Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Znižovanie nezamestnanosti metódami úžerníckej mafie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Szlotácky plebs si zvolil mafiánov úplne dobrovoľne a vedome. Nemôžu sa ani vyhovárať, že "nevedeli" lebo to isté urobili pri Mečiarovi, Slotovi a to isté urobia pri ďalšom grázlovi ktorého budú voliť v budúcnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Síce mi moje oči robia trošku problém

prelúštiť dátumy, ale verím autorovi.

Je to zatiaľ najrýchlejší spôsob zníženia % nezamestnanosti, EÚ má z nás samú radosť:)
A na radosť obyvateľov kašľať, sme menšina a tie nie sú pre nikoho zaujímavé:)

A zabudol si na pozemkovú mafiu, aj tá tu pracuje rýchlo a efektívne:)

Ale našla som riešenie tohto problému: treba urýchlene prijať zákon, že človek, vedený v evidencii nezamestnaných sa musí počas celej doby evidencie zdržovať doma a je povinný každú zásielku do vlastných rúk prevzať najneskôr v deň jej vystavenia:)) (nie, nepomýlila som si doručenie s vystavením:) )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Esteze Robko nie je nezamestnany uchadzac o pracu, lebo jemu by to nedokazali dorucit a hned by bol vyradeny, chudacik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tie papiere sa nedaju dat

v takej kvalite aby sa to dalo citat?

Ale ano, tato vlada dokaze nezamestnanost vylucne zvysovat svojimi idiotskymi ekonomickymi zmenami, a ak si chcu zlepsit image musia pouzivat taketo metody
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo ste očakávali

od najväčšieho Sociálneho úchyla od pádu zocializmu v našom bašaliku. Je to , čo nasadil u nás dedinský tajtrlík Fico s promiskuitným ministrom najodpornejší kapitalizmus, aký mohol vzniknúť. Dávku v hmotnej núdzi si treba odpracovať, umelé vyraďovanie ludí z evidencie nezamestnaných, šikana, to je všetko čo ,,komunisti" dokážu, keď nie sú schopní zvládnuť zamestnanosť. A to sa účinky navrhovaných zmien , ako je cestovanie vlakom zadara , sa ešte len dodatčne objavia. Už teraz zdravotné poisťovne poukazujú na výpadok ak prejdú ďalšie avizované ,,vynálezy" slovenského Kazisveta. Jediná možnosť ,,dať" poriadne
zaucho Tajtrlíkovi už v komunálnych volbách. Ked za menom bude S m e r , ako hovorí sexuológ : Nevoliť, nevoliť, nevoliť. Aké jednoduché a aké účinné. Stačí si spomenúť, ako kopanec do perdele zabolel Ficoida po prezidentských volbách. Amen..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jeeeeeej, aká pekná paralela

s neprevzatím predvolania zbabelým súdruhom precedom...!!

no rozdiel je v tom, že súdruh preceda sa vedome... zbabelo vyhýba prebratiu predvolania na súd... kdežto tí úbožiaci nezamestnaní by si to aj radi prevzali... no nepočítali s tým, že musia čakať poštára v haptáku každý deň...

nuž, zvykajme si... všetci sme si rovní... no niektorí sú si rovnejší...!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Hlina...

Máte pravdu v tom že odkedy je pri moci strana SMER tak z evidencie nezamestnaných vás vyradia pri každej príležitosti, respektíve vás do nej ani nezapíšu. Ked som posledne hladal pomoc na úrade práce tak som bol odmietnutý ako podnikateľ. Citujem "pre účely zákona o zamestnanosti ste podnikatel". V mojom prípade išlo o vlastnícky podiel v rodinnej firme. Nepracujem v nej, negeneruje žiadny príjem. Ak by som velmi chcel dotiahnem na úrad právnika, ale je jasné že vzhladom k mojej situácii som na neho nemal peniaze. Vedlajší efekt bol ten že som si musel platiť nemocenské aj sociálne poistenie zo svojho.

"Sociálny" štát? Prepáčte? Kde?

V niekolkých veciach pán Hlina ale je vo vašej verzii niekolko zásadných dier:
1. Pošta drží zásielky dva týždne.
2. Žltý lístok vám tam nehodia len tak. Týka sa to hlavne doporučených zásielok, pri ktorých treba podpísať prebratie. Ak nieje zásielka "Do vlastných rúk" môže ju za vás prebrať niekto iný. Bežný list vám hodia do schránky.
3. Neprebraná pošta sa odosielatelovi vracia s poznámkou "nedoručené". Úradne je takýto dopis považovaný za bezpredmetný a ak úrad na základe toho vyvodzuje lubovolné dôsledky je to v rozpore so zákonom.

Takže mám pre vás návrh.

Prestante s vaším populistickým tliachaním. Je zrejmé že máte kontakt na postihnutú osobu. Miesto medializácie ponúknite poškodeným právnu pomoc.

Nie raz som sa stretol s nedostatkami vo výkone úradnej moci Slovenskej Republiky. Vo väčšine prípadov stačilo príslušného úradníka upozorniť na to že robí chybu vo vzťahu k zákonu. Pokial ho kryje nejaká interná smernica úradu tak to ide na hlavu autora smernice - obvykle riaditel.

Boli aj prípady kedy som musel konštatovať pochybenie úradníka (zaslanie len polovice dokumentov, chyby v dokumentoch a podobe) v dôsledku čoho sa jednej panej navýšili penále, avšak po porade s právnikom sme skonštatovali že na súd sa to vziať nedá. Áno úradník spravil chybu avšak súd by musel brať v úvahu fakt že pani ktorej som s vyjasnením situácie pomáhal si za penále môže sama. To bol bohužial fakt.

V prípade ktorý popisujete je dôležité časovanie a fakt či dopis bol alebo reálne nebol doručený. Zamerajte sa na to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že máš

vlastnícky podiel v nejakej firme a nemôžeš byť registrovaný na úrade práce z tohto dôvodu, platí už dávno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Doplním:

Úrad sa v jednej vete odvoláva na zákon o správnom konaní (Paragraf 24) a v dalšej vete sa odvoláva na zákon o službách zamestnanosti (paragraf 36).

Úrad práce spadá pod zákon o službách zamestnanosti. Nieje mi známe o tom že by tento zákon nariaďoval úradom práce odvolávať sa na iný zákon ktorý funguje pre iné účely.

Zákon o zamestnanosti sa na zákon o 71/1967 o správnom konaní v žiadnom bode neodvolával Postup úradu v tejto veci by pokojne mohol dotyčný namietať a podla môjho názoru by uspel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako to zmeniť...

Autor výstižne pomenoval veci tak, aká je žiaľ skutočnosť. Nezamestnanosť v SR je dlhodobo blízka nadpriemeru EÚ, s čím sa určite nedá chváliť. Jej umelé znižovanie iba dosvedčuje zvlčilosť vládnucej oligarchie. Keby chceli, mohli by nezamestnanosť výrazne znížiť. Súčasní mocní by si ani nemuseli príliš namáhať modzgy, stačilo by, aby napodobnili to, čo kedysi v 30-tych rokoch v USA - masívne rozvinúť stavebníctvo / stavba nájomných bytov, protipovodňové opatrenia, kanalizácie a čističky odpadových vôd, chýbajca ostatná ionfraštruktúra a pod., nedávať štátne zákazky stavebným firmám bez pracovníkov a stavebnej techniky ale zadať do podmienok výberových konaní povinnosť mať dostatočný počet pracovníkov a zodpoverdajúcu stavebnú techniku /. Takto unikajú milióny eur, použiteľné niekde inde, kde sú potrebnejšiea tak isto aj ťažké milóny eur z pôžičiek za štátne dlhopisy, keď nevedno, kde sú a na čo boli použité. Občanov nezaujíma, že boli získané za nízke úroky ale to, či je to na ich prospech. Súčasným politikom tak náramne vyhovuje stav, keď majú masy nezamestnaných stále ako rukojemníkov, závislých na štátnej almužne, sú lepšie ovládateľní. Confucius kedysi povedal : " Ak vieme, že je niečo správne a neurobíme to, je to zbabelosť ".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME