Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Černokňažníci mútia vody (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Otvorme si oči. Svet je plný kňazov, ktorých majetky prevyšujú milióny a pritom kážu o striedmosti..."
Milá slečna,
v prvom rade by ste si mali otvoriť oči Vy, ak chcete niekoho súdiť. Nezostávať v predsudkoch a kŕmiť sa bulvárom vyfabrikovanými informáciami.
V tomto Vašom článku zaznelo viacero osočení. Nebudem tu písať o vilách a autách, či odsúvaní kňazov na dedinu - tu len vidno, ako ste mimo reality. Horšie je Vaše tvrdenie o ututlaní mnohých káuz s pedofilnými kňazmi. Môžete uviesť aspoň jednu?
A viete o tom, že ohováranie a osočovanie je hriech?
Tvrdíte, že veríte v Boha a že si s ním občas aj "pokecáte". Skúste nielen "kecať", ale ho aj počúvať - ale počítajte s tým, že za toto od neho pochvalu počuť nebudete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý p. Vojtko

táto slečna len vyjadrila svoj názor zhromaždenie biskupov, na kňazov na Slovensku bez toho aby niekoho súdila, tak prečo to poučovanie o otvorení očí, o tom čo je hriech? Ona je len jednou zo zástupu m l a d ý c h a myslím že veriacich ľudí, ktorí majú tento názor na geriatrické vedenie cirkvi, ktoré ich takýmto svojim konaním ťažko pritiahne k viere, viete, píše sa rok 2014. A Boh nie sú kňazi,chvalabohu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

BLBOSŤ na kvadrát. Vyjadrenie názoru je niečo úplne iné. Tá slečna celkom jasne povedela, že pozná kňazov milionárov a vie o zatušovaných pedofilných prípadoch. Máš veľký problém s porozumením písaného textu tak sa zdá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a na

ktorej fare slúžiš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a sme doma, skončil si s akože faktickou debatou, a už len provokuješ. hlupák a trapko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naveky,velebnosti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Majetky

A ako to bolo s peniazmi, ktoré použil agent Spirituál na penzión v Jacovciach?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno poznám jednu ututlanú kauzu, ktorá sa stala v mojej dedine. Nechcem menovat kde ani kedy. Bol to chlapec, ktory sa najprv priznal ale potom ze nejakoho dovodu, pravdepodobne sa za to aj hanbil, nechcel dalej o tom rozpravat a aby sa to riesilo. A nemyslim si ze som mimo realitu. Vsetko o com hovorim sa naozaj deje. Jeden knaz, ktoreho poznam, podporil Roberta Bezaka a hla z dekana v meste zrazu putoval do malickej dediny. Preco asi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skúste porozmýšľať

Skúste porozmýšľať, aký je rozdiel v týchto dvoch vetách, ktoré ste napísali:
"Ututlalo sa už mnoho káuz s pedofilnými kňazmi..."
"Áno poznám jednu ututlanú kauzu..."
Ak tam rozdiel nevidíte, tak to už je problém - ale inde a v inom...
Trochu nižšie som zbadal Vaše vyjadrenie: "Nechcem byt len objektivna..." Čo ste tým chceli povedať? Pôsobí to ako: mňa pravda nezaujíma, ja mám svoj názor.
A to je naozaj veľmi zlé.

A spomínate prípad dekana z kauzy arcibiskupa Bezáka. Tak k tomu len zopár faktov:
1. Po odvolaní arcibiskupa Bezáka skupina dekanov sama podala novému vedeniu Trnavskej arcidiecézy rezignáciu zo svojej funkcie. Predpokladám, že Vami spomínaný kňaz je jeden z nich.
2. Keď sa R. Bezák stal trnavským arcibiskupom, vymenil všetkých dekanov dekanov v arcidiecéze, okrem jedného. (Paradoxne práve ten jeden ho predtým prosil o uvoľnenie z funkcie z dôvodu vyčerpanosti.)
3. Prekladanie kňazov je bežná prax. Nie je vôbec výnimkou, že farár z mesta (aj s funkciou dekana) je preložený na dedinu. Tu asi nemáte jasnú predstavu o kňazskej službe, ktorá nemá byť o karierizme, ale o - byť k dispozícii pre ľudí.

Ešte raz sa vrátim k myšlienke z Vášho článku: nabádate čitateľov, aby si otvorili oči. Urobte to aj Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chcete príkla?

Rozsiahlo mediálne zmapovaný (a nie nejakým bulvárom, ale aj denníkom SME aj týždenníkom .týždeň), políciou, daňovými úradmi, finančnou kriminálkou, napokon prokuratúrou, súdmi prípad rkc. farára Sanigu, posobiaceho v L. Jáne a v L. Mikuláši. Tento človek podfukmi, podvodne oklamal a okradol cirkev o obrovské peniaze za cirkevné pozemky a budovy, okrem iného aj vo farnosti Dovalovo. Na dvore fary priamo v centre L. Mikuláša niekoľko rokov hromadil ukradnuté a autíčkármi "priekupčené" autá, štvorkolky aj motocykle. Dlho bol monitorovaný políciou, boli zbierané dôkazy. Aj o tím ako bral "dvojité" nájomné za prenájom rkc. majetku v strede L. Mikuláša. Vo všetkej tejto hlavne ekonomickej kriminalite mal spoločníčku, právničku tuším, istú H-ovú. Keď to všetko vyšlo najavo, a prišli súdy, obvinenia, malo sa nastupovať do výkonu trestu, komplicka H-ová spáchala samovraždu. Farár rkc. Saniga si odsedel pár rokov, v base ale "veľmi trpel" (asi zabudol na to, ako pre jeho klamanie a podvody trpel a trápil sa oklamaný starý p. farár z Dovalova, ktorého to zdravotne "zložilo") - a tak žiadal milosti a odpustenia (nie Boha, ale sudcov, tuším aj prezidenta), kvílil strachom... Napokon ho "zázrakom" po pár rokoch z basy pustili. Takže tých tuším 10 či 11 rokov, ktoré vyfasoval, si neidsedel v celej dobe.
Tento prípad si môže ktokoľvek dohľadať v rozsudkoch, zverejnených na weboch súdov.
Aby som nezabudol - Saniga nebýval v žiadnej luxusnej vile. Taký blbý nebol, lebo býval zadarmo na fare v L. Mikuláši, s komplet zadarmo servisom (upratovačky, strava, podarúnky od "tetiek" - potom kšeftoval s vajíčkami, ovocím, mäsovýrobkami..., ktoré mu "ovce" naznášali). Zato mal zopár drahých áut, peniaze uliate na účtoch, na fare robil bohaté zábavky a pohostenia pre "spriaznených" mafošov, s ľahkodámskou spoločnosťou. Nejeden "nightclub" v širokom okolí Liptova prišiel po jeho uväznení o "dôstojnú" pánsku spoločnosť...
Takže, čo Vy na to, pán farár Vojtko? Predpokladám, že budete mlčať ako Boží hrob. Alebo to všetko zakopnete "do autu".
Mimochodom - viete, prečo tá H-ová spáchala samovraždu? Lebo ten potkan v sutane na ňu nahádzal všetky obvinenia, vraj to ona - účtovníčka a auditorka s právnickým a ekonomickým vzdelaním, nie on - lebo on sa chudáčik "nevyzná" v účtoch... Ale kradnúť - v tom sa vyzná :-)))
Takže - reagujte, vy, zástancovia tých pozemských červiakov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Pozemských červiakov"

treba vyhubiť. K takémuto záveru dospel Hitler, po úvahách, podobných tvojim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerád diskutujem s plytkými

ľuďmi, ktorí sa skrývajú za anonymný nick, a to im dáva pocit bezpečia, že môžu beztrestne urážať a byť vulgárni. Minimálne Vaše posledné dve vety Vás medzi nich zaraďujú.

Predsa však na Váš "príspevok" zareagujem. Ale nie kvôli Vám, ale kvôli kauze, ktorú spomínate.
Nie, nebudem mlčať, aj keď Vy si to zbožne želáte, ako hrob. Práve naopak.
Tvárite sa, ako by ste mali prípad podrobne preštudovaný - ten dojem akoby potvrdzovala aj zmienka o dohľadaní rozsudkov, zverejnených na webe.
Avšak väčšina z toho, čo tu píšete, nie je predmetom danej kauzy, ale len klebety z bulváru, či z agentúry JPP.
Toho kňaza nepoznám, ani o danej kauze toho veľa neviem.
Prvé, čo ma však zarazilo, bol trest, ktorý mu súd dal: 10 rokov v 3. nápravnovýchovnej skupine. Veď takýto trest nedostávajú ani vrahovia. (Ako smiešne bol oproti tomu potrestaný športovec, ktorý kopol policajtku v službe tak, že má z toho trvalé následky!...)
Hoci toho kňaza nepoznám, rozprával som sa s viacerými, ktorí ho poznajú. Zhodne sa vyjadrovali o ňom ako o slušnom a dobrom človeku. Všetci boli presvedčení, že to bol na ňom urobený podvod a že celá súdna kauza smrdí.
Nielen výškou trestu, ale aj samotou žalobou. Pretože v celom podvode jediným poškodeným subjektom bola katolícka cirkev - konkrétne spišské biskupstvo. Pritom ale spišský biskup na tohto kňaza žalobu nepodal. Práve naopak, stál na jeho strane.
Podľa našej legislatívy, ak Vás niekto okradne a Vy na neho odmietnete podať žalobu, polícia, prokurátor, ani súdy nič konať nemôžu.
Ako to, že v tomto prípade tak promptne a tvrdo konali?
A posledný fakt: Daný kňaz celú škodu (ešte pred vynesením rozsudku) nahradil zo svojho majetku.
Súdny človek cíti, že celá kauza je akási divná.

Vážený vulgárny Monsieur. Vzhľadom na to, že som toto napísal nie kvôli Vám, ale kvôli úcte k pravde a obrane ukrivdených, nečakajte ďalšiu moju odpoveď na prípadné trollovské impertinencie z Vašej strany.
Pekný deň!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán farár, vo svojom príspevku odsudzujete informácie z bulváru. Rozmach bulváru nastal na Slovensku až po r. 1989 zároveň z rozmachom cirkvi. To isté sa týka predaja nemravných "pánskych" časopisov, vysielania filmov plných násilia, šírenia, drog, nárastu rozvodovosti a rozmachu kriminality a násilia.
Naša spoločnosť sa nachádza v stave vzdelanostného, kultúrneho aj hospodárskeho úpadku.

Cirkev za 25 rokov svojho "pôsobenia" stiahla zo štátneho rozpočtu odhadujem mimimálne 100 miliónov euro. Ja sa pýtam: za čo ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Otvorme si oči. Svet je plný kňazov, ktorých majetky prevyšujú milióny a pritom kážu o striedmosti, o tom, že s tým, čo vlastníme, sa máme deliť s chudobnými. Sami žijú vo vilách, jazdia na drahých autách a bez hanby kážu o desatore. "

ci uz niekto ma rad cirkev, knazov, Boha, alebo su im ukradnuti, tak im musi udriet do oci tato cast. Knazi ziju vacsinou na farach, ktore im ani nepatria a z 300-500 eurovych platov v cistom neviem odkial mozu byt milionari a jazdit na drahych autach. Toto je proste uplne odtrhnute od reality.

A pri pohlade na hocikoho je dobre snazit sa vidiet v ludoch to dobre, pretoze do akej miery my budeme merat inym, akym pohladom sa budeme pozerat na inych, takym pohladom sa raz na nas bude pozerat Boh a odmera nam podla toho ako sme merali my inym. Aby sme raz neboli aj my odsudeni ked tak lahko odsudzujeme inych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ivanka, škoda, že si to nedala prečítať

svojej starej mame, čo si napísala... Škoda, že nepoužíva internet... Kadečo by sa prezvedela.
Každý máme svoj nejaký názor. Ide o to - ako ho vyjadríme... Slušne alebo neslušne. Či niekoho urážame, prezývame, vravíme nepravdu, zveličujeme, chceme sa niekomu zapáčiť a pritom "pridávame" kadečo, čo nesedí realite, atď.... Takže tak... /Pani Beňová ako europoslankyňa má ísť príkladom a nikoho neurážať + vyjadrovať sa slušnou terminológiou.../
Pekný večer a snaž sa vravieť nielen svoj názor, ale zistenú, skutočnú pravdu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skutočná pravda

Beňovú nemusím, ale dobodky súhlasím s jej názorom na černokňažníkov. V tomto prípade platí, že nie je dôležité kto to povedal, ale či sa výrok zakladá na pravde. A to je teda zásah presne do stredu. To, že sa nevyjadrovala slušnou terminológiou nič nemení na pravdivosti jej slov.
Ale akú reakciu uviedol Mikloško, to je úplne na smiech a presne zodpovedá jeho farizejskej povahe, ktorú predviedol niekoľkokrát aj v minulosti (napr. kauza Figeľov byt, atd.). Tie jeho zavádzania a doslova lži, to je vrchol demagógie, ktorá je evidentne jeho pracovnou metódou. Beňová odsúdila vyslovene _len_ černokňažníkov, ale pán nasvätejší do kauzy okamžite zamontoval takmer celé Slovensko, teda ľudí, ktorí s chrapúnčinami černokňažníkov nemajú nič spoločné.
Mikloško: "Poslankyňa týmto výrokom urazila takmer tri štvrtiny obyvateľov Slovenska"(!).
Tým len potvrdil aké nečisté a zákerné je jeho zmýšľanie a skutky, čím len stvrdil svoje spriaznenie s chrapúňmi. Vrana k vrane sadá. Du blejt, velebnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak bude množstvo obyvateľov

pri vyslovovaní svojich názorov a "právd" nadávať a vulgárne sa vyjadrovať , nenávistne vykrikovať, tak budeme úplne takí istí ako tí, čo urobili "šarapatu" na štadióne pri včerajšom futbale ... Bolo to ok?!...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale no...

Dosť nešťastný príklad. :-)
Ak niekto vysloví pravdu, a trebárs aj s invektívami, tak je to vždy tisíckrát prijateľnejšie, ako keď niekto stavajúci sa do pozície div že nie svätého muža, mlží, prekrúca, zavádza, a snaží sa vyjadrovať "slušnou terminológiou".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto je cisto moj nazor. Nechcem byt len objektivna, takych je tu dost....
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME