Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vojna proti Putinovi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujeme

za znovuzrodeny blog. Mam dojem, ze toto som uz niekde cital. Alebo sa mylim? Tusim, bolo to v azbuke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skoro úplne súhlasím

Progres je len v spolupráci,ale tú už 25 rokov US torpédujú a platia UA fašistov.
http://www.telegraph.co.uk/new...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevedel som,

prečo mám z toho podolaya taký zvláštny pocit.
často som s ním súhlasil, no z jeho kritiky šiel taký zvláštny závan. niečo ako mráz.
občas, keď som nesúhlasil, som aj reagoval. výsostne konštruktívne. bez odozvy.
potom to prapodivné spojenectvo s sas. to mi tiež nesedelo. hlavne po odpálení radičovej vlády sulíkom.
dnes som pochopil, že ten mráz z moskvy reexportuje z nemecka podolay.
nebudem reagovať na celý článok "prezidenta nemecko-slovenskej obchodnej komory" na to nemám ani čas (do nemecka vyvážam aj bez "prezidenta", ani som sa o to, s ním nikdy nesnažil a po tomto článku sa ani snažiť nebudem, teda sa je čo oháňať) ale ani chuť.
začnem týmto:
"Krym sa stal súčasťou Ruskej federácie na základe referenda zo dňa 16. marca 2014. Zúčastnilo sa ho 82,7% obyvateľov a 95,7% z nich sa vyslovilo za pripojenie k Ruskej federácii. "
.
na kryme bolo referendum aj v čase rozpade zssr. počiatkom 90-tych rokov.
bolo to slobodné referendum.
väčšina sa prihlásila k ukrajine, hoci na kryme žila a žije väčšina etnických rusov.
od tej doby sa krym v zmysle medzinárodného práva stal súčasťou ukrajiny "na veky". územnú celistvosť, a suverenitu ukrajiny, za vzdanie sa jadrových zbraní, ktoré ukrajina vlastnila, garantovali svojimi podpismi v budapešti v roku 1994 usa, gb, a rusko.
no, čo urobil jeden z garantov? teda rusko? neuznal vlastné darovanie krymu ruska ukrajine,(rusko je nástupníckym štátom po zssr, teda garantom zmlúv uzatvorených zssr-om) teda porušil vlastné zmluvy a ostentatívne pošliapal platné a slobodné referendum z pred takmer štvrťstoročia.
a nie len to. tento agresor napadol ukrajinu svojimi žolďákmi, samozrejme bez výsostných znakov (tupci, keby si aspoň zobrali obdrané uniformy z čias zssr, a staré kalašnikovy ka-47, oni si zobrali najnovšie ruské uniformy a najnovšie kalašnikovy ka-100, ktoré nik okrem ruska nevlastní ! )
a pod hrozbami hlavní týchto zbraní usporiadali "referendum". to "referendum" je neplatné nie len preto, že nebolo slobodné. ale nebolo ani legitímne. ukrajina sa nedelí na krym a ukrajinu. ukrajina je unitárnym štátom. referendum v zmysle medzinárodného práva sa o akejkoľvek časti musí konať celoštátne. a v súlade s ústavou štátu. dokonca, ide to tak ďaleko, že v zmysle medzinárodného práva prijatého po wwII. nemožno uznať žiadny štát, ktorý by vznikol separátnym referendom, pokiaľ by štát ktorého sa to týka s tým nesúhlasil. ukrajina nesúhlasila.
preto krym je naďalej ukrajinský a rusko na ňom je okupantom.
čo dodať?
.
snáď len to,
že tento pán "prezident" by mal abdikovať na svoju funkciu a mal by sa stať "prezidentom" rusko-orbanovskej komory. tam by mu to svedčalo.
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj DOneck chce byť Ukrajinsky

Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor BLOGu je technokrat, ktorý má

v sebe zakompomovanú mapu obáv zo všetkého, čo presahuje rámec jeho uvažovania. Preto inklinuje k zjednodušovaniu (občas niečo na spôsob pána Sulíka, či pána Čarnogurského).

V podstate už v danom štádiu diksusie ani nemá zmysel rozoberať každú nuansu jeho uvažovania, len sa treba zamyslieť, aké má v súčasnosti ciele, ciele politické, čin osobnostné.

A pozor na nezamýšľané dôsledky autor BLOGu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sa naozaj deje na Ukrajine?

Nedozviete sa to z našich správ v televízii, nedozviete sa to ani z tlačových konferencií našich, európskych, amerických či ruských politikov. Ak chcete vedieť, o čom rozmýšľajú mocní na Ukrajine, musíte pozerať originálne správy v ukrajinsko - ruskej reči. Počúvať to, čo oni hovoria o sebe, ako oni vidia sami seba, čo ich mrzí a po čom túžia. Máte na výber. Môžete počúvať internetový televízny kanál 5, ktorý podporuje vládu, alebo občiansky tváriacu sa televíziu Hromadske TV. Mne pri oboch naskakuje husia koža. Snáď spm iný, keď sa nedesím hrozby z Ruska, ale bojím sa vlastných. Mám na mysli politických vodcov Európskej únie, ktorí sú mienkotvorní a do spoločného názoru dokopú aj "buričov" typu Sobotka, Fico, Orbán. Ak by som mal E-Mail na pani Merkelovú a jej kolegov, tak by som im poslal link na tie ukrajinské televízie. Aby sa započúvali a prestali vyhlasovať to, čo vyhlasujú. Ja mám strach zo spojenectva s Ukrajinou, ak jej budú vládnuť tí ľudia, ktorí jej vládnu. Svetoví politici tvrdia, že neexistuje vojenské riešenie ukrajinského konfliktu. Ukrajinskí vodcovia vyhlásili prímerie, ale vo svojej televízii včera neodznel jediný príspevok ku zmierneniu občianskej situácie na Ukrajine. Naopak odznel celý rad príspevkov o nábore hrdinov so srdcom zapálený pre boj s teroristami (východnými Ukrajincami podporovanými Ruskom). V oslavnom duchu hovorili aj cvičeniach na budúce boje. Oficiálna Ukrajina sa nepripravuje na mier, nerieši hospodárske a politické otázky štátu, ale naberá a cvičí vojakov, hľadá zbrane doma aj v zahraničí. Je to myslenie na míle vzdialené od čohosi, čo zvykneme nazývať európskymi hodnotami a štandardami.
Nepochybujem o Tom, že pani Merkelová má presné informácie o Ukrajine. Len mi je ľúto, že to nedokáže (či nesmie) aj zverejniť. Je mi ľúto, že už rozhodli o tom, s kým sa musíme v budúcnosti kamarátiť a proti komu musíme bojovať. Ťažko mi je vypestovať si sympatie k politikom, ktorí vážne analyzujú tému, že by ich krajina mala vydžať, lebo za pár rokov pod ťarchou sankcií sa Rusko zrúti a pri jeho delení sa ujde kúsok aj im. Sympatie a ľútosť pociťujem k obyčajným Ukrajincom, ktorí nesú a ponesú ukrutnú ťarchu na svojich pleciach. Oni povstali na Majdane a zvrhli "gorilu" Janukoviča. Ale sú ich noví vodcovia - oligarchovia iní. Bude ich súd v Haagu súdiť za vojnové zločiny v prebiehajúcej občianskej vojne? Nebude to podmienka pre ich vstup do EÚ tak, ako to bolo v prípade Chorvátska a Srbska? Priznajú vodcovia EÚ, že sme sa zmenili a už nebudeme takí prísni k zločinom proti ľudskosti? Zdajú sa Vám tieto slová prehnané. Tak neváhajte a započúvajte sa do internetovej televízie z UKrajiny!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

40 rokov tu bola železná opona medzi východom a západom. Ak bude znova, tentokrát budeme na tej správnej strane.

Treba si uvedomiť že HDP EU je 8x HDP Ruska, takže rozhodne nejde o konflikt dvoch rovnocenných súperov.

A taktiež neplati téza že rusko ma nárok na "sferu vplyvu", alebo na "náraznikovú zonu", môže nám ho byť ľúto, ale nám tiež nikto nič nedaruje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Byť na tej správnej strane...

... je byť proti železným oponám.
Ťažko to pochopíte, ako kopírujete myslenie kedysi moderných prisluhovačov nacizmu.
Na somárov len palicu. Hlavne, že žeriete z dúhového hranta....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teremtete,

tak to si šľapol úplne vedľa. Peter ani náhodou "nežerie z dúhového hranta..."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prisluhovači nacizmu boli aj v USA

či v Rusku - keď s Hitlerom obchodovali...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bingo!

Národný socializmus, dnes známy v jeho závádzajúcej podobe ako nacizmus, bol modernou ideológiou minulosti, ktorá stála na vede a zdravom rozume. Narýchlo spomeniem jeho niektoré piliere:
eugenika. darwinizmus a evolúcia, teoria vodcovského systému ( v tej dobe moderná vedecká nauka o spoločnosti a jej zákonistostiach), nutnosť riadenia sexuality štátom (interrucpie, eutanázie, sterilizácie, rodová rovnosť v niektorých oblastiach), veda a zdravý rozum.
Dnes sa deje to isté,len tomu hovoríme liberálny socializmus. Ide o opakovanie dejín.
Ak sa hlásite k liberalizmu, nechtiac sa hlásite aj k hitlerizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, nacizmus stál na tupom vlastenectve

Veda nebola jeho ušľachtilým cieľom, vedu len zneužíval ako najúčinnejšiu zbraň na svoje tupé nacionalistické chúťky

(A nevykaj mi, magore, keď inde mi tykáš.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tusim zase niekto usiel z liecebne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Si si isty? Pozri ako sa k tomu vyjadruju fico a orban. Pre slovensko a madarsko to vyzera dost zle ked ty dvaja zostanu pri moci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Este otazocka.

Bude aj pokracovanie "Vojna Putina proti Ukrajine" a " Anexia Krymu" ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tieto diely už boli spracované.

Pre Vás to bolo ale náročné čítanie, tak Vy môžete dočasne čítať leporelá.
Nechápem, prečo do diskusie prispievajú ľudia, ktorí sa ešte nenaučili myslieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zmes hrusiek a jablk.

Dokonca cervavych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z popisu tvojho konta plného periel ducha: "Nútim ľidí pozerať sa do zrkadla." Človeče ešte len druhý príspevok v diskusii osočujúci ostatných diskutujúcich a jediné čo ma to núti je robiť, je ľutovať ťa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3

A čože? Mnou nastavené zrkadielko hodilo prasiatko? Alebo ste sa v ňom uvideli a pri pohľade na svoj obraz sa Vám urobilo nevoľno?
Iba ovca bude ľutovať človeka, ktorý myslí.
Prosím, ľutujte ma! Teším sa na ovčí syyyyrr ! :)))
TvojOponent@gmail.com
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME