Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Príležitosť pre Terchovú stať sa lídrom novej ekonomiky Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Odporucam do pozornosti clanky v Pravde o pricinach zosuvu a meteorolgickej situacii. Tvrdia nieco celkom ine ako pan hydroekolog, so stavebnym vzdelanim. Nazory meteorologa a geologa su urcite viac relevantne, ako nazory odbornika na vsetko, vratane alergologie. Citujem :

"Tragédiu vo Vrátnej nespôsobila ľudská činnosť, tvrdí to geomorfológ, ktorý v lokalite realizuje svoj výskum. Išlo o geologický jav, ku ktorému dochádza pomerne bežne. Pri extrémnej zrážkovej činnosti tieto horniny stratili súdržnosť a vodou nasýtený materiál sa vplyvom gravitácie dal do pohybu ako lavína. Sklon nad 30° spôsobuje, že tento pohyb je rýchly a materiál má veľkú zotrvačnosť pri následnej akumulácii"

Hadajte, co by sa stalo, ak by tam boli hradzky ? Nehovoriac o tom, ze nemozno postavit hradzky takeho objemu, aby zadrzali 70 mm vody za hodinu.Navyse v 5. tom stupni ochrany.

Dalsi citat : "Búrkový oblak sa môže veľmi rýchlo vyvíjať a často sa stáva, že v priestore, kde sa vytvorí, zrážky aj spadnú. Tak vznikajú veľké regionálne rozdiely v množstve zrážok."

Hadajte, co sa stane, ak odparime viac vody ? Bude burka vacsia alebo mensia ?
 

potvrdzujú len to, čo bolo napísané

v knihe Voda pre tretie tisícročie - neubližujme vode, aby voda neublížovala nám, ktorú napísal kolektív autorov a vydalo združenie MVO Ľudia a voda v roku 2000.
zhrniem:
1. predlžovanie periód bez dažďa a nárast extrémnych prívalových dažďov
2. teritoriálne nárast výdatnosti zrážok na severe a pokles na juhu
3. príčina je vysušovanie Slovenska i štátov okolo. lebo vodohospodárska ideológia pracuje na co najrýchlejšom odvádzaní vody z krajiny. Tým sa zo Slovenska stratilo viac ako 13 mld. m3 vody
je tam ďalších 18 zadefinovaných vážnych zmien súvisiacich so zmenou klímy a hydrológie vodných tokov na Slovensku, príčinou ktorých je poškodzovanie krajiny a nie donekonečna tlachajuce sa odvolávanie sa na globálne klimatické zmeny. Zrejme ste len papierový odborník a to čo často písete, jasne vyzerá, že tomu nerozumietwe. Ak bude sa naďalej pokracovať v starej vodnej paradigme, teda aj v tvojej predstave, územie Slovenska bude patriť medzi rizikové oblasti Európy v ktorom bude ťažko žiť. Terchova je dalším varovným prstom, ktorý nám signalizuje, že už slovač neblbnite. Prvý taký vážny bol Jarovnice v roku 1998.
 

 

Tie miliardy kubikov sa zo Slovenska stratili ako ? Predpokladam, odtokom riekami. Vies dolozit stupajuce sumarne rocne prietoky ?

Vysusovanie Slovenska ? Preco udaje SHMU hovoria o naraste poctu dusnych dni ? Vies dolozit klesajucu vlhkost vzduchu udajmi z meracich stanic ?
 

 

Poškodzovaním krajiny sa voda stráca a akumuluje v mori, môj zlatý Pepe. Je to fakt ťažko pochopiť, že keď zapečatím zaasfaltujem a odkanalizujem dažďovú vodu, ona nevsakuje a nevyparuje sa a nekondeznuje v podobe dazda, ale odteka do mora. Preto hladiny mori stupaju. Ročne sa zvýši objem vody v moriach a oceánoch o cca 760 mld m3 - 2,1 mm stupnutie ročne. Slovenský príspevok je cca 250 mil. m3. Toto je tiež fakt tažko pochopiť.
 

Snad zaasfaltovanim

zapecatim a nie "zapecatenim zaasfaltujem".
"Zapecatie" sa pouziva v zmysle "ochranit nieco".
V ostatnom tiez dokazujes svoju chabu uroven myslenia a dusevnu chorobu v rozpuku.
 

 

Vobec to nie je tazke pochopit. Otazne je, ci je tvoja teria spravna. Stupanie hladin oceanu moze mat totiz viac pricin, napriklad topenie ladovcov. Pripadne kazdy vecer prichadzaju neviditelni ufoni a vyprazdnia do mora svoju odpadovu vodu z rakety.

Tvoja teoria bude vedecky potvrdena vtedy, ak dokazes rastuci trend prietokov riek vtekajucich do mora. Zatial som od teba ziadne data na tuto temu nevidel. Z toho dovodu som skepticky.

Rovnako je nevedecke tvrdit, ze vzduch je suchy a sposobuje alergie, ak oficialne udaje SHMU hovoria o naraste poctu dusnych dni, co znamena vysoklu vzdusnu vlhkost. Lahko ma presvedcis, ak das na blog data, kde bude vidno klesajuci trend vzdusnej vlhkosti na vacsine meracich stanic SHMU.

Na dovere v teba nepridavaju ani tvoje dalsie blogy, kde sa laicky vyjadrujes k seizmologii alebo klimatologii, hoci nie si v danych oblastiach odbornik. Mozem ta ubezpecit, moje vyhrady nemaju nic s politikou. Si pre mna rovnaky objekt zaujmu ako napriklad Jaray.
 

Toto má úroveň!

Zhruba takú, ako keď pán farár dokazujú existenciu Boha citátmi z biblie.
 

Tak to si prehnal

dokazovanie existencie Boha citatmi z biblie je uplne bezny sposob, kdezto Mizova argumentacia je patologociky jav.
Pre pana farara je biblia nieco ako slabikar a nemozes tvrdit ze A je A, pokial ako referenciu nepouzijes slabikar.
 

 

Kravčík, zase tu šírite paniku. Zatiaľ čo ostatní odborníci hovoria, že nejde o nič výnimočné a nemyslím len vyjadrenie od geomorfológa, vy tu šírite paniku a ten váš varovný prst si fakt niekam strčte. To, že dochádza k zmene globálnych klimatických podmienok nikto nespochybňuje, ale otázne je, do akej miery je to vplyvom ľudskej činnosti.
.
Vašim problémom je, že máte pred očami červené súkno v podobe "vodohospodárskej ideológie" a to je váš úhlavný triedny nepriateľ, proti ktorému takmer v každom blogu bojujete. Samozrejme, že vychádzate z tendenčných predpokladov, mnohokrát si sám protirečíte, zjednodušujete, ignorujete iné fakty a robíte zlé závery.
.
A na záver poznámka k lesom. Slovensko v minulosti nebolo vôbec tak zalesnené ako to je v súčasnosti, mnohé kopce boli holé stráne, ktoré boli zalesnené v 20. storočí. Choďte do Vydrova, tam je Lesnícky skanzen, rozšírte svoje obzory o to, ako a odkedy sa vyvíjalo lesníctvo na Slovensku. Rozšírenie lesov viedlo k tomu, že sa na slovenskom území vlhkosť zvýšila. To isté možno povedať aj o veľkých vodných plochách, predtým tu také veľké priehrady ako je Liptovská Mara, Oravská priehrada, Zemplínska šírava a iné neboli, tak ako je to s tým vysušovaním krajiny. Takmer denne sa v lete nad našim územím vytvára kopovitá oblačnosť. Tak nestrašte a nešírte paniku.
 

 

Do zásadnej miery je to vplyvom ľudskej činnosti. Mám pocit, že som ti to už raz vysvetľoval.. Kedže pod každý kravčíkov článok reagujú viac menej tí istí ľudia, teraz hovorím o negatívnych komentoch, tak ma napadá len jedno.. Chlapci kto vás za vypisovanie komentov pod kravčíkove články platí? Mne by sa totiž momentálne tiež hodili peniaze na prilepšenie a ľahšiu robotu ako si ich zarobiť, si ani neviem predstaviť :)
 

 

Oblubena modra legenda o platenych brigadnikoch. Preco montujes do toho politiku ? Ci ma niekto nevedecke nazory a nedokaze ich obhajit, to nema nic s tym, s akou politickou stranou kedysi spolupracoval a a za ake dve dalsie strany stihol medzi tym kandidovat.

Pozri, kazdy ma nejaku zalubu, moja zaluba su sarlatanski blogeri, ktori nemaju svoje teorie podlozene, namiesto faktov a nameranych dat maju neurcite reci.

Kym je to v polohe neskodnych bludov ako u Jaraya, je to zabava, ale ked ide o verejne peniaze na hradzky zanesene blatom, to je ina kava.
 

 

Jednoznačne vás niekto platí. A bolo by dobré vedieť kto. Ide totiž o to, že keď tie isté veci niekomu vysvetlím desať krát a on si stále melie to isté, tak je buď idiot alebo je platený, pretože nie je normálne aby niekto vyppisoval na blogoch stále to isté do bezvedomia napriek tomu, že má prístup k mnohým informáciám ktoré sú relevantné a jasne dokladujú, že jeho názor na vec sa nedá zdôvodniť(to je o vás) . Na druhej strane vám ani nemá význam niečo vysvetľovať, pretože zo skúsenosti je jasné, že tu nejde o snahu pochopiť niečo ale je tu čistá snaha spochybnovať kravčíka a jeho myslenie a názory. O nič iné tu celý čas nejde a ja sa čudujem, že vám to tu ešte tolerujú. Na šťastie je ľudí s podobným pohľadom na svet ako má Kravčík na Slovensku stále viac. To je super :-) Odporúčam vám naštudovať si ako funguje cyklus vody v prírode. Ale vlastne to odporúčam úplne zbytočne, pretože vám je táto problematika ukradnutá, pretože vám ide o niečo úplne iné. Peniaze.
 

Chlope

počul si už niekedy niečo o tom:
.
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat
.
Takže asi tak milý Petrik. To, že ťa napadá platená agitka neznamená nič iné len to, že jediný koho sa to týka si ty sám.
Ináč by si takéto nezmysly ani nemohol napísať, proti Kravčíkovým hrádzkam protestovala kompletná vedecká a odborná obec a najvýznamnejší odborníci list už dávno upozorňovali na tohto šarlatana
http://ekolist.cz/cz/publicist...
http://www.nun.sk/kauza_povodn...
http://tech.sme.sk/c/748810/sl...
.
Pod Kravčíkovými blogmi odznelo fúru pripomienok na ktoré nedal nikdy žiadnu odpoveď, jedine na čo sa zmohol boli osobné invektívy a ideológia, presne tak ako ty.
 

 

Múdrejší ustúpi :) Napíšem radšej jeden poriadny článok o tom, pretože reakcie pod články nemá zmysel dávať, to je iba pre ľudí ktorí sú platení za diskreditáciu blogera :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Priznávam sa...

... pod ťarchou nezlomných dôkazov Petra 26, že som platený. A nielen v prípade Kravčíka (tu ma platí betónová loby v záujme toho, aby čo najviac vody a v čo najkratšom čase odtieklo zo Slovenska do mora), ale som platený aj zo zahraničných zdrojov -v prípade povinného očkovania ma platia farmafirmy, v inom prípade Monsanto, čo sa týka politiky, tak Soros, niekdy Putin. Texty mi posielajú vopred, ja ich už len uvediem, platia mi PIANO. Raz do roka sa všetci platení stretneme a pri pive sa rozprávame o tom, že ten Kravčík je vskutku fajn, aj hrádzok by mohlo byť čo najviac... ale čo už, keď peniaze sú vždy až na prvom mieste....
 

 

Ha ha ha ha ha ha :D Dobre som sa zasmial :) Ďakujem :)
 

 

Píšeš nezmysly. Ak nemáš argumenty, tak ti nezostáva nič iné, len útočiť na diskutujúcich. Mňa nikto neplatí.
.
Jednoducho mnohé Kravčíkove blogy vyjadrujú len autorovu frustráciu z toho, že niekto mu odstrihol zdroj peňazí. Aj tento blog je len o peniazoch.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 2 445
 2. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 715
 3. Pavel Dvořák: Čína ktorá o pár rokov prestane existovať - film 1 711
 4. Tomáš Blahuta: ĽS-NS to natrela liberálom a drvivo vyhrala voľby! A čo teraz? Ako ďalej? 1 549
 5. Peter Cmorej: Šesť spôsobov ako táto vláda okradla dôchodcov a mladé rodiny, o ktorých ste netušili 1 510
 6. Alexandra Pavelková: Moje rokovanie so SAD Zvolen 1 403
 7. Martin Kasarda: Som Slovák, gdo je vyacej? 1 347
 8. Tomáš Valášek: Falošní vlastenci 1 293
 9. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 1 243
 10. Tibor Bindas: Pozrite si hitparádu najväčších politických sľubov = bludov. 979

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?
 2. Lukáš Baloga: Bude pokles cien ropy trendom aj v nasledujúcich mesiacoch?
 3. Olívia Lacenová: Januárový efekt. Áno alebo nie?
 4. Štefan Vidlár: V Číňe prepáčte
 5. Ľudovít Herman: Cigán zreval, rozpáram ťa, ako sviňu
 6. Michael Laitman: Gréta Thunbergová a súčasné riešenie ekologických problémov
 7. Vladimír Krátky: IQ 88,14
 8. Matej Galo: Bude Róbert Fico stíhaný za porušenie Ústavy Slovenskej republiky?
 9. Ľudovít Herman: Ľudia túžiaci po moci, nahrádza im to sex
 10. Tibor Kramár: Ficov recept

 1. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 2. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 3. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 4. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 5. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 6. KIA bola plná stôp. Pozrite sa, čo policajti našli v Kočnerovom aute
 7. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode
 10. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov

 1. Puč Kočnerovcov na Úrade špeciálnej prokuratúry: Trnkovi zrušili obvinenie
 2. Akoby člen Smeru: Čižnár obhajuje postup prokurátora v kauze prepusteniaTrnku
 3. Ako Kotlebova desiatka Šimko ovládol Rimavskú Sobotu, jej obyvateľov aj majetok mesta
 4. Pustili Trnku z vyšetrovacej väzby na základe motáku s menami vrcholových politikov?
 5. Prokuratúra v prípade Trnku funguje ako súčinná zložka volebného štábu Smeru
 6. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 7. Potrat je najvýznamnejším porušovaním ľudských práv našej doby
 8. Keď Fico nerozumie zdravotníctvu
 9. Bábkové divadlo v NR SR
 10. Učitelia a dôchodcovia dostali žobračenky: Ficov kamoš Výboh má lukratívne zákazky

Už ste čítali?