Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Primátor Choma vybavil od Fica pre Žilinu zlatú baňu. Pomohol stranicky klientelizmus ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Tomu Ficovi

načisto "hrabe"... Toľkáto úprimnosť, už sa ani nemaskuje. Zostávalo mu už len povedať, že to Žilinčanom zaplatil aj preto, lebo spáva s tamojšou sekretárkou
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie, praveze Fico je genialny politik pre Slovakov. Tymto ludom volicom povedal, ze ak chcu rozvoj mesta v ktorom byvaju, maju volit jeho kandidatov. A to frajerkarstvo je tiez dobry tah, lebo pri dnesnej moralke, kde je vela nevery sa s nim vela ludi stotozni, aby nemali take vycitky. Hold, aki sme ludia, takych mame politikov - su len nasim odrazom. Nic ine v tom nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...áno p. Tuchyňová, máte pravdu. Máte pravdu v tom, že p. Choma je zatiaľ jediným človekom na poste primátora, ktorý jednoznačne odmietol metódy p. Trabelssieho, jediný čo sa mu postavil a možno aj preto dnes čelí a určite bude ešte čeliť veľmi tvrdému ataku zo strany protikandidátov, prečo asi? Žirafa, áno, je fakt, že sa okolo Žirafy povedalo veľa, veľa všeličoho, osobne si myslím, že sa časom dozvieme ešte veľa zaujímavostí o nej a jej šéfoch, dúfam len, že to nebude už neskoro (mimochodom, jeden z jej vrcholových predstaviteľov nedávno verejne pochválil p. Trabelssieho, prečo asi?, mimochodom práve toho p. Trabelssieho, od ktorého mesto za „vlády“ p. Harmana – p. Barčíka a Kapitulíkovcov prevzalo dlh za postavenie parkovacieho domu pod OC Mirage v sume 160 miliónov Sk, čo viac dodať....). Nemôžem však súhlasiť s názorom, že p. Choma „využil“ politický „klientelizmus“. Nezískal predsa žiadnu výhodu pre seba, to mi hádam dáte za pravdu. Získal výhodu pre všetkých Žilinčanov, je to neskutočný úspech. Urobil to, čo mal už riešiť p. Harman, ale ten nedokázal čeliť realite a radšej odložil problém na p. Chomu, ktorý sa s nim vysporiadal. Treba jasne povedať, že po dlhej ére zadlžovania mesta (priamo cez úvery, ale aj nepriamo Harmanov predvolebný dlh takmer 10 mil. Eur z rekonštrukcie chodníkov.....) , tu máme konečne pozitívne informácie a reálne si môže mesto vďaka p. Chomovi vydýchnuť. Už len jedna poznámka na „predrečníka“, p. Findo, žiaľ chudákov, trpiacich totálnou politickou nenávisťou je veľa, ale aspoň sa vedia ovládať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len sa spýtam:

je tá výhoda aj pre Žilinčanov - "chudákov", ktorí "sa ovládajú"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chystaná diskreditácia a kriminalizácia

cistyzilinec, Váš príspevok okrem mnohých indícií prináša aj jednu veľmi zaujímavú. Proces kriminalizácie a diskreditácie Žirafy (pokojne napr. aj prostredníctvom inzercie platenej z mestskej kasy) sa ešte ani zďaleka neskončil a s najväčšou pravdepodobnosťou bude v krátkej dobe opäť naplno pokračovať s novou vehemenciou. Terčom asi nebude len samotná Žirafa, ale aktivita bude smerovať aj proti osobám v jej blízkosti. Až by sa dalo povedať, že Váš príspevok bude čoskoro slúžiť ako ďalší dôkazový materiál o účelovosti konania vedenia mesta voči Žirafe. Takých momentov bolo za ostatné obdobie nespočet a je zrejmé, že v likvidačných praktikách treba pokračovať za každú cenu a to len preto, že nie sme „vaši“. Tým dáte pokojne zadarmo to, čo Žirafe bránite prenajať.
Rozhodujúcou črtou Vašich príspevkov je účelovosť, zavádzanie a vytrhávanie z kontextu. Moje vyjadrenie na adresu G. Trabelssieho ste použili presne v týchto intenciách. Na inom mieste som sa vyjadril na otázky, akým množstvom zmlúv máme zastrešené terajšie aktivity v ŠH na Bôriku tým, že s GT v predchádzajúcom období vždy platilo aj povedané slovo, nehovoriac o zmluvách. Takže žiadne chválenie, len opísanie skutočnosti, ktorú napr. s primátorom Chomom nemáme ani jednu jedinú, práve naopak.
Podobné polopravdy používate aj pri prevzatí dlhu mesta za parkovací dom. Napísali ste A, ale zamlčali B. Prevzatie dlhu, o ktorom mimochodom rozhodli poslanci, bolo len jednou časťou prvého memoranda medzi mestom a skupinou sirs. Vy to pochopiteľne viete, len sa Vám to jednoducho nehodí spomenúť, lebo v tom momente by ste nemohli napísať to, čo ste napísali.
Viem, že aj za tento slobodný názor, ktorý vyvracia Vami pokrivenú realitu budeme v Žirafe náležite potrestaní. Tak ako vždy doposiaľ. Veď ako ste koniec koncov viedli – „osobne si myslím, že sa časom dozvieme ešte veľa zaujímavostí o nej a jej šéfoch, dúfam len, že to nebude už neskoro“. Takže opäť sa niečo kriminalizujúce a dehonestujúce chystá, stihnúť sa to musí ešte do volieb. Vďaka za varovanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ako keby to inde ,a za inych stranickych tričiek bolo inak...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uprimnost premiera FICA, alebo co ?

Mne nevadi ani tak konanie primátora Chomu. Je rpirodzene, ze kazdy primator, ktory by mal tu moznost by sa obratil na predsedu vlady s prosbou o pomoc. Vôbec je otázne, prečo malo mesto ručiť za nejakú pôžičku pre managerov súkromnej firmy. Problém ale vidím v retorike premiéra FICA, ktorý hovorí zhruba to, že Žilina toto odpustenie dosiahla vdaka tomu, že jej premiér je v tom správnom košiari. A toto je des. Keby niečo také povedala premiérka Merkelová, tak verím tomu, že by to bol koniec jej kariéry. Klientelizmus ako Brno. U nas sa však nič nedeje, všetci su spokojní ide sa dalej...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME