Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zabudli sa u nás... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Citujem:

"...Som štvrtý rok súčasťou politiky a vidím a cítim všetky zádrhle, no zároveň stále vidím cestu. Dnes je moderné nadávať na demokraciu, ale čo keby sme sa zamerali viac na tých, ktorí nás zastupujú a majú presadzovať dobré riešenia, či tak robia a ako to robia? Čo keby sme si naštudovali ako sa skutočne žilo v predchádzajúcom režime?..."

Vy ste poslankyňou národnej rady?? A nám podávate takéto výzvy?? A načo ste potom tam?? V tej NR SR??
To je jedna vec.
A druhá...nechápem, prečo si mám naštudovať, ako sa žilo v predchádzajúcom režime. Táto veta od Vás je "dle mého" skutočne scestná.
Ja veľmi dobre viem, ako sa žilo v minulom režime. VEĽMI DOBRE! Nemusím si to naštudovať. A takýchto je nás na Slovensku celkom dosť, pani poslankyňa Jurinová.
Ale možno by bolo načim, aby ste si Vy, pani poslankyňa naštudovali, načo ste v tej NR SR.
Pretože ten minulý režim, ktorý nám tak vrelo odporúčate si naštudovať, sa nám pomaly ale isto vracia.
Step by step.
Ach jaj, pani poslankyňa...žasnem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som socializmus poriadne nezazil, ale som povahou rebel a ked sme mali prax v znamom strojarskom podniku, tak som vo vyhodnoteni napisal: robotnici sa zasivali, kde len mohli, pili alkohol, poucenie o BOZP nam urobili po 2 tyzdnoch prace az ked sa zistilo inspekciou, ze nebolo urobene, robotnici si v zavode opravovali svoje vlastne auta suciastkami zo zavodnych atd. Profesor si ma zavolal na zdrbanie do riaditelne a hlavneho sprda som dostal za to, ze som tam napisal, ze zahranicny robotnik (zil u nas jeden prizeneny anglican) vyrobil za smenu 5 x viac suciastok ako ostatni, lebo sa neflakal. Dostal som podmienecne vylucenie a zapis, nieco ako nepriatel socialistickeho zriadenia, no a pritom som len verne opisal, co som zazil. Tento system, co tu teraz je, nie je nic moc, ale kto velebi socik, je podla mna zaslepeny neschopak. Pri tom, co sa tu dialo, bolo len otazkou casu, kym sa to cele zruti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iritujú má žvásty, ktorými nás

v tomto prípade nakŕmila pani poslankyňa NR SR, že si máme naštudovať, ako sa žilo za socíku.
Žilo na naprd. Ja to viem, ty to vieš a X ďalších ľudí, ktorí to zažili na vlastnej koži, to vedia tiež.
Bohužiaľ, ten socík tu stále pretrváva.
Krajinu vedú bývalí komunisti prezlečení za sociálnych demokratov, krajina sa rozkráda, zadlžuje, štátne podniky nefingujú, robí sa v nich presne to isté, ako si to opísal vo svojom príspevku, väčšina ľudí žije z ruky do huby, podnikateľov by zodrali pomaly z kože a potom príde s blogom pani poslankyňa NR SR a povie mi, že si mám naštudovať! Naozaj ma to irituje.
Pokiaľ je človek trošku súdny a sleduje dianie okolo seba, tak mi dá za pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S výzvou naopak SÚHLASÍM. Čo keby sme si naozaj naštudovali, ako sa skutočne žilo v predchádzajúcom režime? Nechcem kritizovať každého slobodný názor, o tom totižto tá DEMOKRACIA je, čo v minulom režime rozhodne NEBOLO, ale čo keby niekto, kto rád vyhlási, že sa za minulého režimu žilo VEĽMI DOBRE, ozrejmil, v ktorom ohľade presne... To, že mal každý prácu? Otrepaná fráza, ktorou sa ohradzovať je už pomaly trápne. Ak sa totiž spoločnosť a jej súčasti v minulom režime nejako navzájom odlišovali, tak určite tým, že jedným to bolo absolútne JEDNO a druhým NIE. Tým, ktorým to bolo jedno, bolo ukradnuté, či reformy na našom území budú alebo nebudú uskutočnené, jednoducho im vyhovovalo to, čo mali: peniaze, chlieb, vodu. ALE TO NIE JE VŠETKO! Pre niektorých totižto existujú aj ďalšie hodnoty, ktoré s demokraciou bezpodmienečne súvisia. A tie, bohužiaľ, po naštudovaní, ako sa žilo v predchádzajúcom režime, nenachádzam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som vtedy mal čerstvo po maturite.

A tak si to dobre pamätám a pamätám aj to ako bolo 5 - 10 rokov predtým a aj potom. Osud mi dokonca "zabezpečil" aj to,že kým v roku 68 som odvážne vysvetľoval Sovietskym vojakom že prišli úplne zbytočne,o rok ma ako vojaka v základnej službe zneužili Československý papaláši na "ukľudnovanie nepokojov" pri prvom výročí................ Nebojte sa - nikoho som nezabil ani som na nikoho nestrieľal ani som nikoho nezranil............ Zato skúsenosť to bola priam zdrvujúca.............. A aj preto si myslím,že nesmieme zabúdať. Ale !Žiaľ je to pre mnohých pohodlnejšie a niektorý by radšej aj zabudli a aby sa zabudlo na ich podieľ práve na tej povestnej normalizácii po šesťdesiatom ôsmom.
A ešte jeden odkaz pre "blak-a".Všetci vieme,že jedna lastovička leto nerobí. Ak bude p.Jurinová v parlamente ako "sám vojak v poli" tak toho veľa nedokáže. Je len a len na nás,aby sme raz za štyri roky zhodnotili čo kto pre nás v parlamente urobil a vystavili mu vysvedčenie a to v takej forme ,že ho tam buď necháme,alebo ho pošleme hľadať si inú prácu.............
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím.

Jedna lastovička leto nerobí. To je pravda.
Ale tých lastovičiek je tam 150 a všetci sú tam z vôle ľudu.
83 kolesíkov si robí čo chce a zvyšok rieši hlúposti. Doslova.
Niekedy, resp. častokrát mám pocit, že opozícia ani neexistuje. Ten zvyšok poslancov, musíš uznať aj sám, sa nechová tak, akoby mal zastupovať moje, tvoje, naše záujmy.
Preto ma vytáča, keď nejaký poslanec napíše blog, v ktorom vyhodnotí situáciu na Slovenku a nakŕmi nás nejakými odporúčaniami. A pritom väčšina z nich pracovne zlyháva.
Tak to vidím ja.
A ešte na záver. Napísanie blogu, či už od tohoto, alebo iného poslanca, oči voličom bývalých komunistov, tváriacich sa sociálne, neotvorí. Drvivá väčšina z nich to nečíta, o tom som presvedčená. Minimálne 60+.
Podľa môjho názoru na to treba ísť úplne inak. Chodiť medzi ľudí, vysvetľovať, rozoberať, vysvetľovať. Každé jedno rozhodnutie vlády, ktoré sa tvári sociálne a pritom opak je pravdou. Pokiaľ to týmto ľuďom nikto nevysvetlí, tak stále budú velebiť tých, ktorí si to vôbec nezaslúžia.
Pár blogov a pár tlačoviek nič nezmení. A na Slovensku ten "socík" bude pretrvávať do aleluja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš vo veľa veciach pravdu.

Akurát ma zaujíma prečo kritizuješ iba poslancov opozície a 83 kolesíkov akosi nechávaš bokom............. Tí sú tam vari sami pre seba? Ale ak je tam väčšina 83 poslancov / prakticky pri každom hlasovaní /,tak opozícia pri koordinovanom postupe kolesíkov nezmôže vôbec nič,čomu sme už boli niekoľkokrát svedkami............... A musím sa p.Jurinovej zastať - patrí medzi najotvorenejších kritikov pomerov v parlamente.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iste, som si vedomá,

že opozícia proti 83 kolesíkovcom v parlamente nemá šancu uspieť a zvrátiť ich častokrát choré rozhodnutia. Ale aj napriek tomu si stojím za tým, že by mala vyvinúť oveľa väčšie úsilie otvoriť ľuď
om oči. Popravde, nie je mi známe, kedy sa v mojom regióne vyskytol opozičný politik aby sa stretol s ľuďmi a povedal im, prečo nie je táto vláda a jej akože konsolidácia verejných financií dobrá. Naozaj sa nepamätám...teda okrem Sulíka, aby som bola spravodlivá.
A kritika kolesíkovcov? Nesúhlasím s tebou.
V jednom kuse tu vypisujem kritické príspevky, častokrát až sarkastické, keby sme tu mali časy nie tak dávno minulé, už sedím za mrežami ako odporca režimu.
Nikdy som červených nevolila, ani voliť nebudem. To, čo nám tu predvádzajú, je choré a s ich veľkohubou populistickou predvolebnou rétorikou toto ich vyčíňanie nemá ale že absolútne nič spoločné. Ohlupujú jednoduchých ľudí, podhodia im pár mizerných geršlí, a vybavené. Znovu opakujem, opozícia by mala byť oveľa tvrdšia a údernejšia. A nielen rečami, ale aj skutkami.
Preto kritizujem aj opozíciu, pretože som tzv. pravicový volič, ale momentálne to nevidím tak, že robia maximum, aby zvrátili spätný chod tejto našej zdevastovanej a rozkradnutej gubernie.
Asi toľko som chcela..prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Píšeš...

...bludy, pani podpredsedníčka parlamentu. ;-( Napríklad veta: "Vtedajšie zriadenie – socializmus – zničil nejeden život, zasiahol do života nejednej rodiny.", nie je vôbec pravdivá, lebo nie socializmus ale podliaci, ktorým je jedno aký izmus "vládne", v najbližšom okolí ničili životy ľudí. ;-P Tak ako za "slovákštátu", tak za socializmu a tak isto aj dnes žijú medzi nami, pozorujú nás a keď sa nám darí lepšie ako im, tak nám to s pomocou tých správnych "známostí" nechajú zrátať. ;-7 Áno, ako píšeš: "Môžeme protestovať, poukazovať na problémy, žiadať nápravu. A to všetko bez toho...", aby sa niečo zmenilo, ak si to neželajú "mocní tohto sveta". ;-P Takže v čom je rozdiel medzi tým predchádzajúcim izmom a terajšou "kostrbatou" demokraciou?
No asi taký ako v tom "socialistickom" vtipe:
Aký je rozdiel medzi kapitalizmom a socializmom?
V kapitalizme existuje vykorisťovanie človeka človekom, ale v socializme je to naopak!
Takže, pani podpredsedníčka, ani týmto "slohom" ste ma nepresvedčili o tom, že by už neplatilo ono staré: Múdrosť prichádza s vekom ale blbosť je vrodená!, ale naopak, potvrdili ste, že: Tak ako sa z vola ani po osedlaní nestane jazdecký kôň, tak blbec ani po povýšení nezmúdrie!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 2 391
 2. Dušan Koniar: O takomto čase pred rokmi. Deväť a dvadsiatimi či jeden a tridsiatimi 695
 3. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november. 553
 4. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 496
 5. Elena Antalová: Je pani prezidentka placebo? 469
 6. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 435
 7. Věra Tepličková: Tak už maróduje i Rusko... 411
 8. Marián Hamada: Príbeh arcibiskupa 397
 9. Saška Uhlárová: Albánsko na motorke 325
 10. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 318

Rebríčky článkov


 1. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 2. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 3. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 4. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda
 5. Štefan Vidlár: Karty
 6. Ivan Trnovsky: Účinný spôsob boja so zberačmi lesných plodov a húb v podani štátnych úradníkov.
 7. Slavomír Flimmel: 30 rokov slobodných volieb komunistov
 8. Anna Záhorčáková: Prečo tínedžerky baví IT?
 9. Kristián Čechmánek: O 17. novembri, predčasne narodených deťoch a komunizme
 10. Michala Ries: Zobuď sa, miláčik, bol to len zlý sen...

 1. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 2. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 3. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 4. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 5. Slováci neudržali vedenie nad vicemajstrami sveta, v Rijeke podľahli Chorvátom
 6. Sociálna poisťovňa začne začiatkom decembra vyplácať vianočné príspevky
 7. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 8. Odvolával sa naňho Fico. Prokurátor jeho telefonát s Vadalom nepoprel
 9. Čaputová by mala prevetrať oddelenie protokolu (týždeň podľa Schutza)
 10. Dôchodkyňa upozornila na kauzu s pôdou: Pri mene Vadala som sa zľakla

 1. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 2. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 5. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 6. Nezabudnime, kto stvoril Kuffu - Komentáre SME
 7. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu
 8. Prezidentka: Tvrdenie, že všetky predvolebné prieskumy sú zmanipulované, je klamstvo
 9. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 10. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia

Už ste čítali?