Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako starosta Dúbravky a spol. dokázali ospravedlniť zneužívanie Dúbravského spravodajcu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde sa vám tam vzali

„členovia mediálnej komisie“? Čo je to vlastne za „orgán“? Je niekomu za niečo zodpovedný? Tieto samovybrané „poradné orgány“ sú podľa môjho názoru najväčšou škodnou (nielen) komunálnej politiky. Veď ak je niekto nekompetemtný a potrebuje ten orgán, nech tam nelezie a nie je ani pripustený...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nerozumiem poslednej

vete.
Inak článok nebol o užitočnosti/neužitočnosti komisií pri obecných zastupiteľstvách. (Mimochodom, tieto "samovybrané" komisie tvoria aj samotní poslanci, ktorých ako je známe volia občania. A títo poslanci ešte vyberajú ostatných členov do komisií z radov občanov nie poslancov).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

žabomyšie vojny

starosta si píše v mestských novinách, čo uzná za vhodné a jeho politická opozícia si zriadi komisiu, ktorá sa hlasovaním uznesie, že ich výsostne politický názor je pravda. Klasický príklad, ktorý len dokazuje, ako funguje demokracia. Názor proti názoru a rozhoduje väčšina. Presnejšie výrazná menšina, ktorá dokáže presadiť názor, že takto je to správne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže vinníkom je demokracia?

Nie náhodou ľahostajnosť ľudí, lenivosť skúmať rozdiel medzi slovami a činmi politikov, zbabelosť vystúpiť proti zvrátenostiam (ako napr. zneužívané obecné noviny), a iné naše "cnosti"?

Stále sa obúvaš do demokracie, OK, ale keď povieš A tak bolo by pekné povedať aj B, teda reálnu zrealizovateľnú náhradu za demokraciu.

K obecným novinám, resp. Dúbravskému spravodajcovi: Máš nejaké zjednodušené vnímanie, lebo daná komisia nechcela nič viac len to, aby v novinách bola pluralita názorov. Žiadny monopol na svoju pravdu nechcela a ani ho nemala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vinníkom ?

A čoho? Ja som napísal, že je to vlastnosťou demokracie.

Starosta si robí volebnú kampaň a vaša skupinka by chcela tiež priestor na volebnú kampaň, konkrétne proti starostovi. Z môjho pohľadu nezúčastneného chcú obe strany to isté: kampaň za spoločné.

Čo je riešením?: Podľa mňa menej demokracie, viac slobody a zodpovednosti jednotlivca. V danom konkrétnom prípade zrušenie propagandistického plátku. Nie nejakú "pluraritu", ktorú si každá strana vysvetľuje po svojom a reálne je to len o tom, že by mali obe strany rovnaké podmienky v prezentácii ohováračských kampaní na protistranu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže za to môže demokracia

za tie.. akože vojny?
Nie náhodou ľahostajnosť ľudí, lenivosť skúmať rozdiel medzi slovami a činmi politikov, zbabelosť vystúpiť proti zvrátenostiam (ako napr. zneužívané obecné noviny), a iné naše "cnosti"?
Neodpovedal si na túto otázku.

Mýliš sa o tej skupinke. Totiž dávno pred voľbami, a a bolo to uvedené aj v článku, konkrétne 7 a pol roka bola v týchto novinách porušovaná pluralita názorov bez ohľadu na to, či za kritickým článkom stál nejaký opozičný poslanec alebo občan. Takže žiadna snaha robiť si kampaň za spoločné. Opäť to vnímam z Tvojej strany ako zjednodušené vnímanie alebo automatické pripisovanie nekalých úmyslov tým, ktorí zmýšľajú inak.

A to čo navrhuješ v Dúbravke ako liek, teda zrušenie najvýznamnejšieho komunikačného prostriedku, to navrhuješ aj vo všeobecnosti?

A máme zrušiť aj ostatné médiá kde sa rozoberajú činy politikov? A ak áno, bude nám potom lepšie?

Hovoríš o slobode a zodpovednosti. Kto teda by mal tie médiá zrušiť a od koho by na to ten dotyčný mal dostať mandát? Sám sa vyhlási za osvieteného a povie ľuďom, že on tomu rozumie najlepšie tak musia rešpektovať všetko čo spraví?

Menej demokracie a viac slobody a zodpovednosti - to je tá Tvoja náhrada za demokraciu?
A to v demokracii akože sa nedá zrealizovať to zvýšenie slobody a zodpovednosti?
A v akom režime by sa to najľahšie dalo zrealizovať?
Je potrebné najprv zrušiť demokraciu?
A ešte keby si povedal ako to celé zrealizovať resp. aké kroky by tomu mali predchádzať aby sme ten mali ten lepší režim ako je demokracia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

miera prerozdeľovania

čím viac sa rozhoduje demokraticky, tým viac sa prerozdeľuje. Tým viac rozhodnutí sa berie z pôsobnosti svojprávneho občana a presúva sa do rúk politikov. Čím väčší koláč, tým väčšia motivácia nie pre jeho vytváranie, ale pre prerozdeľovanie.

Späť k podstate tvojho blogu: ak by obec nemala možnosť vydávať časopis, tak by politické skupinky nemali kde prezentovať svoju kampaň za spoločné. Tvoje počínanie sa od starostovho z pohľadu nezainteresovaného nelíši. Ty nechceš nič iné, len mať možnosť ten plátok použiť proti nemu vo volebnej kampani tak, ako ho on teraz používa proti vám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neodpovedal si na otázky

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si píše v novinách čo uzná za vhodné

To znie ako zly zart. Omyl synku. Mestske noviny nie su reklamnym platkom starostu a ani mesto ci dedina nie je jeho majetkom, ze si tam moze robit a pisat co sa mu zachce. To si zas raz niekto vysvetluje veci po svojom a ohava sa svojskym chapanim slobody a demokracie, prekrutenymi podla svojich potrieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a kto to má určovať ?

A kto má určovať, čo sa tam môže a nemôže písať? Mediálna komisia, zložená z politických oponentov starostu? To skutočne nevidíš podstatu problému: Jedna aj druhá strana by ten plátok chcela používať na svoju politickú prezentáciu. Starosta na prezentáciu svojich "úspechov", oponenti na "zhadzovanie" starostu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skús radšej odpovedať na položené

otázky ktoré Ti položil autor článku a nekľučkuj furt. Poctivo na každú jednu. A potom možno uvidíš že tápaš alebo si v slepej uličke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kedze casopis je vydavany MC Dubravka a redaktori su plateni MC Dubravka, tak koho asi budu posluchat - svojho chlebodarcu. A kedze si ho vydava MC Dubravka, tak preco to nevyuzit ako "reklamne medium"?! Ak casopis nebude vydavany nazavislou osobou, tak to nikdy nebude inak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ked povies A povedz aj B, a kto plati MC Dubravka?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto volil Sandtnera ?

Sandtner vyzerá ako taký dobrý deduško, ale vo svojej podstate veľmi škodí občanom Dúbravky ... Rozkrádaním a devastovaním obecného majetku, aroganciou k občanovi a chybnými rozhodnutiami starostu. Občania sa proste musia zaujímať, kto je ich starostom a kto sú poslanci miestneho zastupiteľstva.

Deklaruje sa ako nestraník s podporou SMERu ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Casopisy z verejnych penazi

Toto je choroba celej slovenskej samospravy. Pouzivanie prostriedkov miestnej a regionalnej samospravy (vid. Kotleba a jeho casopis) na vydavanie casopisov by som priamo zakazal rozpoctovymi predpismi. Dnes sa informacie k obcanom dostavaju cez x inych kanalov. Sice je pravdou, ze k najstarsim tazsie, a urcite nemozu vyuzit internetove portaly, prave vo vztahu k nim sa tlacene casopisy pouzivaju na manipulaciu a nedostavaju ani len zdanlivo objektivne informacie. Kazdy pan starosta moze vydavat svoj samoobdivny casopis za vlastne alebo za stranicke, napokon teraz pred volbami ich takych bude dost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Musim povedat,

ze som tie politicke agitky a obcasne hadky v Dubravskom spravodajcovi celkom uspesne ignoroval. Kto a ako ale nahradi zvysny, podla mna velmi prospesny obsah, ktory teraz nielen mne chyba?? Okrem clankov s obsahom "pan starosta.." bol podla mna obsah vacsinou celkom vydareny a pestry...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozri www.dubravcan.sk a www.dubravka.sk

Nejaká snaha tu je, fakt je, ze starosta si robí co chce
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To nie len Dúbravka...

Podľa mojich výskumov medzi 527 titulmi komunálnej tlače na Slovensku ide o jav, ktorý sa stal pracovnou metódou samospráv. Máte pravdu v tom, že komunálna tlač je verejnoprávne médium a financujú ho ľudia z miestnych daní. Čiže ide o flagrantné zneužívanie funkcií i peňazí. Chybou je, že za verejnoprávne médiá, ktoré sú regulované aj z hľadiska plurality názorov, zákon považuje len rozhlas a televíziu... V Čechách napríklad novelizovali tlačový zákon v tom zmysle, že priamo ex lege je povinnosť, ak o to niekto požiada, aby redakcia tzv. radničných listov uverejnila aj opozičný názor, a pod. Podobný systém, ochraňujúci pluralitu názorov, je aj v Nemecku, vo Francúzsku, v USA či vo Veľkej Británii. Komunálna tlač na Slovensku je Achillovou pätou demokracie a pokojne si v tomto prostredí prežíva komunizmus so škraboškou demokracie na ksichte... Chce to legislatívnu iniciatívu a zásah zhora, inak sa stav nezlepší - viď susedia Češi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za podnetnú reakciu!

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A teraz máte dobrý pocit?

Keď sa Vám to podarilo zrušiť? A čo sa takto najprv opýtať obyvateľov Dúbravky, či by s tým súhlasili a majú rovnaký názor, či boli Dúbravské noviny zneužívané.

Len tak mimochodom, noviny slúžili aj na informovanie verejnosti, teraz si majú tie informácie vycucať z prsta?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Neúspešný týždeň jedného kapitána 2 245
 2. Mária Vrška: Matej z Kanady 1 375
 3. David Haring: 10 dní na Islande v lete – kompletný itinerár + VIDEO 1 223
 4. Rudolf Pado: Makači čistia Liptovskú Maru 1 014
 5. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 834
 6. Andrej Šverha: Cez „mínové“ polia Koločavy 819
 7. Daniel Schikor: Černobyľ. Ísť tam vôbec? 786
 8. Vladimír Benčík: Estónsko – Cesta z Tallinu do Narvy so zastávkou v Národnom parku Lahemaa 771
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor X. 696
 10. Tomáš Vodvářka: Pro SSSR začala válka dne 17.9.1939 a nikoliv až 22.6.1941 666

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Asertívne jednanie z duchovného hľadiska
 2. Olívia Lacenová: Podhodnotená platina si razí cestu nahor
 3. Radoslav Valkovič: Olov Svedelid: Podozrivý zmizol
 4. Milan Rousek: 31. List z říše záhad
 5. Štefan Vidlár: Len malé zamyslenie sa k sviatku Sedembolestnej Panny Márie
 6. Vladimír Prokeš: Cesta smíření přes Moravu na Slovenský Národný Pochod - SNP
 7. Jozef Kovalík: Mužom pravdy
 8. Július Kovács: Lámanie chleba tento utorok v parlamente
 9. Milan Rousek: 30. Svědomí paní sousedky
 10. Alena Rachel Jurečková: Karel Čapek, Krakatit, 1924

 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 3. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 4. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 5. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 6. Fanúšik kopol do hráča. To som ešte nezažil, tvrdil Halilovič
 7. Ak netipujete, hokej neuvidíte. Nesťažujte sa, odkazuje Lintner
 8. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 9. Župan dostal od Rašiho stopku na zasadnutie vlády v Čani
 10. Nehoda na diaľnici na Spiši má jednu obeť, ďalší ľudia sa zranili

 1. Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona
 2. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 3. Obvinenie Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas
 4. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 5. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 6. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 7. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 8. Manifest Národného pochodu za život 2019
 9. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 10. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra

Už ste čítali?