Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vytešené ubolené duše na povodňovej vlne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

len na upresnenie

máte pravdu, že to dobudovanie mohlo pomôcť aj teraz, len mudrlanti a úslužní poskokovia terajšej vlády tomu pokračovaniu vykrútili krk. Tak ako mnohým iných projektom a zámerom, napr. v drogách. Len ak by sa chcel nejaký kolesíkovec zadrapiť, presnejšie je povedať "apríl 2012", lebo v marci sa títo fickovia ešte neujali vlády a začali krágľovať až v apríli... Je to detail, ale niekedy aj tie rozhodujú.
 

 

Kravčík, budovať takéto hrádzky bez základného geologického prieskumu je hazard.
.
Smer som nevolil a Fica nemusím, ale to vaše neustále navážanie sa do smeru, pretože vám škrtol kšeft je už fakt trápne. Peniaze z eurofondov by mali ísť na zmysluplné a nie pochybné projekty.
 
Hodnoť

a kde je problém ?

Ak tie opatrenia fungujú a skutočne dokážu zabrániť takým škodám, tak schopní a nefrustrovaní ľudia ich budú realizovať aj bez toho, aby museli dostať peniaze od centrálneho prerozdeľovača. Tiež som si bezpečnostné dvere dal spraviť za vlastné.
 
Hodnoť

konečne nejaké čísla

Inak konečne vidíme aj nejaké čísla. Tých spomínaných 200k eur mi nepríde extra suma. Určite je v možnostiach rizikových obcí a ich obyvateľov si tie prostriedky zabezpečiť. Pracovníci sa tiež nájdu, keďže dnes sa už aj dávky v hmotnej núdzi musia odpracovať.

Kľúčová otázka teda je: Ak tie opatrenia nie sú hodné 200k eur, akú skutočnú účinnosť majú? Alebo je tá účinnosť závislá od finančných tokov zo spoločného?
 
Hodnoť

Miliarda eur

Ak teda 50% celkovej potreby vodozádržných zariadení stojí 200k eur, zaokrúhlime to, že kompletka by bolo za 1 milión.

Otázka: na čo a komu bolo určených zostávajúcich 999 miliónov eur? Keďže radičovej vláda na tieto opatrenia plánovala minúť 1 MILIARDU (to je 1000 miliónov) eur. Aj keď to bol na 10 rokov, stále to je 100 miliónov na rok. A teraz sa dozvedáme, že na kompletnú ochranu stačí milión?

http://blog.etrend.sk/radovan-...
 

 

Kompletka by stála dvojnásobne a nie 5 násobne.
Spomínaná miliarda vyplynula z potreby vybudovania 25 mil. m3 vodozádržných opatrení na celom Slovensku a jeden kubik stojí asi 4 eur. Takže spomínaná miliarda mala ist na plochu celého slovenska a vytvoriť spomínaný objem vodozádržých opatrení. Ekonómovia vyrátali, že klimatická zmena bude mať vplyv na vodnú bilanciu Slovenska a ptero treba stavať minimálne 6 priehrad, čo odhadovaný investicný náklad je cca 2 mld. eur. V prípade kompletného zrevitalizovaného Slovenska nebude treba stavať a investovať do priehrad, lebo bude vsade dostatok vody a navyše by bola zabezpečená protipovodňová ochrana. Takže ešte raz. Ušetrili by sa značné verejne zdroje
 
Hodnoť

Ako to je naozaj

Zaujímavý článok, dokonca na moju adresu. Poďme ale pekne od začiatku.
Včera som pod článkom o povodniach v Kežmarskom okrese uverejnil tento diskusný príspevok:
http://poprad.korzar.sme.sk/di...
Trafená hus zagágala. Kravčík sa hneď ozval (a začal mojim označením za psychopata, viď vymazaný príspevok). Vraj som to s niekoľkými stotisícmi prehnal aže keby to tam bolo urobené kompletne, tak by žiadne povodne neboli. Nechajme teraz bokom, že Kravčík píše príspevky, o ktorých vie, že budú vymazané.
Uviedol som 4 (slovom štyri) obce v Kežmarskom okrese, ktoré sa dostali do druhého projektu takzvaného programu revitalizácie (Veľká a Malá Franková, Vlková, Slovenská Ves) a v ktorých bol vyhlásený tretí povodňový stupeň. Kravčík uvádza, že každá z obcí dostala po 20 000 eur od Úradu vlády SR a po 30 000 eur z európskeho sociálneho fondu. Pre 4 (slovom štyri) obce to spolu predstavuje sumu 200 000 eur, čo nijako neodporuje vyjadreniu "niekoľko stotisíc eur".
To je však slovíčkarenie, poďme k realite. Napriek vynaloženým prostriedkom boli obce vytopené, obec Vlková napríklad aj v máji tohto roku. Kravčík tvrdí, že keby boli uskutočnené kompletné opatrenia, tak by k ničomu nedošlo. Základná otázka:
Prečo sa teda vynaložilo 200 000 eur, ktoré ničomu neslúžia? Prečo sa neurobí vec poriadne a kompletne v menšom počte obcí? Ako viete preukázať, že spomenuté obce by sa dostali do poradia okamžite v treťom projekte takzvaného programu revitalizácie? Veď naň bolo určených 314 obcí a prvých projektov sa zúčastnilo vyše 500 obcí? Aj keby ste nepribrali žiadne nové obce, aj tak by sa na kompletáž u všetkých ani zďaleka nedostalo a zostali by len v provizóriu. Okrem toho boli práce vykonávané v režime zákona o civilnej ochrane obyvateľstva. Vraj kvôli časovému tlaku a snahe urýchliť ich. Nuž, ak za urýchlenie považujeme to, že sa spraví 1/8 uvažovaných prác, tak ďakujem pekne. A ak má byť dielo dokončené v horizonte bohviekedy, tak prečo to náhlenie, veď času na vybavovačky na štátnej správy bolo hocikoľko, ba až viac.

Len tak pre zaujímavosť som si prezrel (letmo) zmluvy a faktúry obce Veľká Franková. Obec dostala od vlády 20 tisíc eur, zmluva bola podpísaná v decembri 2011. No už v októbri 2011 podpísala obec zmluvu s nejakým pánom Frankovským na výkon funkcie "vodného majstra" v hodnote 5400 eur. Okrem toho v novembri podpísala zmluvu s nejakou tatranskou neziskovou organizáciou na spracovanie projektu v sume 3800 eur. Samotné práce boli vykonané v prvej polovici roka 2012 (a nie v roku 2011 ako píše Kravčík) a podľa dátumov faktúr trvali maximálne 2 (slovom dva) mesiace. Ten istý pán Frankovský, ktorý vykonával funkciu "vodného majstra" pritom faktúroval obci viacero výkonov za práce so zemnými strojmi.
Ak od 50 000 eur odpočítame 30 000 (tie sú účelovo určené na platy nezamestnaným počas POL ROKA a nie dvoch mesiacov) a sumy za projekt a výkony vodného majstra, tak nám na materiál, stavebné stroje, ochranné pomôcky, náradie a súvisiace výkony (napríklad doprava na pracovisko a dovoz stravy) zostane k dispozícii v čistom 10 800 eur.
To, že v dokumentácii obce sa nenachádza ani stopa po vyhlásení verejnej alebo užšej súťaže na dodávateľa stavebných prác je zbytočné spomínať. Lenže to už sú veci, ktoré padajú na hlavu starostov obcí, ktorí podľahli Kravčíkovskému syndrómu kašľania na nejaké smiešne zákony.
Máte k tomu čo dodať, Kravčík?
Alebo sa mám zavŕtať trochu hlbšie a pozrieť sa na Augiášov chliev v zmluvách a faktúrach aj u iných obcí?
 

 

mohol by si sa hlbsie zavrtat este do technickej stranky celej veci, kedze od kravcika sa dozvieme jedine pekne cisielko 10 tisic kubikov vodozadrznych opatreni v katastri kazdej VYTOPENEJ obce. uz len tato veta samotna je tak nejak podozriva. doma totiz mam pruteny kos (co je nieco podobne ako kravcikova hradzka) o objeme povedzme 1 meter kubicky, ale napriek tomu nebudem tvrdit, ze kos zadrzi spominany objem vody..
 

Vŕtanie do vecí technických

Vŕta sa do nich ťažko. Pretože prepytujem "projekty" týchto akcií sú utajované a dostať sa k nim je ťažké až nemožné, česť výnimkám. A ja nemám ani čas, ani prostriedky od predsedníčky vlády na to, aby som kontroloval fyzicky veci, ktoré mal kontrolovať hlavný manažér takzvaného programu revitalizácie.

Niektoré skutočnosti sa však dajú vyčítať aj z verejne prístupných dokumentov. Napríklad to, že "projekt" v obci Veľká Franková robila organizácia Tatra forum n.o., ktorá NEMÁ OPRÁVNENIE NA VÝKON PROJEKTOVÝCH ČINNOSTÍ. Ich oborom činnosti sú turistické informačné centrá, link tu:
http://www.info-poprad.sk/tatr...
Takýto projekt potom môže vyhotoviť hocikto a je veľmi otázne čo sa podľa takého projektu dá postaviť a prečo jeho cena predstavuje 3800 eur. Tu je link na príslušnú zmluvu:
http://www.obecny-portal.sk/zm...
Pýtam sa: ak je projekt zhotovený hocikým a až v termíne, keď je už dávno vybratý dodávateľ prác, tak ako dokázal tento dodávateľ dopredu stanoviť rozsah prác a ich cenu? Ako sa mu pracuje podľa projektu, za ktorý nikto nenesie zodpovednosť, keďže je zhotovený nespôsobilou osobou? Kto nesie zodpovednosť za takýmto spôsobom vykonané práce?

PREČO SA KRAVČÍK NEOZVE?
 

Je

toho viac - okruh Kravčíkových "vodných majstrov" a dodávateľov je uzavretý. Tie "projekty", to je okopírovaných pár strán opakujúcich sa obrázkov bez ohľadu na skutočné podmienky a parametre, kde sa len mení názov obce. Nikto nič nepočítal, neposudzoval. Potrebné objemy strieľa Kravčík od boka, tak robia aj jeho "vodní majstri".

Keď som jednému z "vodných majstrov" vysvetľoval, že tlak náplavov, ktoré bez výnimky zaplnia objem pri prvom silnejšom daždi, sa dá vypočítať a na tú tlakovú silu sa dá potrebné založenie prehrádzky navrhnúť, aby to nespadlo, pozeral na mňa ako na ufóna.

Najväčším podvodom na tejto Kravčíkovine je fakt, že páni Kravčík a Kováč klamali, že ich prehrádzky sú jediné potrebné a dostačujúce na ochranu Slovenska pred povodňami a preto všetky prostriedky určené na protipovodňovú ochranu boli nasmerované na nich.
Mimochodom, splnomocnenec Kováč z veci vycúval, keď mu konečne došlo, že kráľ je nahý. V r. 2011 povedal, nedoslovná citácia - "aj keď majú prehrádzky len 10% účinnosť, aj tak sú užitočné...". Bez komentára.
Poučné je, že druhá etapa projektu už nemala v názve "protipovodňová".

Táto vláda nezastavila Kravčíkov program preto, že sa jej nepáčil, ale preto, že nezarábali na ňom ľudia zo Smeru. To sa už rieši, Slovenský vodohospodársky podnik je s Kravčíkom v rokovaniach.

Kravčíkov program je skvelý - nechráni síce proti povodniam, ale politicky je účinný. Ľudia si myslia, že štát sa o nich stará, starostovia vyzerajú, že niečo robia a voliči - nezamestnaní dostanú pár šupov na borovičku. A spoluúčastníci si rozdelia lup. Odhadujem maržu na 50-70%.
V tejto súvislosti - pýtať si vyjadrenia starostov je smiešne. Oni sú vo väčšine prípadov súčasťou tohto biznisu.

Kravčík nie je odborník ani náhodou, on je len zručný mediálny manipulátor. Počet ovčanov to len potvrdzuje.
Inak novinka - Kravčíkova obrana je "prehrádzky fungujú, len ich je málo". Príbeh o ľudskej hlúposti pokračuje.
 

ten predposledný odstavec

je krátky, presný a výstižný. O tom to proste je. A týka sa "riešenia" problémov skrze politiku všobecne.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

:)

Tá argumentácia ma úplne dorazila...
 

Kravčík je klasa,ten oholí asi i mŕtveho

Usudzujem,že tým zlodejom myslíte seba.Všetko totiž nasvedčuje tomu,že takého nenažratého
a finančne neukojiteľného tvora,ako ste Vy,Slovensko už dávno nemalo,ak vôbec.
My nemáme krátku pamäť,ja som sedel v sále v Kežmarku,keď Vy a Vaši Ľudia a voda za štedré
dotácie organizovali frašku pred komunálnymi voľbami,kde ste nám rozdali farebné terčíky a my
sme z hĺadiska ako diváci mali nimi hodnotiť vystúpenia kandidátov.Moderoval to Ičo,ktorý ne-
zabudol pripomenúť,že v USA Vám dali čosi ako environmentálnu Nobelovu cenu s finančným da-
rom 1 milión USD.
Normálnemu človeku by to stačilo na sedem životov,Vám nie.Čo mal vodohospodár organizovať
šnúru predvolebných stretnutí občanov s kandidátmi,ak neišlo o dojenie všade,kde sa to len
trošku ukázalo ako priechodné ?
A môžem pokračovať : zdá sa,že Kravčík je jeden ***** špekulant,ktorý svoju reputáciu
po ocenení v USA vrhol do vydájania eurofondopv ako i všetkých iných dostupných fondov.
Ak ste nevedeli,Kravčík je i odborníkom na problematiku zamestnanosti,stačí si spomenúť na
projekt za vyše 100 000,-eur z Eur.sociálneho fondu týkajúci sa zvyšovania zamestnanosti
hornošarišských umelcov a remeselníkov z roku 2009,pri ktorom nebol schopný ći ochotný o-
dovzdať ani analýzy,za ktoré zobral peniaze,a to ani po opakovaných výzvach ministerstva
práce.
Za tie spomínané a nedodané analýzy si nechal predtým vyplatiť 34 494,-eur a asi bola iba ná-
hoda,že sa celý projekt podobal ako vajce vajcu mnohým iným z jeho tvorivej dielne.
Bolo medzi nimi najmenej desať iných,v pozadí s Petrom Plachým z firmy Merlin,ktorá hravo zinkasovala 2 mil.eur za navzájom previazané a opakujúce sa projekty a analýzy.
Podobne konali,zrejme pod taktovkou schopného dirigenta Kravčíka i ďalšie spriaznené a koo-
perujúce združenia Čisté Tatry,Expletus - Anton Boják,Dobrá cesta - Barbora Fedorová,všet-
kým menovaným venovala firma Merlin vklad 5 percent ako povinnú spoluúčasť.
Všade v pozadí sa dá vystopovať osoba Kravčíka a preto je odôvodnené predpokladať,že Krav-
čík vytvoril uzatvorený systém navzájom prepojených a spriaznených zdruźení a firiem,cez
ktoré plánovite dojil štátny rozpočet a Eur.sociálny fond.
Efektívnosť snaženia vyčúrancov ?
Za vklad 9 900,-eur od f.Merlin Dobrá cesta zinkasovala od ministerstva 186 000,-eur iba na je-
den jediný projekt.
Alle Kravčík bol nedotknuteľný,Kravčík bol poradcom Radičovej a verným sympatizantom mod-
rých.
Ako je možné,že Kravčík je so svojimi názormi sám ako kôl v plote,naozaj máme povinne veriť,
že všetci jeho kolegovia,odborníci ako on,sú tu iba preto,aby škodili Slovensku a pľundrovali
krajinu výstavbou megastavieb ?
Kravčíka nepodporuje ŽIADNA stavovská ANI INÁ odborná obec a niekoľko stovák vodohospo-
dárov a ekológov sa podpísalo pod otvorený list,ktorým verejne vyjadrili svoj nesúhlas s Krav-
číovými názormi a pokusmi,ktorými,ako sa zdá,naďalej bezcitne holí dôverčivých starostov
v Bohom zabudnutých obciach,ktorí mu naleteli na jeho hrádzky na jedno použitie...
Je zrejmé,že ten jeho ZÁZRAK bude trvať iba 2-3 roky,.kým drevo vo vode nezhnije.
Iba geniálna myseľ velí medzi dve steny z kmeňov voľne sypať nijak nespevnený kameň,keď po
zhnití dreva sa celá masa kameňa voľne vysype do riečišťa a upchá ho.
Táto všezachraňujúca sólo aktivita sama osebe nič nerieši a to sa starostovia zaviazali udržo-
vať hrádzky 20 rokov - už po 3-5 rokoch ich budú dookola prácne opravovať či nanovo sta-
vať za svoje,a Kravčík sa bude iba smiať ich detskej naivite.
Kravčík ich zrejme škaredo dobehol,prišiel si na svoje a starosti ostanú i tak finančne podvyži-
veným obciam.
Či ?
 

S tym Ficom mas pravdu,

ministerka socialnych veci Tomanova sa stala velkou bojovnickou proti zlodejstvu Kravcika. Vytvorila si aj o tom stranku. 1 miliardovy tunel Radicovej bol pekne predvolebne susto. Bohuzial v den volieb prestal aj jej boj za spravodlivost.
Na jej vecne argumenty o rozkradani Kravcikom jej Mizu lakonicky odpovedal, ze ci sa nepamata, ze ona sama mu pridelila fondy na hradzkove tunely.
 

 

Toto je najhorší možný scenár. A najhorší je fakt, že naozaj možný. Supy šklbú túto krajinu kde sa len dá, potom niet na nič iné peniaze.
 
Hodnoť

Kravčik

Inak je škoda, že keď to Kravčíka baví, prečo to radšej nezamerá smerom k revitalizácii lesa po ťažbe, údržbe lesných ciest, budovaniu turistických atrakcií, mostíkov. Nejaké čary s vodou by sa tam dali dať, napríklad údržba potokov, čistenie potokov, aktívna ochrana proti erózii. Tie Kravčíkove čierne drevené stavby možno nejaký význam majú, ale určite to nie je prezentované perpetum mobile proti povodniam. Slovensko má ideálny potenciál na horskú cyklistiku, to sa v spojitosti zo Saganom a Kravčíkom dá perfektne využiť. Horské strediská by mohli získať ďalší biznis. Už sa to síce deje, ale škoda nevyužiť takéhoto šikovného organizátora.
 

 

Dalo by sa robiť kadečo, len problém je, že to ustredný výbor strany musí schváliť. Bez toho sa sa ani lístok nepohne...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

to bylo lacine a tak nejak L-packovske. Bez dukazu a odzadu ;-(
---
Problem je v tom, ze nejsou penize na nic, jen pro Babisa a jine nenazrane potvory.
Kedy to uz konecne pochopite a zacnete utocit spravnym SMERom ???
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Tibor Bindas: Matovič sa opäť vyfarbil... 5 494
 2. Katarina Antenozio: Milánsky chinatown 2 730
 3. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 2 520
 4. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 2 359
 5. Miroslav Lukáč: Čoóó? Igor Matovič? Ten kretéén? 1 480
 6. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 360
 7. Maroš Chmúrny: Liek na zdravotníctvo podľa doktora Roberta 1 346
 8. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 1 134
 9. Jana Petkaničová: Venezuelská monetárna sodoma (2/3) 1 133
 10. Stanislav Martinčko: Veľká radosť psa generálneho prokurátora D. Trnku ! 963

Rebríčky článkov


 1. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 2. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 3. Štefan Vidlár: Andrej
 4. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 5. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 6. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 7. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.
 8. Ľudovít Herman: Ja voliť nepôjdem. No a čo!
 9. Simona Mačorová: Sexuálna Výchova
 10. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (3)

 1. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 2. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 3. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 4. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 5. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 6. S Kočnerom bola na jachte aj Tománková z Čistého dňa
 7. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 8. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 9. Princ Harry: Nie som ľahkovážny, inú možnosť som nemal
 10. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Počiatek na Kočnerovej nahrávke vychválil Slotu: Vymyslel nový kšeft, aj Fica oholil
 3. Kto je spoluzakladateľka Čistého dňa Tománková: Začínala u Fica na Úrade vlády
 4. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 5. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 6. Bödör mal pre Kočnera zabezpečovať policajné lustrácie, aj ich spolufinancovať
 7. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 8. Fico reaguje na Počiatka: Čo ja s tým mám? Slota má dve miliardy, ešte aj Fica oholil
 9. Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu
 10. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru

Už ste čítali?