Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sú tí LGBTI takí agresívni, alebo môžeme si za nepochopenie sami? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Demokratické referendum

Podľa mňa je to jedine demokratické referendum, ktoré môže (by malo) nastaviť rámec podobných názorových stanovísk. Nechápem, čoho sa bojíte? Na platnosť referenda sa vyžaduje nadpolovičná väčšina kladných hlasov. Približne toľko ľudí chodí k voľbám celkovo. Ak sa skutočne nájde taká väčšina (ja o tom silne pochybujem), je úplne základnou charakteristikou demokrata, že to bude rešpektovať.

Nikto vám predsa nebude brániť spolu žiť. Akurát nebudete podporovaní štátom tak, ako manželstvá muža a ženy. Ako inak, ako referendom by sa mali v prípade nejasností určovať tieto "svetonázorové" priority?

To referendum by ste veľmi pravdepodobne vyhrali. Jeho potopením dáte druhej strane do rúk argument, že proste o demokratické rozhodovanie nemáte záujem. Že tlačíte na pílu hlavne silou. Bez ponuky akceptovať bežný demokratická nástroj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presadzovat zaujmy mensiny vacsinovym referendom je nezmysel!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ako si to predstavuješ ?

Konkrétne v parlamentnej demokracii ?
Ak sa nenájde dostatočný počet voličov, ktorý by si želali prijate registrovaných partnerstiev, tak proste prijaté nebudú.

Proste sa snažíte obchádzať demokratické procedúry. Chcete svoje ciele dosiahnuť inak, ako je to normálne v demokracii. Tak sa potom nečudujte, keď takto niekto bude postupovať aj proti vám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak potom prečo sa Škótsko oddeluje od Anglicka bez toho aby o tom rozhodli Angličania?

I keď pravda, občania Slovenskej republiky by mali byť považovaný za homogénnu skupinu voličov.

Dajme teda hlasovať o odluke cirkvy od štátu. Som zvedavý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak teda pozor

o odluke cirvi od štátu by mali mať právo hlasovať len tí čo sa nehlásia ku cirkvi. Je to logické lebo tí čo a hlásia sú ľahko cirkvou ovplyvniteľní a zaujatí. :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zjavne máš deficit v informáciách.

okrem toho splietaš z plastelíny, či z čoho bičík. ten však z toho fungovať nebude.
takže,
po prvé.
škóti sú v únii s anglickom a ostatnými štátmi v spojenom kráľovstve zvanom aj veľká británia.
z únie, či iného spoločného štátu sa dá vystúpiť, alebo úniu rozpustiť. pokiaľ to nie je diktatúra, lebo každý národ má v zmysle medzinárodného práva nárok na sebaurčenie a samostatný štát.
po druhé,
hlasovanie o odluke cirkvi od štátu, (musíš povedať ktorej, je ich tu tak zo dvadsať) je samozrejme možné. veď iniciuj petíciu za odluku. čo ti v tom bráni?
.
nezabúdajte, že len boľševici nenávidia vôľu ľudu, teda referendum. je jedno, či tí boľševici majú farbu červenú, hnedú, čiernu, zelenú, či všetky dohromady.
.
a ešte čosi.
tým, ktorí hovoria, že sa tu lgbti porušujú nejaké práva, hovorím, že treba odcitovať číslo zákona, paragraf, písmeno a odsek.
inak ide len o drísty a boľševický nátlak.
mimochodom, boľševizmus je,
keď sa menšina vyhlási za väčšinu, alebo cez legislatívu silou, korupciou, podvodom, či úskokom presadí čosi čo väčšina nechce.
.
takže, to je boľševizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no, a co nekrestania? su snad nekrestanski barbari a obcania druhej kategorie? tieto blaboly zasa on tom ze sirte lasku sme uc poculi. ja si viac vazim terbars psickara ktory zbiera hovienka po svojom psovi ako katolika, ktory len chodi do kostola ale hovienka nezbiera. preco? treba konat. konat a nie kecat vazeny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hovienka sa tu píšu...

Takže ak tomu dobre rozumiem, veriaci, ktorí sa obávajú diktatúri homosexuálov, ktorá bude vyzerať tak, že budú vyhadzovaní z práce za to, že považujú homosexualitu za poruchu a jej prejavy za hriech(tak ako akékoľvek smilstvo), alebo budú platiť pokuty za svoje výroky v tomto smere sú agresívni a obmedzení?!!!
No ja skôr za agresívne považujem vyhadzovať ľudí z práce a okrádať ich pokutami za ich legitímny názor.
Uvedomte si už konečne, že tí čo na homosexuálov útočia v elektrickách na uliciach a pod. To sú neni tí ktorých prenasledujete. Tých sa vaša snaha urobiť z análneho styku normal netýka a nikdy ju neprímu. Tí na ktorých sústavne pľujete vám práve často krát pomáhajú v boji proti tým skutočným agresorom. Lebo ani Kufa ani Palko vami neopovrhuje ani k vám nieje agresívny.

A tie historky o otcovi čo slope a týra svoje "nevinné" deťúrence, si strčte za klobúk. To bolo fakt primitívne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak slavim svoj prvy zmazany prispevok....ale komuze tak vadila pravda o bolsevikoch????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No väčšina predsa nemôže rozhodovať o právach menšiny. To je non-sens. Myslíš, že by bolo správne referendum o tom, že Maďarská menšina sa musí odsťahovať zo Slovenska? To by bolo tak silne nedemokratické že-až, aj keby na to bol použití najsilnejší nástroj demokracie - referendum. Rovnako nemôže byť referendum o tom, že nejaká rasa je menej cenná a je povolené ju beztresne loviť.

PS: A ku Škótsku. Referendum o jeho odtrhnutí by ešte pred pár rokmi nemohlo byť spravené iba na území Škótska. Na to muselo byť najskôr prijatých pár zákonov hlavne v Londýnskom parlamente. A až potom sa mohlo konať referendum iba v Škótsku o jeho odtrhnutí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lenže paralela je

Aj na druhej strane. Totiž tá menšina chce určovať čo je a čo nieje povolené v oblastiach, ktoré s ľudskými právami nesúvisia resp. ktoré sú v rozpore so zdravým rozumom(ako je právo vyhadzovať ľudí z práce alebo im udeľovať pokuty za ich názor. Lebo ako je možné že niekto mi chce vnútiť že homosexualita nieje porucha, keď celá vaša evolučná teória kričí že to tak je. Kto si kúpil WHO????!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O tom musia LGBT ľudí presvedčiť.
Pre mňa je homosexualita na tej istej úrovni ako modré oči. Proste to tak je, ten jedinec s tým nevie nič urobiť. Dá sa s tým normálne žiť. Liečiť sa to nedá - to už skúšali. Veľmi často "liečba" končila samovraždou "liečených" aby sa vôbec dalo hovoriť o liečbe bez úvodzoviek. Tak a čo teraz? Ideme ich vraždiť ako nacisti, alebo ich necháme žiť?
Zákaz diskriminácie na základe sexuálnej orientácie máme už teraz v ústave, alebo minimálne v zákonoch. Pozor na to. Určite by si bol proti keby niekto vyhadzoval z práce ľudí preto, že majú modré očí, alebo preto, že chodia do kostola. Tak isto ich nemôžeš vyhadzovať ani pre ich sexuálnu orientáciu, ani pre ich pohlavie. Len na základe porušenia pracovnej disciplíny, či na základe zrušenia pracovného miesta.

Tebe sa zdá normálne ak kresťanský majitelia hotela odmietnu ubytovať homo-pár? A čo ak by moslimský majitelia odmietli ubytovať kresťanský páŕ? Alebo ak by majiteľ odmietol ubytovať černostký pár, alebo rasovo zmiešaný pár?
A áno, všetky tie príklady sú príklady diskriminácie, ktorá je vždy zlá.

Kúpil WHO? Myslíš, že 4% obyvateľov zeme pričom veľká časť z nich sa k svojej orientácii ani nepriznáva z obáv, že budú prenasledovaný či perzekuovaný si kúpila WHO? Nedaj sa vysmiať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tibor, minule si spomínal, v inom blogu, že v tejto demokracií vidíš problém, pretože za ňu hlasujú aj ľudia, čo sa ich to netýka, teraz požaduješ pravý opak, aby za to takí ľudia hlasovali.

Čiže si ohýbaš názor ako sa ti to hodí ? Ak je to v tvojom záujme, skritizuješ demokratické hlasovanie ako neférové voči istej skupine,
ak sa ti to hodí, tak pridáš príklad takéhoto hlasovania, ak je situácia rovnaká tj. že istá skupina niečo požaduje vo svojej komunite a v štáte, ktorého je občanom.

Čiže ty si pokrútiš aj vlastné názory, len preto, aby si bol zásadne proti prúdu, nedržíš sa svojho názoru, ak v predošlom komentári kritizuješ niečo, čo v ďaľšom použiješ ako argument, je to dosť pokrytecké a vypočítavé...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jedná sa o presne tento komentár :
aby som sa ťa pokúsil presvedčiť, že mi ide výhradne o skúmanie systému.

Na domovej schôdzi padol návrh, že na náš dom bude namontovaná reklamná plocha a budú nám za to platiť. Ja bývam v krajnom byte z druhej strany tej steny, na ktorú by to namontovali.

Išlo o to, kto by mal hlasovať o tom, či tam tá reklama bude. Či obyvatelia všetkých bytov, alebo tých krajných bytov. Na moje (pozitívne) prekvapenie nechali hlasovať len nás, obyvateľov krajných bytov a teda reklamná plocha neprešla.

Ako základný problém demokracie teda vidím to, že nie je nikdy jasné, o ktorých veciach je vôbec možné hlasovať a kto je oprávnený hlasovať. Ďalej o výsledku hlasovania často rozhoduje jeho forma, nastavenie parametrov, ktoré nesúvisia s vecou samotnou. To je vynikajúco opísané v knižke
http://www.martinus.sk/?uItem=...
(netreba sa báť názvu, v prvej časti sa skutočne rozoberajú len a práve technické aspekty demokratického rozhodovania).

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/23...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nielen

homofobny pospisil rad ohyba nazor ako sa mu hodi, z prinicipu je pospisil nedemokraticke na liberala sa hrajuce individum a ultrakonzervativnymi a diskriminacnymi postojmi . preco je poslisil taky ? lebo sa taky narodil a jeho vyvinpva historia len a len utvrdila jeho oego v "spravnosti " presvatej pospisilovsskj cesty.... ale vsak taky bol aj onen kontraverny papez 20 storocia, poza bucky vselico amoralne podporoval ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to sa nevylučuje

Ale to sa vôbec nevylučuje. Áno, považujem demokraciu skôr za problém, ako za riešenie. Ale ešte aj tú existujúcu demokraciu chce niekto ohnúť tak, aby mu to vyhovovalo. Nechce ju zmeniť, on chce za nedemokratické vyhlásiť niečo (referendum), čo je podstatou demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tibor

ale ty si pleties demokraciu s diktaturou proletariatu :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Spravne povazujes demokraciu za problem, ale tu si naozaj slapes po jazyku. Kedze je demokracia problem, tak je uplne legitimne snazit sa ju obmedzit iba na to, co ma zmysel. Cize iba na problemy, ktore su zavazne z hladiska fungovania spolocnosti a klucovych funkcii statu. Je uplne nemiestne pliest demokraciu do sukromnych zalezitosti jednotlivca alebo dobrovolnych zoskupeni, ktore spolocnost neohrozuju. Mali by ti druhi ludia demokraticky urcovat, koho si vyberies za partnera, ked tym nikoho neohrozujes? Mali by demokraticky rozhodovat o tom, co si budes obliekat, akym konickom sa budes venovat? To su vsetko zalezitosti uplne mimo domeny demokratickeho rozhodovania. Nejdna sa tam ani o ochranu pred zlocinom, prirodnymi zivlami, nejde o zivoty ani o zachranu planety.
A presne z tohoto isteho dovodu je nezmysel aj cele retardovane referendum, ktore je iba o hrubom a vlezlom zasahovani urcitej skupine obcanov do sukromneho zivota a porusenim rovnosti prav. O nicom takom sukromnom by sa vobec nikdy nemalo demokraticky rozhodovat. Cudujem sa, ze to ako vraj libertarian nechapes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a kto by mal hlasovať?

A kto by teda podľa teba mal hlasovať o reg.partnerstvách? Však homosexuáli môžu spolu žiť, nikto im v tom nebráni. Oni žiadajú, aby ich zväzky akceptoval štát, t.j. tí ostatní. Takže hlasovať by mali práve tí ostatní. Takže ak budú hlasovať všetci (aj homosexuáli), kde vidíš problém?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME