Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nezávislý developer Vladimír Bajan (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zarežte uz niekto konecne to vypasene prezrate prasa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Reakcia investora

Dovoľte nám reagovať na zmes poloprávd, ktoré Pán Páva v článku uviedol:

1. Pôvodný projekt, ktorý počítal s vybudovaním 415 parkovacích miest bol po akceptovaní pripomienok občanov zmenšení na 315 parkovacích miest, z ktorých 100 bude verejne a úplne zdarma prístupných obyvateľom Röntgenovej a priľahlých ulíc.
2. Ako garanciu, že miesta nebudú počas pracovných hodín obsadzované zamestnancami Digital Parku, Digital Park ponúkol občanom možnosť, že 100 verejných miest bude vybavených vstupnou rampou a prístupovými kartami, ktoré si budú spravovať samotní občania Röntgenovej a priľahlých ulíc.
3. Stromy boli odsúhlasené k výrubu ešte v roku 2012, v rámci vydania Územného rozhodnutia pre vybudovanie pozemného parkoviska, dávno pred zrodením myšlienky vybudovať na rovnakej ploche (dokonca plošne menšej) poschodové parkovisko. Toto Územné rozhodnutie je stále platné, ale nie je možné na jeho základe stavať parkovací dom, len pozemné parkovisko. Teda nič sa ešte neudialo „v dokonalom utajení“, ako píše pán Páva.
4. Nerozumieme úvahe a výpočtom pána Páva, v ktorej uvádza, že je pre Digital Park výhodnejšie si prenajať mestský pozemok, ako stavať na vlastnom pozemku, na ktorom dnes leží pozemné parkovisko? Áno, Digital Park disponuje pozemkom pri pumpe OMV, avšak malej plochy a trojuholníkového tvaru (pozemok je vymedzený samotnou pumpou a železničnou traťou), a teda vystavanie parkovacieho domu na tomto pozemku nie je technicky možné.
5. Pán Páva zavádza alebo nepozná stavebný zákon, keď tvrdí, že príprava parkovacieho domu sa v tajnosti a v spolupráci s vedením MČ Petržalka dostala do „finálnej“ fázy. Príprava parkovacieho domu je vo fáze vypracovania Dokumentácie pre Územné rozhodnutie, čo je úplný začiatok povoľovacieho procesu a nie jeho koniec. Žiadne rozhodnutie v spojitosti s výstavbou parkovacieho domu nebolo vydané.

Pán Páva neberieme Vám pozíciu ochrancu ľudí, do ktorej sa staviate, ale práve preto by ste vo svojich blogoch mali písať pravdu a nie zmes poloprávd a dezinformácií, ktorými chcete ohýbať verejnú mienku pred voľbami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re Penta

Pan Toth, ze prave Penta, ktora je spojena s kauzou Gorila a cieleneho rozkradania tejto republiky, sa odvolava na udajne "polopravdy" je skutocne smiesne. Prave Penta a podobne "skupiny" maju loz a podvod ako hlavnu pracovnu metodu.

http://www.poslednykriziak.sk/...

Pan Toth, ponuknite Pente pozemok pred svojim domom a mozte sa cely zivot kockat vyhladom na betonovu opachu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Digital park III

Na verejnom prerokovani ste od viacerých ľudí dostali otázku:

"Prečo, keď tak veľmi potrebujete parkovací dom, ste ho nepostavili namiesto dostavby digital parku (myslím, že je to budova Digital park III). Na túto otázku, napriek tomu že zaznela asi 5x ste neodpovedali. Odpoviete na ňu aspoň tu, keď už chcete tak otvorene komunikujete s ľuďmi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Budovatelsky elán Bajana

A čo urobil ten farizej na tupolevovej ulici!
Pod oknami bytov na parkovisku stavia “plaváren”. Obyvatelia sú od mája na stavbe, nemajú kde parkovať, žiadna petcia nebola braná na vedomie. Sám seba dokonca presvedčil, ako dobre robí občanom za 4,5 mil eur. 1O % je pekná suma nie.z druhej strany domu je vo výstavbe bowlingove centrum, čo bolo iste životne dôležité. Celé leto a aj teraz sa nedá v bytoch existovať, o otvorení okien ani nehovoriac. A čo bude ešte nasledovať, ked bude všetko v prevádzke. 6OO ľudí denne v plavárni a koľko na bowlingu. Usporadúvanie akcii s revúcou hudbou. Ani na petíciu nereaGOVAL, skrátka robí si čo chce a hlavne tam kde sa dá uliať zo spoločného. A ten petržalský plátok mu slúži na jeho propagáciu a uverejnovanie objednaných chvál. Jeden hnus, že má ešte odvahu vôvec kandidovať. Ale je vlastne dobre platený biely kôn .nemá dosť. Ide len o to aby sa dalo zarobiť kamarátom, ved z cudzieho krv netečie a obyvatelia petrzalky su v paži, ved on tam ani nepáchne. Treba si nahrabať ked je príležitosť a po nás potopa. Na ihriskách stavia parkoviská na parkoviskách ihriská, ide len o to aby sa prešustrovali prachy.Poprípade platí umelcov pri všelijakých príležitostiach. Cesty sú samá jama, budový škôlok chátrajú.

Občania RTG nech sa netešia , ved je to len gesto pred volbami a potom urobí presný opak, tak ako robí doteraz- naslubuje napíše do PN niečo a opak toho urobí a presne tak ako na RTG potajomky potichu, najlepšie počas dovoleniek, stará komunistická finta.

Fuj hnus dokedy budú ludia držať hubu a krok a nechajú sa sa zdierať.A takíto vypočítavci rátajú s apatiou občanov, lebo vedia, že všetka demokracia je márna a len v prospech jednotlivcov. Zrejme by pomohla defenestrácia, ale slovač na bratrov čechov nemá.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME