Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prekrásny nový svet miniimpéria (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

ako krásne

sa potvrdzujú moje predchádzajúce slová o tom "miniimpériu":-) K blogu - zastávam názor, že ľudia, ktorí si pletú republiku s kostolom majú skutočne najmenšie právo rozprávať o tom, kto si čo zamieňa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Gratulujem.

Toto je už druhý alebo tretí článok ktorým vášho ideového protivníka staviate do role hovorcu za práva gayov a prisudzujete mu význam ktorý rozhovor pre sme nemal.

Začínate mu klásť otázky ku ktorým by sa tak dôležitá autorita ako on mal vyjadriť, pretože je v tej pozícii.

Spamätajte sa. On je len človek so svojím názorom. Nieje politik. Nieje aktivista. Len hovorí čo si myslí. A toto je Internet. :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odnrášik nie je pravý protivník

Dokonca ani Schlesingerová ním nie je, ani žiadny z jej súdruhov. Oni sú v podstate len kone, na ktoré sa stavili vysoké peniaze. Ich úlohou je dotiahnuť náklad legislatívnych zmien čo najďalej, ale keď padnú, odtiahnu ich bokom a zapriahnu namiesto nich nových ťahúňov.
A všetky prajdy, články, rozhovory a lajfstajlové videá, všetko to masírovanie verejnej mienky, to je také decentné planírovanie a valcovanie cesty, aby spomínaný náklad nenarazil na žiadnu väčšiu prekážku a plynule došiel do cieľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celé zle. úplne zle. Máte to akési pomýlené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Akože skutočne.. človek pri takýchto ľuďdoch začne uvažovať nad tým, či ozaj začať tomuto človeku vysvetľovať tú miliardu vecí, ktorej nerozumie, alebo to radšej nechať tak a žiť si spokojne.. ja sa pánovi Ondrášikovi nečudujem.

Pán Chromík, ak ste to skutočne nepochopili a nestačia vám ani slová diskutérov, či samotného pána Ondrašíka, pán Ondrašík nieje žiadne ofícium lgbt minority. Odpovedal slobodne na otázky, mnoho ľudí s ním v niečom súhlasilo mnoho nie a dokonca aj lgbt. Totálna fraška však je, ako ste sa vy a rovnako aj pán Mihálik do neho pustili, vyžadujete si od neho odpovede a postoje, akokeby to bol prezident, ktorý nám oznamuje že sa na slovensku chystá nová vlna totality.

Proste ak jeho názorom nerozumiete, a verte mi že nerozumiete, nečakajte od obyčajného chalana, že bude mať s vami trpezlivosť vám všetky vyvsetlovať ako päťročnému dieťaťu. On zato nieje ani platený, a som presvedčený, že sa vo svojom volnom čase venuje rád iným veciam, ako niečo vysvetľovať neveriacim tomášom.

Navyše ak ho tu obviňujete z nejakému prerodu demokracie, čo sa nehnevajte, som ja ani po opakovanom prečítaní tohoto rozhovoru nejako nezaregistroval. To čo ale vidím vo vašom blogu, je traumatizovaný človek, ultrakonzervatívnou propagandou, ktorý vďaka článkom z internetu, v ktorých sa kumulujú histerizované informácie verí, že keď niekto povie že by na slovensku mali byť registrované partnerstvá automaticky znamená že volá po vojenskom vpáde európskej únie. Vidím človeka ktorý niejeschopný absorbovať ani základné fragmenty problematiky a správne pojmy o tom čo je to homosexualita.

A áno homoloby je váš pojem, ten ktorí ste si vymysleli a ten ktorím stále strašíte. V skutočnosti máme na slovensku lgbt aktivistov a lgbt minoritu. Nič menej nič viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Preco hned urazate? Preco sa ziadna takato debata nezaobide bez urazok zo strany homosexualov? (Povedat dospelemu muzovi, ze mu treba vysvetlovat ako patrocnemu dietatu je urazlive.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo keď tomu dospelému mužovi to treba ozaj vysvetľovať ako päťročnému dieťaťu?
PS: nie som homosexuálne orientovaná
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stefan Konkol

Prepac, ale v tejto diskusii sa ako prva urazka zjavilo prirovnanie gay aktivistov k dostihovym konom. Mozem vediet preco ta trapia len "urazky" zi strany (udajnych) homosexualov, ale z opacnej strany, ktore sa objavili v tejto diskusii, ich nechavas nepovsimnute? Take selektivne vnimanie, nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prirovnanie gay aktivistov k dostihovym konom povazujem za nespravne a urazlive.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takze veta "preco sa takato debata nezaobide bez urazok zo strany homosexualov" mala zniet "preco sa takato debata nezaobide bez urazok z oboch stran", ci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Reagoval som na tuto diskusiu a v nej sa vyraz "dostihove kone" nenachadza. BTW nenachadza sa ani v clanku, pod ktorym je tato diskusia. Kde si hio vlastne nabral?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ash hore pise, ze Schlesingerova a jej sudruhovia su v podstate kone, na ktore sa stavili vysoke peniaze, len som zostrucnil na dostihove.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ospravedlňujem sa ak vyjadrenie "ako päťročnému dieťaťu" znie urážlivo, ale nebolo to tak myslené. Som jednoducho už skutočne rozčarovaný z toho ako tu jeden slobodný človke povie niečo v rozhovore a niekto ho okamžťe obviňuje s povznecovania totality a nadvlády menšiny. Proste nulová empatia, len si niekto omieľa svoje automatizované, histerizované, naučené predstavy. Žiadna dôvera v toleranciu a a demokraciu, a hlavne žiadne triezve posudzovanie problému.

RP su totálne menšinová záležitosť. Doteraz v žiadnej krajine európskej únie nedošlo k ich násilnému implemetovaniu, EU môže vydávať odporúčania, ale rozhodne sem nepošla napalm -.- . Vy sa mi čudujete že reagujem preexponovane, ale dá sa reagovať vôbec inak? Lebo ja už som strašne unavený z toho ako v tejto oblasti došlo na slovensku k totálnemu relativizovaniu problému, zveličovaniu a totálne neobjektívnym injektívam. Prepáčte ale to že poviem že som za práva LGBT minority znamená, že volám po totalite, rozvraciam rodinu, alebo nútim niekomu sexuálnu výchovu? A to ešte s doplnením že s týmito pojmami je narábane v krajne vyhrotenom význame a nikto už ani neuvažuje nad ich relatívnou
hodnotou?

Proste prepáčte ale inciativy ako pánova Chromíkova skutočne u nás predstavujú totálnu rezignáciu rozumu. To nejde o kritiku nejakého štýlu správania či sexuality. Každá ma predsa nejaký názor a to že sa niekomu gayovia nepáčia predsa nikto nezmení. Ale to že tieto subjektívne dojmy niekto masovo podporuje konšpiračnými teóriami, ktorím pomaly verí každá druhý kresťan je na zaplkanie. Veď predsa môžem kritizovať promiskuitu (všetkkých ľudí), nezodpovedný spôsob života (všetkých ľudí), ale prečo kritizujete len malú menšinu drobnohľadom, ktorá vždy bola a vždy bude menšinou a žiadnu rodinu to neovplivní.

Toto nieje riešenie problému rodiny, to je jeho potlačovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.sme.sk/c/7286730/ge...
V pôvodnom rozhovore aj pre mňa zarezonoval problém demokracie, lebo ak je to vláda ľudu, kde sa legislatíva schvaľuje väčšinovým súhlasom, potom niet témy, ktorá by nemohla byť predmetom referenda - parlamentná musí byť podriadená priamej, keďže poslanci majú iba zástupný mandát, nie naopak!

Ak má demokracia svoje riziká, tak diskutujme o nich, nie o spochybňovaní referenda ako demokratického inštitútu, lebo tým sa podkopnú nohy demokracii v jej princípe...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vevera v prvom rade demokracia znamená že každý má práva rovnaké a sú nespochybniteľné. Ak hovoríte o referende, nemôžete proste človeku zobrať právo na vyjadrenie názoru, a spoločnosti na nezaujatú diskusiu.

Čiže nie, toto nieje správna interpretácia demokracie. Nemôžete väčšinovým súhlasom zakazovať témy o ktorých sa nesmie hovoriť, a vynášať východiská, ktoré idú priamo proti slobode myslenia a vyjadrovania jednotlivca. Tu vôbec nejde o lgbt ale o slobodu názoru. Navyše ak osom naznačil predtým je krajne neozdpovedné vyhlasovať referendum o vieciach, ktoré potrebujú najme odborný dialóg. Nemôžete proste prehlasovať niekoho s tým, že on nesmie požadovať registrované partnerstvá, lebo požadovať a pripomienkovať veci je jeho výsadou akožto subjektu v demokratickom systéme.

Demokracia sa predsa nedá zaseknúť v priestore a v čase. Doteraz som sa nestretli s tým že by na slovensku niekto obdobne zakazoval akúkoľvek tému. A najme ak sa skutočne jedná o tému názorovú. Čiže čo máte s tými lgbt stále? nepoukazoje tu skôr na vašu vlastnú názorovú zaujatosť?

Aj v zákone je napísane že ľudské práva nesmú byť objektom referedna. To vie predsa každý -.- Tu nejde o spochybňovanie referenda ale o spochynovaní tém ktoré pre tento mechanizmus niesú transparetné. Rovnako ako sa nesmie viesť referendum o tom aby si maďari nenárokovali na maďarké učebnice. Títo ľudia budú vždy v menšine. Zdôrazňujem, že tu je úplne jedno o akej téme, alebo skupine či menšine sa bavíme. takéto názorové otázky by nemali byť objektom referenda.

A ak sa na to pozriem v širších kontextoch. Hovorí sa o problémoch rodiny, ale pritom ste za usporiadanie pomerne finačne náročného referenda, ktoré rieši totálne menšinové otázky. V prípade sexuálnej výchovy tomu ešte rozumiem ale v prípade RP je to už totálne vedľa. Všeoecne zásadné otázy rodiny pritom nerieši, hoci by tu bol pre ne prietor, naopak rieši tie menšinové a názorovo vyhrotené. -.-
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako som už napísala, môžme diskutovať o rizikách demokracie, ale ak spochybníš referendum ako prejav vôle ľudu, podkopneš demokracii nohy... !

Sú tri témy, ktoré sú podľa Ústavy vylúčené z referenda, čo je nezmysel, politici nedostali žiadny mandát rozhodovať nad vôľu tých, od ktorých získali iba zástupné a dočasné kompetencie...

...

O slobode vyjadrovania píše práve autor blogu, mne napríklad zaznela výstraha voči slobodnému vyjadreniu názoru v reakcii k tzv rodovej ideológii: Vyzývame signatárov predmetného materiálu, aby zvážili svoje podpisy, resp., pokiaľ zastávajú verejné funkcie vo vzdelávacom a zdravotníckom systéme SR, aj svoju morálnu integritu. http://www.changenet.sk/?secti...

Legislatívny komplex, ktorý majú záujem presadiť lgtbiq je spoločenská a politická otázka, registrované partnerstvo nie je variantou posilnenia inštitútu spoločnej domácnosti ale narušenia spoločenskej heteronormy - ide o akceptáciu homosexuality ako spoločenskej normy, a iba homosexuality, čo otvára mnohé iné otázky, napríklad smerom k ostatným zvláštnostiam sexuálneho a rodového prejavu, ktoré sú ešte stále súčasťou dg manuálov...

Ja som, naopak, za vytvorenie funkčných inštitútov priamej demokracie, pretože spoločenské otázky, aj rozpočet, dane, či aké práva si chcú navzájom ľudia priznať, by malo byť záležitosťou spoločenskej dohody...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vevera ja vám vôbec nerozumiem.. proste ak nieste schopná prijať ani základné východiská problému.. teda že ľudské práva by nemali byť objektom referenda. Lebo presne v tomto prípade by samotná demokracia fungovala ako samopodkopávačka demokracie.. a opakujem ja nespochybňujem referendum ale určité témy.. ktoré sú aj podľa zákona nediskutovateľné.. ale darmo sa snažiť s vami diskutovať..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo je to zákon? Podľa Prehlásenia práv človeka a občana, zašla som až do čias Francúzskej revolúcie, je vyjadrením všeobecnej vôle, ako inak ju zistíš ako všeľudovým hlasovaním?

Moja výhrada nie je k spochybňovaniu ľudských práv, iba výzva k diskusii, že čo sme si navzájom ochotní uznať, ak máme ostať v rámci demokracie...

Lebo tu sa už operuje s x-tou generáciou ľudských práv, tému si uzurpovali mimovládne organizácie a chcú verejnosti nahovoriť, že práve v ich podaní je to tá správna tj liberálna demokracia, a nechcem ťa plašiť, ale ak ľudia intuitívne neprijímajú ich verziu ľudskoprávnej agendy, povedie to k odmietnutiu demokracie, ktorá nikdy demokraciou nebola - všimni si nárast skeptických nálad v spoločnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Chromik, potom bude korektne hovorit o katoloby? Vy si skutocne okrem prava pozrite aj psychologiu, predovsetkym obranne mechanizmy odporucam, aby ste pochopil ako racionalizujete a projikujete. Aby ste rozumeli co som napisal poviem Vam to aj krestanskou recou: druhim uvazujete bremena ktore sami nedvihate ani prstom, kamenujete hoci nie ste bez viny a poukazujete na smietky hoci pre to brvno vo svojom oku nechapem ako ich vidite. Este raz ako som Vam uz minule napisal: vy sami si rucate imperium vlastnym pokrytectvom.
A k tomu Mihalikovi: preco nespomeniete jeho tvrdenie o liecbe homosexuality podoprete nie nejakou studiou ako Kinsey, ale len tvrdenim psychiatra jednotlivca? Ak sa Vy neviete distancovat od takych absurdnosti ako su Mihalikove blogy, akym pravo vyzyvate druheho aby sa distancoval od inych absurdnosti? Vy sa uz uvedomte a kupte si zrkadlo.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME