Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico sa musí rozhodnúť či pochová zdravý rozum! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

choď už do per de le a neotravuj tu vzduch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je mi vas luto

pan bigotny, ved si zite s vasou pani, mnozte sa dalej a robte si doma co chcete.

Len sa prosim ne3erte do zivota OSTATNIM!!! Vacsina ludi uz nema stredoveke myslenie ako vy. Uz asi aj papez by vas asi poslal niekam. Mozno v ISIL by vam rozumeli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé

že o zdravom rozume hovorí niekto, kto verí na anjelíkov, hovoriace kríky a pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na anjelov veria aj ti, co neveria v Boha. By ste sa cudoval. Vacsina populacie veri v existenciu naprirodzena a duchovneho sveta. A nie su to ludia bez rozumu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Či on nie je chromý

práve na ten rozum?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A v čom sa ty líšiš od Chromíka?

takisto tu napíšeš kravinu, akoby tvoja pravda bola tá jediná a kto rozmýšľa ináč, je hlupák. A to si myslí každý hlupák.
Ja osobne sa desím ľudí, ako je Chromík a Pietruchová. Sú to dve strany tej istej mince. A ty sa im podobáš až príliš. Si takisto netolerantný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kto nikdy zdravy rozum nemal

nemoze ho pochovat

ibaze by pochoval cudzi a nie vlastny

je frustrujuce pozorovat ako lahko si tunajsi ludia nechaju pochovat zdravy rozum

tento bloger vie o tom tiez svoje
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Buďte aspoň úprimný a rovno napíšte, že ste ignorant, egoista a nie ste ochotný vstávať k vlastným deťom a starať sa o ne, a nevymýšľajte si sprostosti, že ja neviem, nemôžem, lebo som muž. Poznám kopec otcov, ktorí k svojim deťom v noci vstávajú, prebaľujú ich, kúpu ich atď a zvládajú to celkom normálne, tak z nich nerobte blbcov. Toto sú tak maximálne trápne výhovorky.
Ak to však vám a vašej žene takto vyhovuje, žite si tak, núti vás niekto byť na materskej dovolenke, alebo vašu manželku pracovať popri deťoch? Nie, tak nechajte aj vy ostatných žiť tak, ako chcú.
Ja ako žena tiež chcem mať v budúcnosti pevnú a silnú rodinu, ktorá drží pokope v dobrom i v zlom. Nechcem, aby založenie rodiny pre mňa znamenalo stratu všetkého, čo som na sebe doteraz budovala. Chcem, aby moja rodina bola pre mňa ako ženu miestom, kde nájdem lásku, ktorú môžem dávať a prijímať, kde ma prijmú takú, aká som, aby som v nej našla bezpečie a šťastie a priestor pre sebarealizáciu. Aby domáce práce a starostlivosť o deti bola rovnomerne rozdelená medzi mňa a muža tak, aby sme obaja mali rovnaký priestor aj pre kariéru, sebarozvoj, priateľov a trošku voľného času. Chcem byť matkou a manželkou, nie slúžkou a pestúnkou.
Zo strany LGBTI necítim žiadne ohrozenie tohto môjho ideálu, zato z vašej strany cítim, že som pre vás ako žena niečo menejcenné. A preto vaše aktivity nikdy nebudem podporovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lepsie sa to nedalo napisat. Skor si myslim, ze ten, kto ma neustalu potrebu starat sa do zivota inych, je asi sociopat a ked sa k tomu prida stredoveke myslenie, takeho uz len lutovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ajejda

kariéra..a u ženy?! To je pre p.Chromíka skoro ako neslušné slovo..a "to se, Bphumile, neříká!"
Je nad slnko jasné, o čo ide. V podstate je tomuto pánovi a jemu podobným (vrátane podobných žien) šumafuk nejaké tretie pohlavie. Oni hlavne, ako slabé pohlavie, potrebujú aby žena bola pripútaná doma, aby nestratili svoje pohodlie. Ženy, ktorým, to vyhovuje, to vítajú. Lenže to je malinká časť celku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemáte deti a ani vlastnú rodinu...

a preto nemáte ani len šajnu o tom, čo je to - mať rodinu. Áno, kedysi som mala aj ja ideály - o dokonalej a šťastnej rodinke - podobné, ako Vy. Život sa však s ľuďmi často zahrá - možno aj nefér hru. Kariéra išla bokom - a iné nezostalo, len sa s tým zmieriť. Pochopím narážku - si môžeš za to sama a bla-bla-bla. Lenže pre mňa existujú dôležitejšie a podstatnejšie osoby - ako kariéra. Moje deti....a áno, ak treba, tak aj môj manžel. Láska - tá, čo pretrvá, je v prvom rade o sebaobetovaní sa - nie o pýche a predstavách. A mnoho vecí človek prehodnotí - keď ich zažije, nie len o nich hovorí - ako je to vo Vašom prípade. Hovoríte o niečom, o čom máte len vlastné predstavy, nikde tam nebolo cítiť ani trocha pokory a nehy. Len chladné vypočítanie, ako si to predstavujete VY... Len tak na okraj, pán Chromík nehovorí o tom, aby ženy zostali doma - on hovorí o možnosti voľby. Ak žena chce doma zostať - a starať sa o rodinu, nech na to možnosť má. Dnes na to možností veľa nie je - ak vôbec nejaké sú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akože nie je?

Žena - matka môže zostať doma, do troch rokov dostáva rodičovský príspevok. Či to je dosť alebo málo, je silne individuálne, čo matka, to iná situácia.
Keď som ja mala dieťa, tak to bolo 500 Kčs, pritom my sme platili za byt 420 Kčs (družstevný byt, štátne boli lacnejšie, lebo my sme v "nájomnom" splácali aj štátnu pôžičku) plus inkaso (elektrina, plyn, telefón), skrátka 500 Kčs pokrylo bývanie. Prídavky boli pri jednom dieťati 90 Kčs (= cca 3 eurá). Takže sme tiež nemohli vyskakovať. A tu sme, deti sme si vychovali tak, že nerobia hanbu ani rodičom, ani spoločnosti. A nepotrebovali sme k tomu ani choromíka, ani žiadnu alianciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akože nie...

Neporovnávala by som príspevok 500 Kčs s dnešnými 200 €. Lebo ak Vám 500 Kčs pokrylo v tej dobe náklady na bývanie, dnes tých 200 € nestačí ani náhodou - pokiaľ nemáte to šťastie, že máte bývanie bez hypotéky - a to asi väčšina v tomto štáte nemá. Len hypotéka túto sumu často sama o sebe prevyšuje. Príspevok niečo cez 20 € na dieťa je smiešny, to asi nikomu - ani Vám netreba vysvetľovať. A aj napriek tomu som tu aj ja a snažím sa svoje deti vychovávať tak, aby nerobili hanbu ani rodičom a ani spoločnosti. A Alianciu a pána Chromíka považujem za dôležitých pre inú vec - napríklad preto, lebo sa snažia zastávať tradičnú rodinu - a jej morálne hodnoty. Ak sa nemýlim - mali ste rodinu a tú v spoločnosti nikto v tej dobe neatakoval. Či sa mýlim? Vari sa deti v tej dobe učili o tom, že si napríklad môžu vybrať, ako sa budú správať v zmysle toho - či budú ako chlapec alebo dievča, nezávisle od pohlavia - LEBO JE TO NORMÁLNE??? O tomto písal v tomto svojom blogu. A o tom, aby sme sa mohli slobodne rozhodnúť - či napríklad privolíme na to, aby naše dieťa dostalo takúto "výchovu". A to, že v tej dobe nebola Aliancia potrebná neznamená, že teraz potrebnou nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milá pani Marika,
týmto príspevkom som chcela povedať to, že rodina má byť štastným a otvoreným miestom nielen pre deti a muža, ale aj pre ženu (lebo rodinný ideál, aký tu popísal Chromík, pre ženu znamená iba ďalšiu pracovnú šichtu). Myslím si, že mať nejakú predstavu a ideál o rodine je normálne, ako to nakoniec dopadne, to je už druhá vec. Ja viem, ako to chodí, že je potrebné robiť kompromisy, dohody a určiť si priority (slovo ,,sebaobetovanie,, som zo svojho slovníka dávno vylúčila)...ale robiť ich majú všetci, nielen žena.
A len tak mimochodom- keby tento môj príspevok napísal muž, tiež by ste mu vyčítali nedostatok nehy a pokory? Alebo by ste na to ani nereagovali, lebo veď on je chlap, on vie, čo chce?
Ja mám detičky veľmi rada, veľmi sa teším, keď budem mať svoje vlastné a vždy budú pre mňa na prvom mieste, a nepotrebujem na to žiadnu alianciu za rodinu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Daniellgabrielle

Áno, rodina má byť šťastným a otvoreným miestom pre všetkých jej členov. Ak Ste však vylúčili zo svojho slovníka slovo sebaobetovanie, je to veľmi smutné. Je prirodzené, že sa matka ( samozjreme, aj otec!!) obetuje za svoje deti. Ak by Váš príspevok napísal muž - napísala by som mu zjavne to isté. Muž má byť oporou rodiny, má pomáhať žene - nie prísť po "šichte" domov a sadnúť si k večeri s pivom a novinami. Isto budete so mnou súhlasiť, že vzťah s deťmi majú obaja rodičia - no matka predsa len o trocha inší. Je to dané prirodzene aj tým, akú úlohu zohráva, keď privádza dieťa na svet. Ako som však už písala vo svojom prvom príspevku, život sa niekedy vie "zahrať" a nie je vždy spravodlivý podľa našich predstáv...a svojím príspevkom som chcela povedať len to - že nie je nič zlé na tom, ak žena vytvára zázemie - a muž sa postará o "ostatné" veci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napísali ste to velmi dobre, absolútny súhlas z mojej strany. Jediný problém vidím v tom, ako sa co najviac priblízit k situácii " Aby domáce práce a starostlivosť o deti bola rovnomerne rozdelená medzi mňa a muža..."
Lebo jedna vec je, ze AZR a jej podobní chcú zacementovat stav, kedy to tak nie je prostredníctvom petícií, pochodov a drístov, vyliatych v tomto blogu, no druhá vec je aj to, ze mnohé zeny - matky samy vo vlastných rodinách nevstepia túto delbu práce svojim dcéram a synom ako nieco normálne a prirodzené (alebo aspon ako férové).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tomasburan.blog.sme.sk/c/367883/zdravy-sedliacky-rozum-a-osobna-skusen ost.html a prajem peknú noc. 😊
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Urcite pridem

Urcite pridem so svieckou a druhu zoberiem aj za priatelku. Vidime sa tam, priatelia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A držte sa za ruky!

A nezabudni: Sex až po svadbe!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobre napisane

zaujimave, ze gender ideologia, registrovane partnerstvo, a podobne "moderne" temy su v mediach prepierane tisic krat castejsie ako podpora mladych rodin, danove ulavy pre viacdetnych, podpora polovicnych uvazkov mladych mamiciek atd, ktore zas trapi tisic krat viac ludi a bolo by to aj tisic krat uzitocnejsie pre spolocnost.
Nehovoriac o tom, ze aj gayov a feministky viac trapi kolabujuce zdravotnictvo, vysoke dane, kradnutie a pod - tj to iste, co vacsinu populacie...
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME