Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Povedzte mi niečo viac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Janka, presne viem o čom píšete. V čase keď môj synovec bojoval s rakovinou a jeho prognózy boli neisté, jeho mamina - moja sestrenica - popri tom trápení a strachu, ktorý prežívala o vlastné dieťa stála pri mne a bola mi veľkou oporou pri mojich "maličkých" trápeniach pri rozchode s mužom a náseldným existenčným "kolapsom"... Podržala ma, moje starosti nebanalizovala a neporovnávala s tými jej... Mám pocit, že sme si vzájomne pomáhali - ona tým, že stála pri mne a ja jej tým, že som ju síce zahltila mojimi starosťami, ale ona na chvíľu žila "obyčajný" život s "obyčajnými" starosťami ... Tiež som sa spočiatku snažila vyvarovať toho, aby som ju zaťažovala a všetci sme ju držali akoby v informačnom vákuu len preto, lebo jej sa predsa dotýka tá "strašná choroba" a nechceli sme jej vravieť o našich starostiach aby sme nevyzneli trápne a naše starosti banálne... Ale ako Vy píšete - kto je dobrý poslucháč, neprestane ním byť ani keď ochorie ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všetci sme na jednej lodi,

všetci sme rovnako ľudia s rovnakou ľudskou podstatou, citmi, prežívaním, starosťami, radosťami, len prostredie je iné a čas a náš vzhľad. Všetci máme rovnaký magnet, len cesty sú rôzne. Všetci máme rovnaké túžby, len sú rôzne zanesené nánosmi prežitého a zdedeného. Toto si niekedy neuvedomíme a otvoríme cestu povýšenectvu, ktoré chorému určite ubližuje ako to Janka opísala. Najhoršie je porovnávať si medzi sebou veľkosť bolesti, starostí, radostí. Každý máme rovnako, podľa toho koľko unesieme. Nikto nemá viac ani menej, každý máme akurát, koľko je nám prospešné, aby sme sa mohli učiť byť ľuďmi. A v tom si navzájom pomáhame. Aj prostredníctvom tohto blogu. Dik Janka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pretože to človeku

jednoduco príde ako rúhanie... sťažovať sa na drobné starosti a roztržky ktoré sú ale všetky riešiteľné pred niekým, koho sviečka horí slabo a neustále hrozí jej sfúknutie . Pretože si v duchu povieme, že riešime samé hlúposti a kým nejde o život, ide fakt o ..... Neber to tak, že Ťa ľudia chcú nejako šetriť, alebo narábať s Tebou v rukavičkách, len im to príde neprimerané a nemiestne. A nejeden z nich si uvedomí malichernosť a prízemnosť ostatných "problémov". Pretože akákoľvek zlá je situácia zdravého človeka, raz sa zmení. Moja svokra hovorievala: "Zdravý človek má tisíc želaní, chorý iba jedno." Želám Ti len to, aby si raz mohla skúsenosti a múdrosti o živote odovzdávať svojim vnúčatám. :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME