Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ide to aj bez antipsychotík? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Psychiatria je obroský biznis. Je jasné že chcú do ludí natlačiť čo najviac liekov. Pozrite si film "Smrť za balík" je to film o praktikách psychiatrického priemyslu. Skuste užívať materskú kašičku a iné výživové doplnky.
 

aké by to

bolo jednoduché, materská kašička na psychiatrickú diagnózu. Kto nemal psychické problémy, nevie o čom to je. Mnohí dnes s obľubou povedia, že majú depku. Ale skutočná depresia, je ťažká choroba. Pani Renáte rozumiem, že chce znížiť príjem liekov, ale ani psychiater nevie ako to bude fungovať z nižšími dávkami. Poznám mladú ženu, matku, ktorú vysadenie liekov stálo takmer uzatvorené oddelenie psychiatrie. Teraz užíva veľké množstvo liekov a jej rodičia, ktorí pomáhajú s výchovou dieťaťa, nechcú ani počuť o znížení dávky liekov a sú radi, že môže byť s nimi a synom doma, aj za cenu, že potrebuje starostlivosť. Nie je to jednoduchý život.
 

 

Sú to práve psychiatrické lieky ktoré často krát psychiatrické problémy vyvolávajú (stačí si prečítať pribaľový leták). Tie stavy spomínanej mladej žene spôsobila abstinencia od psychiatrických liekov na ktorých bola závislá. Mala ich znižovať postupne a hlavne mala ZMENIť žIVOTOSPRáVU.
 

Jo a do auta si nalejte propolis,

a pridajte výťažok zo žihľavy.
 

neprajem depresiu nikomu

ani inu psychicku poruchu. ale ludom ako ty by som ju niekedy naozaj zelal vyskusat. bez tabletiek by som bol dnes asi v hrobe. nehovor o niecom o com nic nevies. dakujem
 

 

Trepeš! U nás na Slovensku skutočný psychiatrický pacienti za lieky doplácajú pár centov, max. pár EUR. Nehovoriac o tom, že pred pár rokmi skončil monopol na tie najúčinejšie a ich generiká stoja zlomky pôvodných cien.
Keď máš odvahu písať bludy do témy, ktorej sa nerozumieš, tak ti prajem, aby raz v živote napadla schizofrénna diagnóza niekoho tebe blízkeho. Aby si zažil ten pocit bezmocnosti nie len u pacienta, ale aj celého okolia.
Toho môjho blízkeho so schizofrénnou poruchou vrátili do života len a len lieky. Nevnímal ani vlastné dieťa. Dnes je takmer na 100% fungujúci človek. Bez nich by tu už zrejme nebol, alebo niekto z jeho blízkych.
Ženy s ťažkými psychiatrickými diagnózami po pôrode skáču s vlastnými deťmi v náručí z desiateho poschodia a ty im na to odporučíš materskú kašičku! Pri tom pred pôrodom boli úplne zdravé vo fungujúcich rodinách a nikoho by nenapadlo, že sa zo dňa na deň môže všetko zvrtnúť!
Keď v správach dávajú príbeh o normálnom človeku, ktorému "preplo" a vyvraždil celú vlastnú rodinu, skús porozmýšľať, či by ho od činu odvrátila materská kašička, trkvas. A samozrejme, že mu ju ponúkneš vo výhodnom balení len za 150 EUR, že?
 

 

"U nás na Slovensku skutočný psychiatrický pacienti za lieky doplácajú pár centov, max. pár EUR." Pacienti môžu doplácať pár centov ale to čo doplácajú pacienti je len zanedbatelný zlomok z ceny psychiatrických liekov zvyšok za nich hradí zdravotná poisťovňa do ktorej platí odvody drvídna väčšina pracujúcej populácie.

"Keď v správach dávajú príbeh o normálnom človeku, ktorému "preplo" a vyvraždil celú vlastnú rodinu, skús porozmýšľať, či by ho od činu odvrátila materská kašička."

A ty skús porozmýšlať či ten človek nevyraždil celú svoju rodinu práve vďaka tým psychiatrickým liekom potom čo si zistíš aké nežiadúce účinky mali psychiatrické lieky ktoré pred svojim činom užíval.

Problém je že mnohé lieky ktoré vplývajú na psychiku nie sú označené ako psychiatrické. Tie mamičky mohli užívať aj napríklad lieky ktoré u nich taký stav spôsobili. Pozri si film "Smrť za balík".
 

 

Poznám osobne veľmi dobre jednu z tých mamičiek, ktorá po pôrode "prepla" na schizofréniu. Našťastie nikam neskákala aj keď k tomu veľa nechýbalo. Pred pôrodom ani len netušila, že má nejakú psychiatrickú poruchu, či prognózu. Nebrala absolútne žiadne lieky, akurát bola pozorovaná pre vysoký tlak.
Celý problém podľa mňa nastal celkovou anestézou pri sekcii, keďže plod bol zle otočený a mal slabé odozvy. Po pôrode nastala laktačná psychóza, následne celková psychóza až dokonca schizofrénia, akurát to doktori nechceli zadiagnostikovať(hlavne posudkový), lebo by mala nárok na invalidný dôchodok. Po prvej hospitalizácii na psychiatrii ju nastavili na režim , že s liekmi dokázala fungovať, no odmietala ich brať(nie je predsa blázon), tak nasledoval relaps a opätovná hospitalizácia, po ktorej už pochopila, že bez liekov to nepôjde. Dnes funguje takmer na 100%.
Poznám však aj druhý podobný prípad, kde na to kašlali, pacient i rodina, až to prerástlo do stavu , kde pomohli už len elektrošoky a pacient bol doživotne invalidný a mimo reality. Asi by si nechcel , aby ti malé deti pred domom napadla stará ženská a s vyhrážkami pýtala od nich peniaze na cigarety či kávu. Ona to však nevedela krotiť, iba s liekmi, ktoré však odmietala brať. Začarovaný kruh. Polícia prípad nemohla riešiť, keďže pacient nesvojprávny , no to neznamená, že nie je nebezpečný. Pritom stačilo brať lieky a nebol by žiadny problém.
Pár rokov dozadu stáli napr. také ako Zyprexa cca 4 tis. SKK za balenie, dnes ich generiká stoja nejakých 10-15 EUR, teda desatinu originálu, ktorý ešte pred pár rokmi nemal alternatívu.
Materskú kašičku si nechaj pre babenky, ktoré dostali depresiu po tom, čo ich nechal frajer. Pacienti s ťažkými diagnózami to s ňou nerozchodia.

Tá tvoja polemika sa dá aj otočiť. Čo keď ten , čo vyvraždil vlastnú rodinu nemal absťák, len proste nebral lieky na svoju schizofréniu? Alkoholik pri absťáku nejde vraždiť, notorický fajčiar pri absťáku nejde vraždiť, narkoman asi tiež nie, iba ak by sa tou vraždou dostal k droge.

Ty si pozri film Čierna labuť, niečo podobné zažívala mne blízka osoba a ja som to videl v priamom prenose. Keď som videl ten film, až ma zamrazilo, ako je to blízko realite.
 

 

Otázka: Mali obe správnu životosprávu mali dostatok spánku, pohybu, príjimali v strave dostatočné množstvo živín? Nejedli potraviny ktoré jej mohli k chorobe dopomôcť? Ako biele pečivo, sladkosti....

Keď už si spomenul Zyprexu tak medzi časté nežiadúce účinky patrí: závrat, nepokoj, tras, atď... To je len jeden liek keď sa k nemu berú ďalšie z ďalšími nežiadúcimi účinkami.

Ja som písal to že vyvraždil svoju rodinu mohli spôsobiť aj psychiatrické lieky a nemal som na mysli absťák ale ich užívanie. Pokial by narkomanovi tie drogy spôsobovali psychické poruchy následkom ktorých býva agresívny tak by mohol vraždiť aj nie pre drogu samotnú ale preto že by mu spôsobila po viacnásobnom užívaní psychickú poruchu tak ako spôsobujú mnohé nie len psychiatrické lieky.

Problém je že pre psychiatriu neexistuje zdravý človek z tých 400 diagnoz by každému niečo našli nie len ľuďom ktorí ohrozujú svoje okolie.
 

 

Markus,
neodpovedás na otázky. Prezil si depresiu, bludy, halucinácie alebo si len teoretik, ktorý videl jeden film? Oproti schizofrennym príznakom su vedlajsie ucinky ako závrat, nepokoj, tras slabý odvar. Nik netvrdí ze psychiatrické lieky su neskodné.
Kazdý liek nielen psychiatrický má vedlajsie ucinky.
A k tej výžive. V Škótsku podla dokumentárneho filmu Léčení láskou sa ľudia psychicky chorí dostávaju z choroby v rodinách, ktoré si ich na čas "adoptuju" na farmách. Pochybujem, že sa tam stravujú podľa šablony. Hoci užívali lieky, tie pomaly vysadzujú a dôležitá je pre nich akceptácia okolia, prostredie, pravidelný režim, práca, rozhovory,... proste resocializačná terapia. Nový spôsob života a nový náhľad na život, na problémové situácie.
Skutočne by som bola rada, kebyze sa este ozves, aby si zodpovedal na otázku, ktorú som ti dala.
 

 

Ježišmáriájózef!!! :-) Biele pečivo? Sladkosti? Málo spánku, pohybu? Dostatok živín? Veď podľa tohoto by mala polovica Slovenska schizofréniu a psychózy! A druhá polovica sú alkoholici. To sme teda za národ! :-)
 

 

Myslím si že podla psychiatrov skôr všetci pretože psychiatria má diagnozu na každý aspekt ludského správania sa. Celkovo pozná 400 psychických porúch. Zo zlej stravy nemusíš mať schizofréniu ale až už hu niekto má tak strava má na neho ovela väčší vplyv ako na človeka ktorý ňou netrpí. Takisto ako cukor horšie znáša človek z cukroukou ako človek bez nej.
 

 

Chytrak, skus po porode nespat dva tyzdne (ani minutu), zmietat sa v uzkosti, odpadavat postojacky, mat halucinacie… a liecit sa kasickami.
 

 

A čím sa je lepšie liečiť psychiatrickími liekmi ktoré majú kopec nežiadúcich účinkov?
 

 

v takej chvili treba prezit, ostatne ide bokom.
 

 

A zdravie ide tiež bokom?
 

 

debata o zdraví ide v takýchto situáciách úplne bokom, treba prežiť, aj dieťa chce prežiť a mať matku. a poviem ti, ale to už hovorím o ďalších štádiách, radšej budem žiť kratšie, ale normálne, než myslieť na vedľajšie účinky a žiť pod sklom, bez ľudí… atď. ak by si si stavy prežil, nepísal by si tu, čo píšeš, ver mi
 

 

Celý život brať oblbováky to je pre teba normálny život? A prečo by si mala byť bez liekov nemohla žiť normálny a zdravý život. Samozrejme že to nie jednoduché ale keď zmeniš životosprávu budeš jesť veľa vitamínov minerálov a ďalších výživných látok tak verím tomu že lieky budeš môcť postupne znižovať a možno sa tí ich podarý aj celkom vysadiť.
 

 

Dávky liekov sa znižujú takmer v každom prípade (okrem schizofrénie), napríklad pri stredne ťažkých formách depresie niekedy stačí brať ich len 6 mesiacov, aby si telo oddýchlo. a tie vitamíny a minerály, ach, no, nepomohlo, kámo.
 

 

Aké vitamíny a ako dlho si užívala o ktorých tvrdíš že tí nepomohli?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 5 975
 2. Miroslav Ferkl: Mikuláš Kiska 2019 1 893
 3. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 999
 4. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 841
 5. Martin Ondráš: Kauza pozemkových úprav - skutočná pravda 785
 6. Miroslav Lukáč: Najdrahší seriál storočia ašpiruje na Oskara. Kasový trhák, ktorý roztrhol štátnu kasu. 669
 7. Danka Vilhanová: Michal Hvorecký, Matej Tóth, Ján Gordulič, naozaj im neprekáža, že sadli na lep? 487
 8. Andrea Hoštáková: Pohanský hrad nie je hrad? 405
 9. Tomáš Valášek: NATO ako estráda 354
 10. Dominika Dongova: Čo robiť, keď muž nemá záujem o vzťah? 301

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 2. Viktor Struhar: Mŕtvy chrobák
 3. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 4. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 5. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 6. Štefan Vidlár: Obušek
 7. František Cudziš: Vede do vienka. I.
 8. Jarmila Halgasova: Nie je čo oslavovať
 9. Štefan Vidlár: Habáňí
 10. Stanislav Mičev: Zodvihni sa Slovensko, bojuj za svoju budúcnosť!

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 3. Minúta po minúte: V Prešove potvrdili sedem obetí, hasiči hovoria o vážnych okolnostiach
 4. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 5. Nový dôkaz potvrdzuje falšovanie zmeniek (minúta po minúte)
 6. Vodič riešil defekt, zlodej zatiaľ ukradol z auta vyše pol milióna eur
 7. NAKA obvinila Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu
 8. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 9. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 10. NAKA obvinila Martina Daňa za daňové podvody

 1. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu: Máme historickou příležitost
 2. Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic
 3. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 4. Matovič premenil rešpektované ľudské príbehy na jeho ďalšie obyčajné opičky
 5. Kálavská behá cez pracovnú dobu po obchodoch !
 6. Peklo Jaromíra Čižnára
 7. Oľga Valková na súde: Ernest Kočnerom pohŕdal, išiel z neho strach
 8. Počiatek Trnkovi: Keď sa dostaneme opäť do vlády, budeme to robiť sofistikovanejšie
 9. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 10. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi

Už ste čítali?