Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Yankees go home! (desať minút s národniarom) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlúposti sa medze klásť nedajú,

vojna s ňou sa vyhrať nedá a zrážka s ňou zabolí vždy, nielen vo vlaku a pri bystrickej krajnici.
Pre Američana (nielen severného, ale aj latinského) je najvyššou hodnotou sloboda. Nie nejaké živorenie pod vládnucou rukou nejakého diktátora alebo monarchu. Mnohé tisíce Američanov padli preto, aby tú slobodu priniesli aj iným, a to často aj takým, ktorí dodnes netušia, čo to je. Ovce, ktoré sa necítia kompletne bez svojho pastiera, ktorý ich bije medzi oči drúčikom, sotva pochopia, o čo ide. Vo vlaku sa to vysvetliť naozaj nedá, ani keby ste cestovali do Vladivostoku. Vyšší civilizačný stupeň si vyžaduje viac a kvalitnejšieho vzdelania,bez toho sa nič samo nepohne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne ste to

trafil. Hoci môj názor asi nebude objektívny ( nakoľko som amerikanofil ), sloboda je hodnota, ktorá sa nedá kúpiť (iba občas krvovou ) a jej ochrana stojí nemalé úsilie. Sloboda však znamená aj zobrať za svoje rozhodnutia zodpovednosť, a to je ťarcha, ktorú niektorí jednotlivci ( skupiny, národy ... ) zrejme neunesú. Alebo ako hovorí jedna moja známa: " Mozgová kapacita nepustí ". A to je múr, ktorý je naozaj ťažko prekonateľný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

.....že sloboda sa nedá kúpiť?.....práveže bez peňazí a majetku existuje sloboda len v brazílskom pralese......alebo v priľahlých častiach bratislavskej hlavnej stanice a pod jej mostami.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

> Pre Američana (nielen severného, ale aj latinského) je najvyššou hodnotou sloboda.

Len v historických dokumentoch. Američania tvrdo pracujú na tom, aby tú slobodu zadupali pod zem. A darí sa im to. A tým nemám na mysli ich zahraničnú politiku. Od "free speech zones", cez "constitution free zone", TSA prehliadky, cez odpočúvanie, "national security letters", "Patriot Act", ... zoznam nemá konca. Posledný gogoľovský výčin, o ktorom som sa dozvedel je "civil forefeiture" http://www.youtube.com/watch?v...

Najsmutnejšie na tom je, že inde je to to podobné, horšie, alebo na tom usilovne pracujú aby to tak bolo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

počkať.

hovoríš, že pre juhoameričanov je najvyššou hodnotou sloboda? z latinskej ameriky by som ti práveže vedel vymenovať pár ukážkových diktátorov. vymenovať modelové demokracie by bol problém.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Národniar?

Hm... Aké je to veselé a fajn - spraviť nevedomého hlupáčika, nerozhľadeného zadubenca, smiešnu figúru z vlaku z nejakého starého chlapíka (ktorý možno mohol byť vo veku autorovho starého otca). Národniar!!! Čo môže znieť ešte pejoratívnejšie a súčasne tak inteligentne ako - n á r o d n i a r? Dokonca odutý národniar, ktorý pri odchode z kupé dôrazne zatresne posuvné dvere... (Existuje taká sila - zotrvačnosť sa volá... Vlak pred príchodom do stanice začne brzdiť, ľudia vychádzajú z kupé, dvere často prudko narážajú..., kinetická energia vlaku je veľká...) Ale dobre - ten smiešny a odutý národniar tresol dverami :-)
•••
Faktická otázočka, pán autor - ten starý pán mal v klope saka odznačik Matice slovenskej? Len tak sa pýtam, keď Vy píšete o prihláške do MS...
...vlastne - to je celkom jedno. Starý pán určite išiel do podradného staničného bufetu (pre zachovanie dramaticko-moralistického akcentu mikropríbehu inde ako do staničného bufetu ísť nemohol; k národovcom prináleží ožrať sa v hnusnom prostredí pri akejkoľvek príležitosti) ...a mladý svetlý hrdina, svetlo budúcnosti až hen spoza Veľkej mláky, radostne utekal do veselofarebnosťou žiariaceho Mekáča, kde sa nasýtil nejakým Kingom v povoskovanom papieri a "spil sa Coca~Colou"... ("Mládež na Západe sa do hlúpoty spíja Coca~Colou..." -tak písala komunistická tlač v prvej polovici 60-tych rokov u nás.)
•••
Aké je to všetko jednoduché, jasné, číre a hlavne pravdivé:
Ofučaný starý slovenský národovec
a
Starý americký veterán, vari od konca druhej svetovej trčiaci pred telkou a nadosmrti bojujúci "za tú našu demokraciu".
Bohužiaľ, títo dvaja starci sa nikdy nestretnú. Ešte šťastie, že sa v hviezdnom okamihu našiel bystrý mladý muž a umne nám sprostredkoval pestrú koláž obrázkov z celosvetového života.
•••
Ktovie - možno sa ten smiešny národovec narodil 4. júla.
•••
http://www.youtube.com/watch?v...
.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno naozaj nešiel do staničného bufetu. Autor mohol napísať, že šiel do Univerzitnej kničnice prednášať o živote a diele Friedricha Augusta von Hayeka. Pravdepodobne by si to dokonaca aj ty pochopil ako ironiu a vynadal autorovi, prečo si zo starého pána robí posmech.
Typológia nepusti.
Ak stretnem vo vlaku chlana s dredami, obrázkom marihuany na tričku a sluchadlami na ušiach, tak asi nebudem extrapolovať, že mu z tých slúchadiel zne Beethovenovaa Mesačná sonáta, ale že počúva niečo od Boba Marleja :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Typológia nepustí

No a preto je na tej ceduľke v krčme zákaz vstupu cigánov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na prvý pohľad terfna poznámka, ale inač krásny príklad "jednoduchého myslenie" takého typického pre týpkov opísaných v článku.

Skúsim vysvetliť jemnejšie a možno pre niektorých príliš komplikované nuansy reality:
1. U toho nemenovaného chalana s dredami môžem kvôli autentičnosti článku ďalej extrapolovať, že večer si zájde do klubu sebe podobných a zapali si "trávu". Ale v žiadnom prípade ho trebars v tom vlaku nemôže zbaliť policajt za drogovú trestnú činnosť len kvôli "typológii".
2. Chalan s dredami nosí dredy z vlastnej vôle, aj tričko s obrazkom marihuany. Je to jeho nonverbálny spôsob komunikácia s okolím. Cigán si svoju etnickú príslušnosť nevybral slobodne, proste "má tu smolu", že sa tak narodil. To sa kľudne mohlo stať napríklad aj tebe, tak sa skús vžiť do jeho kože. Všetko je presne tak, ako teraz, aku rát s jedným rodielom - nie si Slovák, ale Cigán - a stojiš pred bufetom s ceduľou "Cigánom vstup zakázaný". Na "typológiu" sa neodvolávaj - napriek rozšírenému mýtu asociálnym spôsobom života podľa štatistík žije menšia časť Cigánov. Väčšia časť z nich žije rovnako, ako my, len o nich sa nehovorí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stručne

ak tá sila pôsobila, tak potom ho musela dosť prekvapiť. dvere totižto držal rukou.
•••
odznačik Matice som žiaľ nevidel, ale typickejšieho člena tiež nie.
•••
no bodaj by to bolo také číre, ako vravíš.
•••
ale 1776.
•••
skvelé video.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trápny komentár a ešte trápnejšie argumenty. Článok o ničom. Táraniny. Dúfam, že teraz keď smetisko preberie Penta trapoši, ako si ty, Morvay, Fila, Schuts či ako sa píše pôjdete robiť to, na čo naozaj máte - pôjdete k lopate.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vďaka za konštrutívne pripomienky, mamono. či ako sa to píše.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

IMHO tvrdit ze vsetci vidia svet bipolarne a ameriku iba ako dobru alebo iba ako zlu je trochu silne. Je vela takych ludi ako ja, co vidia klady aj zapory na amerike, rusku, ci hoci aj svazijskom kralovstve. Trufam si nas nazvat realistami :) Len o tom nejak necitime potrebu rozpravat na rozdiel od presvedcenych pro- ci anti- do zblbnutia a vseobecne nas to nechava chladnych. Podla clanku usudzujem, ze aj ty sa radis medzi realistov, ci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž keďže tento tvoj popis sa mi celkom pozdáva, tak aj ja budem realista. problém je ale v tom, že tých nerealistov je najviac počuť. a to je strašné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Staci sa pozret na fotku autora a clovek hned pochopi, ze ma docinenia s ostrielanym guru. Zial s kuracim mozgom.
Holt, ten pan bol v rokoch a stari ludia sa casto vracaju do detstva. Jeho rodicia zaiste zazili 2SV a casto mu o nej rozpravali a ked nie oni, tak niekto navokol urcite. To, co ten pan predviedol nie je nic ine ako strach z vojny. A namiesto toho, aby ho tento ostrielany guru upokojil, len prikyvoval, cim panovi jasne daval na javo, ze je mu ukradnuty. K tomu urcite pridal aj svoju guruovsku mimiku s vyrazom, "Tak urcite".

A toto len podrhuje infantilne myslenie ostrielaneho guru:
"U nás akoby pri Amerike existovali iba krajné body. Na jednej strany všetci Kotlebovia, Čarnogurskí, Yankees go home a nahnevaní starí páni, na druhej strane zopár Šebejov a Hríbov. A medzi tým nič. A koniec. Celé je to takto čudné a zlé."
Guru, ono je to vsetko uplne inak. Problemom spolocnosti je to, ze tu dostavaju priestor extremy. Tak ako ten bradaty chlap, co sa hra na zensku. Zatial co ten stred o ktorom, si myslis, ze neexstuje, je najpocetnejsi. Je zlozeny z tzv. normalnych ludi, z ktorych vacsina je uz frustrovanych, lebo sa stale viac musia pozerat na kadejakych pozerov, extremistov ci guru-ov. Pretoze taki v tejto spolocnosti vyplavaju na povrch ako stolica.

Mal by si mat uctu k starsim. Nie ich hned zaradit do kolonky, ozran a primitiv. A ked uz je pre Teba aj anrodniar triedny nepriatel, tak si uplne vypratany. Narod totiz znamena nas rod. Tak si zase nasad tu svoju prilbicu a radsej medituj, ticho prospeje aj Tebe aj nam ostatnym.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani Rusovi nevysvetlis, ze v zaciatkoch II. svetovej vojny bol ZSSR Hitlerovym spojencom. A to, ze po vojne chcelo ZSSR vstupit do NATO, tiez nie :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trápny článok. Mentálna vyspelosť autora je na úrovni tých, ktorí majú zakázaný vstup uvedenej staničnej reštaurácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uf

ja som sa už bál,že ma ideš degradovať na úroveň tých, čo ten oznam vyvesili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hej kolotočar či ako sa to volaš

skús reagovať aj na toho pana vyššie, ktorý Ti vysvetlil že vystreľuješ jednu trapnosť za druhou a ešte trapnejšie reaguješ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potočár

Potočár zdegradoval si sa sám svojim stupídnym blogom, už viac nie je treba. V zúfalej potrebe niečo tárať si si vymyslel scénku z vlaku s imaginárnym deduškom, pretože nedokážeš vytvoriť nič konštruktívne (viď tvoje ďalšie blogy o ničom). Keby aj bol pravdivý príbeh, čo si napísal si úbožiak, pretože si sa nedokázal povzniesť nad názory akého si pánka. Ty si ho samozrejme hneď onálepkoval hanlivo, že je národniar, akoby mal prašinu. Čo v tvojom ponímaní znamená čosi ako nadávka, pretože ty ako duchom prázdny odrodilec a janičiar nevieš čo je vlastenectvo. Vlastne máš pochopenie pre americké, maďarské a kdeaké vlastenectvo, len nie slovenské. To ti je na smiech. Hoci si neuvedomuješ, že na smiech si ty, ale aj na zaplakanie.Vôbec nepoznáš toho človeka, ale hneď si ho zaškatuľkoval ako štamgasta IV cenovej - staničnej reštiky. 10 minútovú konverzáciu so starším človekom, ktorý má vyhranené názory opisuješ ako cestu peklom. Preto ti z celého srdca prajem aby si najbližšie cestoval aspoň dve hodiny v kupé s 11 člennou rodinkou neprispôsobivých, neumytých a pripitých poberateľov sociálnych dávok. Veď to je tvoja krvná skupina. Ak nemáš trošku úcty k starším a takto bezcharakterne sa povyšuješ nad človeka, ktorého absolútne nepoznáš a po 10 minútach ho zaškatuľkuješ v domnení, že ty máš patent na rozum svedčí aj o tom, že sa kdesi v tvojej výchove stala chyba. Ešteže si ho neotypoval, že je to pravdepodobne bývalý príslušník POHG, či ľudových milícií. Najprv som si myslel, že si len taký pripečený tárajko, ale ty si bezcharakterný klamár, veď aj transparent o ktorom píšeš nebol na výročie okupácie "bratskými vojskami" 21 augusta, ale o týždeň aj niečo neskôr na výročí osláv SNP a nedržali ho dôchodcovia, ale mladí ľudia, takže podľa týchto klamstiev dedukujem, že aj tvoj príbeh s deduškom si si vyfabuloval. Ináč nevidím dôvod nepoďakovať sovietskej armáde za pomoc SNP. Ty áno? Z ľudí, ako si ty mi je na vracanie. Ja ťa tiež zaškatuľkujem podľa tvojho zovňajšku a podľa mňa si tento trápny blog napísal pod vplyvom nejakých halucinogénnych látok. Prajem ti viac duševného zdravia, triezveho rozumu, empatie, vychovanosti, sebareflexie a menej arogancie, namyslenosti a samoľúbosti. Dúfam, že penťáci so smetiarmi zametú a že vymetú smeti, ako si ty a vyššie menovaní. Zamysli sa nad sebou ty úbohá, biedna, prázdna duša.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME