keď vyniesla aj zopár nezmyselných a arogantných rozhodnutí. Ale, pravdupovediac, je problém nájsť rozhodnutie Najvyššieho súdu, ktoré by bolo aspoň logicky koherentné a gramaticky správne.
.
Takže nemajme veľké oči a buĎme vďační aspoň za malé pokroky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zbytočne...

...sa tu natriasaš a obhajuješ blbcov z AFP, ktorí sú, podľa mňa, názorným príkladom toho, že sa neoplatí rozdávať dobré rady, lebo múdri ich nepotrebujú a blbci im nerozumejú! ;-P Ak by si náhodou nevedel, o čom píšem, tak vedz, že keď som im onehdá po spoločných známych odkázal, aby si "cez infozákon" vyžiadali výsledky vnútornej kontroly Ministerstva výstavby o dodržiavaní Zákona o slobode informácií (ktorá bola vykonaná asi 3/4 roka pred vypuknutím "škandálu" a jednoznačne preukázala, že umiestenie "nástenky", resp. umiesťovanie informácií určených verejnosti iba na ňu, odporuje zákonu. Výsledky kontroly tejto boli prerokované na porade vedenia ministerstva a na ich základe vyjašený vtedajší minister Janušek "sfúkol" za to vedúceho úradu, ktorého sa, z vtedy nepochopiteľných príčin, zastávali nejaký Štefanovič a dokonca aj Rudolf, ktorý sa neskôr - po vyhodení z ministerstva, zrazu stal prudko a veľmo "transparentným", a okamžite vydal pokyny na nápravu "tohto nežiadúceho stavu", ktoré však, ako sa neskôr zistilo, "kolidovali" so stavom aký si želali ľudia "v pozadí"!), tak pohýbali "rozumom" ako krava chvostom, poradili sa o tom s "nezávislým odborníkom" na kontrolu (ktorého nezávislosť spočívala v tom, že ho nedávno pred tým vypoklonkovali z NKÚ a obratom, na priamy pokyn nejakého Slotu, prijali na Ministerstvo výstavby do sekcie kontroly. A to aj napriek tomu, že GR sekcie kontroly, ktorý veľmi dobre poznal "odborné kvality" tohto designovaného, že vraj kontrolóra v skutočnosti "akoby člena" najprv HZDS a neskôr SNS, s tým nesúhlasil, za čo ho zakrátko aj vyhodili a nahradili "odborníkom" ktorého im odporučil práve tento "expert!), ktorý im (keďže bol "lojálnym zamestnancom" ministerstva a najmä najatý na to, aby "zametal" stopy po "našich") poradil, aby sa radšej obrátili na NKÚ, hoci ako profesionálny kontrolór veľmi dobre vedel, resp. mohol a mal vedieť, že žiadny normálny kontrolór nemôže počas výkonu kontroly poskytnúť ÚPLNÉ a tým pádom ani PRAVDIVÉ informácie.
Takže tvoje kádrovanie kandidátky na sudkyňu ÚS veľmi nápadne pripomína praktiky nadšených prívržencov normalizácie, ktorí neboli spokojní, ak sa nejakému ich neobľúbencovi podarilo, podľa nich podviesť "stranu a vládu" a presvedčiť "málo bdelých" členov previerkovej komisie o svojej bezvýhradnej oddanosti veci socializmu a vypisovali do Pravdy, SMENY alebo Rudého práva svoje angažované jedy. ;-7
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len kvôli úplnosti

K práci previerkovej komisie by som rád doplnil, že jeden z kandidátov na post ústavného sudcu (meno si dozaista každý záujemca bez problémov zistí sám) nebol vystavený inkvizičnej procedúre a jeho kvality previerková komisia tváromiestnou obhliadkou nezistila.
A ked'že následne bol NEVYMENOVANÝ, tak je potrebné konštatovať, že bol nevymenovaný KONTUMAČNE.
Inkvizícii zdar a previerkovým komisiám zvlášť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Smutne, ze Kiska nema gule jasne odmietnut vsetkych heroinovych a hranatych "kandidatov" ale v ramci akejsi "spoluprace" a "ustretovosti" im ustupil.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME