Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dve ženy a vojna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Toľko príbehov viac-menej dobrých ľudí..

...a všetky končia smútkom a mizériou. Tento svet nie je spravodlivý. Vôbec. Ale vtip je v tom, že za to môžu len a len ľudia a ich smiešne predstavy.

Nech vaša kamarátka odpočíva v pokoji a nech pred jej najbližšími aspoň na chvíľu neležia čierne dni a smutné prekážky. Teraz, keď žialia, by si zaslúžili aspoň trochu súcitu od okolitého sveta. Chcem veriť v to, že vaša kamarátka je teraz už na lepšom mieste a nemusí sa už nikdy viac trápiť. Chcem, ale často sa zamýšľam, či aj ľudia na druhom svete žialia, lebo hoci majú pre seba celú večnosť, chýbajú im ich najmilovanejší.

Jana, prijmite moju úprimnú sústrasť. Strata blízkeho sa málokedy celkom zahojí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viem, ako to človeka zasiahne,

keď odíde z jeho blízkosti priateľ, známy, príbuzný... Otrasie to ním... Je to fakt... Mne sa to stávalo, stáva... Každému - kto je citlivý na nešťastie, smútok iného...
Vojna je strašná! A dnes, keď si tu na Slovensku zatiaľ pokojne žijeme, inde , na každej strane sveta sa bojuje... Odchádzajú nevinní ľudia, ktorí nechcú vojnovú hrôzu, ale musia napriek nechuti do nej vstúpiť a zabíjať brat - brata... Neviem to pochopiť, ako sa človek stáva občas "zvieratkom", ktorý zoberie zbraň proti druhému človekovi...
Samozrejme, že tie ženy museli duševne riadne trpieť za to, že ich blízki do vojnového svinstva museli vojsť...
Úprimnú sústrasť ! Priateľku už nič netrápi... Pokoj jej duši!...
Vám želám veľa zdravia, slnka - v živote. Ale v mierovom!...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vždy, keď uverejníte

článok, rozmýšľam prečo Vás číta tak veľa ľudí. Píšete krásne, bez debaty, má to literárnu úroveň. Ale uvedomujú si tí ľudia, aká hrôza je za Vašimi slovami? Alebo je to nejaké zvrhlé potešenie, čítať o nešťastí a smrti niekoho iného.?
Ja viem až pridobre, o čom to je.
Bol som malý, keď zomrela stará mama. Rakovina močového mechúra. Napriek vydarenej operácii - vyvedenie močovodov do konečníka, bolo pozde. O dva roky ju nasledovala jej mama. Nádor na chrbtici, vraj následok starého úrazu. Keď som mal 14 zabila otca leukémia. Dva roky žil na transfúziách, chémii,stále slabší a slabší, modriny kde sa len obtrel.
Mama sa ešte tešila z vnučky, ale nie dlho. Nádor v brušnej dutine, napísal som o tom blog- Chcem zomrieť ako kamarátov pes. Zatiaľ najčítanejší ( Volám sa Spišiak a blogy som začal písať z nudy, do roboty chodím dosť sporadicky- niesú objednávky. Niektoré články majú celkom úspech.) Mamu nasledovala jej mladšia sestra. Človek, ktorého som miloval a obdivoval pre jej neskutočne rozsiahle vedomosti. Začalo to na maternici, ale metastázy už boli všelikde. Moja veľká láska. Vzala si iného, syn mal 5 rokov, nádor na ženských veciach, metastázy všade. Šéfka malej firmy kde som pracoval. 50 aj kúsok. Len ju pichalo pod rebrom, vyhnali sme ju na sono, hádali sme žlčník.Nádor na konečníku, metastázy v pečeni. Mne bolo hneď jasné, že ju uvidím už len raz. V truhle. Aj tak bolo, netrvalo to ani dva mesiace.
Možno viete čo je deň narcisov - zbierka na onko pacientov, kto prispeje, dostane maličký kvietok.
Hodil som im 100 Sk. "To prečo tak veľa ujo?"
Lebo to nie je príspevok. U mňa je to predplatné.
Teraz už viete, prečo ja čítam Vaše blogy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bodaj by ...

"lebo oni sa musia plne sústrediť na to, aby sa vrátili domov živí a celí"

Bodaj by sa musel sústrediť len na to. Mnohí vojaci onej armády sa však musia sústreďovať aj na banálnejšie veci, napríklad aby sa dobre trafili do školy plnej detí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si

naozaj trpaslik a som moc rad, ze ta v zivote nestretnem, momo ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Inak je fajn

že liberál tvojho formátu žije vo veľmi tolerantnom veľkomeste na Západe. Keby si žil v dajakej slovenskej dedinke, napríklad v Šuranoch, tak by si riskoval stretnutie so skupinou netolerantných dedinských fundamentalistov, ktorí by ťa chytili a strčili by ti do zadku hrdzavú rúru. A to by bolo veľmi netolerantné a v radikálnom rozpore s tvojimi názormi ohľadne lásky k blížnym.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Janka,

prajem Ti, aby si písala na blogu ďalšie príbehy už len s dobrým koncom. Veľa, veľa zdravia a šťastia k meninám.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME