Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto vládne svetu ?! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor článku, Váš článok je ukážkou

úzkospektrálneho myslenia.

Text prudko korešponduje s Vašou fotografiou na BLOGu.

Teraz vyjadrím svoj hlboko subjektívny názor: Článok obstojí v krčmovej debate, ako forma výplne času. Na BLOGU je to slabota.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fotografia sa dá interpretovať všelijako

To, že si vyberiete jednu konkrétnu interpretáciu, hovorí viac o vás, ako o tej fotografii.
Článok je podstatne jednoznačnejší - konzumné krčmové reči.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kde je človiečik tvoja liaheň?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Podráždil si ma už pri minulom príspevku. Najmä čítať záver o "jednej výchovnej" z pera vysokoškolsky vzdelaného pedagóga bol výborný! K tomu iba toľko, že som vychoval 2 deti a nikdy som ich nezbil, moja manželka, tiež učiteľka deti ani doma ani v škole tiež nikdy nebila a nebije.

Ak dospelý človek bije oveľa slabšie dieťa úplne rezignuje na svoju výchovu a autoritu. Ide potom iba o biedne dospelé HOVADO!

Reakcie na prvý blog boli minimálne, jedna súhlasná od kolegu, jedna nesúhlasná. Ostatní, si zrejme tak ako ja povedali, dáme mu čas, zmúdrie, pochopí chlapec...evidentne nepochopil!

Takže:
-úvodné prvých 5 odstavcov sú iba bolestínsky chaotický blábol bez pochopenia súvislostí, minulosti a dôvodov chudoby na našom území a najmä bez náznaku riešenia! Ak to trochu zveličím, práve takí naši predkovia, ako si teraz ty, prezlečení do krojovaných košieľ, zapríčinili bolestný úpadok nášho národa, či už to bolo v roku 1848 (zrada revolúcie štúrovcami), za 1. republiky, za komunistov, tragickým rozdelením ČSFR, zavedením mečiarizmu a ficizmu...... ešteže sa ti nechce rozčuľovať!

Ďalšie odstavce sú o futbale a teda treba povedať vysoko subjektívne. Takej hlúposti ako futbal nefandím,nerozumiem a ani sa ňou nezaoberám. Takže neviem presne posúdiť uvedený zápas, ale:
- sú športy, kde sa o rozhodnutí rozhodcu jednoducho nediskutuje (napríklad konkrétne bojové športy ) a nik sa nerozčuľuje, lebo každý vie, že aj rozhodca má právo na omyl
- ozaj si ty človiečik v krojovanej košeli myslíš, že si väčší odborník ako rozhodca v tak vysokej svetovej súťaži a s takými skúsenosťami? hm, slovááááááčisko!
- o čom je vlastne šport? či nie náhodou o prekonávanie samého seba, svojich zdravotných problémov, problémov športového kolektívu, chýbajúcich zdrojov, osudu, počasia, súpera, nepriazni rozhodcov....aká je vlastne psychická pohoda a odolnosť nášho manšaftu? naučil ich niekto statočne a chlapsky prehrávať? naučil to niekto aj teba?
- skutočný šport je iba to, že si chlapci zoberú loptu a idú zakopať za humno, tento OZAJSTNÝ šport nikdy nezahynie, nemaj boja! to, čo ty považuješ za šport: teda liga, UEFA, FIFA, "PUPA a FUFA" ... je iba podvod, dotácie, krádeže, podvody, doping a drogy, násilie, stávky, mafie, politika, davové šialenstvo, ......... ak by aj tento druh "športu" zanikol nič sa nestane

Človek si môže iba povzdychnúť, že v školstve je tak málo učiteľov - chlapov a ono školstvo ešte dokáže vyrobiť niečo také ako si ty! Ach jaj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Nikde som tuším nenapísal, že treba byť deti !!! k tomu by som sa nikdy ani neznížil. Myslím, že každý z nás dostal od rodičov aspoň jednu za ucho.. a nezafrflal ani slovo. či už bol malý alebo väčší. Preto je dnešná mládež taká, pretože chýba výchova rodičov, samozrejme, česť výnimkám. To, že som si vybral tému futbalu, je ozaj moja subjektívna voľba, ako aj ostatní majú právo vybrať si, o čom chcú písať. Ak si nikdy nerobil šport, tak sa prosím nevyjadruj... Ozaj potom nevieš, čo je pocit nespravodlivosti. Nechápem ani od jedného z Vás, prečo riešite moju fotku. To, že som mal raz v živote kroj na sebe neznamená, že som nejaký národný hrdina, čo sa bije za slobodu národa. Ale aj tak som hrdý SLOVÁK. Opäť môj subjektívny výber fotky. a urážať človeka, ktorého ani nepoznáte je na Vaše zamyslenie, či nie ste náhodou práve vy ten "znížený" svojim správaním. Pekný deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marcusio, Vaše reakcie sú rovnako

prvoplánové, ako spomenutý článok.

Teraz k hrdosti na to, že ste Slovák: Človek by mal byť hrdý hlavne na seba ako osobnosť (jedinenčný, neopakovateľný subjekt vo vesmíre). Pôvod je "vecou", za ktorú človek nemôže, lebo nikto sa ho nepýtal, kde a kedy sa chce narodiť a či ako Slovák, alebo Japonec.

Mňa si napríklad naši "ukuchtili" v jedno nedeľné popoludnie pri litríku červeného, čo ale neznamená, že musím byť hrdý na červené víno a nedeľné popoludnia.

To je strohé konštatovanie a nie pokus o urážanie Vašej "národnej hrdosti".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marcusio

Ty si jednoducho nepoučiteľný!

Nenapísalˇsi, citujem?!?:

"Bez zbytočných rečí, anarchie a pobúrenia. Ak nie, jedna „výchovná“ bola vždy na mieste... "

Čo je to ak nie súhlas, odporúčanie a schvaľovanie bitky detí?

Ak by som napísal verejne :
"Bez zbytočných rečí, anarchie a pobúrenia. Ak nie, jedno verejné výchovné upálenie čarodejnice bolo vždy na mieste... ", nepomyslel by si si, že som zaostalý blbbec? ( Dúfam teda, že z upaľovaním čarodejníc nesúhlasíš, či ? )

Takže nemysli si láskavo, ak ťa tvoj tatko surovo otĺkal, že sú všetci takí. Toto sa volá zovšeobecňovanie a je to mimoriadne závažná psychologická manipulácia od blogerov! Veď si mal na škole základy psychológie, nie? Chýbal si na prednáškach?

Ja som okrem bežného športovania - teda najmä cyklistika a veslovanie robil karate na úrovni v I. slovenskej ligy. Ale aj keby nie tak, ako ty, sa môžem vyjadrovať a debatovať k tomu čo len chcem. Napáchol si nebodaj omedzovaním diskusie a cenzúrou od redaktorov SME?

Ja som sa v svojom dlhom živote naučil, že nikto nič nerobí iba tak, zo špásu! Ak si vybral fotku v kroji, urobil si to z nejakého vedomého alebo podvedomého dôvodu. Teda napríklad, že sa v kroji sám sebe páčiš, čo naznačuje istú úroveň myslenia, istú úroveň zápecníctva, istú úroveň....

K tomu, že sa cítiš za hrdéééééého Slováka sa radšej ani nejdem vyjadrovať, ostatne Habr to spravil dostatočne za mňa!

Ja som ťa rozhodne neurážal. Ty si urážal svojimi blogmi ostatných čitateľov! Povolil si diskusiu a tak sa nediv, že reakcia na tvoje druhé "dielko" bola prudká. Nehnevaj sa na oponentov, skôr sa zamysli, či nemáme predsa len trochu pravdu.

Ostatne si myslím, že pre učiteľa by mala byť sebareflexia vlastná a ak uvidí v očiach detí, ( lebo oni sa ťa budú báť, najmä ak budeš učiť v kroj) ti povedať pravdu, že ti neveria, tak by si mal štýl učiteľovania zmeniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vazeny bloger,

kto to teda vladne svetu?
Z Vasho rozvetveneho textu to neviem.Ani len vydedukovat. Ale spytam sa Vas zopar veci:
1.Ste cestovatel? Ak ste zili v Juznej alebo Strednej Amerike, ci v Afrike, asi presne viete,co je bananova republika (a tu teda nehovorim o ovoci).
2.Vyznavate minule zivoty? Lebo ak ste si pre ten terajsi vybrali Slovensko, potom ste asi mlada dusa,ktora chce zazit poriadne dobrodruzstvo.
3. Mate VS vzdelanie? Usudzujem - mate. Takze pekne poporiadku spracujte rozumnu koncepciu prerodu spolocnosti a systemu vratane vizie.
4.Nezriekli ste sa volebneho prava? Tak volte tych,ktorym verite. A este viete ako mysliaci clovek pridat bonus - skuste kandidovat za starostu, poslanca,ministra,prezidenta a priamo mozete verejny ci politicky zivot priamo ovplyvnovat.
5.Ste sportovec? Aj keby nie, mate k nemu citovy vztah, tak ten odstavec o nespravodlivom postihu nasich mladych furbalistov rozpracujte a navrhnite,co by sa dalo zlepsit.
6.Ste pedagóg? Co Vam brani uzko spolupracovat s rodinou ,aby nebol vychovny proces slovenskych deti taky nezvladnuty?
7 Robite prieskumy - napr.v oblasti sportu? Tak potom asi mate pravdu, ze vacsina sportovych talentov je z vidieka... Sic!
Lebo mesto nevytvara pre nadane deti ziadne podmienky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte k textu na BLOGu:

Je veľa BLOGov, ktoré sú podobné tomuto (sebaoplakávanie, nadávanie na "dobu", tvrdenie, že žijeme v hroznom svete, ktorý "nám vládne" a tak ďalej a tak dookola).

Taktiež je vytrhávaná určitá udalosť z celkového kontextu, aby následne došlo k jej zovšeobecňovaniu v podobe, ktorá je "iba" a "len" subjektívnou interpretáciou autora BLOGu.

Aj Ja pri mojom písaní vnímam mnohé záležitosti subjektívne (veď som subjekt), ale snažím sa vidieť udalosti a osoby do nich vsadené s nadhľadom.

A hlavne: Viem, že som omylný a nebudem všetko "zlé" a "dobré" zvaľovať na "dobu" a "vládcov sveta".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME