Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vznikla Spišská vodná cesta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Zanesena hradzka" - co to znamenat ? Nebolo azda sucastou projektu protipovodnovych opaterni garantovanie zadrzneho objemu na isty pocet rokov dopredu ? Ako asi pomoze zanesena hradzka pri prudkom privalovom dazdi ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na Spiši je málo rúk bez práce nemá kto vyčistiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto už nie je demagógia, toto sú priame KLAMSTVÁ.
Rybník v Dúbrave bol pripravovaný dávno predtým, ako sa Kravčík stal manažérom takzvaného programu revitalizácie a nikdy nepatril do takzvaného programu revitalizácie Radičovej vlády:
http://spisskanovaves.korzar.s...
Okrem toho existuje aj zmluva s úradom vlády
http://www.rzof.sk/Zmluvy/Deta...
v ktorej nie je o žiadnom rybníku ani slovo. Na základe štruktúrovaného rozpočtu ku zmluve (strana 6) je na zemné práce vyčlenená suma 40 000 eur a za tie rybník nikto nepostaví, zvlášť keď je treba z nich ešte čosi vyčleniť aj na iné hrádzkovitosti.
U dvoch zmlúv v obci Dúbrava (aby sa to nemýlilo, Dúbrava okres Levoča, nie Liptovský Mikuláš) je zaujímavá ešte jedna skutočnosť: sú uzavreté s MVO Ľudia a voda:
http://www.rzof.sk/Zmluvy/Deta...
http://www.rzof.sk/Zmluvy/Deta...
Tá druhá je zaujímavejšia, MVO Ľudia a voda sa v nej zaväzujú zastávať za 2700 eur funkciu odborného garanta projektu, ktorý sami vypracovali.
Je inak zaujmavé i to, že presne v tom istom období uzavrela obec zmluvu s firmou MM creative s.r.o. na výstavbu sypanej hrádze v dĺžke 80 bm podľa projektu firmy ISPO (nie MVO Ľudia a voda!).
http://www.rzof.sk/Zmluvy/Deta...
Okrem tejto zmluvy za 48 000 eur už v zozname zmlúv obce nevidím nič, čo by pripomínalo práce na takzvanom programe revitalizácie za vyše 90 000 eur...
Neprezradí nám detaily hlavný manažér takzvaného programu revitalizácie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

P.S.

Venoval som sa chvíľu pátraniu po osadenstve MVO Ľudia a voda. Nebolo to až také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Nakoniec som predsa niečo našiel:
http://www.cassovia.sk/lav/15....
Zo šiestich členov MVO sa vodárine venuje iba jeden, Ing.Kravčík CSc. Čo v konečnom dôsledku znamená, že v obci Dúbrava to v mene MVO Ľudia a voda naprojektoval, zobral peniaze za funkciu odborného garanta a sám seba skontroloval ako hlavný manažér takzveného programu revitalizácie. Akurát zmluvu s obcou nechal podpísať Ing.Hronskému, veď nemusí robiť všetku tú drinu sám.
Skúšal som sa presvedčiť, či sa niečo podobné neudialo i v dvoch ďalších obciach spomenutých v článku. Smola... Alebo po našsky hard luck.
Napriek zákonu o prístupe k informáciám sú zmluvy a faktúry pre projekt takzvaného programu revitalizácie u obcí Granč-Petrovce a Nižné Repáše NEZVEREJNENÉ. Aspoň mne sa ich vypátrať nepodarilo (až na zmluvy s úradom vlády, z ktorých je zrejmá len suma). Možno som ale nešikovný a niekomu zručnejšiemu sa zadarí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A neprojektovala to Mizova manzelka?

Inak Hronsky to podpisal z titulu, ze Mizu ako zamestnanec Uradu vlady sa musel zriect sefovstva, ako on vravi, tej obskurnej n.o. . Vtedy im hrozilo, ze budu musiet vratit dotacie k nejakemu projektu, lebo nedodali projekty a tiez ze ich kopirovali. Vtedy Mizu s Hronskym zahrali divadlo, ked do novin Mizu to hadzal na Hronskeho ako noveho sefa a Hronsky akoze sa stazoval na Mizu, ze zapatrosil.
Peniaze im zostali, aj sa zabavili a vsetci su spokojni. Akurat nase peniaze zmizli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto všetko by nám sem mohol napísať Kravčík. Mohol by, keby tým nezverejnil niečo, čo dosť silno zapácha. Mne to pripadá ako veľmi slušný konflikt záujmov a zneužitie postavenia verejného činiteľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aké mladé dievčatá si sem vozíš

za eurofondy :))

Držím palce. Ja s v tomto síce nevyznám ale počul a čítal som vyjadrenia starostov dedín že im to pomohlo a to mi stačí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako sa vyjadril nacelnik kmena Mnbongo, pan Ukwale Tumbu, program boja proti ebole navrhnuty miestnym samanom mu velmi pomohol a to mi staci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zdravim ta , sudruh !

Mimochodom, ked uz sme pri miliardach, aj hradzky, ak by nedoslo k necakanej politickej zmene, by stali 1 000 000 000 euro, taka drobnost, miliadra eur. Vysledky mozes vidiet uz teraz na fotkach, rozne prutene / drevene stavbicky s otaznou zivotnostou a zanesene.

Moj nazor nema nic s politikou, mne vadi kazdy sarlatan.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ze Europsky parlament ..:))

Inac vitam Kravcika medzi nas, clenov betonovej loby, ale dohoda bola ze ukaze viac betonovych stavieb. Takto sa mu budu kratit odmeny...
Ta betonova "kaskada" v Granc Petrovciach je genialny vynalez, kedze umoznuje vylievanie potoka do dvorov. Zrejme preto su "priepuste" v hradzkach vyssie ako muriky plotov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Také betónové alebo kamenné hrádze

boli stavané dávno pred Kravčíkom, aj nad našou dedinou máme jednu. Sú v nej otvory v rôznych výškach, takže prívalovú vodu zachytí a potom z nej postupne vyteká.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zadrziavanie vody v krajine

a protierozne opatrenia su velmi uzitocne veci, zasadne pre vysychajucu Europu, co vidno hlavne v stredomori. Je to snad jedina vec - voda a vegetacia co moze zastavit dezertifikaciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyjadrujte sa, prosím, k veci. Takzvaný program revitalizácie bol primárne prehlasovaný za PROTIPOVODNOVÝ. Bola proklamovaná schopnosť vykonaných opatrení zabrániť povodniam z prívalových dažd'ov do hodnoty 80 mm. Hodnotenie takzvaného programu revitalizácie bolo postavené na jedinom kritériu - na objeme vodozádržných opatrení. Okrem toho sa uskutočnil vd'aka tomu, že bola obídená takmer celá zbierka zákonov a použitý bol hlavne zákon o civilnej ochrane.

Čo to všetko má spoločné s eroziou a dezertifikáciou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zopar citatov z posledneho cisla Historickej revue, pise to docent historik na zaklade archivnych materialov :

1012 - obrovska povoden na Dunaji
1083 - horuce a suche leto (ryby v suchych riekach masovo hynuli)
1092 - silne burky
1193, 1126 - zaplavy
1304 - skoro vysuseny Dunaj
1445, 1453 - jarne mrazy
1540, 1551, 1585 - horucavy a sucho, vyschli pramene a bystriny
1617, 1621 - prietrz mracien pod Tatrami

Dalej sa mi uz neche prepisovat. Obraz o klamstvach a demagogii, ako mame poskodenu krajinu a ako je to kazdy rok horsie nech si urobi kazdy sam.
Tie povodne a sucha sa diali v casoch, ked podla tunajsich mudrcov nasi pradedovia stavali kdejaky hradzky a rybnicky. Zaujimave, ze povodne na Vahu prestali az po postaveni Vazskej kaskady a Liptovskej mary.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako ľahko je...

zabudnuť že sme sa ako deti kupali z rybami v Hornade od Jana do konca žatvy každy deň okrem nedele, jedno či bola na obed burka alebo pražilo slnko. Počas burky sme stali na dvore v daždi a nebolo ľahke nas dostať pod odkvap. Vstavali sme o tretej rano pomahať rodičom a keď vtedy nebolo na teplomeri dvadsať stupňov vedeli sme že nas do lesa na hriby nepustia. Cez rok mlaky na poľnej ceste nevyschli a žaby sa tam kotili jedna radosť. Po farebnej luke sa nedalo prejsť aby sa nevyplašili motyle, kobylky a vtačata. O rybach v potokoch, žabach v močiaroch, vtakoch na oblohe a zveri v lesoch je škoda pisať. Polia sa chodili plieť ručne a dali nam za to tristo korun ktore sme odovzdali rodičom na školske potreby a oblečenie. Viem že dnes je ina doba a mladi si myslia že počitače, pesticidy, umele hnojiva, monokultury a zimna voda tu boli od začiatku sveta ale netreba to s tou historiou prehaňať. Počkajte ešte aspoň jednu generaciu a potom Vam to iste niektori aj zoberu. K tym povodniam len to že naša dedina tohto mesiaca oslavuje sedemstodvadsať rokov na papieri a keby prišla v minulosti čo len jedina povodeň "jak naozdaj" tak tu už davno nie je. Oheň ju premohol ale voda nie. Ľudia v nej vedeli že vždy budu musieť hatať to čo napachali tym že ju založili na mieste ktoremu sa druhi radšej vyhli. Neda sa každa dedina postaviť tak aby mohli jej obyvatelia kľudne po staročia bez roboty hovoriť "my sme na prameny nas nevytopy".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No nemal si lahke detstvo

ked ta tyrali a snazili sa ta dostat z dazda pod odkvap.
Aj strava bola lepsia, furt od nej stal, nie tak ako dnes, nie? Aj zaby sa vtedy kotili...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale mal...

zo sprchou pod holym nebom, mokro ale počestne. No vtedy padala len tepla voda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co s toho vyplyva vzhladom na Kracikove nazory ? Suhlasis , ze mame poskodenu krajinu a musime ju "opravit" realizaciou opatreni, ktore on navrhuje ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kravčik to robi...

za peniaze a tym sa u ľudi vytvoril nazor že to je zle. Tie peniaze ho môžu ale aj zastaviť a nakoniec zapričiniť že to bude pre štat viac škody ako užitku. Na druhej strane priroda, živel ho nepusti tam kde nemôže takže nič nepokazi. Hradzky nie su bomby a tam si to priroda ustraži. Jednou zasadnou chybou hradzok tak ako aj priehrad je že v sebe koncentruju na určity čas škodlive latky a nie je tam spôsob ich automatickeho čistenia, rozptyľovania alebo neutralizacie. To znečistenie vzniklo priemyselnou vyrobou nie drevom takže to drevo to samo asi nevyrieši. Treba tam, lepšie chyba tam ten priemyselny prvok ktory by to zvladol. Pokiaľ tam nebude tak hradzky u ľudi celkom prepadnu. Pokiaľ sa hradzky sami nevyčistia tak vždy bude opravnene niekto proti nim. Tak ako sa znečistili, zadržali v nich škodlive latky vo forme plynu, tekutiny a pevnej hmoty tak sa musia s ich pomocou aj vyčistiť. Potom nech si zasahuje priroda a ľudia si robia nazor aky chcu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 3 042
 2. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 2 953
 3. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 928
 4. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 1 275
 5. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 1 260
 6. Stanislav Martinčko: 30 ročné šliapanie po odkaze novembra ´89! 1 198
 7. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 197
 8. Juraj Paškuliak: Fajčiari v obchodoch 957
 9. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 928
 10. Dana Árvayová (Dvořáková): Ešte ste nespadli v zime do Popradského plesa? Tak poďte s nami 900

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Doštrngané
 2. Martin Krištoff: „Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvára európsku centrálu v Berlíne
 3. Milan Lacúch: Zásadný text nie len o posmrtnom smerovaní človeka
 4. Denis Jacko: Dážď
 5. Patrik Mackových: Za socializmu sme si mohli kúpiť menej ako dnes. Čísla hovoria jasne
 6. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 7. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 8. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 9. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 10. Štefan Vidlár: Ludský odpad

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 3. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 4. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 5. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 6. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 9. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Tradičné spojenia
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. František Mikloško: Ak sme prežili komunizmus, prežijeme čokoľvek

Už ste čítali?