Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

PPP áno, ale nie Podvodné, Predražené a Protiústavné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebojte sa pan Figel

my vieme ze vy viete ze v koalicii so Smerom po dalsich volbach na ktoru sa tak KDH pripravuje aj vam kapne so smerackych zlodejin. Spolupracujete so Smerom v opozicii 2 a pol roka schvalili ste spolu ustavny paskvil tak nebudte farizej a nehrajte sa na opoziciu nepiste taketo clanky ked vase ciny a vasej strany v opozicii hovoria o opaku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý ficobijec. Takže ty schvaľuješ rozkrádanie Slovenska Smerom? Lebo k podstate článku si sa vôbec nevyjadril.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neschvalujem rozkradanie

ale neschvalujem ani Figelove ciny ani KDH ktore nekoresponduju s jeho tvrdeniami pozami a clankami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veď to je v poriadku, že neschvaľuješ Figeľove činy ani KDH. Každý má právo na názor, len mi vadí keď niekedy diskutéri diskutujú o autorovi a nie o podstate článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Ficobijec. Buď nerozumiete alebo nechcete rozumieť politike. To má Figeľ a KDH robiť čo? To, že presadzujú svoj program je zlé? Alebo budeme trieskať do KDH už len preto, že existuje? Figeľ je jedným z mála slušných politikov, ,no niekomu prekáža aj to, že má naklonenú hlavu. Trápne hlúpe pseudoargumenty...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vsak nech presadzuju svoj program

ale nech povedia na rovinu ze so Smerom ho presadzuju. Nie ze jedno budem konat a druhe budem rozpravat a tvarit sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Figeľ je jedným z mála slušných

politikov...hahahahahahahahahaha. Ale ano, nenadava dochodcom a nebije male deti, ano, je slusny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplne s Vami súhlasím

To s tou naklonenou hlavou ste trafili. Je to smutné, ale niektorým ľuďom skutočne vadia na Figeľovi aj také veci, ktoré si u iných ani vôbec nevšímajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ je tak slušný ako slušne prišiel k bytu po straníckej linke, alebo ako si slušne nechal v plnej dĺžke vyplácať rentu z EK ako jeden z mála bývalých eurokomisárov, napriek tomu že hneď pôsobil vo vrcholovej politike, tak takú slušnosť si nechajte na snemy KDH. Tento farizej sa tvári, že kritizuje Fica no pri prvej príležitosti s nim neváha hlasovať v parlamente.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé. Takže poberanie renty z EK (mimochodom tú dostávajú všetci bývalí eurokomisári) nie je v poriadku, ale poberanie platu primátora a zároveň poslanca Národnej rady už hej. Zvláštni sme my Slováci. A mimochodom, nie Figeľ hlasoval s Ficom, ale Fico s Figeľom. To je dosť podstatný rozdiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno všetci, ale môžu ju odmietnuť, keď nemajú problém s vlastným zabezpečením, čo bol aj Figeľov prípad, keďže hneď po návrate z Bruselu bol zvolený za predsedu KDH. Kde a kedy som ja niekedy tvrdil, že mať dve a viac funkcií je v poriadku? Čo je toto za primitívna protiargumentácia? Nuž to bude asi tým, že obhajuješ neobhájiteľné, ty rozdiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To bol dobrý počin, keby KDH takto principiálne postupovalo aj v iných veciach, aj čo sa týka straníckych nominácií, ktoré sú už v miere ako za komančov, klientelizmu, zjednodušovania šikanujúcej byrokracie, mohli by sme túto stranu opäť voliť, ale toto mi tam chýba - a spájaním sa so Smerom vlastne ospravedlňuje a potvrdzuje aroganciu tejto strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Figeľ

Čo to tu hráte za hru..?
Boli ste minister dopravy hneď po to bielom koňovi a preto je pravdepodobné, že máte aj relevantné zmluvy a informácie ohľadom PPP2 NR-BB
A určite ste mali aj súťažné podklady a tie sú vrátene financovania

Podľa vestníka UVO č.70/2009 zo dňa 14.4.2009 je napísané:

II.1.4) Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Predmetom koncesnej zmluvy je (i) vypracovanie projektovej
dokumentácie, (ii) uskutočnenie stavebných prác, (iii) financovanie a
(iv) prevádzka a údržba úsekov rýchlostnej cesty R1 Nitra - Selenec,
Selenec - Beladice, Beladice - Tekovské Nemce a Banská Bystrica-severný
obchvat. Celková dĺžka koncesnej lehoty je 30 rokov.

V.4) INFORMÁCIE O HODNOTE ZMLUVY
Začiatočná predpokladaná celková hodnota zákazky
Hodnota: ,0000 EUR
Bez DPH.
Celková konečná hodnota zákazky:
Hodnota: 1 503 210 000,0000 EUR
Bez DPH.

Z toho vyplýva, že keď niekto stavbu financuje, tak buď má dostatok finančných prostriedkov, alebo jeho partnerom pri financovaní sú banky
A je len jeho problém, aký úver získa
Veď to je aj princíp PPP
Je to určitá forma leasingu

A keď je hodnota zákazky konečná, tak je konečná
Teda okrem nárastu ceny za údržbu, ale to je zmluvne ošetrené

Tieto informácie určite máte a mali ste ich aj vo funkcii ministra
Preto namiesto strihania pások s Ficom ste mali dať trestné oznámenie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja len krátko. To aký úver investor získa nie je jeho problém, ale problém odberateľa. Ten totiž predražený úver (10% úrok - je to v článku) postupne bude splácať. O tom, že cena zákazky nie je vždy konečná hovorí aj Figeľ aj Fico. Akurát že každý z nich poukazuje na toho druhého. No a čo sa týka trestného oznámenia, veď to Figeľ podal. Ako sa k tomu postavila prokuratúra pod vedením Ficovho človeka, to je už druhá vec. http://www.teraz.sk/ekonomika/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ficova palica

Nie som Figeľov fanúšik, ale arogantná Ficova politika sa mi hnusí. Fico veľkohubo vyhlásil: ... musel som odvolať Figeľa z Bruselu. A verejne roztrúbil, aké hmotné požitky bude mať z funkcie komisára EÚ. A ešte aj byt vraj získal za smiešnu cenu. To bola poživeň pre lačné Ficove ovce, od závisti dlho bliakali, až uši trhalo. A aká je pravda? Figeľ zareagoval tichým, pokojným hláskom: Mňa nik neodvolal. Ako predseda KDH som požiadal o uvoľnenie. Ale to už nebolo počuť. Keby bol trepol po stole a zrúkol: Fico na mňa útočí zo strachu , že ho pripravím o premiérske kreslo, bolo by to malo patričný ohlas. Ale ticho, slabúčko so šialeným diktátorom ešte nikto nikdy nezvíťazil.

Áno, Figeľ má finančné príjmy, ako bývalý eurokomisár, ale tie mu podľa práva patria. A byt, ktorý napokon venoval nejakému združeniu? Koľko bytov získali poslanci SMER-KSS v Bratislave za smiešnu cenu, alebo zadarmo? Veď toho boli plné noviny.

A terajšia politika Figeľa a KDH? Slušnosť a ústretovosť prehráva s aroganciou surovej moci. A Figeľ , aj keby mal stokrát pravdu, vyzerá ako slaboch. Taká je naša politická kultúra.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME