Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Súčasný stav dôkazov o zostrelení malajzijského lietadla. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ulahcim vam dilemu o lietadle..
dnes je na 90 percent jedno, kto zostrelil malajske lietadlo. ci Rusi, Ukrajinci alebo nahnevani rolnici. zivot to ludom v tom lietadle uz nevrati.... vo vojne vzdy plati, ze ma aj a najma temne stranky a stoji zivot mnohych civilov.. podstatne je, ked v mieri niekto zastreli jednotlivca, napriklad Valka. toho treba vypatrat. v neprehladnej malej vojne je to skoro nemozne... a zial, keby bol na mieste vojensky spion a vedel by, ze lietadlo sa blizi, tak by ho asi cynicky nechal zostrelit. zial jednoducho preto, aby mal konflikt vacsiu publicitu a aby si ho vsimol cely svet. jedine riesenie na ochranu civilov je nelietat nad Ukrajinou a tento maly konflikt ukoncit. M. Stefanovic, publicista
Fecididad
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž -

obávam sa, ž máš pravdu.
Mne sa len páčil postreh Cynickej obludy, súvisiaci s pokryteckým správaním toho pána - čo samozrejme nie je nič nové.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S pánom

Čarnogurským sa dé len súhlasiť. Dovolím si k tomu ešte dodať tieto poznámky:

1. Lietadlá SU 25 existujú aj v modernizovanej verzii a bez problémov zvládajú výšku 10 km. Ukrajina mala kúpiť takéto stroje v roku 2011.

2. Carlos je síce tajuplná postava, ale podľa dostupných informácii začal opisovať čo sa deje u operátorov riadenia letovej prevádzky na Ukrajine ešte pred zničením Boeingu.

3. Akosi sa zabúda na fakt, že ukrajinskí predstavitelia už krátko po katastrófe tvrdili, že na palube bolo 23 Američanov. A bolo to zverejnené aj na SME. To nikoho nezaujíma či bolo v oblasti nejaké civilné lietadlo s takým počtom Američanov na palube? Predsa si ten počet nemohli vycucať z prsta.

4. Je očividné, že súčasná kyjevská vláda neprejavuje ochotu odpovedať na zrejme nepríjemné otázky. A to už nevadí vláde v Holandsku, či v Austrálii, ktoré mali také silné vyjadrenia po katastrófe?

5. Ukazuje sa, že metóda dvojakého metra sa po USA udomácnila aj v EÚ. Otázka je či dobrovoľne, alebo pod hrubým nátlakom. Pritom zatiaľ neurobili nič efektívne pre zastavenie zbytočného krviprelievania na Východnej Ukrajine. A pritom dobre vedia, že bez krytia od USA by si to Porošenko nikdy nedovolil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebudem tu reagovať

na čarnogurského písačky, len k bodu 5. krátko:
jediné, čo efektívne sa dá spraviť je, že putin stiahne všetkých svojich generálov, plukovníkov, žoldnierov ..... z územia Ukrajiny a prestane dodávať zbrane a vojenskú techniku tzv. rebelom. A potom nech problémy na svojom území rieši Ukrajina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lieky uz nezaberaju?

A ako by si vedel, že uz tam nie su, ked teraz nevies preukázat, že tam sú..
Či stačí, že v to dúfaš, aby si mohol ospravedlnit svoje nočné pomočovanie z ruskej paranoje?
mentálne zamrznutý v 68...to veru nemáš ľahké, ešte, že existujú médiá, ako SME čo ostali, žiť v minulosti a nie a nie sa z nej vrátit do reálu. Možno skončíte ako USáci, závislí na práškoch a kde jakých psychofarmakách (asi aby sa vyrovnali s tým blahobytom :)).. ale povedz mi čo bude, ked uz skolonizuju aj poslendy meter na Zemi? Kde potom najdu nove trhy na záchranu, ich umelo udržiavanej životnej úrovne.

Či sa spoliehate, že bankári, ten astronomický dlh odpišu, lebo by zbankrotoval cely svet? Môže byť.
Nie su Usáci Borgovia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chudák úbohý!

Aspoň pravopis sa nauč, keď už tu chceš vypisovať " lebo o mne si nikto nemyslý, že ma sponzoruje Soroš".
Vymeň si pampersku, zrejme ťa to mokré chladí, keď vypisuješ také capiny! Keby som bola chlap, tak ti napíšem niečo írečitejšie. :-(((
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale no...

(po)slusnýobcan, to vieš, že ked sa niekto musí uchylovat k ad hominem utokom a hladat gramatické chyby, je to v rámci diskusie najvyšší level zúfalstva a bezradnosti. Ozaj nebudes ty patrit, k tým slusným, nárocným a inteligentným volicom? Lebo hodnota a kvality v tvojej reakcii tomu nasvedčujú :D :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Frajer Vitalny

- netreba vymýšľať kvetnaté slovné ekvilibristiky - navyše zbytočne urážlivé.
"Po ovocí ich poznáte." - Kristus.
Rusko, ak si odmyslíme ropu a plyn, je hospodársky aj morálne rozvojovou krajinou, ktorá práve zaplavuje mafiánmi a oligarchami zbohatnutými zlodejstvom a vraždami okolité krajiny. Uzurpátorstvo, ktoré predvádzajú, je iba nebezpečné komediantstvo pre vlastných, ale ako vidno aj cudzích zaostalých. Z Ameriky nám nič také nehrozí a ak by predsa, budem iba rád, aby u nás urobili poriadky s niektorými neprispôsobivými ako s černochmi u nich a pozatvárali našich aj infiltrovaných mafiánov a vrahov aspoň do takej miery ako vo svojej krajine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co keby to spravili aj USA?

black water tam nema co hladat
alebo mame dvojaky meter ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prepáč,

ale ty máš zase klapky na očiach.
Ukrajina je - zatiaľ ešte stále - zvrchovaný štát. Tak tam nemá čo hľadať akýkoľvek ruský vojak v akejkoľvek hodnosti. A že tam sú, tak to snáď nikto nespochybňuje. Aj vojenská technika.
Ak je pravda, že sú tam black water, tak je to na pozvanie/kontrakt Ukrajiny. S vedomím, súhlasom ukrajinských orgánov/vlády.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím

že tie klapky na očiach máš ty. Nepoznám žiadny dôkaz, že tam bojujú nejakí príslušníci ruskej armády, okrem blábolov Kyjeva. A ich prítomnosť musí spochybňovať každý kto má čím rozmýšľať. To považuješ Rusov za takých blbcov, aby riskovali, že im tam zastrelia nejakého vojaka? Nakoniec načo by ich tam posielali? Však je tam určite dosť rôznych vyslúžilcov. A načo by tam posielali zbrane a muníciu keď ich bolo dosť a dosť v skladoch ukrajinskej armády. Úplná samoobsluha.

Samozrejme, že Ukrajina je zvrchovaný štát, ale s nelegitímnou vládou, ktorá sa dostala k moci fašistickým pučom potom keď protiústavne zvrhli priamo voleného prezidenta. Alebo aj to je len propaganda? A o tom ako sa hlasovalo v ich parlamente je dosť a dosť dôkazov. Len nedávno tu boli zábery ako tam nepohodlných poslancov jednoducho zmlátia, tak ako mlátili prokurátorov a iných predstaviteľov štátnej moci. A ukazovala to ukrajinská a nie ruská televízia. A to je tiež len propaganda?

Nedávno zvolený nový prezident, definitívne výsledky jeho voľby sa nikde nedozvieš, pred voľbami všeličo nasľuboval a zatiaľ z toho nielenže nič nesplnil, ale ani plniť nezačal.

A neboli to Ukrajinci na východe, ktorí začali tú vojnu. Keď odmietli uznávať nelegitímnu vládu tak ich išli spacifikovať silou miesto rokovania. A dokonca nie len armádou, ale jednotkami sformovanými z príslušníkov Pravého sektora. Tak Kyjev splnil svoj záväzok o ich odzbrojení. Alebo aj to je len propaganda?

Pritom si vôbec nezaregistrovala, že Rusi neurobili vôbec nič pre odtrhnutie východných regiónov od Uktrajiny? Že o to nemajú záujem. Ak bude pokračovať ten nezmyseľný prístup Kyjeva k protestujúcim možno budú musieť korigovať svoj doterajší prístup.

A nespomínaj tu Krym. To bola autonómna oblasť a už od roku 2009 mal právo rozhodnúť sa kde chce byť. Na referendum boli pozvaní aj pozorovatelia OBSE. Z hľadiska medzinárodného práva celkom určite nešlo o anexiu. Kto to tvrdí, ten si nedal ani námahu prečítať si čo to anexia je.

Takže odporúčam dať preč tie klapky na očiach a posudzovať veci objektívne a nestranne.

A ináč k téme článku nemáš nič? To súčasné mlčanie okolo vyšetrovania príčin havárie neveští pre Ukrajinu nič dobré. Zatiaľ nezverejnili ani komunikáciu medzi posádkou a dispečermi riadenia letu. Veľmi nezvyklé.

Takže volať po tom, aby si to Ukrajinci vyriešili medzi sebou a na jednej strane je nelegitímna vláda je tak trochu farizejské.

A čo hovoríš na ten Porošenkov vynález že podmienkou prímerie je kapitulácia. Pravý čokoládový kráľ. To je na Nobelovku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľa táranie o ničom. Ani na Kryme neboli žiadni Rusi (nemyslím občanov) a potom tých neexistujúcich vyznamenával putin. To je rébus pre mezenskú a šuvadovú. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možno

to je rébus pre Mezenskú a Šuvadovú, ale že ani ty nevieš pochopiť koho to Putin vyznamenával a čo presne pri tom povedal, tak to ma prekvapuje. A to tu predstieraš svoju objektívnosť, rozhľadenosť a inteligenciu. Všade si bola, všetko vieš a tu ho máš. Taký problém s chápaním prečítaného. No toto. Už ani kritika ti moc nejde. Zrejme to chce dovolenku, možno sa to potom zlepší i keď pochybujem. Komu není zhůry dáno v apatyce nekoupí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vari si oni chcú obsadiť časť Ukrajiny a vytvoriť si tam svoje územie?
Capiny sú dať na jednu úroveň samozvaných ruských vojakov a vládou (aj je to pravda) dajme tomu "objednaných" black water.
Uniká tebe i predrečníkovi, že na strane separatistov bojujú jednotky zo Srbska, Čečenska a ktovie kto ešte. To je, samozrejme, v poriadku, či ako?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Ruské ani ukrajinské zdroje nákup nových verzií nepotvrdzujú. Hlavný konštruktér hovorí, že Su-25 môže dosiahnuť výšku 12 km, ale schopnosť zostreliť Boeing-777 prakticky vylučuje. Tiež zjavne nevie o tom, že by Ukrajina disponovala novšími verziami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte podotknem, že ani najnovšie verzie nie sú určené na boj so vzdušnými cieľmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám taký pocit, že v nasledujúcich hodinách, resp. dňoch budeme na východe Ukrajiny svedkami niečoho, čo môže viesť k podstatnej zmene situácie na Ukrajine.

Buď Ukrajinci pustia konvoj s pomocou na územie východnej Ukrajiny, čo je ten lepší prípad a umožní im to zachovať si tvár.
Prípadne ho budú zadržiavať.
Ak ho budú zadržiavať veľmi dlho a budú naďalej ostreľovať Donetsk a Luhansk - v takom prípade ten konvoj tam Rusi doprevadia sami - áno, invázia.
A ten konvoj bude dôležitý pre zásobovanie vojakov, ktorí tam ostanú na nejaký čas.
Myslím, že Ukrajina nemá veľmi na výber.

Preto ešte v sobotu si ukrajinská vláda mohla dovoliť tvrdiť, ako odvrátila diplomatickou cestou humanitárnu misiu z Ruska.
Včera už súhlasila s misiou.
Dnes zase doobeda krátko poobede nesúhlasila, ale už zase súhlasí.
Len má nejaké podmienky.
Som zvedavý, čo z tých podmienok bude zajtra.
Myslím, že Rusko im cez víkend jasne dalo najavo, že tá misia jednoducho bude a koniec.
Ďalej sa už nebudú pozerať na vraždenie ruskej menšiny a vyháňanie z domovov, ktoré sa teraz deje na východe Ukrajiny.

A EÚ ako aj USA má Rusko po sankciách už na háku.
A nikto proti Rusom nezasiahne, ani nepríde Ukrajincom na pomoc.
Spustí sa zrejme hysterický krik a možno ďalšie sankcie.
Ukrajinskí oligarchovia dostanú obrovský strach o svoje majetky a asi niektorí budú nútení opustiť Ukrajinu aj natrvalo.
Junta možno tiež zdrhne a konečne budú vypísané predčasné voľby, ktoré sa už mali konať dávno.
Ak ich teda bude mať, kto vypísať.
Naozaj som zvedavý, či by po tom všetkom Porošenko ostal na Ukrajine.
Oligarchovia však keď ide o peniaze vedia otočiť názor o 180 stupňov veľmi rýchlo.
Uvidíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ked konvoj nedojde podla vyjadrenia povstalcov, uz protistrana chape obycajny velitelia, ze su len pustne maso posielane na bitunok ...
Opolcenci ich biju jedna radost, straty v Juznom kotli boli viac ako 3000 ...
hovori sa otvorene o tom ze, technika UA ma znaky zasob starej polskej armady, ze tam bolo okolo 1000 polskych zoldnierov "Mazurek",
Nehovoriac o tom kolko na Youtube mate videi , ze UA mierene bombarduje, nici,obytne zony , ze neumoznuje evakuaciu ludi ...tomu sa hovori sialenstvo, genocida a podstatne je to , ze zasievaju nezmieritelnu nenavist ... tzn UA uz nemoze existovat v terajsich hraniciach presne ako byvala Juhoslavia ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na stranke palba.cz rozoberaju zostrelenie lietadla na odbornej urovni. Ani jednotlivi diskuteri - podla mna ozaj odbornici- na zaklade trosiek, miesta ich dopadu a poskodenia trosiek - strelbou ci vybuchom rakety, nedokazu dat odpoved na to, kto to lietadlo zostrelil. Je viac ako pravdepodobne, ze to vedia aj Americania a aj Rusi. Su teraz obaja ticho a kto vie, co sa odohrava v zakulisi. Inak sa tam aj debatuje o tom, ze mrtvych ani neokradali ani nenechali "hnit" na slnku. Su tam ku tomu velke mnozstva videi... Netreba verit vsetkemu, co si precitame v novinach...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Dankové milované cigarety, húfnice, tanky...! 715
 2. Stanislav Martinčko: Zvyšovanie cien cigariet trápi zlepenec viac, ako raketové zvýšenie potravín?? 164
 3. Pavel Pospíšil: Ten súdruh Fico ma ani neprekvapil. 95
 4. Lórant Kulík: Gastronómia: Lokše bandurkové - Zemiakové lokše majú - X - ročnú tradíciu na Slovensku 68
 5. Filip Pastorek: Ľubomír Vážny musí odstúpiť vo verejnom záujme 59
 6. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 49
 7. Jozef Sitko: Keď som neudával, stal sa podozrivým 43
 8. Janka Cigániková: Toto Fico vašej babke nepovedal 25
 9. Július Kovács: Gratulujeme k narodeninám súdruh Fico, šťastných 55. 23
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.9.1919) 20

Rebríčky článkov


 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Dom postavil pri pozemku susedy. Tá teraz ľutuje, že to nestopla
 3. Programátor z portálu blbec.online: Blaha nemá výbavu na to, aby argumentoval
 4. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 5. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 6. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 7. Na stužkovej ju všetci odstrkovali, dnes raňajkuje s prezidentkou
 8. V Košiciach sa rozbehol autobus bez šoféra, pritlačil ženu
 9. Už vieme, prečo Čaputová vymenovala Kováča (týždeň podľa Schutza)
 10. Bugár má problém. Z Mosta odchádza Nagy, Sólymos sa vzdá straníckych funkcií

 1. Všetko odpracoval zas Matovič a SaS. Zvyšok spolu progresívne mlčal
 2. Drahé obedy zadarmo
 3. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 4. Matovič dal Dankovi letenku do Grécka, ten mu za to v pléne vulgárne vynadal
 5. Kiska: Drucker je odnožou Smeru a ja nechcem mať nič ani s jeho klonmi
 6. Miroslav Vetrík: Vedenie Bratislavy pokračuje v korunovačnej zlodejine
 7. Inteligentný človek nepíska pri nikoho hymne... za žiadnych okolností
 8. Tlmočníčka na klinike: Muži platia potraty aj s firemnou kartou, žene dal peniaze na potrat kňaz
 9. Andrej Danko: Zrušil by som ústavný zákon o dlhovej brzde a nabral miliardové pôžičky
 10. KDH zaznamenalo masívny odliv konzervatívnych voličov