Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ide to aj bez antipsychotík? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Psychiatria je obroský biznis. Je jasné že chcú do ludí natlačiť čo najviac liekov. Pozrite si film "Smrť za balík" je to film o praktikách psychiatrického priemyslu. Skuste užívať materskú kašičku a iné výživové doplnky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aké by to

bolo jednoduché, materská kašička na psychiatrickú diagnózu. Kto nemal psychické problémy, nevie o čom to je. Mnohí dnes s obľubou povedia, že majú depku. Ale skutočná depresia, je ťažká choroba. Pani Renáte rozumiem, že chce znížiť príjem liekov, ale ani psychiater nevie ako to bude fungovať z nižšími dávkami. Poznám mladú ženu, matku, ktorú vysadenie liekov stálo takmer uzatvorené oddelenie psychiatrie. Teraz užíva veľké množstvo liekov a jej rodičia, ktorí pomáhajú s výchovou dieťaťa, nechcú ani počuť o znížení dávky liekov a sú radi, že môže byť s nimi a synom doma, aj za cenu, že potrebuje starostlivosť. Nie je to jednoduchý život.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sú to práve psychiatrické lieky ktoré často krát psychiatrické problémy vyvolávajú (stačí si prečítať pribaľový leták). Tie stavy spomínanej mladej žene spôsobila abstinencia od psychiatrických liekov na ktorých bola závislá. Mala ich znižovať postupne a hlavne mala ZMENIť žIVOTOSPRáVU.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jo a do auta si nalejte propolis,

a pridajte výťažok zo žihľavy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neprajem depresiu nikomu

ani inu psychicku poruchu. ale ludom ako ty by som ju niekedy naozaj zelal vyskusat. bez tabletiek by som bol dnes asi v hrobe. nehovor o niecom o com nic nevies. dakujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trepeš! U nás na Slovensku skutočný psychiatrický pacienti za lieky doplácajú pár centov, max. pár EUR. Nehovoriac o tom, že pred pár rokmi skončil monopol na tie najúčinejšie a ich generiká stoja zlomky pôvodných cien.
Keď máš odvahu písať bludy do témy, ktorej sa nerozumieš, tak ti prajem, aby raz v živote napadla schizofrénna diagnóza niekoho tebe blízkeho. Aby si zažil ten pocit bezmocnosti nie len u pacienta, ale aj celého okolia.
Toho môjho blízkeho so schizofrénnou poruchou vrátili do života len a len lieky. Nevnímal ani vlastné dieťa. Dnes je takmer na 100% fungujúci človek. Bez nich by tu už zrejme nebol, alebo niekto z jeho blízkych.
Ženy s ťažkými psychiatrickými diagnózami po pôrode skáču s vlastnými deťmi v náručí z desiateho poschodia a ty im na to odporučíš materskú kašičku! Pri tom pred pôrodom boli úplne zdravé vo fungujúcich rodinách a nikoho by nenapadlo, že sa zo dňa na deň môže všetko zvrtnúť!
Keď v správach dávajú príbeh o normálnom človeku, ktorému "preplo" a vyvraždil celú vlastnú rodinu, skús porozmýšľať, či by ho od činu odvrátila materská kašička, trkvas. A samozrejme, že mu ju ponúkneš vo výhodnom balení len za 150 EUR, že?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"U nás na Slovensku skutočný psychiatrický pacienti za lieky doplácajú pár centov, max. pár EUR." Pacienti môžu doplácať pár centov ale to čo doplácajú pacienti je len zanedbatelný zlomok z ceny psychiatrických liekov zvyšok za nich hradí zdravotná poisťovňa do ktorej platí odvody drvídna väčšina pracujúcej populácie.

"Keď v správach dávajú príbeh o normálnom človeku, ktorému "preplo" a vyvraždil celú vlastnú rodinu, skús porozmýšľať, či by ho od činu odvrátila materská kašička."

A ty skús porozmýšlať či ten človek nevyraždil celú svoju rodinu práve vďaka tým psychiatrickým liekom potom čo si zistíš aké nežiadúce účinky mali psychiatrické lieky ktoré pred svojim činom užíval.

Problém je že mnohé lieky ktoré vplývajú na psychiku nie sú označené ako psychiatrické. Tie mamičky mohli užívať aj napríklad lieky ktoré u nich taký stav spôsobili. Pozri si film "Smrť za balík".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poznám osobne veľmi dobre jednu z tých mamičiek, ktorá po pôrode "prepla" na schizofréniu. Našťastie nikam neskákala aj keď k tomu veľa nechýbalo. Pred pôrodom ani len netušila, že má nejakú psychiatrickú poruchu, či prognózu. Nebrala absolútne žiadne lieky, akurát bola pozorovaná pre vysoký tlak.
Celý problém podľa mňa nastal celkovou anestézou pri sekcii, keďže plod bol zle otočený a mal slabé odozvy. Po pôrode nastala laktačná psychóza, následne celková psychóza až dokonca schizofrénia, akurát to doktori nechceli zadiagnostikovať(hlavne posudkový), lebo by mala nárok na invalidný dôchodok. Po prvej hospitalizácii na psychiatrii ju nastavili na režim , že s liekmi dokázala fungovať, no odmietala ich brať(nie je predsa blázon), tak nasledoval relaps a opätovná hospitalizácia, po ktorej už pochopila, že bez liekov to nepôjde. Dnes funguje takmer na 100%.
Poznám však aj druhý podobný prípad, kde na to kašlali, pacient i rodina, až to prerástlo do stavu , kde pomohli už len elektrošoky a pacient bol doživotne invalidný a mimo reality. Asi by si nechcel , aby ti malé deti pred domom napadla stará ženská a s vyhrážkami pýtala od nich peniaze na cigarety či kávu. Ona to však nevedela krotiť, iba s liekmi, ktoré však odmietala brať. Začarovaný kruh. Polícia prípad nemohla riešiť, keďže pacient nesvojprávny , no to neznamená, že nie je nebezpečný. Pritom stačilo brať lieky a nebol by žiadny problém.
Pár rokov dozadu stáli napr. také ako Zyprexa cca 4 tis. SKK za balenie, dnes ich generiká stoja nejakých 10-15 EUR, teda desatinu originálu, ktorý ešte pred pár rokmi nemal alternatívu.
Materskú kašičku si nechaj pre babenky, ktoré dostali depresiu po tom, čo ich nechal frajer. Pacienti s ťažkými diagnózami to s ňou nerozchodia.

Tá tvoja polemika sa dá aj otočiť. Čo keď ten , čo vyvraždil vlastnú rodinu nemal absťák, len proste nebral lieky na svoju schizofréniu? Alkoholik pri absťáku nejde vraždiť, notorický fajčiar pri absťáku nejde vraždiť, narkoman asi tiež nie, iba ak by sa tou vraždou dostal k droge.

Ty si pozri film Čierna labuť, niečo podobné zažívala mne blízka osoba a ja som to videl v priamom prenose. Keď som videl ten film, až ma zamrazilo, ako je to blízko realite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otázka: Mali obe správnu životosprávu mali dostatok spánku, pohybu, príjimali v strave dostatočné množstvo živín? Nejedli potraviny ktoré jej mohli k chorobe dopomôcť? Ako biele pečivo, sladkosti....

Keď už si spomenul Zyprexu tak medzi časté nežiadúce účinky patrí: závrat, nepokoj, tras, atď... To je len jeden liek keď sa k nemu berú ďalšie z ďalšími nežiadúcimi účinkami.

Ja som písal to že vyvraždil svoju rodinu mohli spôsobiť aj psychiatrické lieky a nemal som na mysli absťák ale ich užívanie. Pokial by narkomanovi tie drogy spôsobovali psychické poruchy následkom ktorých býva agresívny tak by mohol vraždiť aj nie pre drogu samotnú ale preto že by mu spôsobila po viacnásobnom užívaní psychickú poruchu tak ako spôsobujú mnohé nie len psychiatrické lieky.

Problém je že pre psychiatriu neexistuje zdravý človek z tých 400 diagnoz by každému niečo našli nie len ľuďom ktorí ohrozujú svoje okolie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Markus,
neodpovedás na otázky. Prezil si depresiu, bludy, halucinácie alebo si len teoretik, ktorý videl jeden film? Oproti schizofrennym príznakom su vedlajsie ucinky ako závrat, nepokoj, tras slabý odvar. Nik netvrdí ze psychiatrické lieky su neskodné.
Kazdý liek nielen psychiatrický má vedlajsie ucinky.
A k tej výžive. V Škótsku podla dokumentárneho filmu Léčení láskou sa ľudia psychicky chorí dostávaju z choroby v rodinách, ktoré si ich na čas "adoptuju" na farmách. Pochybujem, že sa tam stravujú podľa šablony. Hoci užívali lieky, tie pomaly vysadzujú a dôležitá je pre nich akceptácia okolia, prostredie, pravidelný režim, práca, rozhovory,... proste resocializačná terapia. Nový spôsob života a nový náhľad na život, na problémové situácie.
Skutočne by som bola rada, kebyze sa este ozves, aby si zodpovedal na otázku, ktorú som ti dala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ježišmáriájózef!!! :-) Biele pečivo? Sladkosti? Málo spánku, pohybu? Dostatok živín? Veď podľa tohoto by mala polovica Slovenska schizofréniu a psychózy! A druhá polovica sú alkoholici. To sme teda za národ! :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si že podla psychiatrov skôr všetci pretože psychiatria má diagnozu na každý aspekt ludského správania sa. Celkovo pozná 400 psychických porúch. Zo zlej stravy nemusíš mať schizofréniu ale až už hu niekto má tak strava má na neho ovela väčší vplyv ako na človeka ktorý ňou netrpí. Takisto ako cukor horšie znáša človek z cukroukou ako človek bez nej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chytrak, skus po porode nespat dva tyzdne (ani minutu), zmietat sa v uzkosti, odpadavat postojacky, mat halucinacie… a liecit sa kasickami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čím sa je lepšie liečiť psychiatrickími liekmi ktoré majú kopec nežiadúcich účinkov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v takej chvili treba prezit, ostatne ide bokom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A zdravie ide tiež bokom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

debata o zdraví ide v takýchto situáciách úplne bokom, treba prežiť, aj dieťa chce prežiť a mať matku. a poviem ti, ale to už hovorím o ďalších štádiách, radšej budem žiť kratšie, ale normálne, než myslieť na vedľajšie účinky a žiť pod sklom, bez ľudí… atď. ak by si si stavy prežil, nepísal by si tu, čo píšeš, ver mi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celý život brať oblbováky to je pre teba normálny život? A prečo by si mala byť bez liekov nemohla žiť normálny a zdravý život. Samozrejme že to nie jednoduché ale keď zmeniš životosprávu budeš jesť veľa vitamínov minerálov a ďalších výživných látok tak verím tomu že lieky budeš môcť postupne znižovať a možno sa tí ich podarý aj celkom vysadiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dávky liekov sa znižujú takmer v každom prípade (okrem schizofrénie), napríklad pri stredne ťažkých formách depresie niekedy stačí brať ich len 6 mesiacov, aby si telo oddýchlo. a tie vitamíny a minerály, ach, no, nepomohlo, kámo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aké vitamíny a ako dlho si užívala o ktorých tvrdíš že tí nepomohli?
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Jaromír Čižnár, Peter Šufliarsky a Dobroslav Trnka dostali okamžitú výpoveď z GP. 294
 2. Juraj Hipš: Učitelia dostanú od Ministerstva školstva darček za 19 miliónov. Poteší ich? 124
 3. Mišo Šesták: Dieťa uvarené v polievke 82
 4. Filip Pančík: Paradajková polievka 64
 5. Mária Vrška: Autisti 62
 6. Zuzana Široká Faisst: Muzikálnej rodinke z lanovky na Dachstein 61
 7. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (23. - 29.8.1919) 60
 8. Stanislav Martinčko: 80 000 SMS, máme sa báť? 55
 9. Jozef Sitko: Aký by bol vývoj bez okupácie? 45
 10. Eva Bacigalová: Ste dostatočne odporná? Zamestnajte sa v Sociálnej poisťovni. 27

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaromír Čižnár, Peter Šufliarsky a Dobroslav Trnka dostali okamžitú výpoveď z GP.
 2. Adrian Hadvig: Klientské centrum
 3. Milan Rousek: 5. Rozhodnutí
 4. Milan Lacúch: Prečo v živote trpíme?
 5. Jarmila Halgasova: Naozaj vážny dôvod na paniku, tentokrát z afrického moru ošípaných
 6. Patrik Mackových: Fungujú stimuly iba pre akciový trh alebo aj pre ekonomiku?
 7. Jakub Tinak: Život so slúchadlami na ušiach
 8. Štefan Vidlár: Kak ja strójil svinnuju farmu
 9. Martin Krištoff: Fiat-Chryler a Renault prišli s druhým pokusom na veľkú fúziu. Vyjde to tentoraz?
 10. Jana Čačaná: Cyklovýlet Bratislava - Gabčíkovo

 1. Motokárovú dráhu na košickom Jazere zdemolovali buldozérom
 2. Polícia zasahovala u Jankovskej, zobrali jej mobil
 3. Kamene padali ako lavína, zomreli štyria ľudia. Z poľskej hory Giewont niet kam ujsť
 4. Pyramídovú hru finančníka Gedeona už vyšetruje NAKA. Od ľudí vylákal 18 miliónov
 5. Zomrel známy ekonóm a profesor Peter Baláž
 6. Búrky si na poľskej a slovenskej strane Tatier vyžiadali piatich mŕtvych
 7. Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer
 8. Zahraniční turisti si urobili z tatranského plesa bazén
 9. Prezidentka sa stretla s nemeckým prezidentom aj Merkelovou (fotogaléria)
 10. Kalavská: Z ministerstva sa vrátim do nemocnice

 1. Komentár Mareka Vagoviča: Neverte Pellegrinimu. Odstavenie Fica je falošná hra
 2. Kto sa pasie na štátnych zdrojoch? Valček: Notárov žalujem kvôli Kočnerovi, Falck pre Širokého
 3. Matovič: Bödör má kontakty na polícii aj po zmene vedenia
 4. Threema: Norbert Bödör bol Kočnerovou spojkou pri marení spravodlivosti
 5. Threema: Jankovskej a viacerým bratislavským sudcom zobrali policajti mobily
 6. Kočner: Monika Jankovská je moja opička. Z Jankovskej chcel urobiť ministerku
 7. Pellegrini si už pripravil pôdu pre novú stranu s Druckerom
 8. Matúš Kostolný: Kočner v Threeme usvedčuje Fica: pomohli mu až k vražde
 9. Kotlebove registrované partnerstvo s Ficom: Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia,
 10. Policajný zásah u štátnej tajomníčky Jankovskej aj sudcov. Podľa informácií TV JOJ polícia preveruje

Už ste čítali?