Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Novodobý hon na čarodejnice alebo upaľovanie homosexuálov na hranici (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Teta europolankyňa,

nebolo by lepšie mlčať? Lebo vy skôr škodíte skupine LBGTI ako pomáhate. Alebo potrebujete urobiť čiarku, že ste sa ozvali?
A čo, zrazu je vám prezident Kiska dobrý? Robiť si z neho posmech a potom prosiť? Niečo ako hrdosť vám nič nehovorí?
Ak by som mohla odporučiť, tak by som odporučila stiahnuť tento blog.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuffa a Beňová

Nie je problém ich porovnať. Je to evidentný rozdiel. Je to rovnaký rozdiel ako medzi predmetnými skupinami. ...je to tak!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jaj

no rozdiel to je obrovský ... Kuffa hovoril za seba a nemá žiadne povinnosti k občanom, lebo nikto ho ničím nepoveril ... pani poslankyňa by mala byť "v službách občanov" a ona namiesto toho píše, že vlastne tí občania nie súhodní toho, aby sa mohli demokraticky vyjadrovať .... a to je sakra rozdiel
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Oľga Pietruchová pod identitou Anna Goldi na portále JeToTak onálepkovala Alianciu za rodinu ako fašistickú hitlerovskú nacistickú organizáciu práve v súvislosti s rozhovorom pána Kuffu. Beňová aj Fľašíková nálepkuje Alianciu za rodinu ako inkvizítorskú a vraždiacu. Veru, tu nejde o Kuffu, ktorý úprimne pomáha aj homosexuálom a lezbám v núdzi, ktorými dúhové golieriky pohŕdajú ako odpadom. Veru, to čo trápi všetky tieto "štyri" dievčatá nie je Kuffa, ale Aliancia za rodinu. Po prvý krát v dejinách občianski aktivisti dokázali iniciovať referendum. A čo desí týchto marxistov a mimoriadne ich vyrušuje, že nimi ponúkané vízie lepšieho života sú obyvateľstvom odmietané ako totalitné.
Za socializmu sme sa učili, že demokracia je vláda ľudu a teda iba socialistické zriadenie je demokratické, lebo tam vládne ľud prostredníctvom KSČ. Dnes sa niekto snaží opäť vládnuť demokraticky cez sprostredkovateľov odtrhnutých od verejnej mienky.
Je to Oľga Pietruchová a Monika Fľašíková spolu s Monikou Beňovou a Aničkou Goldiovou, ktoré si osvojili praktiky nacistov. Od inkvizície sa líšia iba tým, že tieto dievčatá neveria v Boha.Praktiky ale zostali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Po prvý krát v dejinách občianski aktivisti dokázali iniciovať referendum."

No asi sa z toho referenda priam "zblaznim od radosti". To sa im to zbierali podpisy v kostoloch a na krestanskych zrazoch. A to si este aj naivne myslia, ze tie ich podpisy asi vyjadruju nejaky nazor obcanov? No len aby si pekne nenarazili drzku na tom zbytocnom referende.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pokiaľ si myslíš, že na tých

kresťanských zrazoch nie sú ľudia ale nejaké veci, potom si môžeš myslieť, že to nie je názor občanov ale vecí. Lenže milý treťosektorový "humanista" asi sa budeš diviť ale na tých zrazoch a v kostoloch sú ľudia z mäsa a kostí. Sú platcami daní a na referendum majú právo. Či sa to tebe páči a či si to dokážeš uvedomiť alebo nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fakty

Vytvorenie kategórií homosexualita a heterosexualita posunulo tento problém do inej roviny. Už to nebola otázka správania sa, ale otázka identity. Nehovorí sa už viac, že niekto praktizuje sodomiu, ale sa hovorí, že je homosexuál. Boli vymyslené aj ďalšie pojmy, ktoré sa začali používať v diskusiách o homosexualite. Najskôr bol vytvorený pojem sexuálna preferencia s cieľom vystúpiť proti tradičnému psychiatrickému chápaniu, že homosexualita je sexuálna deviácia. Neskôr v snahe dokázať, že homosexualita je geneticky determinovaná, zamenili homosexuálni aktivisti tento termín za pojem sexuálna orientácia. Ďalším všeobecne používaným výrazom je alternatívny životný štýl.

V sedemdesiatych rokoch v snahe posilniť vedomie identity ako komunity prijali americkí homosexuáli pojem "gay". Začali sa označovať a hovoriť o sebe ako o "gay community". Tento výraz vyjadroval pozitívnu orientáciu a nahradil objektívne a vedecky znejúci pojem homosexualita. Homosexuáli chceli navyše týmto výrazom odpovedať na argumenty psychiatrov, že homosexualita je dôsledkom nešťastného detstva. Chceli zdôrazniť, že homosexualita znamená radosť.

Potom, čo označili samých seba týmto pozitívnym výrazom, vytvorili homosexuálni aktivisti pojem homofobický. Týmto negatívnym termínom napadli opozíciu. Podobne ako výraz gay aj výraz homofobický je používaný v mediách. Kedže pojem fóbia sa vzťahuje k určitému psychickému symptómu, pojem homofóbia presúva obvinenie z mentálnej poruchy z homosexuála na človeka, ktorý je v opozícii voči homosexualite.

Aktivisti hnutia homosexuálov sa pôvodne pripojili k hnutiu za sexuálnu liberalizáciu v útoku na rodinu ako zastaralú inštitúciu. Uvedomili si však, že priemerný Američan je veľmi silno zakotvený v rodine, a preto sa rozhodli zaútočiť na tradičný koncept rodiny pomocou novej definície tohto pojmu. Rodina podľa tradičného chápania znamenala manželské spojenie muža a ženy s možnosťou príchodu detí do rodiny. Nová definícia pojmu rodina však môže znamenať čokoľvek. Homosexuáli hovoria o svojich partneroch ako rodinných partneroch. Pružné použitie pojmu rodina sa ukázalo pre nich veľmi užitočné, kedže im umožnilo žiadať o právo na homosexuálnu svatbu. Ak dvaja spolu žijúci homosexuáli tvoria rodinu, prečo by sa im nemalo umožniť zosobášiť sa? Nadmerným používaním pojmu rodina sa homosexuálom podarilo uniknúť obvineniu, že chcú zničiť rodinu.

Je veľmi dôležité uvedomiť si, ako jazyk ovplyvňuje realitu. Homosexuálni aktivisti to pochopili veľmi dobre. Preto začali vytvárať pojmy ako homosexuál, gay, homofobický, atď. Z toho istého dôvodu zmenili aj definíciu pojmu rodina.
2. Genetický výklad a stotožnenie sa s rasovým zápasom
Stratégiou aktivistov hnutia homosexuálov bolo prezentovať homosexulitu a sexuálnu orientáciu vo všeobecnosti ako vrodené charakteristiky ako sú farba pleti alebo pohlavie. Argumentovali, že človek sa rodí ako homosexuál tým istým spôsobom, ako sa rodí ako černoch alebo žena. Tento prístup umožnil homosexuálnej komunite zadefinovať svoju kampaň za uznanie ako boj za ľudské práva podľa vzoru, ktorý jej poskytli americkí černosi alebo feministky. Týmto spôsobom oslovili verejnú mienku, aby ich prijala. Politika identifikácie homosexuálov s minoritami ako sú černosi alebo utlačované pohlavie - ženy sa stala hlavnou súčasťou ich zápasu o uznanie.
Film Philadephia, ktorý sa objavil v kinách v roku 1994, je dobrým príkladom dobrovoľného pomýleného zmiešania programu homosexuálnych aktivistov a boja proti rasizmu. Film spája do jednej postavy homosexuála - obeť choroby AIDS a černošského právnika. Obidve stránky tej
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som nepovedal, ze na tych zrazoch su veci a nie ludia. len som povedal, ze sa niekomu velmi lahko zbieraju hlasy u ludi, s ktorymi lomcuju vasne podporene ich "pastierom". a proti veriacim absolutne nic nemam a je mi uplne jedno, co si ti veriaci vo svojom spolku robia a ake procesie stvaraju. ale nech sa konecne prestanu starat do politiky a urcovat inym ako maju zit. v prvom rade nech oni ziju na 100% podla bozich prikazani, ale zatial sa mi nezda, ze by to robili. to by tu uz davno bol raj na zemi, ziadne kradeze, vrazdy, susedske spory, kde jeden druhemu aj smietku v oku zavidi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale máš niečo proti veriacim

len si to neuvedomuješ. ako si dovoľuješ napísať, že sa nemajú starať do politiky? to len ty môžeš? sa preber už nie je vláda jednej strany, teda aspoň sa tak tvária.

ako určujú iným ako majú žiť?

koľkokrát už chceli isté exotky zaviesť ideológiu do škôl napriek tomu, že zákon jasne hovorí:
"ČLÁNOK 2
Právo na vzdelanie
Nikomu nemožno odoprieť právo na vzdelanie. Pri výkone
akýchkoľvek funkcií v oblasti výchovy a výučby, ktoré štát vykonáva,
bude REŠPEKTOVAŤ právo rodičov zabezpečovať túto výchovu
a vzdelávanie v ZHODE s ich vlastným náboženským a filozofickým
presvedčením."

ty si bol pri tom zbieraní podpisov, že hovoríš o lomcujúcich vášňach? asi tebou niečo lomcuje. začni od seba a bude tu raj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kludne nech sa to politiky staraju, ale ako obcania v obcianskej spolocnosti a nie ako nabozenski fanatici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a čo keby si tí ľudia z mäsa a kostí, ktorí pre rodinu neurobili vôbec nič, len broja proti homosexuálom a nazývajú ich masovými vrahmi, to zbytočné referendum aj zaplatili? Farárkovia nech spíšu majetok - zlato, Sokolove miliony, polia, pozemky, kostoly - o ktorý obrali tých z mäsa a kostí a môžete si referendovať po sakristiách aj každú nedeľu. Len tak budú kutne lietať dovysoka až po svaté obrázky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No konecne konstruktivny napad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

veľmi "konštruktívne"

tým by sa prijalo pravidlo, že referenda sa môže zúčastniť len ten, kto to má z čoho zaplatiť ... veľmi demokratické
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

preco? zucastnit sa ho moze kto len chce. ale kazdy, kto chce vypisat referendum, tak si musi tiez uvedomit aj cenu tej srandy. takto tu moze milion zdruzeni presadit milion referend a statny rozpocet pojde "do kytek"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Voľby 2012 stáli 10 miliónov eur, po voľbách jednorázový príspevok za hlasy 18 miliónov, počas ďalších štyroch rokov opäť 18 miliónov na činnosť politických strán, parlamentné príspevok na mandát 12 miliónov eur (hlaváč, pluska)...

Posledné referendum v 2010 stálo 7 miliónov eur, to tu môžme mať dve referendá ročne...

Aká je cena parlamentnej demokracie? A aký je jej výsledok? Prečo by mali mať zástupcovia na štyri roky neobmedzenú moc? To je absurdné! Citeľne chýba v Ústave možnosť ľudového veta, ľudová iniciatíva v žiadnom prípade nemôže byť protiústavná, všeľudové zhromaždenie je najvyššia inštancia tak na schválenie ako aj zmenu Ústavy...

Parlamentné voľby odmietnuť neúčasťou nedokážeš, sú platné za akejkoľvek účasti, je nutné zjednotiť požadované kvórum pre platnosť referenda a parlamentných volieb... !

...
Pre autorku blogu - ako môžeš niekomu odobrať právo, ktoré nemá? Ústava pozná iba národnostné menšiny! Čo to tu vymýšľate za pseudotermíny!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

táraš ...

na vypísanie referenda ti treba 350.000 hlasov, čo znamená, že je nezmyslom tvrdiť, že "moze milion zdruzeni presadit milion referend a statny rozpocet pojde "do kytek" ...

trepeš ... :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a to je akoze problem vyzbierat tych 350tisic hlasov? velakrat ludia na ulici podpisu, ani nevedia co. a staci zajst na tie spravne miesta, napr. teraz na pute a do kostolov a podpisy sa zbieraju raz-dva. kolko sme tu mali uz takych referend, co bolo len vyhodenie penazi von oknom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto nie dobré ani ako zlý vtip ...

skúšal si niekedy nazbierať 350.000 hlasov... ?

isteže nie ... len preto dokážeš vytvoriť taký nezmysel, že " milion zdruzeni (moze) presadit milion referend ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vieš čo

choď napísať nejakú sesternicu Betu ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj ten, čo odrezal americkému novinárovi hlavu v priamom prenose, bol náboženský fanatik.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME