Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ďalšiemu novinárovi hrozí basa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Impotencia štvrtej veľmoci

Ke)d mojej manželke vzniesli pred 16-mi rokmi obvinenie za to, že nemenovaná sudkyňa sa opoznala v satirickej básničke, nikto z novinárskej obce tomu nevenoval pozornosť. Rovnako tomu bolo ďaľších 13 rokov, keď ju po opakovanej nezákonnej obžalobe zbavili obvinenia a konanie voči nej zastavili. Pokus TV Markízy poukázať na mafiu v talároch -alebo ak chcete- na mocních Považia, ktorích ešte aj policajný prezident Packa označil v prípade spojenia policajt,prokurátor , sudca za čarovný kruh , prinieslo tretie obvinenie, ktoré bolo zrušené po peripetiach spojených s jej vyhnaním zo Slovenska až v auguste tohoto roku. Celkom 16 rokov prenasledovania a žiadna profesionálna reakcia médie, výnimkou Mateja Gašparoviča, Ľudmily Lackovej a Karola Sudora nikto nemal čas prípad naštudovať a o veci aj s patričnou investigatívou a nebojácne aj napísať. A to je Achilovská oäta slovenskej žurnalistiky. Profesná úbohosť, ľudská a žurnalistická ľahostajonosť dokonca k vlastným kolegom a k remeslu, žiadna iniciatíva a úplna absencia sebavedomia a schopnosti dať na vedomie gaunerom aj verejnosti, že chybné a nezákonné rozhodnutia justičných orgánov podliehajú v spoločnosti nulovej tolerancii. Nulovej. Nie primeranej a okolnostiam zodpovedajúcim, nie. Nulovým. Károlyi okrem faktov a okolnostiach podľa mňa k veci nič nepridal, nefabulizoval, len vyvodil konzekvenciu vo forme normálnehon vlastného úsudku, ktorý si môže urobiť každý. Na to sa niekto opoznal v danej schéme a cíti sa byť dotknutý. jeho cti sa pritom nedotkla evidentna podstata veci a objektívnosť informácie, ale to, že niekto o týchto okolnostiach ktorých je súčasťou jednoducho napísal.Aká mu tak vznikla ujma? Asi taká ako zlodejovi ktorý kričí chyťte zlodeja ? Spoločnosť konečne sa má zmobilizovať a novinári sa nesmú báť korporátne začať menovať plným menom sudcov, prokurátorov, policajtov, ich komplicov. Treba to urobiť vo všetkých médiach , opakovane a s pravidelnou aktualizáciou. Držím vám palce pán Károlyi. Nenechajte sa zahnať, zastrašiť , lebo máte morálnu prevahu a druhá strana je hrubým trňom v oku celospoločenskej vôle na očistenie justičného marazmu. Medializujte priebežne každý krok druhej strany a nebojte sa. Verím, že vo vašom prípade sa nájde mohutnejšia podpora uznávanných osobností a profesionálnych žurnalistov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravdu mas. :(

Uz ked som videl prvych par riadkov. Spomenul som si na na nu, ze preco ju Ondrej nespomenul ako asi najviac perzekvovanu obet tejto masinerie. V SaS si na nu po dlhsej dobe spomenuli ked som ich upozornil, ale aj to je kdesi zabudnute.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ochrana

Zda sa, ze nie rodina, ale zurnalistika je v ohrozeni a zasluzila by si specialnu ochranu. Ak maju sudcovia, policajti, atd statut verejneho cinitela, ktory im ma zabezpecit vyssiu ochranu pri vykone funkcie, mali by mat na druhej strane nizzsie prava v pripade, ze si svoju funkciu svedomito nevykonavaju. Vedenie trestneho stihania je napr dovod na odobranie bezpecnostnej previerky, prezumpcia - neprezumpcia. My vsak vidime iba vrchol ladovca, ja sa pytam, ako sa moze stat krivak riaditelm oddelenia na policii, ci sudcom, to si to nikto za 20 rokov kariery nevsimol? Tam niekde je treba hladat chybu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME