Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sedem lekárov a dve sestry na tridsať pacientov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bolo by zaujímavé ešte urobiť analýzu, aké príjmy má nemocnica teraz (7 lekárov + 2 sestry) a koľko by preplatili poisťovne, keby bol druhý model (3 lekári a 6 sestier).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokiaľ viem,

poisťovne platia nemocniciam buď osobitne hradené výkony zvlášť, alebo lôžkodeň/ukončenú hospitalizácciu bez ohľadu na personálne zabezpečenie. To je presne definované vo vestníku MZ SR. Realita našich nemocníc je, že sa nedodržiava, kým lekárov máme nadbytok, sestier málo. Nielen vzhľadom k priemeru OECD, kde v počte lekárov dosahujeme nadpriemer nad vyspelejšími krajinami (ukazovateľom kvality je, že nemáme lepšie zdravotníctvo :-) ) a naopak, podpriemer sestrier (zhruba o 3 sestry menej na 1000 obyvateľov), ale nedosahujeme ani hodnoty stanovené vlastným štátom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lekárov nadbytok?

to odkiaľ máte? aha! lebo INEKO/PENTA/Kočanová :-)priemer OECD je síce 3,2 ale je to priemer krajín s nižším počtom lekárov ako na Slovensku ale aj oveľa vyšším ako u nás. menej lekárov ako máme my má podľa OECD napríklad Indonézia je to 0.2 lekára na 1000 obyvateľov, Južná Afrika má 0,8 lekára na 1000 obyvateľov. aj tieto nízke hodnoty ovplyvnili priemer OECD.

Naopak, napríklad Nemecko má podľa OECD 3,8 lekára na 1000 obyvateľov, Rakúsko 4,8 , Švédsko 3,9 , Švajčiarsko 3,8 , Nórsko 3,7 , ČR 3,6...takže o akom nadbytku lekárov to hovoríte ak Slovensko podľa OECD
má 3,3 lekára na 1000 obyvateľov?

http://www.oecd.org/els/health...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statist

"Je faktom, že v medzinárodnom porovnaní (OECD Health Data 2013) je na rozdiel od mierne
nadpriemerného počtu lekárov počet zdravotných sestier v SR podpriemerný. Na 1000 obyvateľov
pôsobili v SR v priemere 5,9 sestier v roku 2011, čo bolo pod priemerom krajín OECD (8,7). Od roku
2000 bol zaznamenaný nárast počtu sestier na jedného obyvateľa vo všetkých krajinách EÚ,
s výnimkou Litvy a Slovenska, pričom v SR bol zaznamenaný výrazne najväčší prepad – vyše 20% za
obdobie rokov 2000-2010.38 Podľa údajov NCZI (2012) pracovalo na Slovensku v roku 2011 celkovo
32 043 zdravotných sestier, pričom v roku 2000 ich bolo 40 077.39
Jedným z dôvodov poddimenzovaného stavu zdravotných sestier môžu byť i relatívne nízke príjmy
sestier." file:///C:/Users/ntb1/Downloads/Zdravotn%C3%ADcky%20syst%C3%A9m%20v%20 SR%20%20(2012-2013).pdf
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sestra pracu kotolnika nezvladne

ale ktorykolvek kotolnik moze byt sanitarom.

Ja si mylsim ze na oddeleni by stacila aj jedna sestra, ved vsteko robia lekari a sanitari.

Sanitari nam v clanku vypadli, a este civilna vojenska sluzba - to bol raj pre sestry nic nerobili a brali peniaze za cudziu pracu.
Dnes tak robia obce a mesta a prazituju na nutenych pracach ludi v hmotnej nudzi, pritom su take v rozpore so zakonom o minimalnej mzde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sestra co si mysli ze je nieco viac.

Iste stara komunistka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Daj sa liecit, ale iba lekarovi, ktory ti stanovy diagnozu, odoberie krv, zanesie ju do labaku, odvedie ta do izby, povie ti zakladne info co a ako, pride ti dat tabletky, skontroloje infuziu, utre zadok, umeje ta adt.
Moj zlaty, dva razy, co som videl sanitara boli, ked mi prezliekaly postel po predoslom pocientovi (kto vie, ci to nebola upratovacka) a ked ma brali na salu...takze tolko, k tym tvojim sanitarom/lekarom, co bez problem urobia pracu sestier...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kolko mas rokov?

A mamka je sestra?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hej ty moje babatko, ja som uz viackrat pisal, co robim, a kde robia moji pribuzny. Skus si to dohladat, ale pochybujem, ze taky zadubenec a obmedzenec ako ty take nieco dokaze
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozri sa,

neprotestoval nikto pri nútených prácach pre lekárov/Zvonárov zákon 2008 stále platí/-že tak im treba
neprotestoval nikto pri zákone o nutených prácach ľudí v hmotnej núdzi-že tak im treba
no a nebude nikto protestovať ani ked prijmu nútené práce pre iné profesie či novinárov-že tak im treba ked to dopustili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konecne Zajacie doreformovane ,

"zdravotnictvo",ktore nam zavidi cela Europa!!!.Kde sa ten sikovny curolog MUDr.Rudlo Zajac,jeho bratia Pedro a Igi teraz nachadzaju?Mamicka,stara Zajacova sa pri pohlade na svoje potomstvo a jej vykonom musi vytesovat z gynekologicki-porodnickeho nebicka.
Tito nepodarkovia sa v ziaducom chaose spasenia slobodnodemokratickej vykradacky narodneho mejetku dobre nabalili.
A ostatni mozu slobodnodemokraticky skapat na dlazbe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hubová ako vačšinou mimo

Si aspoň pozri, ktoré štáty sú členom OECD
Áno lekárov je priveľa a to vidieť najma na ich produktivite práce
Ich reálny pracovný čas je tak 3-4 hodiny denne
Lenže, keby robili reálne ako iní zamestnanci v súkromnom sektore, zrazu by sa prišlo na to, že ich je naozaj priveľa a počet "bodov" je v mnohých prípadoch vysoko nadhodnotený

Preto aj to sabotovanie zavedenia DRG systému

U lekárov chýba systém práce a vačšinou aj ochota skutočne pracovať
Sami sa vyhlásili za polobohov, ktorí majú moc nad zdravím
A pritom sú to často len draho platení predpisovači receptov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Velmi trefné!!

Pracovný čas obvodného lekára na SK je 8.00 -12.00 potom sú "návštevy na ktoré sa nechodi" administratíva , ktorú robí sestra....a iné zástierky. AK sa tam v rozmedzí 4 hodín nahrnie kopec pacientov tak čas na pacienta je ledva 10 min aj to sa musíte vyzliekať ako o život hovoriť ano nie, lebo PANI lekári sú u nás furt zlostní...otravujú ich večne chorí pacienti, no a hlavne nie sú zaplatení... (kto ide za lekára by mal byť pripravený na túto prácu - stále iba chorí ľudia. Bola som v nemocnici vo Fínsku vo večerných hodinách vám odoberú krv, v Británii si vás doktor obv. doktor objedná vo večerných hodinách keď sa vám to hodí.. Čo v tomto zadebnenom Slovensku funguje pre ludi????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...akože čo

...predsa daňový úrad aj s nadčasmi :o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moja obvodná ordinuje od 7,00 do 13,00 a vo štvrtok od 7,00 do 15,30. Keď je veľa čakajúcich tak aj dlhšie. Všetko je to o ľudoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autorka, teš sa. Bude lepšie!

Priveľa lekárov? To čas rýchlo vyrieši. Ročne cca 400 lekárov odchádza pracovať dočasne?/natrvalo? do zahraničia. Kto si myslí, že máme nadbytok lekárov, nech sa teší. Čas pracuje na "zlepšení"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach muj ty svete

Dalsia mudra dusa, ktora usla do zahranicia a teraz je strasne nad vecou. Lebo TAM funguje vsetko a na Slovensku predsa absolutne nic. A prave preto ona zije TAM!
Ale tak len jednu vec ti poviem - ked budes tehotna, chod si odrodit TAM v Britanii. A vyuzi beznu zdravotnu starostlivost. A potom sa porozpravaj so vsetkymi ostatnymi Slovenkami zijucimi v UK, ze preco chodia rodit na Slovensko. Alebo samozrejme druha moznost, zaplatit TAM zopar 1000 libier za nadstandartne rodenia, aby si mohla potom opat vykrikovat, ako je TAM super.
Vela stastia prajem.

P.S: Netvrdim, ze sa mi paci ako veci na Slovensku funguju, ale to porovnavanie so systemami v inych statoch je vacsinou nekomplexne a teda neobjektivne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mylite si podjmy s dojmami

Miesate tu sukromnych lekarov a nemocnicnych. odporucam zazit system, ked su 3 lekari na 30 pacientov. Pani Kocanova to s tym cislom neskutocne prepiskla, predpokladam, ze ma na dusi hlboku traumu od lekarov na oddeleni. Sestier je naozaj malo a aj osetrovatelov/sanitarov. Straty nemocnic nesuvisia s prezamestnanostou. Suvisia s neefektivnostou pouzivania zdravotnickych materialov, s neefektivnostou prace, kedy sa vykony musia opakovat pre male chybicky v postupoch /mala chybicka ku malej chybicke a budu kapce/ a hlavne chyba komunikacia medzi personalom navzajom - lekar/sestra, sestra/sestra, lekar/lekar, atd., atd.... Som sam toho kazdodenne svedkom. Tam je trn v pate v nasom zdravotnictve. Taktiez neopodstatnene diagnosticke postupy niektorych sukromnikov, ktori tym, ze su mimo nemocnicneho diania, posielaju pacientov na zbytocne vysetrenia. Poistovne sa boja sukromnikom siahnut na pausalne platby, preto sukromnik nie je nuteny otvorit najnovsie knihy, casopisy, sledovat najnovsie diagnosticke trendy a potom zaspi dobu. V nemocniciach sa kazdodenne prehliadaju malickosti, ked si zamestnanci beru domov gazy, obvazy, lieky a ine pomocky. Nieco mi to pripomina... zeby fabriky za cias socializmu? Keby sme kazdy z nas nekradli kazdy den hoci len harok papiera, nemuseli by sme setrit na zamestnancoch. Keby sa kazdy snazil pristupovat k svojej praci cestne, nemuseli by sme poza chrbat jeden druhemu podkopavat nohy. Toto vsetko sa deje kdekolvek, v akychkolvek sferach, nielen v nemocniciach, nemocnice vsak pracuju s podstatne drahsim materialom, preto tie cervene cisla vyskocia vyraznejsie ako inde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre takých ako si ty, asi nič nefunguje na Slovensku. Pre slušných to, čo vedia oceniť, lebo sami sú pracovití.

Prečítaj si výpoveď , kt. porovnáva zdravotníctvo vo VB a u nás. ....."Argument lekárov a ich právnych zástupcov bol ten, že aj keby mu dali antibiotiká načas, aj tak by asi zomrel. Nemyslím si. Naši lekári bežne zachraňujú aj takéto detičky a zápal mozgových blán neliečia paracetamolom, len aby sa ušetrilo. Jeden z ďalších argumentov lekárov bolo to, že podľa nich v tom čase, keď videli chlapca živého, podanie antibiotík bolo väčším rizikom ako to, že by chlapec náhodou mohol mať zápal mozgových blán, a z toho dôvodu mu antibiotiká nepodali, aby jeho organizmus nebol zbytočne zaťažený. Zdá sa vám to na hlavu? Vitajte v Británii. ......"Britské špičkové zdravotníctvo, alebo ako vás pneumokok zabije".....http://ratajova.blog.sme.sk/c/...

Tento článok sa asi na titulku nedostane ale Kočanovej polopravdy áno. :)
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME