Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rosovej obskúrny staromestský televízny web (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale dá sa k tomu dodať

a je potrebné podať trestné oznámenie, zaslať faktúru na preplatenie SDKÚ, alebo na domácu adresu p. starostky a najmä zabrániť ďalšiemu takémuto bačovaniu za naše peniaze. Čo napríklad keby pani starostka bola oslovila nejakú školu, kde sa učí programovanie webových stránok, myslíte, že by odmietli? V tom prípade by však asi neboli prachy pre komunálne voľby pre stranu, na kampaň pani starostky, alebo natrčené vrecko kohosi. Po takýchto zisteniach by malo byť samozrejmosťou, že pani starostka svoju kandidatúru stiahne, ospravedlní sa staromešťanom a peniaze vráti. To by sme však museli žiť inde a naši záujemcovia o starostovské stoličky - tzv. vykonávatelia vôle občanov by museli mať aspoň nejakú morálku a kultúru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu ste ma predbehli :)

a preto to nebudem rozoberať ako samotný blog, ale napíšem to sem.

Tá web stránka má aj druhú časť a tou je táto zmluva http://zmluvy.egov.sk/data/Med...

Odvoláva sa na ňu aj tá 5000 eurová faktúra http://zmluvy.egov.sk/data/Med...)

Problém je, že do "dielo" malo stáť 10 000 eur (Článok IV, bod 1) tých 5 000 eur bola iba prvá časť odmeny (Článok IV bod 2.). Keďže dielo mali odovzdať podľa tejto zmluvy najneskôr do 30.06.2013 (Článok II, bod 2 zmluvy) mám zato, že sa nikdy neodovzdalo. Inak by logicky boli vyfakturovali aj druhých 5 000 eur, ktoré boli oprávnený v zmysle zmluvy fakturovať. Odporúčam vypýtať si v pondelok nosiče, ktoré bol dodávateľ povinný v zmysle zmluvy odovzdať. Ja som to nechcel posielať v stredu, lebo som im nechcel dať o jeden víkend viac - odpoveď na infozákon je 8 pracovných dní a preto by mali dva víkendy k tomu, aby vedeli nejaké nosiče zohnať. Keďže ste s tým už vyšli von, tak Vám nebudem preberať tému, len upozorňujem na veci, na ktoré som prišiel ja, aby ste mohli celú vec dokončiť. Myslím si, že v svetle týchto skutočností je to ešte o niečo zaujímavejšie.

Prajem veľa úspechov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dakujem :)

Myslim, ze sa zamyslame nad podobnymi otazkami, len s nosicmi s obsahom kazdeho ziadatela odpinkaju autorskymi zakonmi. Ale trosku ich samozrejme popytam, niektore z tych otazok budu inspirovane aj Vami. Prajem pekny vecer. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

poprosim o cenovu ponuku

od "cez tretiu osobu oslovený profesionálny tvorca webových stránok ( ktory sa hambi povedat svoje meno )" poprosim o cenovu ponuku na interne zadanie:
- graficky navrh loga ( 10 navrhov ) - a moznost upravy ktoreho kolvek navrhu az do spokojnosti objednavatela
- navrh designu ( 5 navrhov ) - a moznost upravy ktoreho kolvek navrhu az do spokojnosti objednavatela
- graficke listy a loga do TV podla vysielacich standardov
- graficke ID na mikrofony
- vytvorenie kont na socialnych sietach
- software na automaticke kodovanie viacerych videi naraz ( vstup M2TS, vystup H.264 - 240p, 480p, 72Op - zvuk vzdy stereo 16bit ) - prednastavene na spustenie jednym klikom.
- technicke riesenie prepojenia vysielacieho serveru a webserveru na streaming
- prenajom dedikovaneho servera na 5 rokov ( neobmedzene ulozisko na archivovanie videi, neobmedzeny prenos dat )
- technicka 24/7 podpora na 5 rokov

Ak toto vobec vie vsetko vas expert dodat, tesim sa na jeho cenovu ponuku a upozornujem, ze ho vezmen za slovo pretoze zadavam podobne sluzby pre svetove firmy a bude to musiet dodrzat do bodky. Nech ma kontaktuje cez sukromnu spravu so svojimi udajmi prosim.

Co sa tyka zvysku zmluvy:
Je tam pilotna vyroba relacii v rozsahu 320 minut + 5 rozpravok ( animovanych!!!! ).
Vy ste niekedy v zivote videli rozpocet na natacanie cohokolvek?!?!
Jedna MINUTA animacie stoji v normalnom svete stovky az tisice eur.

Je neuveritelne ako sa pred volbami pokusa kazdy nimand zviditelnit kritizovanim prace inych ludi. Preco neurobite nieco prospesne pre Stare mesto a pisete o tom? Myslim okrem prazdnych kecov a giest.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fakty v zmluve

Pán Janík, zacitujem Vám z Vašej Zmluvy o spolupráci 204/2013:

Článok I
Predmet zmluvy

Predmetom zmluvy je dohoda zmluvných strán o spolupráci pri propagácii projektov a podujatí objednávateľa, v zmysle ktorej sa zhotoviteľ zaväzuje zabezpečiť propagáciu projektov a podujatí objednávateľa bližšie špecifikovaných v nasledovných bodoch tohto článku, za čo sa objednávateľ zaväzuje zaplatiť odmenu podľa článku IV tejto zmluvy.

Propagáciou projektov a podujatí objednávateľa ako predmetu tejto zmluvy je záväzok
zhotoviteľa:
a) navrhnút' a vyrobit' webovú stránku pre Staromestskú televíziu,
b) zhotoviť vzorovú reláciu Pressburger - ... v trvaní 30 minút,
c) zhotoviť vzorovú reláciu Historama - ... v trvaní 60 minút,
d) zhotoviť vzorovú reláciu Res-Publica, ... v trvaní 30 minút,
e) zhotoviť 5 x rozprávku,... v trvaní 30 minút,
f) zhotoviť hudobnú reláciu, ... v trvaní približne 60 minút,
g) zhotoviť multikamerový záznam z divadelného predstavenia v trvaní
približne 60 minút

Článok II
Doba trvania zmluvy, čas plnenia

l. Zmluva sa uzatvára na dobu určitú, od odo dňa nadobudnutia účinnosti zmluvy do 16.6.2013.
2. Zhotoviteľ odovzdá propagacne nosice s obsahom na ich prípadné ďalšie využitie objednávateľovi prioritne do ukončenia zmluvného vzťahu, najneskôr však do 30.6.2013.

Článok IV
Odmena a jej splatnosť
3. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak sa predmet zmluvy špecifikovaný v čl. I tejto zmluvy neuskutoční, prípadne uskutočnená propagácia projektov a podujatí objednávateľa nebude v zodpovedajúcej kvalite, príp. v dohodnutom rozsahu, zhotoviteľ je povinný vyplatenú časť odmeny v plnom rozsahu vrátiť objednávateľovi do 3 dní od jeho požiadania.

Zmluva bola na dobu určitú a skončila 16.06.2013. Najneskôr do 30.06.2013 ste mali odovzdať nosiče a boli ste oprávnený faktúrovať zvyšných 5 000 eur. Podľa stránky starého mesta, ste ake zvyšnú sumu do dnešného dňa nefakturovali. Viete mi to prosím vysvetliť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

detaily k faktom

a) navrhnút' a vyrobit' webovú stránku pre Staromestskú televíziu
je velmi siroky pojem a blizsie specifikovany v zmluve ako:

archív audio/video záznamov v HD rozlíšení (digital archive),
software na automatické prekódovanie relácií do 3 rozlíšení na web
streaming (240p, 480p, nOp),
design a navigáciu stránky a prepojenie na sociálne siete, podstránky pre jednotlivé relácie,
televízny program,

takze presne podla toho co som popisal. Pracujem v danej oblasti 22 rokov, naozaj sa chcete so mnou hadat o tom co ma a nema byt sucastou webu? Aka je vasa odbornost v tejto oblasti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zopakujem otázku, keďže ste neodpovedali

Zmluva bola na dobu určitú a skončila 16.06.2013. Najneskôr do 30.06.2013 ste mali odovzdať nosiče a boli ste oprávnený faktúrovať zvyšných 5 000 eur. Podľa stránky starého mesta, ste ake zvyšnú sumu do dnešného dňa nefakturovali. Viete mi prosím vysvetliť prečo viac ako 15 mesiacov od najneskoršieho dátumu, ste nevyfakturovali zvyšnú zmluvnú časť? Boli tieto veci dodané v zmluvnom termíne? Ďakujem za Vašu odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kedy bude koniec?

Mile :)
Takze uz to nie je o webe, lebo ste zistili, ze tadial cesta nevedie. OK. Teraz je to zasa o niecom inom a potom zas o niecom inom, ako ked sa mi policajti zacnu hrabat v lekarnicke kedy najdu obvaz po zaruke. Sorry no go :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O webe písal niekto iný

Ja som si hneď na začiatku všimol, že ste nefakturovali druhú časť zmluvy, stačí si prečítať moje príspevky. Neodpovedali ste mi ani prvý krát a ani druhý krát.

Ak ste nefakturovali 5000 eur, tak buď Vám nechýbajú, alebo ste nedokončili dielo. Keďže neodpovedáte, tak si musím domyšlať a myslím si, že ste nedokončili dielo. Inak nevidím dôvod, pre ktorý by ste si nevyfakturovali 5000 eur na už aj tak stratovej zakázke (ako to tu prezentujete). Doteraz ste to vehementne bránili. Môžem sa samozrejme mýliť, ale nejako rýchlo sa stratila Vaša vehemntná obrana. Nebojte sa, hneď v pondelok si vypýtam cez infozákon to čo ste mali odovzdať a aj bez Vás sa dozviem ako to bolo ;).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ste v diskusii pod clankom o webe

ste v diskusii pod clankom o webe, a zacali ste tym.
Staromestska TV sa da naladit v celej BA na stanici Regionalna TV4. Kazdy si moze uz rok pozriet relacie ktorych piloty sme vyrobili. Okrem rozpravok a divadelnych predstaveni, s ktorych sme zatial vysielali len uputavky, podla dohody s divadlami.
Moja otazka je: Kto vas plati za tuto kampan proti televizii, ktora sa snazi pozdvihnut uroven divaka? Podla mna je to len utok na starostku cez televiziu. Pretoze neverim, ze by ste to robili len ako predvolebnu kampan. Alebo vazne ano?
Toto by ma najviac zaujimalo, kedze jasne spominate datum 30.6.2013 a dnes je 05.10.2014, To vas to zacalo trapit len par tyzdnov pred volbami?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Opat ste neodpovedali

Ja neviem či Vám tečie do topánok ale kde sa podeli Vaše vecné argumenty?

Tento článok je síce o webe, ale ten bol urobený na základe zmluvy, ktorej súčasťou boli aj ďalšie veci. To že si autor tohto článku všimol len prvú časť web, zato ja nemôžem. Ja som si všimol aj tú druhú, preto mi cena neprišla vysoká. To čo mňa zaujalo bola skutočnosť, že ani 15 mesiacov po skončení zmluvy ste Starému Mestu nefakturovali druhú časť zmluvnej ceny. To je pre mňa naozaj nepochopiteľné. A keďže ste sa už tretí krát vyhli odpovedi, tak v tom asi naozaj niečo bude.

Ale rád Vám dám vysvetlenie aj na Vašu otázku:
Čítal som si všetky Vaše odpovede pod článkami na obhajobu prenájmu priestorov na kaviareň v strede Starého Mesta. Dostali ste lukratívnu plochu 200 m2 za 100 eur/ročne (celkový nájom) a energie za 40 eur/mesačne. To ešte Staré Mesto do toho priestoru investovalo 30 000 eur testne pred tým, než Vám ho bez súťate dalo. Tvrdili ste, že to bola jednoznačne najlepšia ponuka. Už vtedy mi bolo divné, prečo ste nešli do súťaže, keď ste si boli istý, že ste jednoznačne najlepší. Tak som si zo zvedavosti pozrel všetky Vaše zmluvy a faktúry na stránkach Starého mesta a Staromestkej a.s. Zistil som, že sumy na zmluvách nesedia s faktúrovanými sumami. Tak som si to pozrel bližšie a zistil som kde je "chyba". Keby nevyšiel ten prvý článok, tak by som v živote nevedel o tom, že máte takto podivne a protekčne prenajaté priestory, nikdy by som sa nezaujímal o Vaše zmluvy a faktúry, ... . Viete veľa ľudí musí žiť v tomto štáte aj bez toho, aby dostávali protekčné zakázky od straníckych kolegov. A mňa zaujíma, čo z toho tí aktéri majú, keď sa vyhýbajú súťaži a obchádzajú zákon rôznymi osobitnými zreteľmi a inými hovadinami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ok rozumiem

je to predvolebna kampan ku ktorej ste velmi rad pridali. Dakujem nebudem ju podporovat. Je to uplne presne ako som napisal v predchadzajucom clanku, ze vam ziadna odpoved nebude stacit a bude si tu masirovat len to co chcete.
V podstave vam islo len o to aby ste ma co najviac vytocili vasimi narazkami ako sa nabalujem.
Tak este raz:
Do projektu som sa zaangazoval na jesen roku 2012!!!
Akekolvek priestory na fungovanie TV sme mali dostat v january 2013!!!!
Presiel som 5 rozlicnych volnych priestorov a vsade bolo pocut elektricky! V tomto jedinom volnom priestore nie. TO bol dovod pre vybratie tohoto priestoru aj ked bol NEPOUZITELNY a dezolatnom stave. NEBOLO TAM ANI KURENIE.
Od roku 2013 sme ich aj vyuzivali ako sa len dalo.
Vid foto vysielacieho pracoviska:
http://espresso.sk/img/tmb_201...
http://espresso.sk/img/tmb_201...
http://espresso.sk/img/tmb_201...

A este stale na vianoce 2013:
http://espresso.sk/img/tmb_201...

mesto si SUTAZOU dalo opravit svoje vlastne priestory, aby sme ich mohli pouzivat na TELEVIZIU. Nemohli sme ich prebrat KYM NEBOLI OPRAVENE. To sa TAHALO ROK A POL, a verte mi dostatocne ma to frustrovalo.
Su tam 2 STUDIA. Spodne ktore je nepristupne verejnosti. A horne, ktore je NAVRHNUTE ako Cafe. Skoro kazdodenne sa tam NATACA pre STAROMESTSKU TV. Aj vcera aj dnes ( nedela ) aj pondelok , utorok, streda, stvrtok ... poeziu, klasicku hudbu, jazz, rozhovory ... vsetko zanre ktore vela podpory inde nemaju. Studoval som na baletnej skole aj na hudobnom konzervatoriu a umenie je u nas v zalostnej situacii. Vas to zrejme nezaujima, ani to aky projekt napadate.

Vcera som sedel vonku na Hviezdoslavovom namesti. Hrala tam kapela na ulici a po chvili prisiel huslista s klobukom po nejake drobne. Pozrel na mna a vidim, ze je to spoluziak a hovori mi: "Naco si sa ty vracal z tej Ameriky, vidis mam vysoku skolu a zobrem na ulici". Tam je presne ta nasa kultura, A vy namiesto toho aby ste zo svojej pozicie poslanca Bratislavy a kandidata na starostu Petrzalky nieco usilovali urobit pre kulturu, tu mrhate svoj cas honom na carodejnice.
Zdvihnute zadok od pocitaca a pridite sa pozriet do Staromestskej TV co tam natacame. Mozno sa vam otvoria oci a pochopite v com je vynimocny tento projekt.

Ja nie som v ziadnej strane ani som nikdy nebol, ani nie som v politike. A zrejme je pre vas velmi vzdialeny pojem dobrovolnictva a robenie veci len preto, ze to cloveka bavi a pozdvihuje to kulturu v tomto state. Prepacte, aj ked sa mi snazite moje postoje kazdodenne znechutit, neviem sa na to vykaslat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlé, zlé, zlé :)

Kto si pozrie Vaše príspevky pod obhajobou spomínaného protekčného prenájmu alebo tu pod webom musí byť priam zdesený. Vy nedokážete odpovedať na úplne jednoduchú otázku, pritom ja som Vám položil len jednu jedinú:

PREČO STE SI UŽ VIAC AKO 15 MESIACOV NEVYFAKTUROVALI 5 000 EUR, NA KTORÉ MÁTE NÁROK Z PROTEKČNE UZATVORENEJ ZMLUVY?

Tak isto nerozumiem, prečos ste sa báli ísť s najlepšou ponukou do súťaže ale nebáli ste sa obísť zákon a vybaviť si zmluvu po protekcii cez známosť. Lebo ste dobrovľník??? Viete koľko dobrovoľníkov vidím chodiť na magistrát a nedostanú ani dieru z koláča. Viete koľko aktivistov ako Zelená hliadka, Cyklokoálicia a podobne robia dobrovoľne verejne prospešnú činnosť a mesto alebo mestská časť im nedá vôbec nič. Ba práve naopak, začne ich stíhať za porušovanie zákona, lebo odstraňujú čierne skládky bez spoločnosti OLO. Tomu hovorím spravodlivosť. A Vy sa tu urážate na to, že to ľudia kritiziujú? Vy sa vyhovárate, že žiadna odpoveď mi nie je dobrá, pričom na jednu jedinú mi neviete odpovedať? To čakáte, že Vám bude niekto veriť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpovede

Pytali ste sa na web.
Odpovedal som.
Presli ste na piloty.
Povedal som kde ich najdete.
Presli ste na TeleCafe.
Odpovedal som.
Presli ste na faktury.
Nie som ani zamestnanec Cheops ani Stareho mesta. Takze vam neviem dat zodpovednu odpoved ani za jednu stranu.
Zasa pletiete dalsie veci ktore nesuvisia s temou. My nie sme aktivisti ktori chodia na magistrat. Ale kludne piste, uz nemam cas sa tymto zaoberat. Idem natacat dalsi program do SMTV. Prave teraz v TeleCafe. Prijemnu nedelu prajem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aktivista a dobrovolnik

Máte pravdu, Vy rozhodne nie ste aktivista alebo dobrovoľník, ktorý by musel íst na magistrát alebo miestny úrad. Vy si to evidentne viete vybaviť inými cestičkami.

A k tomu všetkému ešte verejne klamete. Ja som sa Vás nepýtal na web ani na piloty ani na TeleCafe. Od začiatku sa Vás pýtam len na jednu jedinú vec, ktorá je pre mňa nepochopiteľná. Najskôr ste sa to pokúšali zahovoriť, potom ste ma obvinili, že som platený provokatér a nakoniec ste aj tak neodpovedali. Svojími príspevkami ste ma utvrdili v tom, že za tým bude naozaj nejaký škaredý kšeft.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

palko a grendel

Pan Palko je snad uz aj odbornik na weby. ?! Ja nie som, ale podla toho co tu pise pan Janik, uvedena suma nemusi byt vobec zla. A nazvat ju obskurnou to chce uz znacnu davku odvahy. Tito ludia a ich kandidat na starostu Grendel nevedia prist s nicim pozitivnym pre ludi. Vedia len vsetko spochybnovat, negativizovat, vytrhavat z kontextu, klamat a zneuzivat pre svoje volebne kampane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Grendel

Neviem, co je na tom webe obskurne... Pan Palko by urobil lepsie, keby sa pozrel na svojho kandidata na starostu Grendela, o ktorom vychadzaju na povrch podobne veci:
http://adamkemeny.blog.pravda....
A nech som hladal kdelkolvek, nenasiel som ziadne tvrdenie pana Grendela, kde by tieto zavazne veci vyvratil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cirkusant

A keby aj toto nebolo, tak pan Grendel je len dalsi z radu skrachovanych hereckych a markizackych redaktorov, ktorym su teraz dobre aj posty v samosprave. Vsak sa staci pozriet na neuspesne volebne pokusy jeho markizackych kolegov Krajcera alebo Roba Bena :-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME