Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Začína totalita? Pravda-že? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobrý text
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý text?

Tak napríklad túto vetu som prečítal dvakrát a neprišiel som na to, čo tým básnik chcel povedať:
"Žiadne z liberálnych médií nepovie ide vlastne o súčasný právny stav a rešpektovanie zákona o rodine."
A to ani v kontexte predchádzajúcich viet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no ono celkovo

sa to dá chapať rôzne. Ja napríklad márne hľadám logiku, prečo autor komunikuje konflikt s redaktorom jedného denníka v denníku druhom. Veď tak nič nevyrieši. Chápal by som ako dobrú voľu skutočne riešiť závažné referendové otázky tam kde ich, podľa autora, nepochopili - teda v Pravde, ak mu ide o pravdu:-) Prečo to rieši v SMEčku? Celkovo - a to je aj reakcie na Mir1189, myslím si, že účelom referenda a snáh Aliancie za rodinu nie je poctivo rieišť otázky statusu minorít v spoločnosti, ale skôr vyvolanie konfliktu, strachu a vytvorenie fiktívneho nepriateľa, pretože po splnení týchto "podmienok" je možné spoločnosť jednoduchšie ovládať a manipulovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hladat

logiku v texte je naozaj strata casu..vzhladom na totalitu blogera v nom, ktoru hadze na okolie...aj na smer blogu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Osobne mám tiež rozporuplné skúsenosti s médiami, preto reakciu blogera chápem...

Jeho postoj ma úprimne zaujíma. Niečo ako "ved je to absolútne jasné každému" neuznávam.

Danú problematiku (narozdiel od metalu :D ) sledujem z pozície nezúčastneného pozorovateľa a reálne ma zaujímajú vecné argumenty. Definoval by som to tak že ma nieje možné dostať ani na jednu ani na druhú stranu. Označovanie jednej alebo druhej strany za "užitočných idiotov" pri ceste ako ovládať masy mi nepríde fér. Bohužial bežná rétorika...

Momentálne mi ale uniká pointa takéhoto referenda ... Lekár má právo na výhradu vo svedomí, "neštandardné" medziľudské vzťahy považujem za vec do ktorej nemám právo sa miešať - ani z pozície ľudskej a už vôbec nie z pozície politickej. Pokiaľ ide o adopcie detí homosexuálnymi pármi tak neviem ako odpovedať. Za vyše 10 rokov som si nebol schopný na túto tému vybudovať vyhranený názor...

Uznávam to že na "uhorkovú sezónu" robia zástupcovia kresťanských hnutí trochu príliž rozruch kvôli pomerne nekonfliktným témam a aj vo mne to vyvoláva pochybnosti o tom aké sú ich skutočné ciele. Faktom je že mentalite veriaceho veľmi nerozumiem. Preto ma zaujíma či a akú dostanem odpoveď. Ak nebude žiadna tak mám znova len o dôvod viac brať to ako hru zrkadiel a dymu...

V širšom zmysle si kladiem otázku či je naozaj nutné tlačiť politiku do každého aspektu našej spoločnosti, vrátane tak elementárnych vecí ako je ľudská reprodukcia a výchova. Efekt v rámci demokracie totiž je len ten že ostatnú tri tábory. Jeden za, druhý proti, a tretí bez vyjadreného názoru. Niekedy si hovorím že je lepšie veci nechať "na ľuďoch" a nevytvárať zbytočne tlak aby si museli zvoliť z dopredu daných scenárov. Vždy je to slobodnejšie nevytvárať archetypy a nechať volnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dôvody nájdeš na stránke aliancie, ale jej hovorca by ti hádam mal dať odpoveđ, pretože to práve potrebujú - odkomunikovať problém s každým, kto sa pýta...

Ty sa občas pohybuješ po hrane anarchie :)

http://www.alianciazarodinu.sk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo má Aliancia za rodinu "poctivo riešiť otázky statusu minorít v spoločnosti!"? Má to snáď v štatúte? Alebo právo ozývať sa majú len hovorcovia minorít?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mayslim, že chybajucé slová rýchlo doplníš:) Ale ak je naozaj pravda, že referendum sa chce vyjadrit k existujúcemu právnemu stavu, potom načo je? Ale ja nié som právnik:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý text, pán Chromík !!!

Článok a v ňom obhajované morálne a mravné hodnoty je spracovaný s vysokou znalosťou sociálnej psychológie, vývojovej psychológie, sociálnej patopsychológie a právneho vedomia.
.
Sledujúc prispievateľskú vzorku na tomto diskusnom fóre, odporúčam pánu Chromíkovi (zachovať písanie na blogu, aby aj tento typ ľudí bol v obraze - lebo zatiaľ aplikovanej vede vôbec nerozumie), ale primárne všetky informácie šíriť mailami - tak ako sa to robí do teraz. Ľudia si tieto maily preposielajú po celom Slovensku a aj konajú (viď počet podpisov).
.
Pán Chromík, vďaka, veľmi dobrá práca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dôvody na referendum?

Rád by som sa spýtal autora blogu

a) aké sú podľa neho dôvody na takéto referendum?
Sám hovoríte že vytváranie rodiny má svoje biologické danosti ktoré človek neprekoná nijak, preto ma zaujíma prečo je podľa vás dôležité aby z toho ľudia robili politický postoj?

b) Aké otázky by boli v referende na ktoré zbierate hlasy?
Na toto sa pýtam z dôvodu že vy hovoríte o "referende za rodinu" a vaši protivníci o "referende proti gayom". Otázky ktoré by mali byť v spomínanom referende by mi pomohli urobiť si na vec vlastný názor.

Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Mám pár doplňujúcich otázok.

a) Prečo myslíte že by registrované partnerstvá boli nejakou hrozbou pre majoritnú spoločnosť?
Na vašej stránke spomínate akési hrozby prichádzajúce z EU.

b) Je obava o to že percento homosexuálov sa po zlegalizovaní takýchto zväzkov zvýši? Dnes sa totiž zvykne tvrdiť že homosexualita je biologicko-dušenvý stav ktorá má pevne danú šancu na vznik.

Osobne nezastávam názor že by homosexuálne zväzky mohli byť plnohodnotným manželstvom, avšak som toho názoru že po stránke spoločenskej by im štát mohol priznať isté práva na základe dlhodobého spolužitia. Návštevy v nemocniciach v prípade choroby, niektoré majetkové práva. Tieto práva by sa ale dali aplikovať aj na iné formy spolužitia/partnerstva než by bolo sexuálne a teda by neslúžili výhradne minoritám.

Ak by som odpovedal na otázky z referenda:
1. Áno.
2. Neviem.
3. Nie. Otázka je totiž formulovaná velmi nešťastne. Mohla by spôsobovať legislatívny chaos v prípade ústavnej výchovy detí (detské domovy v správe rádových sestier)
4. Bez ohľadu na moju odpoveď alebo aplikovanie tohoto princípu by bolo možné sexuálnu výchovu ako predmet možné ľahko vynechať a sexuálna reprodukcia ľudí by bola súčasťou biológie. Veľmi ťažko si preto viem predstaviť uvedenie do praxe.

Myslím že teraz chápem váš postoj a aj reakciu minorít na toto referendum. A ako už u mňa bude zvykom tak ostanem "medzi dvoma mlynskými kameňmi". Obe strany konfliktu budú chcieť trochu viac než im podľa svojho názoru priznám :)

Lenže ja nemám výkonnú ani legislatívnu moc, tak mám len svoj názor...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sexuálna výchova má úplne iné ciele, všimni si, že má ísť o výchovu - je to byrokraticky presadovaný matrix informácií, zručností a postojov, ktoré si má dieťa osvojiť v rámci vzdelávacích inštitúcií, v správe Estrela, ktorá sa venovala tejto téme na úrovni EP, je dokonca zapracovaná aj požiadavka jej priebežnej aktualizácie...

http://www.europarl.europa.eu/...

Na západe lgtbiq pokročili v presadzovaní svoiich požiadaviek, tu vôbec nejde o inštitút spoločnej domácnosti v tom zmysle, o ktorom píšeš aj ty, ale o vtesnaní homosexuality ako rovnoceného spoločenského a kultúrneho sexuálneho prejavu do spoločností - prvý pokus, ktorý sa pokúšal nalomiť nomu cez imitáciu monogamie, ibaže už dnes sa ozývajú hlasy po použití rovnakej politickej stratégie pri depatologizáciií ostatných porúch sexuálneho prejavu či identity...

Ja som za posilnenie priamej demokracie - s tým, že túto aktivitu Aliancie nepovažujem za posledné slovo k téme, naopak, ľudia by mali dostať väčší priestor vyjadriť sa k legislatíve, ktorá sa ich týka, plebiscit by mala mať možnosť zvolať akákoľvek skupina občanov, ak sú presvedčení o nejakej hrozbe či majú predstavu riešenia nejakého spoločenského problému, som za zníženie kvóra potrebného na jeho zvolanie, a hlavne na odstránenie podmienky účasti nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov pre jeho platnosť, keďže rovnaká požiadavka sa akosi zabudla uviesť pri voľbách do Národnej rady...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

nemôžem sa zbaviť akéhosi dojmu, že celá "problematika" o rodine je nejaký umelý a zástupný výtvor smeru a kdh ohľadom "zamestnať" plebs, aby "nepokukoval" po ďaleko závažnejších problémoch tejto spoločnosti. Vytvoriť "referendum za rodinu" je neskutočne hlúpy počin, pretože keď už niečo ničí rodinu, tak je to nezamestnanosť, katastrofálne nízke platy väčšiny obyvateľstva, korupcia obludných rozmerov a nevymožiteľnosť práva. Vážení zainteresovaní, toto ničí naše tradičné rodiny...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidis ale,

kolko oviec skocilo na podobnu agendu a stav psychiky podstatnej casti Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Chromík,

nepatrí sa zavádzať. To nie je občianska iniciatíva. Všetci členovia petičného výboru sú dlhoroční kresťanskí aktivisti, prečo sa to hanbíte povedať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A u Vás v evanjelickej cirkvi ak je niekto aktívnym kresťanom, tak prestáva byť občanom?
Byť aktívnym kresťanom a iniciatívnym občanom sa nevylučuje. Práve naopak - dobrý kresťan je osožný aj pre občiansku spoločnosť.

Alebo je tento Váš príspevok, ako aj mnohé Vaše iné, apriori negatívny, pokiaľ sa jedná o kresťana, ktorý aj verí kresťanským hodnotám?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm, porodnost, porodnost, a zas len ta p

... viete, je rozdiel, ked si ide niekto dat salat, da si salat a je spokojny. A je rozdiel, ked niekto buri cele okolie, ktore si salat dalo vcera, alebo si ho bude chciet dat az zajtra, ze si treba davat salat v kazdej sekunde svojho zivota.
Odvolavanie sa na prirodu moze byt velmi nebezpecne pre toho, kto chce nejaky jednptlivy jav vytrhavat z kontextu celej prirody, a robit z neho ucelovo precedens pre presadenie tvrdenia, ktore on sam preferuje.
Ak uz o prirode, tak aj o tom, ze aj to zviera ma len urcite obdobie parenia. Mimo tohto obdobia sa clovek pozorovatel, ktory by rad nieco pozoroval, nechyta. Preto si niektori ludia idu zapnut porno.
V prirode sa ani zviera nerozmnozuje, ked nema na to podmienky. Mozno s vynimkou mysi a hrabosov. Predpokladam, ze nie je snaha aby sa ludska bytost porovnavala s hrabosom.
Poda, z ktorej sa vytazili vsetky ziviny, nerodi. Musi sa nejaky cas nechat lezat uhorom.
V juhoamerickych krajinach sa sice najviac mnozia najchudobnejsi, ale aky je ucel toho?
Z techniky: Clovek este aj o aute vie, ze musi mat benzin a olej a vodu v chladici, aby fungovalo tak ako ma.
Z biznisu: ani banka neda uroky, ak clovek najprv nevlozi.
Zo spolocnosti: clovek pracuje, komunikuje, prospieva, horsie, ak je mu prejavovana neucta.ak sa mu dava najavo, ze je len koliesko v stroji, ktore mozno vymenit.
Darwinizmus je tiez len system viery. Pre nedarwinistu darwinisticky argument nie je argument.
Zatial staci, mozete spracovavat.
Paaa - paaaa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

p. Chromik

Mudro napisane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumiem

referendu ,ci inym aktivitam za rodinu...ved my,slovenske zeny,nepotrebujeme ziadne pochody,ziadne nove stavanie murov,pre nas boli,su a budu deti a rodina,alfa a omega zivota.
Stacia nam len normalne podmienky na zivot,na spokojny zivot a my vieme,co mame robit....nie tento sucasny,mama v Rakusku,tato potahuje elektricke kable vo Svajciarsku,syn lieci v Nemecku a dcerinej rodine brani len hypoteka vystahovaniu sa z krajiny.... odchodom za pracou do cudziny je sucasne naprogramovany rozvod partnerov...neohrozuje tato realita slovensku rodinu ovela viacej?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME