Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako pokračuje môj boj s Univerzitnou nemocnicou Bratislava (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bez ohladu na absurdnost tejto situacie sa smejem ako niekomu staci ze "ministerstvo mi dalo za pravdu"...haha smiech lol.....
po napisani na blog si teraz kludne chodte pozriet tu dokumentaciu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odhliadnuc od hulvátskeho

správania sa nemocnice to asi nebol taký vážny problém, keď nevadí niekoľko mesiacov oneskorenia kvôli 10 eurám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak by sa jednalo o vazny / urgentny problem, tak hulvatskost pristupu nemocnice je o to vypuklejsia, hraniciaca so zneuzitim pacienta. a jedine podobnym "buldocim" pristupom a medializaciou sa da takyto hulvatsky pristup eliminovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nespochybňujem ani nekritizujem

principiálny, alebo ak chceš buldočí postup. Len mi je divné, že jej to nahliadnutie až tak nechýbalo. Veď buldoga mohla robiť aj potom a vytrvale vymáhať späť tých 10 €. Len ma zaujímal dôvod potreby tam nahliadnuť. Iste, nikto nemusí písať o svojom zdravotnom stave alebo o stave svojho dieťaťa, ale je vcelku pochopiteľné, že ma to napadlo, nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

asi ano, neviem ... napada ma viacero dovodov/pricin preco nahliadnutie ustupilo rieseniu opravnenosti poplatku :) ale v kazdom pripadku - jedine riesenim aj takychto "prkotin" sa da system rozpohybovat spravnym smerom.
priklad z ineho sudku - do zdrav. poistovne platim nechutne ciastky, takmer 20 rokov bez PN a vaznejsich osetreni , ale az anabaza inej blogerky (http://janateleki.blog.sme.sk/) mna isobne nakopla k nahliadnutiu do mojej karty v zdravotnej poistovni ... a uz je coromoro za platby za mne preukazatelne neposkytnutu ale vykazanu zdrav. starostlivost ... inak povedane, neviem kolko by to bolo % z celkoveho balika v zdravotnictve, ale keby si kazdy raz za rok skontroloval na neho vykazane platby, tak by urcity efekt nastal , financny ale aj nefinancny
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

len bojuj, keď nemáš čo robiť

nemocnica bojuje o život a zdravie pacientov, na také exotky ako ty, asi nemajú čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zdravie na prvom mieste, zjavne

to dokazuju aj svojim pristupom k ich zakaznikom. pardon, oni este ziju v komunizme a protizakonne zneuzivaju svoje postavenie, vsak? mimochodom, pod univerzitnu nemocnicu spadaju aj tie zasmodrchane hnile budovy pri americkom namesti, kde pacientov davaju na izbu aj osmich, ved nech maju sukromie. to sa len mozno inspirovali MASHom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ad 1-akým zákazníkom?

Ad 2-znižujú sa peniaze do zdravotníctva,odpušťajú sa odvody-z čoho chceš rekonštruovať budovy a izby? Treba si vziať desiatok na každej urovni,treba zisky pre poisťovne,ešte to tak nejaký komfort pre zákazníkov-ale zdravotných poisťovní-na to poisťovne peniaze nemajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo ti vadí zisk zdravotných poisťovní a nevadí ti zisk stavebných firiem ktoré tie nemocnice opravujú? Alebo zisk vodární, elektrární, plynární, teplární ktoré do nemocníc dodávajú svoje energie a suroviny?
To, že nevieš čo robia zdravotné poisťpvne neznamená že nič užitočné nerobia. A to, že ich je viac napríklad znižuje priestor na korupciu a zlepšuje konkurenčné prostredie, ktoré tlačí na efektivitu a kvalitu služieb.
PS: pohŕdať právćou iných len preto, že jej nerozumieš je dosť úbohé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevadí mi regulerny

zisk zdravotných poisťovní a majú nárok na zisk.Ale nie za takú cenu,že mi do zmluvy dajú-platíme len jednu skúmavku krvi pri odbere nech pacient potrebuje koľkokoľvek.Tie dalšie aj ked ich pacient potrebuje neplatíme.Lebo toto je real.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je podľa mňa jasný argument za viac poisťovní. Môžeš z inou uzavrieť inú zmluvu, výhodnejšiu a potom argumentovať aj pred pacientom - viac Vám s touto poisťovňou pomôcť neviem.

Lebo napríklad pri jednej poisťovni boli aj také real prípady, že zamestnanec poisťovne od súkromného lekára pýtal 10.000 SKK inak s ním zmluvu vôbec neuzavrie. A rokovanie o nejakých podmienkach zmluvy už ani nebolo na stole. Teraz má možnosť lekár uzavrieť zmluvu aspoň z ďalšou/inou poisťovňou. Keď bola len jedna tak bol v prdeli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rokovanie s poisťovnami

všetkými nie je na stole,nadiktujú,ber nechaj tak.Vyjednávanie-čo to je???Fantázia diskutujúcich.Som za viac poisťovní,som za koľkokoľvek poisťovní,nie som za monopol,ale treba zrušiť Mečiarov príkaz z roku 1997,kedy sa zrušili v podstate všetky nadštandardy,lebo mu krachovala všeobecná a zrušilo sa napr platenie za akupunkturu/Apollo/ za homeopatika/družstená,Perspektíva,Sideria/nadštandard zuby-Perspektíva-aťtd atd.Dali to do zákonov vtedy.A začali limity vtedy.Kým nie je dosť peňazí na štandard,nadštandard sa poskytovať nebude-znelo odôvodnenie vtedy.
Mali by ma zastreliť,mám pamäť ako slon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A z čoho by sme platili ten nadštandard ak nie sú ani na nadštandard? Vyčarujeme si peniaze, alebo ich začneme niekde pokútne tlačiť?

Ja som to už písal nižšie čo by to chcelo spraviť:
Inak ak by chcel konečne niekto riešiť zdravotníctvo tak by mal podľa mňa zadefinovať čo je základná zdravotná starostlivosť, ktorú hradí štát cez zdravotné odvody (zdravotnú daň) a zároveň by mal povoliť komerčné/dobrovoľné zdravotné pripoistenie na tie nehradené zákroky. Do systému by vstúpilo viac poisťovní a teda aj viac peňazí a kontroly.

A ešte by som pridal to, že by mal niekto konečne začať ľudom vtĺkať do hlavy, že pravidlo: "nič nie je zadarmo" platí aj pre zdravotníctvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zisk poisťovní je amorálny

pokiaľ, citujem: "Nemocnice krachujú, poisťovne zhŕňajú zisk"
„Ak by sa opäť prijal zákaz tvorby zisku v zdravotných poisťovniach, hneď by sa našli peniaze. Všeobecná zdravotná má zisk 31,5 milióna. Je nemorálne, že ja musím prepúšťať ľudí a neliečiť pacientov a tam sú zisky,“ myslí si riaditeľ lučeneckej nemocnice Július Höffer, kde pre zákonom nariadené navyšovanie miezd začali prepúšťať zdravotné sestry."


https://www.evernote.com/shard...

"ZDRAVOTNÉ POISŤOVNE a ich LIMITY!

-->> Cez tzv. limity ovládajú lekárov a hoci nechtiac, limitujú aj množstvo ošetrených pacientov, ktorých môj otec vyšetrí počas jedného mesiaca. Poisťovňa (na začiatku spolupráce s lekárom) si s ním zmluvne stanoví limity, tj. koľko prostriedkov lekárovi poskytne a preplatí mu jeho výkony (a spotrebovaný materál). A tieto limity sú tak "veľké", že môj otec, ako vyhľadávaný odborník dvoch odborov, on túto hodnotu vyčerpá za 15-20 dní už aj tak skrátenej pracovnej doby! Ostatné pracovné dni je potom nútený čerpať dovolenku (v prípade, že by sa mu nechcelo pracovať zadarmo)."

a pokiaľ neuhradia liečbu pre všetkých aj onkologických pacientov ale čakajú, kým zomrú. aj toto je realita vážený diskutér.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podľa výročnej správy dosiahla VšZP za rok 2013 zisk 15,5 milióna a celý ho dala do rezervného fondu. Teda ho spätne použije na vykrytie budúcich nákladov či strát.
Plánovaný zisk na rok 2014 je 5 miliónov.
https://www.vszp.sk/files/Vyr_...

A stále ste neodpovedali prečo Vám nevadí zisk vodární, elektrární, plynárni a pod. ktorých Váš otec tiež musí platiť z toho čo dostane od poisťovní? Prečo je zisk poisťovní amorálny a zisk stavebnej firmy, ktorá zrekonštruuje nemocnicu je OK? Len preto, že neviete čo vlastne poisťovňa robí?
Ozaj a čo iné poisťovne. Akú má zmluvu Váš otec z inými poisťovňami. Je to všade rovnaké či niektorá zmluva je lepšia ako druhá? To by ma zaujímalo ako pacienta. Ktorá poisťovňa prepláca viac výkonov lekárom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Reaguješ síce na Martinu, tak prepáč, že sa do toho montujem. ja osobne nie som proti zisku poisťovní, ale až budú zdrav. zariadeniam a lekárom hradiť v plnej výške. Ktorá firma si vyfakturuje menej ako ju skutočne poskytnuté služby stáli? A ešte si samozrejme pripočítajú aj maržu. Nemocnice a lekári nedostanú ani to, čo na poskytnutie zdrav. starostlivosti vynaložili a o marži sa im môže len snívať.
Zisk firmy, ktorá zrekonštruuje nemocnicu nie je amorálny, amorálne sú platby poisťovní nemocniciam a lekárom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mňa by zaujímalo, ktorý podnikateľ dodáva viac tovaru/služieb ako mu je zaplatené.

PS: A ak poisťovna peniaze nemá tak ich nemá ako dať do systému. A prečo ich nemá? Lebo okrádanie štátu na daniach a odvodoch sa u nás stalo národným športom a je všeobecne tolerované. Takýto podnikatelia sú priam až hrdinovia. Veď s cudzieho (štátneho) krv netečie. No na zdravotníctve to riadne vidieť ako tečie a tečie z nášho.
Podľa mňa nie je rozdiel medzi zlodejom na vstupe (okráda štát na daniach a odbodoch) a zlodejom na výstupe (okráda štát cez predražené zakázky).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obranuješ dumpingové ceny

poisťovní voči zdravotníckym zariadeniam a to je trestné v celej EU.Jediný dôvod prečo to nie je ešte na súde je,že po každých voľbách bez výnimky sa okamžite mení vedenie nemocníc a dozorné rady,aby im ani nááááhodou neprišlo na um sa súdiť.To čo sa deje v zdravotníctve-aj s pomocou médií je jedna veľká katastrofa.Voľný pád na všetkých frontoch.A žiadny tunel zvaný 140 polikliník,ktoré nabalí len už spomínané stavebné firmy,a ministerských úradníkov to nespraví.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zisk

je amorálny pokiaľ nie je na liečbu. Rozumieš ty ekonóm poisťovne?! Ak nebudú vodárne dodávať pitnú vodu alebo ju budú dodávať v obmedzenom množstve a z platieb občanov si budú vytvárať zisky, napíšem o nich, že sú amorálne zrúdy tak ako aj poisťovne. Stavebná firma disponuje osobnými financiami ľudí, ktoré musia POVINNE odvádzať do fondu? Do zdravotného fondu musia povinne.

Ten pán doktor nie je môj otec. Citovala som diskutéra. Ak by si čítal jeho reakciu, nenapísal by si, že je to môj otec. Prečítaj si ju celú.
http://blog.sme.sk/diskusie/re...

Všetky zdravotné poisťovne sú ziskové a neplatia za výkony v plnej výške. To je realita a veľmi smutná. A ak ich bude viac, budú zdierať ešte viac. Lebo na Slovensku je to tak. Ja som za jednu a zakázala by som zisky. Zisky sa nemajú tvoriť z osobných peňazí, ktoré POVINNE platia občania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tá vodáreň tvorí zisk z toho čo jej nemocnica zaplatí. Nemocnica zaplatí viac ako sú reálne náklady vodárne. Tak isto aj elektrárne, tak isto aj tá stavebná firma. Tak isto aj ten bufet v hale nemocnice nedáva všetok svoj zisk ako nájomné nemocnici. Tak isto ani poisťovna nedáva všetko čo vyberie na úhradu nemocniciam. Má aj svoj náklad a svoj zisk. Lebo niekto nepodniká pre modré oči zákazníka ale z cieľom tvoriť zisk.
A čítaj ešte toto:
http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME